Zemsta byłych żon

Okładka książki Zemsta byłych żon Anna Matusiak-Rześniowiecka
Okładka książki Zemsta byłych żon
Anna Matusiak-Rześniowiecka Wydawnictwo: Wydawnictwo Lekkie literatura obyczajowa, romans
Wydawnictwo Lekkie
2023-11-22
2023-11-22

"Zemsta byłych żon"
Książka w sumie stanowi plagiat "Zmowy pierwszych żon" Olivii Goldsmith. Jednak jest gorsza niż oryginał. Problemy zostały potraktowane po łebkach, do tego bohaterkom się wszystko udaje. Mało prawdopodobne.
Ogólnie, ciekawa koncepcja, ale mnie jakoś powieść nie powaliła....
Można sięgnąć, ale bez szału ;)

"Zemsta byłych żon"
Ogólnie, ciekawa koncepcja, ale mnie jakoś powieść nie powaliła....
Można sięgnąć, ale bez szału ;)

Lubicie czytać komedie?
Ja bardzo lubię. I polecam.
Z piórem autorki spotkałam się po raz pierwszy. I mogę powiedzisć, że nie ostatni. Książka bardzo fajnie napisana. Szkoda tylko, że tak szybko się skończyła. Podobał mi się motyw pokazania na czym polega życie żon bogatych mężów. Niby nie interesuje ich co ludzie powiedzą, ale żadna nie chce żyć inaczej niż reszta. Mimo, że coś im się nie podoba. A tu jednak wprowadza się taka jedna co to pokazuje, że jednak przyjemniej jest jak się żyje po swojemu. Ona nie zmieniła się wraz z przeprowadzką do bogaczowa. Nie bała się co ludzie powiedzą, nie bała się być wykluczona.
Polecam.
Zachęciłam ?

Lubicie czytać komedie?
Ja bardzo lubię. I polecam.

Świetna historia, zabawna, mądra, wzruszająca i przypomina, że "pieniądze to nie wszystko". Polecam ku rozrywce, ale również na chwilę refleksji.

2041

Książka „Zemsta byłych żon” Anny Matusiak-Rześniowieckiej zabiera nas do świetnej komedii z wieloma przesłaniami jakie zaserwowała czytelnikom autorka.
Poznajemy Marikę i Grzegorza, którzy dzięki aplikacji jaką stworzył Grzegorz zmienia ich status społeczny i wprowadzają się do Bogaczewa. Mieszkają tam ludzie, którzy za okularami skrywają wiele tajemnic. Marika dzięki swojej bezpośredniości naraża się na niechęć snobistycznych kobiet, które za pieniądze sprzedały swoje "ja".
Poznajemy Hanię i Wiktora, którzy pomagają zmienić życie Laury, Anety i Sylwii.
Laura żyje w małżeństwie, gdzie Tom wiedzie podwójne życie. Udaje kogoś kim nie jest. Wyjazd do Dubaju i przemyślany plan zmienia wszystko.
Aneta postanawia śledzić swojego męża, a odkryta prawda szokuje nie tylko ją. Zdrady o których wiedziała, to pikuś. Handel dziełami sztuki to tylko przykrywka.
Sylwia pomagając Anecie dowiaduje się o zdradach Piotrka. To napędza jej chęć zemsty. Jak to się potoczy przekonajcie się sami.
Jakie wartości będą zauważone przez snobistyczne bogaczki?
W jaki sposób Marika przekona do siebie innych?
Książka lekka, porusza ważne tematy dotyczące ważnych wartości w życiu człowieka, przemocy wobec kobiet, innej orientacji, zapomnianych chwil i wiele innych.
Polecam.

Ta książka bardzo długo leżała na mojej półce. Nie wiem czemu, ale jakoś omijałam ją. Chyba było to spowodowane rozmiarem książki. Ta bardziej mi na pocket wygląda niż na normalną. Teraz żałuje, że wzięłam się za nią tak późno, bo to naprawdę fajna, wciągająca książka. Czyta się ją bardzo szybko.

“Zemsta byłych żon” to komedia, która ma w sobie odrobinę szczerości, prawdy… To komedia o życiu bogatych ludzi, którzy uważają, że pieniądze są ważniejsze od normalnego życia. Myślą, że jak ma się pieniądze to… można być bitym, poniewieranym, upokarzanym. Według takich ludzi znęcanie się psychiczne czy fizyczne jest ważniejsze od prawdziwego szczęścia. Dla nowobogackich szczęściem jest pieniądz a nie wartości.

Konto Mariki i Grzegorza zasila bardzo wysoka suma. W związku z polepszeniem się ich życia przeprowadzają się do miasteczka o nazwie Bogaczewo. Tam poznajemy kolejne pary – Sylwię i Pierra, który tak naprawdę ma na imię Piotr, ale uważa, że zmiana imienia na zagraniczne będzie bardziej wiarygodna, luksusowa i … adekwatna do jego zarobków. Jest też Aneta z Richim, czyli z Ryszardem oraz Laura i Tom, czyli Tomek.

Marika i Grzegorz w przeciwieństwie do pozostałych są normalnymi ludźmi, dla których pieniądz jest tylko dodatkiem do życia. Podczas najpierw przypadkowych spotkań z mieszkańcami dochodzi do różnych sprzeczek ze względu na to, ze Marika mówi to co tak naprawdę myśli o mówiąc wprost snobach. Dla niej zdrada to zdrada, której się nie wybacza… Kobiety uważają inaczej. Według nich zdradę można wybaczyć odpowiednią ilością pieniędzy, bądź drogim prezentem. Dla Mariki wyjście to sklepu nie jest ujmą, dla tych kobiet tak. Marika zna życie, te kobiety nie… One są usidlone władzą, pieniędzmi i … mężami, którzy dla mamony zrobią wszystko, dosłownie.

