Okładka książki Powrót do Nesbero Justyna Chrobak
Okładka książki Powrót do Nesbero
Justyna Chrobak Wydawnictwo: Magiczne Dlaczemu Cykl: Córka lasu (tom 2) fantasy, science fiction
Córka lasu (tom 2)
Magiczne Dlaczemu
2023-11-15
2023-11-15

Książka lepsza od poprzedniej części jednak nadal bahaterowie zachowują się nienaturalnie.

Ryann odpoczywa w domu swoich rodziców, Colina i Idy, po wybudzeniu z kolejnej śpiączki. Spokój rodziny burzy wizyta Petera, Thomasa i Liv. Okazuje się, że mimo wszelkich przeciwwskazań, Ryann musi wrócić do Nesbero. Dziewczyna niewiele pamięta z okresu przebywania tam, jednak czuje, że musi to zrobić, musi wrócić i wspomóc swoich bliskich. Zła elfia królowa chce zniszczyć ród Rothodian, ale między innymi w rękach Ryann jest nadzieja na jego przetrwanie. Czy dziewczynie uda się wyciągnąć swój ród z opresji?

Po przeczytaniu pierwszej części wiedziałam, że nie dam długo czekać tej drugiej. Nie wiedziałam jeszcze wtedy, że przeczytam je ciągiem. Autorka zakończyła pierwszą część w taki sposób, że gdybym nie miała pod ręką "Powrotu do Nesbero", to bym się chyba mocno wkurzyła.

Dalsze losy Ryann są mocno emocjonalne, jeszcze bardziej sięgają rodzinnych powiązań, dotykają głębi ludzkich uczuć. Rodzina jest zagrożona i należy ją ratować za wszelką cenę! Dziewczyna nie waha się ani chwili. Wie, że jej powrót to może być jedyne wyjście z całej tej pogmatwanej i chorej sytuacji. Podczas prób ustalenia najlepszego wyjścia z opresji pada pomysł sięgnięcia po pomoc u pewnego innego rodu...

Nie będę Wam spojlerować, za to mogę Wam zagwarantować całkiem ciekawe przeżycia. Dzieje się tu dużo rzeczy, poznajemy nowe istoty, nowe miejsca, co wyzwala w nas całą masę emocji. Genialny świat, choć jak dla mnie mogłoby być to bardziej rozwinięte, bo jednak stanowczo za szybko obydwie części mi zleciały.

Zakończenie też moim zdaniem pozostawia pewną furtkę i po cichu liczę na to, że autorka kiedyś do tej historii powróci.

Cieszę się, że za sprawą wydawnictwa oraz autorki mogłam poznać tę serię 🖤 Was również do tego zachęcam.

Córka Lasu II

💬 @j_chrobak_

Na samym początku pragnę zaznaczyć, że nie czytałam pierwszej części 'Córki Lasu'. Czytając, nie miałam wrażenia, że coś mnie omija, i nie miałam potrzeby nadrobić zaległości.

Fabuła, jak przystało na powieść fantasy - jest niezwykle ciekawa i o dziwo wciągająca. Już na początku powieści poznajemy dalsze losy głównej bohaterki czyli Ryann. Śledzimy jej powrót do zdrowia i starania o utrzymanie balansu psychicznego. Kiedy pewnego dnia, u progu jej drzwi pojawiają się nieznajomi - Ryann już wie, że jej pomóc będzie nieunikniona. Powoli przypomina sobie, wydarzenia z przeszłości.
Przyznam, że wątek z królową jest intrygujący. Podoba mi się dynamika, akcja oraz towarzyszące emocje. Lubię takie czarne charaktery z pazurem.

Jeśli chodzi o postacie, to mamy kilku bardzo dobrze wykreowanych bohaterów. Chciałabym wyróżnić dwa charaktery:
Ryann - młoda dziewczyna, która straciła wspomnienia. Każdego dnia jest świadoma, że coś jej umyka. Kiedy Nadchodzi czas, że musi stawić czoła przeciwnikom, potrafi zawalczyć o siebie, o rodzinę a także o miłość. Nie waha się nawet przez chwilę. Pokazała, że ma silny charakter oraz zaskoczyła wszystkich swoją odwagą i dojrzałością.
Królowa Elfów - bardzo silna postać. W mojej ocenie zachłyśnięta pragnieniem władzy oraz utrzymaniem za wszelką cenę linii krwi. Idealny przykład ' kto mieczem wojuje, od miecza ginie'.

