Jak wytrzymać ze współczesną kobietą

Wydawnictwo: Wiedza i Życie
chmielewska, kobieta, aforyzmy, humor
poradniki
Kamulka84

Książeczka złożona głównie z aforyzmów i pełnych humoru sentencji,bogato ilustrowana. W specyficzny sposób diagnozuje ona stan polskiego społeczeństwa, w którym kobiety zaczęły spełniać nietradycyjne role i na tym tle przedstawia nowy obraz zarówno związków międzyludzkich, jak i niemogącego znaleźć się w nowej sytuacji mężczyzny.

PABLOPAN | 2012-10-15

Przeczytana ze względu na nazwisko autorki. Mimo, że to książka dla kobiet, przeczytałem ją z przyjemnością sporo się przy tym śmiejąc. Pomaga zrozumieć kobiecy punkt widzenia.

atimere | 2015-08-13

książka z gatunku zabawne czytadło na palże. Uzupełnione celnymi spostrzeżeniami autorki. Fajna niezobowiązująca intelektualnie lektura.

Przeczytałam obie książki: "Jak wytrzymać z mężczyzną" i odpowiednik o Kobietach i ocenię te książki razem.

Otóż po lepszych i gorszych kryminałach wzięłam się za poradniki dotyczące wspólnego pożycia płci przeciwnych nastawiona na wiele mądrości okraszone znanym Chmielewskiej poczuciem humoru. Zawiodłam się okrutnie. Dowcip zdawał się wciśnięty na siłę. Było tego za dużo do tego stereotypy wylewają się marginesami. A rady? Otóż według Pani Joanny praca zawodowa Kobiet to najgorsze co mogłyśmy wymyślić. Aby związek był szczęśliwy Kobieta musi być idiotką-kucharką w szpilkach a Facet wracać na czas i ukrywać romanse.

Może wcale Autorka tak nie myśli i miała zamiar napisać coś co gdzie pośmiejemy się ze stereotypów, ale to do mnie nie przemawia.

I nie, nie boję się myszy. Lubię nawet szczury domowe. I nie wyobrażam sobie udawać idiotki, która zakasa kieckę na widok gryzonia, który sam umiera ze strachu.

Degamisz | 2014-04-12

Poradniki Chmielewskiej warto przeczytać dla samego poczucia humoru autorki ale jednak zdecydowanie wolę jej kryminały

Monika | 2016-06-12
Przeczytana: 12 czerwca 2016

Kolejny z serii lekkich poradników Joanny Chmielewskiej. Tym razem autorka bierze pod lupę różne typy kobiet i przedstawia sposoby na wytrzymanie z nimi. Inaczej należy obchodzić się np. z megierą, boginią, bluszczem. Idealna lektura na leniwe popołudnie przy filiżance kawy. Książkę czyta się błyskawicznie — ja uporałam się z nią w ciągu 2 godzin. Po odrzuceniu warstwy humorystycznej poradnika dochodzi się do wniosku, że autorka jest wnikliwą obserwatorką, a przy tym ma spory dystans do przedstawianych sytuacji.

Katarzyna Organiściak | 2013-06-20

Z własnej i nieprzymuszonej woli przyznaję, że nigdy nie czytałam powieści Chmielewskiej. Dlaczego? Nie wiem. Może się nie złożyło. Może nie odczuwałam potrzeby. (W przypadku "Ani z Zielonego Wzgórza" mam na swoje usprawiedliwienie to, że książki z tej serii wywołują u mnie alergię - podobnie jak i filmy na ich podstawie). Na wszelki wypadek dodam, że wstyd mi, iż w młodości swej chmurnej i durnej, nie sięgałam po powieści autorki "Krętki bladej". Jednak ad rem. Nadrabiając zaległości w tej dziedzinie, sięgnęłam po poradnik "Jak wytrzymać ze współczesną kobietą". Już w trakcie czytania pierwszej strony (tu odwołam się do Mistrza Młynarskiego) nie wytrzymałam - obśmiałam się jak norka. Kobiety są straszne. Zaprawdę nie wiem, gdzie oczy podziać z powodu wstydu, którego powodem jest to, że przynależę do tych potworów. Szczerze przyznam, że gdybym była mężczyzną zostałabym raczej wielbicielem płci męskiej niż tzw. płci słabej. Swoją drogą jakaż to słaba płeć?! (Dodam, iż świadoma...

Kasio | 2013-07-06

Poradnik nie-poważny to jedyny podgatunek poradnika po jaki jestem skłonna sięgnąć (oprócz instrukcji obsługi różnych programów i innych Ważnych Rzeczy i Urządzeń). Ponadto humor Joanny Chmielewskiej... coś nie do przecenienia.

Nie wnikając w szczegóły, bo to trzeba poprostu samemu przeczytać. Pod płaszczykiem lekkiej kpiny (bądź co bądź z własnej płci) i z dużą dozą dystansu autorka przemyca wiele prawdziwych obserwacji dotyczących zarówno żeńskiego jak i męskiego gatunku. Bardzo przyjemna lektura.

Aleksandra | 2016-01-01
Przeczytana: 01 stycznia 2016

Z pewnością nie jest to książką, którą należy traktować poważnie. Wręcz przeciwnie czytając ją powinno się zachować zdrowy dystans, a wtedy faktycznie porady wywołać mogą chociażby lekkie rozbawienie. ;)

borowapokoju | 2015-10-06
Na półkach: Przeczytane, Ola i Artek
Przeczytana: 06 października 2015

Po Chmielewskiej spodziewałam się więcej i chociaż niektóre z jej opisów były całkiem dowcipne, to i tak pisanie kryminałów wychodzi jej dużo lepiej. Odniosłam wrażenie, że ten poradnik został napisany na siłę i chociaż ogólnie podoba mi się styl pani Chmielewskiej, to tutaj jakoś nie zachwycił.

pokropce | 2013-01-20
Przeczytana: 19 lutego 2013

Książka przy której ciężko się nie śmiać, a zarazem opisująca kobiety tak przenikliwie jak żadna inna. Polecam mężczyznom dla lepszego poznania kobiet, a kobietom które mają chociaż trochę poczucia humoru i dystansu do przyjrzenia się sobie w innym świetle :)