Synek księdza Kaczkowskiego

Okładka książki Synek księdza Kaczkowskiego Patryk Galewski, Piotr Żyłka
Okładka książki Synek księdza Kaczkowskiego
Patryk GalewskiPiotr Żyłka Wydawnictwo: Znak biografia, autobiografia, pamiętnik
Znak
2023-11-22
2023-11-22

Okładka książki Niemiecki ksiądz u progu Auschwitz Manfred Deselaers, Piotr Żyłka
Niemiecki ksią... Manfred Deselaers, ...
Okładka książki Życie na pełnej petardzie czyli wiara, polędwica i miłość Jan Kaczkowski, Piotr Żyłka
Życie na pełne... Jan Kaczkowski, Pio...
Okładka książki Siostry z Broniszewic. Czuły Kościół odważnych kobiet. Tymoteusza Gil OP, Eliza Myk OP, Łukasz Wojtusik, Piotr Żyłka
Siostry z Bron... Tymoteusza Gil OP, ...
Okładka książki Mamy głos. Świeccy, Kościół, kryzys. Dawid Gospodarek, Marcin Kędzierski, Ewa Kiedio, Tomasz Krzyżak, Maria Miduch, Zuzanna Radzik, Tomasz P. Terlikowski, Marta Titaniec, Marcin Zieliński, Piotr Żyłka, praca zbiorowa
Mamy głos. Świ... Dawid Gospodarek, M...

Bardzo, bardzo polecam . Takich książek , filmów nam potrzeba , szczególnie młodzieży która żyje tak jak kiedyś Patryk i bardzo się cieszę że to co robi Patryk czyli projekt,,PaKa" przynosi efekty . W książce bardzo konkretnie opisane są sytuacje z życia Patryka i po przeczytaniu każdego rozdziału mam grubą rozkmine taką samą jak po obejrzeniu filmy,, Johnny" . Warto to przeżyć : obejrzeć film i przeczytać książkę. Bije ogromne brawo dla Patryka i jego rodziny że zgodzili się opublikować swoją historię. Książkę z autografem miałam możliwość nabyć osobiście u Patryka i muszę to powiedzieć wspaniały dobry człowiek ❤️ ❤️

Jeśli mogę coś o sobie powiedzieć, to jestem bardzo wrażliwa i bardzo się wzruszam. (Niespodzianka! ) Więc moje ulubione filmy to te, z kategorii "dobre". Że mówią o dobru -Forest Gump, Skazani na Shawshank, Między Piekłem, a Niebem, Patch Adams, Przebudzenie, Służące, Zielona Mila, Wbrew regułom czy Edward Nozycoreki.
I Johnny! Mogę oglądać na okrągło, bez przerwy, dajcie mi 10 moich ulubionych filmów, a będę przy nich płakać jak głupia, będę kląć na niesprawiedliwość, a przede wszystkim- za każdym razem postanowię być lepsza. I nie musicie mi przedstawiać niczego nowego. Najlepsze już powstalo.
A "Johnny" przy tej książce to jest jakiś cienki Bolo! Film przy tym, to jest nic! Ba! Nawet spotkanie z Patrykiem, na spotkaniu autorskim, to mało, w porównaniu z zawartością książki. Weźcie przeczytajcie "Synka". To Was zmiażdży. Wzruszy, poruszy, przebuduje Wasze założenia dotyczące życia! Takich ludzi nie ma, oni są wymyśleni, zarówno Patryk jak i Johnny. Takie rzeczy się nie zdarzają. Takie spotkania, zderzenia, wymiany, zmiany. To są ludzie, o których możesz powiedzieć, że rzeczywistość przerosła moje wyobrażenia. To jest dźgnięcie w klatkę piersiową - a Ty? Co Ty robisz dla innych? Kim dla nich jesteś? Jak zmieniasz siebie? Jak zmieniasz świat?

Ile razy się spłakałam? Milion!

I Johnny! Mogę oglądać na okrągło, bez przerwy,...

