Dreadful

”Dreadful" to zdecydowanie historia, którą z jednej strony chciałoby się delektować jak najdłużej, z drugiej jednak, ciekawość, jak dalej potoczą się burzliwe losy głównych bohaterów, nie pozwala nawet na najkrótszą przerwę w lekturze. Bezsprzecznie, Ohanka nakreśliła niebanalną, hipnotyzującą i przeszywającą historię, ukazującą znany motyw niespodziewanego i niebezpiecznego uczucia w świeży, porywający sposób. Mroczne demony przeszłości, rozkwitająca, ściągająca lawinę komplikacji miłość, pętla niewygodnych tajemnic, nielegalne wyścigi, a przede wszystkim niewyjaśnione morderstwa i kolejne tajemnicze zbrodnie tworzą razem odurzającą całość, jaką pochłania się z wypiekami na twarzy i szybszym biciem serca! Ta książka zawładnie waszym czytelniczym sercem i pozostawi je w całkowitej rozsypce!

Fundamentem tej porywającej historii są fenomenalnie nakreślone, wyjątkowo złożone i nieprzeniknione postacie. Autorka zafundowała czytelnikom całą plejadę barwnych bohaterów, a każdy z nich skrywa swoje sekrety, walczy z własnymi demonami, przykrywa swą ciemną stronę maską. To nie są zwykli nastolatkowie, los doświadczył ich dużo mocniej, tym bardziej ich całkowite poznanie i wydanie osądu zdaje się być chwilowo niemożliwe. W tej opowieści niczego, a co ciekawsze, nikogo, nie można być pewnym, dzięki czemu pochłania się ją z wypiekami na twarzy, przewracając kartki w absolutnym transie. Kolejne sekrety, niedomówienia, plotki prześcigają się z realnym niebezpieczeństwem grożącym samej Effie, co skutecznie przyprawia o zawroty głowy. Tak, to zdecydowanie lektura, o której niełatwo będzie zapomnieć!

Mistrzowsko stopniowane napięcie, wartka, nieobliczalna, niemożliwa do przewidzenia akcja, miażdżąca sieć okrutnych kłamstw, genialne, wyjątkowo złożone portrety psychologiczne, a wszystko to nakreślone nadzwyczaj błyskotliwym piórem! To jedna z tych pozycji, które obezwładniają już od pierwszej strony, silnie angażują i nie pozwalają się oderwać ani na sekundę. Jak to cudownie, iż jest to zaledwie wstęp i można sięgnąć po kolejny tom, przepełniony równie ogromną dawką emocji i niebezpieczeństwa! ❤️

#współpracareklamowa
Na wstępie chciałabym wspomnieć, że styl pisania autorki jest lekki i przyjemny w odbiorze. Nie znajdziemy tutaj wyszukanego czy doskonałego języka, ale ja tego nie oczekiwałam. Chciałam dobrze się bawić podczas czytania, ale to co zafundowała autorka…jest dla mnie nie do opisania.
Historia rozwijała się powoli, autorka od początku buduje napięcie i starannie opisuje bohaterów. To, co dzieje się później było dla mnie zaskakujące i emocjonujące. Z każdą strona akcja rozwijała się coraz bardziej. Nie sądziłam, że aż tak spodoba mi się tak historia. Wątek kryminalny jest moim ulubionym wątkiem z tej książki. Moim zdaniem został dobrze poprowadzony. Autentycznie nie mogłam oderwać się od czytania, bo ciągle chciałam wiedzieć co się stanie dalej. Fabuła tej książki naprawdę skradła moje serce. Bohaterowie jak już wspomniałam byli dobrze wykreowani. Na początku bylo mi ciężko się połapać z imionami, bo było ich sporo, ale później naprawdę sie do nich przyzwyczaiłam. Moja ulubiona postać to zdecydowanie Max. Uwielbiam jego teksty, nieraz śmiałam się podczas czytania mimo że tematyka książki jest raczej mroczna. Wątek miłosny między Effie a Lucasem był okej, ale spodziewałam się nieco innego rozwoju ich relacji. Na początku rzeczywiście odczułam enemies, ale później jakoś wszystko za szybko się wydarzyło i nagle byli osobami, które się wspierają i lubią. Być może ja mam tylko takie odczucia haha, poza tym wszystko super.