Podsumowując:
Książka ma potencjał, jest ciepła i przyjemna. Samą historię czytałam bardzo szybko. Wątki ciekawe, ale nie są jakoś bardzo zaskakujące. Czy przeczytam jeszcze raz? Może, ale nie prędko. Czy polecam? Pewnie, że tak. Czasem czekamy czegoś nietypowego ale lekkiego. Więc tutaj wybór idealny.

Zlosnica_czyta

Córka Lasu II

💬 @j_chrobak_

Dziś chciałabym Wam nieco przybliżyć najnowszą powieść przesympatycznej autorki o ogromnym talencie i wielkiej pasji tworzenia, Justyny Chrobak- "Powrót do Nesbero". Jest to kontynuacja "Córki lasu", którą przedstawiałam Wam już jakiś czas temu. Teraz, dzięki uprzejmości Justyny, miałam zaszczyt objąć swoim patronatem "Powrót do Nesbero", za co pięknie dziękuję.

"Córka lasu" zakończyła się w dosyć dramatycznym momencie, pozostawiając czytelnika w ogromnej niepewności. Na szczęście Ryann przeżyła atak królowej elfów, lecz wyczyszczona ze wszystkich wspomnień i pozbawiona mocy, znów znalazła się w klinice.

Po wybudzeniu się ze śpiączki dziewczyna powoli zaczyna wracać do normalności, a pomagają jej w tym leki i sesje terapeutyczne. Jednak w głębi duszy czuje niepokój. Jakieś napięcie i niepewność krążą w jej umyśle, że oto wydarzyło się coś znaczącego i ona musi poznać prawdę.

Tymczasem w Nesbero źle się dzieje..Drzewo dające moc Rothodianom obumarło, kiedy królowa elfów odebrała mu witalność i teraz całemu plemieniu grozi śmierć.. Zatem do świata ludzi wyrusza delegacja, by przekonać Ryann do powrotu i próby ożywienia Magicznego Drzewa. Czasu jest niewiele..

Dziewczyna szybko podejmuje decyzję i wyrusza do Nesbero, by poznać swoje przeznaczenie, swoją rodzinę i odzyskać utracone wspomnienia, a może także i miłość..

Piękna historia pełna magii, bajkowych stworzeń, nadprzyrodzonych zdolności, w której więzy krwi są silniejsze niż rzucane przez złą królową zaklęcia. Mnóstwo emocji i tajemnic przewija się przez fabułę, która z początku toczy się niespiesznie, by w końcu znacząco nabrać tempa. Niebanalna, klimatyczna opowieść, która wciaga w świat baśni, zagadek i niewytłumaczalnych zdarzeń.

Tu rozgrywa się prawdziwa walka na śmierć i życie, walka, w której nie może być kompromisów..

Jak zakończy się ta historia? O tym musicie przekonać się już sami. Jeśli więc lubicie fantastykę, magię i połączenia dwóch światów: realnego i baśniowego, to gorąco zachęcam do zatopienia się w lekturze.

Justynko, gratuluję świetnej historii i życzę kolejnych pomysłów na cudowne powieści!

"Córka...

[Reklama] Magiczne Dlaczemu

W swoich prywatnych zbiorach posiadam pierwszy tom serii "Córka lasu" z roku 2018. Długo więc musiałam czekać na kontynuację. A czy było warto?
Historia Ryann była wciągająca i pełna przygód. Magii, której nie brakowało. Przygody były ciekawe i intrygujące. A sama bohaterka odważna i pełna wiary w to, że dobro zawsze jest w stanie pokonać wszelkie zło.
Autorka fajnie pokazała Nesbero. Zaprosiła na przygody, które finał postawiły pod dużym znakiem zapytania. Ostateczne starcie było zdecydowanie najlepszym momentem w tej lekturze. Aż spowolniłam tempo czytania.
Bardzo fajna moim zdaniem młodzieżówka. Fantasy dla nastolatków, którzy dopiero co zgłębiają tematykę. Czekają tu ma czytelnika magiczne ulumfy, elfy, Magiczne Drzewo, pewne kamienne monstrum, i oczywiście król oraz królowa. Ale nie tylko. Resztę musicie odkryć sami a na pewno nie będzie nudno.
Zachęcam do czytania ale koniecznie z zachowaniem chronologii co by się nie pogubić w fabule.

