Copyright

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Biblioteka Studium". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Zielona Sowa
83-7220-247-8

Copyright prezentuje nowe stanowisko w obrębie tzw. literatury pokoleniowej. Autor, opisując wprowadzenie stanu wojennego czy pierwsze podróże na Zachód, czyni to z pozycji kilkunastoletniego wówczas chłopca, dla którego, podobnie jak dla jego rówieśników, od zmian społecznych i politycznych ważniejsza była ich po dziecięcemu namacalna oprawa: pojawienie się gum donaldówek i zagranicznych...

Copyright prezentuje nowe stanowisko w obrębie tzw. literatury pokoleniowej.

Autor, opisując wprowadzenie stanu wojennego czy pierwsze podróże na Zachód, czyni to z pozycji kilkunastoletniego wówczas chłopca, dla którego, podobnie jak dla jego rówieśników, od zmian społecznych i politycznych ważniejsza była ich po dziecięcemu namacalna oprawa: pojawienie się gum donaldówek i zagranicznych perfum.

Za Copyright autor otrzymał Wyróżnienie Poznańskiego Przeglądu Nowości Wydawniczych.

Antoni Leśniak | 2016-08-16
Przeczytana: 03 lipca 2016

Świat, który minął i odszedł w niepamięć, świat, do którego nie mamy ochoty wracać, choć sentyment za nim jest w nas ciągle żywy. Witkowski wie, że możemy się zarzekać, marudzić, głośno krytykować, jak to źle było za czasów komuny, jak niczego nie było w sklepach, za wszystkim sie stało w długich kolejkach, ludzie byli nijacy, szarzy, smutni, przygaszeni, a jednak to był dla ogromnej rzeszy ludzi ich radosny czas dzieciństwa i młodości, który był beztroski i pełen niezapomnianych wrażeń, i wcale nie kojarzył się z czymś, co dziś tak łatwo jest potępić czy odrzucić. Przywracanie pamięci o przeszłości nie może być wybiórcze, nie może dokonywać się tylko tam, gdzie chodzi o prawdę historyczną, ale musi również obejmować tę zwykłą, normalną rzeczywistość, wspomnienia, które nie niosą ze sobą wielkich martyrologicznych dokonań i pełnych szacunku patriotycznych postaw, oporu wobec władzy depczącej człowieka. Przeciętny Kowalski był bardzo daleki od tego wszystkiego. On nie podejmował...

problem | 2016-11-17
java2016 | 2016-10-22