Pobby i Dingan

Tłumaczenie: Lech Jęczmyk
Wydawnictwo: Media Rodzina
Pobby and Dingan

Pobby i Dingan mieszkają w niewielkim australijskim miasteczku słynącym z kopalni opali. Są przyjaciółmi Kellyanne Williamson, ale tylko Kellyanne może ich zobaczyć. Bo tak naprawdę Pobby i Dingan żyją wyłącznie w wyobraźni dziewczynki. Tymczasem, kiedy przyjaciele giną w kopalni i Kellyanne zaczyna chorować z rozpaczy i tęsknoty, całe miasto zaczyna intensywne poszukiwania...Czytelników Pobby i Dingan zapewne ucieszy wiadomość, iż książka doczekała się ekranizacji, a jej światowa premiera odbędzie się 5 czerwca 2005 roku.

źródło opisu: Wydawnictwo Media Rodzina, 2003

źródło okładki: http://shop.mediarodzina.com.pl/catalogue/book/id/...»

jagarkar | 2014-04-20
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 22 maja 2012

Książka, którą przeczytałam dwa razy, a pewnie w przyszłości jeszcze do niej wrócę. Piękna i smutna opowieść o tym, że to, co niewidzialne jest czasem bardziej rzeczywiste niż to, co wszyscy widzimy.
O sile wyobraźni i o tym, jak niebezpieczna może być.

Coffie | 2011-03-05
Przeczytana: 05 marca 2011

Na wstępie muszę powiedzieć, że jeszcze takiej książki nie czytałam, czyli jednym słowem mówiąc, książka oryginalna. Mówi nam, że przyjaciele, bez względu na to czy są prawdziwi, czy może wymyśleni, są i zawsze będą najważniejsi i nigdy nie znajdą się niżej, niż na pierwszym miejscu. Kellyanne z tęsknoty za Pobby i Dingan - jej wymyślonymi przyjaciółmi - zachorowała. Jej ostatnim życzeniem przed śmiercią było to, aby urządzić im prawdziwy pogrzeb, płacąc za kamień z pępka Dingan.
Książka napisana jest z perspektywy brata dziewczynki, który bardzo kocha swoją siostrę, chociaż uważa ją za wariatkę. Co jak co, ale rodzeństwo zawsze będzie siebie nawzajem kochać.
Ta krótka, bo ma 88 stron, opowieść z pewnością poruszy serca czytelników - tych młodych i tych starszych, jak jest napisane na okładce książki. Krótko i dobrze się ją czyta. Nie jest napisana jakimś znowu trudnym językiem. Polecam!

Moni | 2015-12-26
Przeczytana: 25 grudnia 2015

Na podstawie tej historii powstał film "Opalowe marzenia". Niezbyt długa opowieść o Kellyanne, Ashmol'u, ich rodzicach i tytułowych Pobby'm i Dingan, którzy okazują się być nie do końca tymi, za których ich początkowo uważano. Balansowanie na granicy jawy i snu, życie w świecie marzeń czy przekraczanie granicy, za którą jest już tylko zbiorowe szaleństwo w imię wyższych celów? A może coś więcej? Nić porozumienia, łącząca oba światy, dana tylko wybranym? Sam zdecyduj, sięgając po tę piękną, niewielkich rozmiarów książkę.

Malwina | 2011-06-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam

Mam osobisty, ogromny sentyment do tej książki, bowiem to od niej zaczęła się moja przygoda z czytaniem. Treść łatwo wpada do serca a sama książka zaskakuje zakończeniem i naprawdę daje do myślenia. Pojawia się w niej pytanie, gdzie właściwie są granice dziecięcej fantazji? Polecam!

Dorota | 2014-06-23

Zaciekawiła mnie okładka, dlatego sięgnełam po tę książkę. Przeczytałam ją od razu po przyjsciu do domu dosłownie jednym tchem. Nie potrafię powiedzieć ile razy się rozczuliłam... Przepiękna opowieść, nieprzewidywalna fabyła i przede wszystkim zakończenie. Śmiało mogę powiedzieć, że chciałabym uczestniczyć w tym wszystkim... Książka nie ma wielu stron, ale jest dostatecznie długa aby przeżyć coś niesamowitego. Polecam z całego serca :)

Irmina | 2014-04-28

Piękna i pouczająca historia, ukazująca, że czasami warto skupić się na rzeczywistości i nie ufać stuprocentowo wyobraźni!

jeziers | 2015-11-30
Przeczytana: luty 2015

Oryginalna książka. Nie czytałem jeszcze czegoś takiego. Smutna i piękna historia, bardzo ładnie opisana. Polecam ;)

enka192 | 2015-12-11

Bardzo krótka i nietypowa książka, po prostu coś innego. Chociaż zdecydowanie nie należy do moich ulubionych i mimo że przeczytałam ją dobrych kilka lat temu, to nadal wiele z niej pamiętam. Przyjaźń nawet dla małego dziecka może mieć ogromne znaczenie.

Domi | 2011-07-29
Przeczytana: 2005 rok

Uważam że książka jest super i naprawdę warta polecenia!! :-) Troche smutna ale naprawdę super!! :D

Daylight | 2012-11-02
Przeczytana: 31 października 2012

Bardzo dobra książka, choć nieco rozczarowałam się. Czytałam, że jest wspaniale napisana, ciekawe opisy itp., a jakoś szczególnie mnie one nie zachwyciły. Mimo to miło się ją czytało :)