Serwantka

Wydawnictwo: Magia Słów

Najnowsza książka Moniki Sawickiej autorki „Kruchości Porcelany”. „Zabawna i wciągająca opowieść o tym czego pragną współczesne kobiety. Inteligentna ironia doprowadzona nieomal do perfekcji...

Pokrecona | 2014-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2014

Książka na chandrę,uśmiałam się przy niej aż do łez.Mieć takie przyjaciółki jak główna bohaterka,to chciałaby chyba każda z nas;)
Niesamowite historie oraz perypetie,ale to przecież,samo życie...
Książka na jeden wieczór,aczkolwiek poprawiająca humor i dodająca wiary w lepsze jutro.
Polecam!

talitha_kum | 2012-04-13
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sawicka jak zwykle mnie nie zawiodła :)
Poprawiła nastrój i zrelaksowała. Już od pierwszych stron głośno się śmiałam. Nie jest to jakaś ambitna lektura ale pozwala się "odmóżdżyć", a przecież o to też czasami chodzi podczas czytania książek. :)
Nie zabrakło i odrobinki nostalgii (naprawdę odrobinki ;) )
"Przyjaźń to cudowny wynalazek. Choć tak bardzo skomplikowany w obsłudze."
Czytając "Serwantkę" aż chciałoby się mieć takie przyjaciółki jakie miała Troja :)
"A idź w cholerę. Tylko wróć zaraz..." :)

Kachusek | 2016-03-26
Przeczytana: 26 marca 2016

Takie sobie, banalne, lekkie czytadełko. Bardziej dla nastolatków, łącznie z obrazkami ;) Nic nie wnosi, na pewno nie zostanie w pamięci, ale dla spędzenia wieczoru w miłym nastroju można przeczytać.

LottaCzyta | 2016-09-05

Książki Moniki Sawickiej są w większości bardzo poruszające. Poruszają również tematy tabu. "Serwantka" jest natomiast troche inna. Porusza tematy takie jak rozwód, zdrada, szukanie siebie czy pokonywanie przeciwności. Jednak to wszystko okraszone jest niezwykłym humorem. Szalone przyjaciółki, nastoletnia siostrzenica, mąż, który odszedł do tirówki, na dodatek arysta, który został rozjechany (oczywiście to jego wina!). To wszystko jest przepisem na lekką i sympatyczną opowieść. Zdecydowanie na poprawe humoru. Nawet ktoś taki jak ja, ktoś kto na głos nie śmieje się czytając, tutaj nie miałam wyboru. Lektura na jeden wieczór. Zbliża się jesień. Uważam więc, że to będzie doskonały wybór.

Wydanie, które ja posiadam, posiada również obrazki, które dodatkowo nadają uroku czytaniu.

"Serwantka" to powieść na jesienną szarugę, na letni dzień na plaży, na każdą chwile. To przepis na śmiech i poprawe nastroju. To przepiękny prezent dla każdej kobiety. Od nastolatki po babcie :)

Moja...

Kaja89 | 2014-02-14

Bardo dobra książka, w zabawny sposób napisana , przedstawiająca losy głównej bohaterki Heleny, tak naprawdę nie jest łatwo przedstawić w sposób dowcipny perypetię kobiety po trzydziestce zmagającej się z trudnościami losu , ponieważ powstało już bardzo wiele takich publikacji.

Anita Piątek | 2014-02-01
Na półkach: EBOOK, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 31 stycznia 2014

Świetna książka dla każdego, kto potrzebuje całkowitego "odmóżdżacza". Nie wymaga kompletnie myślenia, a daje sporo radości :) Nie żałuję czasu, który na nią poświęciłam :)

Madzia | 2012-02-15
Na półkach: Przeczytane, 52 (2012)
Przeczytana: luty 2012

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Opis na książce bardzo pozytywnie mnie na nią nakręcił, ale niestety sromotnie się zawiodłam. Lubię czasami tandetne historie o miłości, ale jak dla mnie za dużo tandety w tandecie. A te zwroty akcji... groch z kapustą i nie wiadomo jeszcze czym. Główna bohaterka rozwodzi się z mężem, ale nie rozwodzi, bo go nadal 'kocha'. Później nagle spodobała jej się szefowa i vice versa, ale jednak chyba się nie podoba. 'Chyba' no bo nasza główna bohaterka sama nie wie czy jednak woli kobiety czy mężczyzn. Później jakiś potrącony artysta, który po jakimś czasie okazuje się być ćpunem. Później ma jakieś urojenia, że go ukochana zdradza. Rzuca go jak wychodzi, że jest ćpunem. Później zakochuje się we wspaniałym doktorku. Są przeszczęśliwi, wielbią się wzajemnie, sex jest niesamowity. Później nagle doktorek nie sypia już z naszą bohaterką. Ach, no i gdzieś po drodze mąż głównej bohaterki zakochuje się w tirówce, później tirówka chcąc nie chcąc rzuca go i wraca do pracy. Więc mąż później chce się...

Kasia Bilińska | 2013-07-01
Przeczytana: 01 lipca 2013

Po dłuuuugim czasie znowu sięgnęłam do książek. Wstyd się przyznać, ale kiedyś czytałam duużo, a teraz się zapuściłam. Wybrałam się do biblioteki z zamiarem wypożyczenia czegoś do poczytania. Sama nie bardzo wiedziałam co wybrać, postawiłam na półkę z tzw. "nowościami", nowymi nabytkami mojej małej biblioteki miejskiej. Znalazłam w sumie 3 książki Moniki Sawickiej. "Serwantka" poszła na pierwszy ogień i jestem mega zadowolona. Super ironiczna, z poczuciem humoru, a daje też do myślenia i chyba nieźle się wpisuje w życie wielu kobiet. Naprawdę szczerze polecam. Super lektura na pochmurne dni :)

Agata | 2011-12-28

niesamowity humor, super na pochmurne i ciężkie dni

Mart Wasik | 2015-03-29

Może nie zauważy ktokolwiek , ale to także lektura facetów . Jak w opisach poprzednich , zgadzam się w większości . Lekka , zabawna , odmóżdżająca . Efekt końcowy - dobra zabawa , dowcip przyjaciółek niezbędny , całość - polecam na przewietrzenie .