Otchłań ciszy i spokoju

Okładka książki Otchłań ciszy i spokoju Ohanka
Okładka książki Otchłań ciszy i spokoju
Ohanka Wydawnictwo: Must Read Cykl: Dreadful (tom 2) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Dreadful (tom 2)
Must Read
2023-08-23
2023-08-23

Na półkach: , , , , , ,

Ta książka była dziwna. Z jednej strony naprawdę fajna i ciekawa. Szybko i przyjemnie się czytało. Z drugiej kurczę ta fabuła była taka nierealna, że aż źle się to czytało. Ta cała "gra w zabijanie". Serio? Kto w to uwierzy. Strasznie dużo tutaj dziur w fabule. Nie zmienia to faktu, że na pewno z tych wattpadowych historii jest jedną z ciekawszych.

Wow. Rewelacyjna książka, naprawdę. Kiedy skończyłam czytać pierwszy tom, myslałam że lepszej historii się nie da napisać, jak widać się myliłam. Kocham tę historię całym sercem i polecam gorąco każdemu. Ksiażka cały czas trzyma w napięciu, jest dużo momentów w których można się odwodnić od łez. Sięgam po 3 tom i wyczekuję niecierpliwie premiery 4 tomu!!!

Kolejne spotkanie z ekipą z Gold Coast.
Powiem wam, że na pewno bardziej udane niż poprzednie.

Ale czy była to diametralna różnica?
Moim zdaniem nie.

W tej części akcja toczy się głównie wokół zawodów Czarnej Gwiazdy, na które zostają zapisani nasi bohaterowie. Zasady są proste. Dwie drużyny zaczynają 2 miesięczną walkę o życie. Jedna z osób jest czarną gwiazdą i jeśli ktoś ją wyeliminuje, gra dobiega końca. Jednak żadne z nich nie zna jej tożsamości. Więc każdy jest narażony na śmiertelne niebezpieczeństwo i utratę bliskich.

Ten wątek był bardzo interesujący, a sam pomysł ogromnie ciekawy. Jednak z początku miałam nadzieję, że skoro w pierwszym tomie był wątek nielegalnych wyścigów to te zawody będą z tym połączone, a tak nie było. A wielka szkoda bo można było tu pokombinować, aby gra nie polegała tylko na zabijaniu przeciwników.

Jeśli chodzi o bohaterów to Effie wciąż bardzo mnie irytowała, a jej relacja z Lukiem w dalszym ciągu była bez sensu. Gdyby to była taka wielka miłość to czy postąpiłaby tak jak na końcu? Nie sądzę.

Dlatego mam cichą nadzieję, na kogoś zupełnie innego u jej boku, gdyż dało się dostrzec między nimi o wiele więcej chemii.

Max oczywiście jak zawsze bardzo na plus, wprowadza tyle humoru do tej książki, że bez niego to nie byłoby to samo.

Tak jak wspomniałam książka była lepsza od pierwszej, ale wciąż nie mam zachwytu nad tą pozycją. Z początku ogromnie ciężko było mi wczuć się w akcję.

Jeśli chodzi o zakończenie to dla mnie jest tragiczne i bezsensowne. Zachowania głównej bohaterki są tak losowe i nierozsądne, że aż nie mam ochoty na słuchanie jej kolejnych “mądrych” myśli życiowych XD

Słyszałam wiele pozytywnego o 3 tomie więc z pewnością po niego sięgnę i mam nadzieję, że tym razem nie będę miała aż tyle uwag.

Jeśli szukacie ciekawej akcji, pełnej emocji to ta pozycja będzie dla was. Ale jeśli liczycie na dobry wątek romantyczny to możecie się zawieźć.

Kolejne spotkanie z ekipą z Gold Coast.
Powiem wam, że na pewno bardziej udane niż poprzednie.

Ale czy była to diametralna różnica?
Moim zdaniem nie.

Pomimo burzliwej relacji z pierwszym tomem, po jego skończeniu od razu musiałam obowiązkowo sięgnąć po kolejny, aby poznać ciąg dalszy tej historii. Szczerze, na tej części ani trochę się nie zawiodłam i czytało mi się ją o wiele lepiej niż poprzednią.
Effie po wyjściu ze szpitala, stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Z pozoru wszystko wraca do normalności, ale to tylko cisza przed burzą. Nadszedł czas brutalnych zawodów, a stawka jest wysoka. Aby dowiedzieć się co wydarzy się dalej, musisz sięgnąć po ten tom.

W tym tomie mieliśmy więcej wrażeń, emocji oraz niebezpieczeństwa (i rozlewu krwi). Mam wrażenie, że tu działo się o wiele, wiele więcej i zdecydowanie szybciej wciągnęłam się w tę historię. Nie dało się tu nudzić, ponieważ książka jest pełna plot twistów. Znajdziemy tu również wyjaśnienie wielu niewyjaśnionych wątków. Duży plus za to, że w tym tomie Effie nie wydawała mi się już taka infantylna jak w pierwszym tomie. Poza tym relacja Lucasa i Effie się rozwija, przechodzi wiele prób, ale to właśnie ich kształtuje. W tej części polubiłam ją o wiele bardziej. Dodatkowo lubię ten tom, za to, że można bliżej poznać bohaterów i ich przeszłość W tej części bardziej polubiłam styl pisania autorki, który czytało mi się naprawdę dobrze i akcja książki jest poprowadzona naprawdę ciekawie.

