Empirowy pasjans

Wydawnictwo: Ex Libris
epoka napoleońska
Agnieszka

Autor wprowadza czytelnika w fascynujący świat epoki napoleońskiej. Szkicuje siedemnaście frapujących portretów z tej epoki, a jego drogi wiodą przez zdarzenia nie do końca wyjaśnione oraz fakty zręcznie przesłonięte manipulacjami historyków dopasowujących je do swych politycznych poglądów. "Empirowy pasjans" jest więc książką w pełnym tego słowa znaczeniu odkrywczą.

Witold Lisek | 2010-08-22
Przeczytana: 23 marca 2014

Kuba | 2011-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2011

Łysiak zawsze pisząc o czasach napoleońskich wspina się na wyżyny. Piszę o historii w sposób rzadko spotykany, słowo ciekawy nie oddaję w pełni tego "czegoś". W tej książce opisuję wybrane postacie epoki, ich związek z Cesarzem i wpływ na wydarzenia epoki. Łysiak porusza zagadki, ciekawostki, niewyjaśnione do końca hipotezy. Ale ta książka to nie tylko olbrzymia dawka wiedzy, dostarczyła mi sporo wzruszeń. Łysiak potrafi świetnie opisywać naturę człowieka, w sposób niejednokrotnie chwytający za serce. Polecam wszystkim.

Comaberenices | 2011-03-15

Bardzo lubię tę książkę z kilku powodów. Po pierwsze została napisana w świetny sposób. Po drugie opisuje niezwykle interesujące postaci, wszystkie one składają się na naprawdę intrygującą "talię". Po trzecie podział książki umożliwia rozpoczęcie czytania w dowolnym momencie, od dowolnej postaci - dzięki temu wracam do niej regularnie poczytując sobie raz to o jednej osobistości, raz o innej. "Empirowy pasjans" to książka pełna najróżniejszych anegdot, przy której nie sposób się nudzić.

sebba | 2013-07-17

Wspaniała książka, jedna z moich ulubionych. Łysiak przybliża nam postacie ery napoleońskiej, o których prawdopodobnie nie słyszeliśmy na lekcjach historii. Robi to w sposób nieszablonowy, ciekawy i wciągający. Poczynając od pierwszej karty, mamy ochotę za jednym razem odsłonić całą talię.

Znakomita książka dla każdego zainteresowanego historią, ale nie tylko. To po prostu bardzo dobra proza.

| 2012-03-23
Przeczytana: 23 marca 2012

Niesamowita książka, idealna dla kogoś kto w swoim zainteresowaniu historią chce odetchnąć od naukowych tomów- znakomite uzupełnienie suchej wiedzy o zagadki, ciekawostki, historie, plotki i mity którymi żyło społeczeństwo czasów Empire'u. Publikacja godna "boga wojny".

rotmistrz | 2012-11-18

Duuży plus za ogromną wiedzę i ukochanie tematu. Minus za niechęć do zrozumienia, że Napoleon wykorzystał Polaków jak mu było wygodnie.
Polecam każdemu, kto chce uczyć się będąc zabawianym.

bacha24 | 2015-09-20
Przeczytana: 20 września 2015

"Historia to uzgodniony zestaw kłamstw". Napoleon I
Waldemar Łysiak udowadnia, że niekoniecznie uzgodniony. Zależy kogo zapytać.

Niebieska7 | 2015-05-09
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 30 czerwca 1993

Nie przepadam za biografiami, ani w formie reportażu, ani w w formie beletrystyki, ale to jest naprawdę super książka.
(Pasjanse uwielbiam swoją drogą)

Gabrielle | 2013-09-18
Na półkach: XIX wiek, Przeczytane

Lekki i ironiczny styl Łysiaka podbił moje serce. Mam wrażenie że właśnie został on moim nowym mistrzem w pisaniu o historii.

Krzysztof_g | 2013-10-28
Na półkach: Przeczytane, Historia

Trzeba to przeczytać, choćby dlatego, żeby Pasjans nie kojarzył się już tylko z Windowsem ;)