Polecam

[Reklama] Magiczne Dlaczemu

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA PATRONACKA]
POWRÓT DO NESBERO. CÓRKA LASU II
Autor: Justyna Chrobak
Wydawnictwo: Magiczne Dlaczemu
Premiera: 24.01.2024
Tom 2, seria: Córka lasu

Pierwsza część czyli CÓRKA LASU została wydana w 2018 roku, w 2023 książka ukazała się w formie ebooka oraz w odświeżonej okładce. Na POWRÓT DO NESBERO Czytelnicy czekali kilka lat - w końcu się udało! Druga część jest bezpośrednią kontynuacją pierwszej. Trzeba zatem zapoznać się z całością. Seria należy do gatunku fantastyka, ale polecam ją zwłaszcza dla osób, które chcą rozpocząć swoją przygodę z tego typu literaturą. Wciągający, pełen magii i tajemniczy – tak w skrócie można opisać ten cykl. W książkach przedstawione zostały dwa światy: fantastyczny oraz realistyczny. Osobą która łączy te dwa światy jest Ryann czyli główna bohaterka.

Świat ludzi łączy się z magicznym światem Nesbero, w którym pojawiają się elfy i ulumfy. Ryann po powrocie do świata ludzi zaczyna powoli dochodzić do siebie. Jednak jej spokój burzą sny i pojawiające się wciąż w głowie obrazy. Dziewczyna ukrywa przed otoczeniem dolegliwości, ale sama czuje, że coś jest nie tak. Rodzice martwią się o córkę, przez co dodatkowo wzbudzają w niej niepokój. Okazuje się, że Ryann musi pilnie wracać do Nesbero. Tylko ona jest w stanie uratować swój ród i rodzinę przed zagładą ze strony wroga. Czy dziewczyna będzie w stanie przywrócić ład i porządek w krainie swoich najbliższych? Czy będzie przy tym szczęśliwa?

Znakomita kontynuacja, jeszcze więcej magii i tajemnic. Kraina Nesbero z pewnością oczaruje Czytelników – malownicza, niezwykła, niedostępna. Autorka zadbała o to by zostało ukazane jak najwięcej świata nadprzyrodzonego. Ciekawa są wspomniane wcześniej ulumfy – „Były podobne do koni, ale znacznie od nich większe. Włosy tych stworzeń, które zastępowały sierść, były długie i gładkie. Ich uszy odstawały na boki, raz po raz strzygąc zabawnie, gdy te nasłuchiwały głosów swoich właścicieli.” Tylko początek książki dzieje się w świecie ludzi, później na stałe przenosimy się do Nesbero - magicznego miejsca zamieszkałego przez lud Rothodianów, w których żyłach płynie energia Wielkiego Drzewa. Drzewo niestety jest w bardzo złym stanie i grozi mu całkowite uschnięcie. Mieszkańcy całą nadzieję w uratowanie rośliny pokładają w Ryann.

Osoby, którym trochę brakowało motywów fantastyki, teraz będą usatysfakcjonowane. Sama rzadko sięgam po książki tego gatunku, ale Justyna Chrobak skutecznie zachęciła mnie do poznawania magicznego świata książek dziejących się w świecie fantastyki. Czytałam z przyjemnością i z zaciekawieniem poznawałam krainę Nesbero i jej mieszkańców. Jak myślicie czy Ryann uda się skutecznie przywrócić ład i porządek w kraju swoich przodków? Czy dziewczyna w końcu odnajdzie wewnętrzny spokój, miłość i szczerą radość w sercu? Co stanie się z rodzicami, którzy ją wychowywali? Czy Wielkie Drzewo znów będzie wspierać mieszkańców? Koniecznie przeczytajcie i przekonajcie się sami. Serdecznie polecam.

[RECENZJA PRZEDPREMIEROWA PATRONACKA]
POWRÓT DO NESBERO. CÓRKA LASU II