Niezwykle wzruszająca książka odpowiadająca o pięknej relacji pomiędzy ks. Janem Kaczkowskim, a Patrykiem Galewskim. Został w niej ukazany prawdziwy obraz przepięknej miłości, która bardzo często w dzisiejszych czasach jest źle odbierana lub czasami też niestety jest ona niezrozumiała. Tak bardzo nam jej brakuje. Książkę czyta się z ogromnym zaciekawieniem. Przekazuje niezwykle ważne wartości oraz skłania do refleksji. Drogę jaką pokonał Patryk i to jakim dzisiaj jest Wielkim Człowiekiem sprawia, że zasługuje on na ogromny szacunek. Każdy z nas zasługuje na drugą szansę. Książka pt. ,, Synek księdza Kaczkowskiego" jest najpiękniejszą książką jaką do tej pory udało mi się przeczytać. Z całego serca polecam! ❤

ocena zawyżona ale dobrze się tego słucha. Trochę takie Johnny- przypisy. To nie jest wybitna pozycja którą będę pamiętała na zawsze ale taka która dobrze robi na serce w momencie czytania.

Niesamowita książka która bardzo dobrze się czyta. Poruszyła mnie do głębi i płakałam nie raz czytając ją.
Polecam wszystkim tym wierzącym i niewierzącym.
Patryk jest doskonałym dowodem na to że dla Boga nie ma rzeczy niemożliwych i z każdego zła Bóg wyciągnie dobro!

Polecam wszystkim tym wierzącym i niewierzącym.

Rzadko kiedy brakuje mi słów aby napisać coś o książce.
Ta właśnie do takich należy.
W trakcie czytania był płacz, śmiech, wzruszenie, wewnętrznego napięcia oraz strachu i sporo refleksji.
Książka nader wartosciowa, bez koloryzowania, bardzo autentyczna.
Polecam przeczytać każdemu niezależnie od poglądów politycznych czy wyznania.

Rzadko kiedy brakuje mi słów aby napisać coś o książce.
Ta właśnie do takich należy.
Książka nader wartosciowa, bez koloryzowania, bardzo autentyczna.
Polecam przeczytać każdemu niezależnie od poglądów politycznych czy wyznania.

Kiedy po obejrzeniu filmu dowiedziałam się, że jest książka o księdzu Kaczkowskiego to wiedziałam, że muszę przeczytać. Nie myliłam się, piękna książka. Wielokrotnie miałam łzy w oczach. Takiej historii się nie spodziewałam. Piękna podróż czytelnicza ale i głębsza. Ta historia zostanie ze mną na długo.

Nie czytałam wcześniej ani jednej książki o ks. Janie, nie widziałam też filmu Johnny. Wybrałam się na spotkanie autorskie z Patrykiem Galewskim, a uczestniczenie w nim i poznanie jego historii było dla mnie totalną niespodzianką.

Dziś kiedy jestem po lekturze cieszę się ogromnie, że tak wszystko się potoczyło i publikacja wpadła w moje ręce. Ogromnie wzruszająca i pełna przekazu emocjonalnego.
Poznajemy w niej od początku trudne życie Patryka, jego upadek, można by rzec, że aż na samo dno. Próby samobójcze, pobyt w więzieniu i tę jaśniejszą stronę kiedy poznaje Jana, a potem jego życie całkowicie się zmienia. Opisuje to ile dostał od niego wsparcia i miłości bez oceniania i obwiniania. Trudna droga, która zaowocowała i teraz trwa w piękny twórczy sposób.
Polecam serdecznie, zarówno dla młodzieży jak i dla rodziców.

Więcej na https://www.domowyklimacik.pl/2024/02/synek-ksiedza-kaczkowskiego-patryk.html

Rewelacyjna książka, którą czyta się jednym tchem. Szczera, do bólu prawdziwa, wzruszająca, momentami wyciskająca łzy.

Absolutnie warta przeczytania. Dotyka najważnieszych życiowych sfer. Czasem pojawił sie uśmiech, niejednokrotnie poleciała łza, wzrusza przeogromnie. Szczerze polecam.

• Przeczytane 2024
  • Literatura faktu