Nigella ekspresowo. Smacznie i szybko

Tłumaczenie: Katarzyna Skarżyńska
Wydawnictwo: Wydawnictwo Filo
Nigella Express
Nigella Lawson, kuchnia

Jej nowa książka to źródło prostych pomysłów na pyszne dania, które można bez zbędnego wysiłku przygotować na co dzień albo poczęstować nimi gości. Nigella ekspresowo to spełnienie marzeń każdej zapracowanej mamy i powód do radości dla tych, którzy mają ochotę gotować, ale wciąż brakuje im czasu. W książce znajdziemy podane przystępnym językiem przepisy na apetyczne potrawy, które przygotujemy w ekspresowym tempie nawet po wyczerpującym dniu spędzonym w biurze. Przy jej pomocy bez trudu w sobotę albo niedzielę podejmiemy rodzinę i niespodziewanych gości. Po prostu włączamy kuchenkę i już możemy piec i gotować. Nigella podpowiada też, czym wypełnić kuchenne szafki i lodówkę. Szkoda cennego czasu na nieustanne bieganie po sklepach lepiej być przygotowanym na każdą okoliczność. Przepisy choć proste nie są trywialne, ale logiczne i zrozumiałe.

źródło opisu: www.filo.com.pl

źródło okładki: www.filo.com.pl

sigma122 | 2016-08-11
Przeczytana: maj 2015

O ile Nigellę w telewizji uwielbiam - gotowanie wychodzi jej tak jakoś bezproblemowo, to książka trochę mnie zawiodła. Posiada świetne opisy, piękne ilustracje, mnóstwo przepisów...ale to właśnie przepisy zawiodły mnie najbardziej. Ma być ekspresowo, ale jednak trzeba poświęcić trochę czasu. No i jej największy minus- Nigella gotuje z półproduktów i składników, które są niedostępne w polskich sklepach, bądź kosztują fortunę. W stosunku to tej książki mam mieszane uczucia - z jednej strony polecam - dania są smaczne, ale z drugiej strony nie ma w nich zaskakującego i innowacyjnego.

Ola Kobylarz | 2015-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2015

Dostałam na urodziny (znowu osiemnaste, po prostu zatrzymałam się mentalnie w pewnym wieku i postanowiłam hejtować Wendy z 'Piotrusia Pana' i nigdy nie dorastać, Piotruś rules!), więc nie będę bardzo psioczyć.
Jeżeli chodzi o książki kucharskie (strasznie nie lubię tego zwrotu, 'książki kucharskie' brzmią jak wycinanki z 'Pani Domu' - sernik polski, na każdą okazję, urodziny, stypa, powrót z wakacji w Ciechocinku, wycięcie wyrostka robaczkowego) to jestem jeszcze bardziej wybredna niż przy wyborze co mam zjeść na śniadanie (tak na prawdę to zawsze jadłabym becon i chałkę z dżemem, ale boję się, że dostanę zawału przed 30-stką).
Nigella Lawson to osoba, przez którą zaczęłam piec, dzięki jej książce "Jak być domową boginią" doszłam do tego momentu, że za robienie tego co kocham dostaję pieniądze. Ale (muszę, przepraszam!) ekspresowo rozumiem jako otworzenie szafki kuchennej, wyjęcie suchego makaronu i bułki tartej i stworzenie czegoś, co smakuje jak kurczak. Serio, kto trzyma w...

