Posłaniec

Data 1. wydania:
2014-01-01
Anna Studniarek-Więch
Anna Studniarek

Dałbym tą książkę na półkę "Bajki dla dorosłych". Nie przepadam za opowieściami gdzie akcja jest zaskakująca, ciekawa, niesamowita bo bohater przewidział iż inni odkryją to czy tamto i pójdą tam i tam po czym się tak a nie inaczej zachowają ( a na takich układankach opiera się scenariusz). Wziąłem książkę na wakacje, plaża to właściwe miejsce by nie analizować i pozwolić sobie na coś mniej realnego. Polecam książkę na urlop.

Przekaz książki jak najbardziej, lecz tylko to w niej mną poruszyło.

Przekaz książki jak najbardziej, lecz tylko to w niej mną poruszyło.

Osobiście nie przepadam za literaturą piękną, ale ta książka jest inna. Jest niezwykła. Czyta się ją z lekkością, humorem. I ukazuje dość ważne rzeczy w życiu każdego człowieka.
Polecam

Polecam

Nie planowałam tej książki czytać, ale gdy pożyczyłam ją od przyjaciółki i przeczytałam pierwsze kilka rozdziałów w czasie wycieczki szkolnej, przepadłam. Bardzo intrygujący zamysł, fabuła była wciągająca, nawet w momencie, gdy w potrafiłam w większości przewidzieć, co się wydarzy. Bohaterowie są absolutnie przekochani - tacy z charakterem, ale trochę bez. Zakończenie według mnie nie było do końca satysfakcjonujące, spodziewałam się czegoś bardziej "łał". Bardzo doceniam też przesłanie książki.

„Posłaniec” - książka autorstwa Markusa Zusak z kategorii literatura piękna. Moim zdaniem jest równie dobra jak przeczytana przeze mnie wcześniej „Złodziejka książek”. Mamy tutaj głównego bohatera Ed’a, który po niechcącym powstrzymaniu napadu na bank staje się Posłańcem. Jest to opowieść o zwyczajnym ale niezwykłym młodym chłopaku przedstawiająca codzienne życie. Fabuła powieści urzekła mnie ciekawą koncepcją i mimo, że jest napisana prostym językiem, to w swojej prostocie autor ukazuje bardzo mądre przesłanie. Bowiem każdy może pomóc, wystarczy chcieć i rozejrzeć się dookoła siebie, a moc prostych gestów pokazuje wielkość znaczenia. Natomiast ostateczna odpowiedź na pytanie kto naprawdę jest Posłańcem? i jaka jest prawdziwa treść wiadomości? znajduje się na kartach tej powieści. Książkę bardzo dodrze się czyta ponieważ jest pełna humoru mądrych treści oraz pozwala zachować wiarę w dobro drugiego człowieka. Niewątpliwym atutem przemawiającym za przeczytaniem powieści jest samo zakończenie … cóż ja takiego się nie spodziewałam i jestem pozytywnie zaskoczona. Polecam serdecznie szczególnie, że fabuła powieści jest zupełnie inna od „Złodziejki książek”, ale naprawdę warto zostać na dłużej z twórczością tego autora.

Niezwykła lektura. Z lekkością, humorem i polotem o rzeczach ważnych. Zachwyciłam się.

Jestem zachwycona powieścią. Lektura ciekawa pod względem treści i stylistyki.

Jestem zachwycona powieścią. Lektura ciekawa pod względem treści i stylistyki.

Książka w porządku. Przyjemny styl pisania, akcja szybko płynie, jest aura tajemniczości ale zakończenia kompletnie nie zrozumiałam.

Trzecia przeczytana przeze mnie powieść Zusaka i z całą pewnością stwierdzam, że zakochałam się w jego prozie. Na zabój.♥️

Najlepsza książka ❤️ - 150 razy lepsza od Złodziejki książek

Najlepsza książka ❤️ - 150 razy lepsza od Złodziejki książek