#współpracareklamowa
Historia rozwijała się powoli, autorka od początku buduje napięcie i...

Na półkach: , , , , , ,

Nie spodziewałam się, że ta książka mi się spodoba. Myślałam, że będzie bardzo schematycznie i nudno, zwłaszcza, że zaczęło się w stylu „After”. Dość długo się rozkręcało, bo wciągnęłam się dopiero po około 100 stronach. Jednak potem bardzo szybko ją skończyłam. Była wypełniona akcją i mimo kilku cringowych momentów czy motywów, to historia była naprawdę fajna.

Wciągnęła mnie i jakbym przeczytała ją kilka lat temu to pewnie bardziej bym się cieszyła

💜 Książka przybliża nam historię Effie Blake, która po przeprowadzce z Nowego Yorku, poznaje grupkę nowych przyjaciół, którzy jak się okazuje skrywają wiele tajemnic, a do tego biorą udział w nielegalnych wyścigach.

🔍 Zaczyna się gra na śmieć i życie kiedy do gry wkracza seryjny morderca, który na główny cel obrał sobie właśnie Effie.

💜 Na wstępie powiem, że mam bardzo mieszane odczucia co tej pozycji. Opis wydawał się bardzo przekonujący jednak rzeczywistość lekko mnie rozczarowała. I nie uważam, żeby ta książka była zła, ale w żaden sposób nie potrafiłam się zżyć z bohaterami, a tym bardziej wczuć się w akcje.

🔍 Relacja między główną parą czyli Effie i Lukiem była bardzo średnia. Kompletnie nie czułam między nimi większej chemii. Ich wspólne interakcje były kompletnie od czapy.

💜 Już więcej scen bohaterka miała z jego przyjacielem Maxem, który swoją drogą kompletnie mnie urzekł i uważam, że jest to zdecydowanie najlepsza postać! Jego teksty zawsze idealnie potrafiły rozładować atmosferę i spowodować uśmiech na mojej twarzy.

🔍 Główna akcja z poszukiwaniem mordercy była co prawda dość ciekawa, jednak końcówka potoczyła się moim zdaniem ciut przy szybko i zbyt prosto.

💜Ogólnie cały wątek z paczką przyjaciół jest bardzo przyjemny w odbiorze. Spora różnorodność charakterów co jest dużym plusem.

🔍 Natomiast zauważyłam dość duży minus, który mi przeszkadzał. A mianowicie momentami bardzo przydługie opisy, które moim zdaniem były często kompletnie zbędne. Nie musimy dziesięć razy czytać o tym co bohaterka jadła na śniadanie i jak żegna się z mamą XD

Jeśli szukacie historii o paczce przyjaciół, którzy muszą stawiać czoła niebezpieczeństwu i nieustannym zagadkom to Dreadful zdecydowanie jest dla was!

💜 Na wstępie powiem, że mam bardzo...

Dreadful jest pierwszym tomem z serii, który wprowadza nas w całą tę historię.
„Jak w świecie pełnym sekretów odróżnić prawdę od kłamstwa? Czy chłopak z przeszłością i dziewczyna po przejściach mają jakiekolwiek szanse na happy end?”

Tak ogólnie rzecz biorąc, książka podobała mi się, ale nie tak bardzo jak myślałam, że mi się spodoba. Była to naprawdę ciekawa historia z dużą dawką emocji, ale przez pierwszą połowę nie umiałam się w nią zaangażować. Dopiero po jednej sytuacji (która wydarzyła się na stronie 290),wciągnęłam się w historię i nie mogłam się od niej oderwać. Miałam też problem z naprawdę dużą ilością bohaterów i wątków, które się tam rozwijały i to sprawiło, że czasem się gubiłam, ale to nie zmienia fakt, że książka mi się podobała. Polubiłam wszystkich bohaterów (szczególnie Maxa, który nadał trochę humoru tej książce). Postać Luke’a również da się lubić. Postać głównej bohaterki Effie była trochę infantylna i nie ukrywam, że czasem z powodu jej decyzji przewróciłam oczami, ale nie zmienia to faktu, że ją lubiłam. Można znaleźć tu motywy takie jak: nielegalne wyścigi, morderstwo, trochę enemies to lovers, grupa przyjaciół.