Książka dobra nie tylko dla osób, które doskonale radzą sobie w kuchni. Początkujący kucharze (tacy jak ja) również poradzą sobie z tymi przepisami :) Dzięki tej książce dowiedziałam się o różnych składnikach/przypracach, o których nie miałam nawet pojęcią. Super porady. Przepisy, które mozna zrobić przy niewielkim nakładzie pracy i braku czasu :) Doskonała na prezent :)

Hanna | 2011-02-22

O książce marzyłam, z przepisów skorzystałam i...zawiodłam się odrobinę. To co w niej piękne - to zdjęcia, zachęty do własnej interpretacji i twórczości w kuchni oraz to co uwielbiam w Nigelli najbardziej - przekonanie, że potrawy mają być tak samo smaczne jak i proste w przygotowaniu (powiedziałabym - nie ma się co spinać). A jednak ja się spinałam - bo po pierwsze: niektóre przepisy wydawały mi się zbyt ubogie i wychodziły dopiero po dużej modyfikacji oryginału, a po drugie niektóre składniki wymagały zbyt dużo zachodu, by je zdobyć i idea bezstresowej kuchni upadała. A jednak jestem fanem Nigelli,bo choć kolejne książki niepotrzebnie uwodzą mnie na księgarnianych pułkach - z zachwytem w oczach oglądam powtórki jej programów.

Alivea | 2011-07-17
Na półkach: Przeczytane, Kulinarne, Posiadam

Nigella ekspresowo to Nigella niekoniecznie zdrowo... ale jakże pysznie! Mamy tutaj makarony, koktajle, smażone owoce morza, fasolki, schaby... pyszności co nie miara więc kto by się przejmował kaloriami ;) Świetna pozycja dla nowoczesnych i zabieganych.

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: 18 lipca 2014

Wspaniałe przepisy. Książkę dostałam, ale gdybym na nią trafiła sama w księgarni to zapewne też bym ją kupiła. Świetnie wydana i napisana. Polecam

Kinga | 2011-10-24
Przeczytana: 2011 rok

Nie wyobrażam sobie mojej kuchni bez tej książki, każdy powinien ją mieć. To kulinarna Biblia.

Agneth | 2015-01-21
Przeczytana: 01 maja 2014

Trudno powiedzieć że książkę przeczytałam, ponieważ jest to zbiór przepisów, naprawdę pysznych przepisów. Pysznych zarówno już po przygotowaniu jak i na "pysznych" podczas czytania czy oglądania na nadających książce klimat zdjęciach. Posiłki jak większość tych które poleca Nigella są kuszące, ale i kaloryczne, ale zdecydowanie jest to książka zachęcająca do grzeszenia w kuchni.

Dania są opisane w łatwy i dostępny sposób, kilka z nich zrobiłam i smak naprawdę przypadł mi do gustu. Znajdziecie tam zarówno klasyki kuchni angielskiej jak i akcenty prawie z każdego zakątka świata.

Nie jest to zdecydowanie książka dla osób szukających bardzo prostych i bardzo szybkich dań, jednak trochę czasu mieć trzeba. Natomiast myślę że Nigella wiele przepisów upraszcza i czyni je możliwymi do wykonania nawet w trakcie tygodnia roboczego ;).

Mój absolutnie ulubiony przepis to ziemniaczki z pieczarkami.

Ka_Ha | 2014-02-21
Na półkach: Kuchnia, Przeczytane, Posiadam

Moim zdaniem pozycja tylko i wyłącznie dla osób stawiających pierwsze kroki w kuchni. Zgodnie z obietnicą Nigelli proponowane potrawy są smaczne i nie wymagają większego wysiłku, więc jeżeli tego właśnie potrzebujecie, to zdecydowania ta książka jest dla Was. Nie liczcie jednak na kulinarne inspiracje czy zaskakujące niespodzianki. Dania Nigelli są jedynie odrobinę bardziej fantazyjne niż jajka na twardo.

anevita | 2013-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2013

Pięknie wydana książka! Pomimo że nie jestem jakoś bardzo zaawansowana w gotowaniu,to wykorzystałam juz sporo przepisów Nigelli:)
Najczęściej korzystam z dań śniadaniowych i deserów ,są łatwe w przygotowaniu i pyszne.
Odchudzającym się nie polecam lektury ;)Duuużo kalorii w tej książce ,i może mogłaby być troche tańsza -więcej wad nie widzę :)