Człowiek o jednakowych zębach

The Man Whose Teeth Were All Exactly Alike
83-7120-871-5
Kalifornia, znalezisko
qereidid

Senna kalifornijska prowincja połowy XX wieku, świat zamknięty niczym w puszce statku kosmicznego, świat ludzi skazanych na siebie. Prozaiczna małżeńska sprzeczka wywołuje międzysąsiedzki konflikt. Zacietrzewienie antagonistów sprawia, że pozornie niegroźne ciosy, które wymienili, popychają ich na drogę bez powrotu. Gdy jeden z nich wykopuje na swoim terenie domniemane szczątki człowieka...

Prozaiczna małżeńska sprzeczka wywołuje międzysąsiedzki konflikt. Zacietrzewienie antagonistów sprawia, że pozornie niegroźne ciosy, które wymienili, popychają ich na drogę bez powrotu. Gdy jeden z nich wykopuje na swoim terenie domniemane szczątki człowieka kopalnego, zaczyna wrzeć w całej okolicy.

Dzieckokwiatu | 2017-10-15
Na półkach: Przeczytane, Książki 2017
Przeczytana: 15 października 2017

Akcja rozpoczyna się powoli i rozkręca z czasem. Mimo, że nie wydaje nam się że historia przedstawiona w książce jest pociągająca to wciągnie was do ostatniej kartki. Kreacje postaci są takie że z łatwością je kochamy i nienawidzimy. Napewno wrócę do tego autora

| 2015-07-04
Na półkach: Przeczytane, Philip K. Dick
Przeczytana: 2013 rok
aaranost | 2012-11-21
Przeczytana: 21 listopada 2012

Niezła, ale nie powala. Po Dicku spodziewałem się czegoś więcej. Jak dla mnie troche przegadana chociaż ma ciekawe momenty. Nie można jej jednak odmówić małomiasteczkowego klimatu i dosyć nietypowych postaci

Janie Gramy | 2013-09-16
Przeczytana: 16 września 2013

Nietypowa powieść Dicka, którego znałam dotychczas właściwie tylko z Sf. Zupełnie inna tematyka, zupełnie inny klimat. Warto przeczytać, żeby wiedzieć, jak świetnym Dick był obserwatorem życia.

Michał Głowacz | 2017-09-16

Niby science-fiction, ale bardziej powieść obyczajowa. Nudnawa.

koemata | 2014-05-29
Przeczytana: 27 maja 2014

człowiek neandertalski jako niewolnik wykorzystywany przez człowieka kromaniońskiego

Igruma | 2018-06-08
Na półkach: 2018, Przeczytane