Pomimo nieprzyjemnego początku z tą serię, z chęcią sięgnęłam po kolejne tomy, które wciągnęły mnie o wiele bardziej. Jeśli ktoś lubi niebezpieczeństwo, wyścigi i wątek morderstwa, to mogę polecić tę książkę.

Dreadful jest pierwszym tomem z serii, który wprowadza nas w całą tę historię.
Główną bohaterką jest Effie Blake, która wraz z mamą i bratem, przeprowadziła się do Gold Coast w Australii. Effie chciała zacząć nowe życie, ale nie poszło po jej myśli. Poznaje tajemniczego chłopaka, który jest zafascynowany nielegalnymi wyścigami motocyklowymi i ma nieciekawą przeszłość. ...

,,Zdrada zawsze boli, ale zdrada osoby którą naprawdę kochasz, wyrywa serce, łamie je, kruszy, kaleczy - zamienia w kawałki, które ciężko na nowo poskładać"
*******************************

RECENZJA

,,Dreadful" to książka, w której znajdziecie m.in.:
* niebezpieczeństwo
* mroczne tajemnice przeszłości
* nielegalne wyścigi
* zagadkę nierozwikłanych morderstwa
* codzienne życie grupy nastolatków i
* wątek romantyczny

Effie Black przeprowadza się wraz z mamą i bratem do uroczego miasteczka w Australii, by odciąć się od ciężkiej przeszłości i zacząć wszystko od nowa.
Spokojna, ale i bardzo ciekawska dziewczyna z łatwością odnajduje się w nowej rzeczywistości, do czasu aż na jej drodze nie pojawia się On...

Lucas to tajemniczy i wzbudzający strach nastolatek, który kocha nielegalne wyścigi i wiele ukrywa...
Kiedy przypadkowo poznaje Effie ich znajomość szybko zmienia się niebezpieczną grę kłamstw, pozorów i uczuć ...a w momencie pojawienia się głębszych uczuć także w walkę o życie...

Czy chłopak z przeszłością i dziewczyna po przejściach mają szanse na szczęśliwe zakończenie ?
Kto okaże się przyjacielem, a kto wrogiem?
Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

,,Dreadful" to powieść młodzieżowa z wątkiem kryminalnym, gdzie grupa przyjaciół próbuje rozwiązać zagadkę tajemniczych morderstw. Nie brakuje tu plot twistów, napięcia i dreszczyka emocji.
Sekrety, kłamstwa, intrygi i niebezpieczeństwo...

Fabuła jest ciekawa, a zagadka kryminalna intryguje i dość szybko się wciągnęłam. Cieszę się, że nie jest to zwykły romans i dużo się dzieje.

Początkowo trochę przytłacza duża ilość bohaterów i ciężko się odnaleźć, ale są barwni i dobrze wykreowani.
Ogólnie polubiłam paczkę przyjaciół, którzy się wspierają i zawsze mogą na siebie liczyć. Każdy z nich wiele przeżył w swoim życiu.
Niemniej jednak wiele ich działań i zachowań uważam za bezsensowne i momentami żenujące...
Effie to zagubiona i ciekawska dziewczyna, a do tego coś ukrywa...
Lucas to buntowniczy i poturbowany przez życie chłopak...Początkowo oboje się nie znoszą, ale relacja pomiędzy nimi stopniowo przeradza się w głębokie uczucia i wywołuje nie lada zamieszanie...
,,Była jego toksyną, trucizną w jego ciele i chociaż wiedział, że go zabija wracał po więcej gotów umierać"
Fajną postacią był też Max, który za każdym razem swym humorem i pozytywnym nastawieniem wywołuje uśmiech na twarzy...
Podsumowując to ciekawa historia pełna sekretów i kłamstw, uczuć i napięcia... Czyta się bardzo szybko, ale zabrakło mi jakiejś głębi...pomimo wszystko sięgnę po kontynuację, bo wątek kryminalny mnie wciągnął.