Mówienie wprost tego co myśli Marika przynosi efekty. Te zamożne kobiety zaczynają zastanawiać się nad swoim życiem, aż w końcu dochodzą do wniosku, że chcą zmienić nie tylko siebie ale i swój stan cywilny. Pomaga im w tym kto jak nie Marika i Grzesiek.

W jaki sposób małżeństwo będzie pomagało? Kim tak naprawdę są mężowie tamtych kobiet?

Warto przeczytać książkę i zwrócić w niej uwagę na przekazy, które autorka zawarła w treści.

"Zemsta byłych żon" to wciągająca i zabawna powieść, która opowiada historię kobiet po przejściach. Po zdradzie i rozwodach z bogatymi mężami postanawiają one wziąć sprawy w swoje ręce i zemścić się na swoich niewiernych partnerach.
Książka jest napisana lekkim i przyjemnym stylem, a jednocześnie porusza ważne tematy, takie jak zdrada, rozwód, samotność i siła kobiecości. Autorka z dużą dozą humoru opisuje perypetie bohaterek, które zmagają się z nowymi realiami życia i szukają swojego miejsca w świecie.
Nie martwcie się, to nie tylko pozycja o zemście i kobiecych intrygach, to naprawdę zabawna opowieść o sile kobiecej przyjaźni i solidarności. Bohaterki pokażą Wam, że nawet po bolesnych doświadczeniach można się pozbierać i odnaleźć szczęście.
Tą lekturę polecam wszystkim miłośniczkom komedii romantycznych z nutką feminizmu. To wciągająca lektura, która bawi, wzrusza i składnia do refleksji.

"Zemsta byłych żon" Anny Matusiak @anna_matusiak_pisarka to książka, która rozbawi do łez, ale i zmusza czytelnika do myślenia. Mimo scen pełnych absurdów i ogromnej dozy humoru to myślę, że jest w tej książce ziarnko prawdy...
Jeśli kiedykolwiek napisałam, że komedie nie są dla mnie to proszę o tym zapomnieć 🤭 Ciężko jest trafić w mój humor. Do tej pory udało się to jednemu autorowi, ale teraz spokojnie do mojej listy mogę dopisać Panią Annę Matusiak.
Wydawać by się mogło, że pieniądze i luksus mogą dać wszystko. Tak do tej pory myślały główne bohaterki tej opowieści. A co jeśli między wystawnym życiem, drogimi przedmiotami i wakacjami jak z bajki zabraknie miłości? Co jeśli osoba, która Ci to wszystko zapewnia ma w planach wymienić Cię na nowszy model i zostawić Cię z niczym? Trzeba w tedy zakasać rękawy i wziąć sparwy w swoje ręce!
Pod płachtą śmiesznych sytuacji i zabawnych dialogów autorka skryła dość poważne temty takie jak przemoc domowa, zdrada czy uzależnienie psychiczne i fizyczne od drugiej osoby. Właśnie z tym zmagały się Aneta, Sylwia i Laura, które szczyciły się swoją sytuacją finansową spędzając całe dnie na wydawaniu pieniędzy swoich mężów. Wszelkie problemy zamiatały pod dywan i udawały, że są szczęśliwe... W końcu pojawia się ktoś, kto otwiera im oczy i pokazuje, że można żyć inaczej... Może bez takiego zaplecza finansowego, ale z lekkością w głowią i szczęściem pod pachą 🥰
"Zemsta byłych żon" to książka przy, której poznałam twórczość Anny Matusiak. I wiecie co? Mam ochotę na wiecej🥰 Lekki styl autorki sprawił, że od książki ciężko było mi się oderwać i zanim się obejrzałam przewracałam ostatnią stronę.
Bardzo polecam 🌷

Miłego dnia 🌷

Książka może nie jest literaturą wysokich lotów, ale dla ogólnego odprężenia może być.

Przyjemna, zabawna, ale niestety wtórna i do bólu przewidywalna.

Przyjemna, zabawna, ale niestety wtórna i do bólu przewidywalna.

Anna Matusiak tym razem wzięła na tapet żony milionerów. Marika z Grzegorzem wprowadzają się do fikcyjnego miasteczka o nazwie Bogaczewo, w którym poznają inne małżeństwa: Sylwię i Pierra, Anetę i Richiego oraz Laurę i Toma. Mężowie tych kobiet bynajmniej nie są obcokrajowcami, po prostu nie mogą znieść brzmienia pospolitych imion: Piotrek, Rysiek, Tomek. Teraz mają kasę i każą się tytułować jak im się podoba.

Marika to zwykła kobieta, siejąca popłoch wśród bogaczek tym, że sama robi zakupy. U nich zajmuje się tym służba. Z początku odsuwają ją na boczny tor, lecz jej słowa dają im do myślenia. Do tej pory dbały tylko o zadowolenie mężów i pozwalały traktować się bez szacunku w imię wygodnego życia. Pojawienie się Mariki zmieniło ich sposób myślenia. Niezależnie od ilości środków na koncie zdrada jest zdradą a na przemoc nie ma przyzwolenia.

Sylwia, Aneta i Laura postanowiły uwolnić się z toksycznych związków. Ich mężowie mieli sporo do ukrycia a one zebrały dowody na ich grzeszki. Jakie? Tego dowiecie się z powieści.

Książkę przyjemnie się czyta, jest napisana lekko i z humorem. Autorka udowadnia, że pieniądze to nie wszystko, choć dzięki nim wygodniej się żyje. Najważniejsze z kim przyjdzie nam to życie spędzić.

• Po polsku
  • Proza

Dodaj cytat z książki Zemsta byłych żon