Wędrowiec

Wydawnictwo: Amber
Farlander
fantastyka, Nico
aferka93

Od pięćdziesięciu lat Święte Imperium Mann podbija kolejne narody. Tylko mercjańskie Wolne Porty wciąż opierają się jego potędze. Potężne mury Bar-Khos już dziesięć lat odpierają ataki imperialnej Czwartej Armii, która jednak wkrótce przełamie obronę... Młody Nico nie przeczuwa, jakie zadanie wyznaczył mu los. Mistrz elitarnego bractwa asasynów wybiera go na swego ucznia, który dopomoże mu dokonać zemsty na bezlitosnej władczyni Imperium. Obaj wyruszają na straceńczą wyprawę w samo serce konfliktu, by zwyciężyć lub zginąć...

Wiktoria Augustyn | 2015-08-07

KociepoKocie | 2014-05-12

Bardzo byłam zaskoczona tą książką.Okazała się być bardzo ciekawą historią, o chłopcu wprowadzonym w świat assasynów, postać chłopca mnie nie porwała choć była interesująca. Podobało mi się natomiast jak zostali poprowadzeni zabójcy i mentor głównego bohatera. Nie zrobiono z nich postaci niezniszczalny o niezbadanych mocach. Zostali przedstawieni w sposób ludzki, jako bardzo utalentowani, świetnie wyszkoleni, ale nadal śmiertelni, nadal nie odporni na mijający czas, który nie obchodził się z nimi łaskawiej niż z innymi. Autor nie bał się odważnych zwrotów akcji, która była wartka i zaskakująca. Podobało mi się również to, że bohaterowie wręcz sadystycznie byli dręczeni przez autora, przeszkodami, ale mieli trudność z ich pokonywaniem, każda kolejna coraz mocniej się na nich odbijała i pozostawiała ślady[ nie jak to bywa zazwyczaj bohater, w ostatnim momencie przeskakuje przeszkodę, a przy trudniejszej z lekką turbulencją ląduje z telemarkiem]. Autor naprawdę przeczołgał swoich...

behemot | 2013-07-08
Przeczytana: czerwiec 2013

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Sprawnie zrobione fantasy. Solidne, ale nie wykraczające poza rzemieślniczą poprawność. Postaci bohaterów dość ciekawe, ale stereotypowe. Stworzony świat spójny i całkiem wiarygodny, ale jednak płaski i jakiś taki... ubogi. Owszem, zakończenie jest zdecydowanie nietypowe, ale miałem osobliwe wrażenie, że jest to oryginalność na siłę. Ot, autor wykreował bohatera, oswoił z nim czytelnika, a gdy ten już do naszego bohatera trochę się przywiązał - nagle niespodzianka i go czytelnikowi zabrał. Owszem, jest to mocno niespodziewane rozwiązanie, ale żeby wnosiło coś konstruktywnego do fabuły, raczej się nie da powiedzieć. Bardziej takie zaskakiwanie czytelnika dla samego efektu zaskoczenia. Efektu z natury rzeczy chwilowego. A całość wrażeń raczej taka sobie i specjalnego ciągu na ciąg dalszy jakoś nie mam.

Bartek1985 | 2010-11-03

Ksiażka naprawde warta polecenia. Wielo wątkowośc czasem wkurza ale dla cierpliwych to nie przeszkoda. Jestem ciekaw czy beda jeszcze ksiazki z tymi bohaterami bo zakonczenie daje taka możliwość(chociaż było by to męczenie tematu)ale nade wszytsko bym z chęcią przeczytał.

Serafin | 2015-06-07
Przeczytana: 07 czerwca 2015

Jak, by to skomentować.
Przystawki są dobre, gdy czeka się na główne danie. Można się nimi delektować, racząc powoli, oczekując uczty. Niestety rozdziały w „Wędrowcu” to raczej ochłapy, a nie przystawki.
Autor wyróżnił trzech bohaterów i po kolei poświęca im rozdział, by opisać ich życie. Niestety ten zabieg, przeszkodził mi w nawiązaniu więzi, choćby z jednym. Ciężko jest związać się z bohaterem, gdy po rozdziale o nim skaczemy, w inne miejsce, czytamy o innej postaci. Zaś, każdy rozdział jest równie mało ciekawy i zajmujący.
Nuda, chaos i wielkie rozczarowanie to moje podsumowanie.
Tylko tyle jestem wstanie napisać po przeczytaniu z wielkim trudem połowy. Zazwyczaj staram się dobrnąć do końca, zwłaszcza jeśli jest więcej tomów. Jednak w tym wypadku po przemęczeniu połowy, uznaje, że dość już poświęcenia.
I właśnie to ostatnie słowo, jest sednem mej opinii na temat ”Wędrowca”.

sznorowka | 2014-08-31
Przeczytana: 30 sierpnia 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Książka z dużym potencjałem, ale czegoś cały czas mi brakowało. Początek przebrnęłam z dużym trudem, ale postanowiłam dać szanse autorowi i niestety się zawiodłam. Koniec bardzo mnie rozczarował, nie mówię żeby od razu był happy end ale ta końcówka taka trochę na siłę, szczególnie, że początkowe wątki były silnie rozbudowane, a końcówka taka jakaś... To nie tak miało być moim zdaniem, ale nie jestem autorem. Po przeczytaniu książki mam mieszane uczucia i raczej nie sięgnę po następną część.

srututu | 2011-08-09
Przeczytana: sierpień 2011

Jakoś niespecjalnie lubię ten gatunek, ale ta książka nie była aż taka zła (podobała się nawet takiemu laikowi jak ja :)).

Na początku strasznie irytowało mnie, że jest parę wątków które śledzi się równocześnie, ale w pewnym momencie zupełnie przestaje to przeszkadzać i można swobodnie dać się ponieść opowieści.

Zaskakujące zakończenie.

I wypisałam sobie kilka cytatów wartych zapamiętania :)

Zastrzelona | 2012-09-27
Przeczytana: 27 września 2012

Książka, po której wiele się spodziewałam, głównie ze względu na opis, który jest napisany dwa razy lepiej niż sama książka. Momentami nudziła na tyle, by czytelnik zasypiał. Pomysł ciekawy, jednak wykonanie pozostawia sporo do życzenia.

Suizei | 2013-05-15

Książka nie zachwyciła. Autor nie wykorzystał drzemiącego w powieści potencjału. Pomysł na fabułę, bohaterów bardzo dobry, lecz nic poza tym. Na początku może denerwować przeplatanie się akcji z różnych zakątków świata Wędrowca. Nie martwcie się, da się przyzwyczaić. W powieści możemy znaleźć wiele nieścisłości, niedopracowanych wątków. Dzieło Cola Buchanana nie wciąga, momentami potrafi nas znudzić. Co na plus? Ciekawość czytelnika dalszego ciągu wydarzeń, oraz bardzo bardzo oryginalne zakończenie, co ściśle się wiąże z pierwszym pozytywnym argumentem.
Jeśli chcecie spędzić czas z książką, która nie wymaga myślenia, to jak najbardziej polecam. Pomimo swej obszerności nie zabierze wiele czasu. Na odstresowanie się jest w sam raz.
Lecz gdy szukamy czegoś ambitniejszego...w tej pozycji tego nie znajdziemy. Takie osoby się na niej zawiodą.

po więcej serdecznie zapraszam na: http://suizei.blogspot.com/

Luukas Luoma | 2015-02-11

Gdyby nie chaotyczność dałbym 10. To jedna z niewielu książek która źle się kończy. Jest tutaj parę wątków z dupy wziętych ale ogólnie cała fabuła wciąga i jest to wielki atut.