*******************************

* nielegalne wyścigi
* zagadkę nierozwikłanych morderstwa
* codzienne...

Kiedy Effie Blake wraz z rodziną przeprowadzała się z Nowego Jorku do
Gold Coast nie spodziewała się tego, że w jej życiu tak wiele się wydarzy. W Australii chciała rozpocząć nowy rozdział w życiu, lecz niestety nie wszystko poszło zgodnie z jej oczekiwaniem. A wszystko za sprawą powrotu do szkoły owianego złą sławą Lucasa Tate’a, kochającego nielegalne wyścigi motorowe. Od pierwszych chwil dał się postrzec jako niezbyt uprzejmy chuligan, z bardzo długą kartoteką. Począwszy od kradzieży jej długopisu, po oskarżenia o nierozwiązane dotąd sprawy morderstw kilku uczniów szkoły. Bohaterów czeka moc ogromnych wrażeń. Czy uda im się złapać bliższą więź? Przeczytajcie koniecznie Dreadful.
——
Książka przepełniona jest dużą dawką emocji. Niemal w każdym rozdziale autorka przygotowała dla nas sporo wrażeń i adrenaliny. Poznamy w niej bohaterów, którzy zmagają się z trudną przeszłością, śmiercią bliskich osób lub niespełnionych ambicji. Niektórzy z nich działają wbrew prawu. Pomimo braku swojej pełnoletności działają w gangu kradnąc, czy też biorąc udział w nielegalnych oraz bardzo niebezpiecznych wyścigach.

,,Dreadful” to bardzo przyjemna książka młodzieżowa, pełna zwrotów akcji, tajemnic i zagadek. Przez całą książkę typowałam możliwych sprawców sprawców morderstw. Książkę czytało mi się szybko i przyjemnie. Już zabieram się za drugi tom.
Polecam❤️‍🔥.

Kiedy Effie Blake wraz z rodziną przeprowadzała się z Nowego Jorku do

Kocham ją

Kocham ją

Nie była to lektura, która sprawiła, że chciało mi się ją czytać. Choć początek był obiecujący, to im dalej w las, tym gorzej.

Po zapowiedziach książki w social mediach, zachwytach osób, które przeczytały „Dreadful”, stwierdziłam, że to może być ciekawa młodzieżówka. Po drugie potrzebowałam i sięgałam po książki, które nie są skomplikowane, a opis przypominał mi trochę serię Pretty Little Liars. Stąd dałam szansę Ohance, którą możecie znać z Wattpada.

Effie Blake to nastolatka, która wraz z mamą i bratem przeprowadziła się do Australii. Dzięki nowemu miejscy dziewczyna może odciąć się od toksycznej i złej przeszłości. Nowa szkoła, nowi przyjaciele, nowy start. Idealnie to brzmi. Effie w szkole poznaje nowych przyjaciół oraz jego — Lucasa — miejscowego bad boya. Czy nowo poznana grupka przyjaciół i sama główna bohaterka wplątała się w kryminalną sprawę? Ależ oczywiście, że tak. Czy ten wątek był infantylny? A no był.

Wątek kryminalny miał potencjał i to duży, ale przez to jak został przedstawiony, sprawia, że książka wypada słabo. Był dobrze przedstawiony i zapowiadało się dobrze, ale po dobrym początku w „Dreadful” przez pół książki nie działo się nic szczególnego. Było nudno i nie mogłam tego czytać. Nienaturalne dialogi, wymuszone sytuacje pojawiające się jak króliki z kapelusza. Do tego masa głupotek, które pojawiły się w fabule i o zgrozo, które zaznaczałam z nudów kolorowymi paskami do cytatów.

• Literatura młodzieżowa
  • Polscy autorzy