Słowem podsumowania, cieszę się, że sięgnęłam po ten tom, ponieważ podobał mi się o wiele bardziej niż pierwszy Romantyczny, ale zarazem smutny i brutalny. Wiele razy miałam ciarki kiedy czytałam tę książkę. Po jego skończeniu musiałam sięgnąć po trzeci tom, ponieważ został ten zostawił mnie w kompletnej rozsypce. To była bardzo emocjonalna historia.

Po pierwszej części wydawałoby się, że życie głównej bohaterki Effie powoli wraca powoli do normalności. Przeżyła już wiele niebezpiecznych wydarzeń, że czas w końcu na chwilę spokoju. Ale czy może cieszyć się nim długo? Niestety nie. Po raz kolejny jej życie narażone jest na niebezpieczeństwo, a to za sprawa brutalnych zawodów, w których przyjdzie jej i całej paczce wziąć udział. Wraz z przeciwnikami będą grać o najwyższą stawkę. Jak potoczą się losy bohaterów. Czy każdemu uda się wyjść cało z zawodów Czarnej Gwiazdy? Czy przyjaźń i miłość przetrwa tą mroczną próbę?- przeczytajcie koniecznie drugi tom serii Dreadful.
•••
Kolejną część to jeszcze więcej akcji, przelewu krwi i niewiadomych. Przed młodymi ludźmi los poraz kolejny rzuca kłody pod nogi. Effie zamiast spokoju, miesza się w kolejne niebezpieczne zagrywki.
,,Otcan ciszy i spokoju” to taka cisza przed burzą. Pozorny spokój kiedyś się skończy, a w jej miejsce nastanie zło, które zbierze ze sobą żniwo.

,,Dla nas wszystkich śmierć nie jest już tylko zwykłą śmiercią. To nasza prywatna otchłań ciszy i spokoju.”

,,Gdy któreś z nas umrze, będzie miało lepiej, bo nie będzie musiało żyć dłużej bez tego przyjaciela i nie będzie odczuwać tego bólu każdego dnia.”

,,Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju” to pełna emocji i wrażeń książka, poruszająca wiele problemów młodych ludzi. Są zdani sami na siebie i swoich przyjaciół, za którymi są w stanie wskoczyć w ogień. W książce nie braknie zarówno ciepłych i uczuciowych momentów, jak i również tych bardzo smutnych. Seria jest wciągająca i szybko się ją czyta. Biorę się już za trzecią część.
Polecam.

,,Nie każdemu pisane jest być razem. Nie każda historia musi kończyć się szczęśliwie. I przede wszystkim - nie każde pożegnanie jest ostatnim"
******************************
RECENZJA

,,Dreadful. Otchłań ciszy i spokoju" dostarcza jeszcze więcej niebezpieczeństw, adrenaliny i wartkiej akcji...

Po wyjściu ze szpitala, Effie stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Jej życie dawno nie było tak ciche i spokojne, ale to tylko cisza przed burzą...

Los szykuje dla całej paczki przyjaciół coś, czego nikt się nie spodziewał...coś gorszego niż grasujący seryjny morderca...a pojawienie się nowej postaci wywraca ich życie o 180 stopni...
Przeszłość nie chce dać o sobie zapomnieć, a bohaterowie zmuszeni są wziąść udział w okrutnych i niebezpiecznych zawodach ,,Czarnej Gwiazdy", które wywołują ciarki i w których stawką jest ludzkie życie...
Rozpoczyna się gra o przetrwanie...

Do czego posuną się by przeżyć?
Kim jest tajemniczy Chris?

W tym tomie dużo więcej się dzieje i mamy dużo więcej emocji oraz uzyskujemy sporo wyjaśnień. Nie brakuje także zaskakujących plot twistów.
Niebezpieczeństwo, strach, porwania, zabójstwa, intrygi...ale mamy też zagadki, piękną przyjaźń i miłość...

W tym tomie Effie się zmienia, jest bardziej dojrzała co traktuję na plus. Jej uczucia i relacja z Lucasem się pogłębiają, ale los nie da im nawet chwili wytchnienia... Przyjaźń z Maxem jest pięknie opisana

Jeśli chodzi o pomysł zawodów Czarnej Gwiazdy to przyznam, że ich zasady i przebieg przerażają.
Historia jest bardzo emocjonalna i wraz z bohaterami wszystko odczuwamy...raz się uśmiechałam, a raz denerwowałam i cierpiałam...cały czas trzyma w napięciu...
Mamy tu niebezpieczeństwo, tajemnice, nielegalne wyścigi, trudne wybory, utratę przyjaciół i rodziny...
To opowieść o poświęceniu, braterstwie i cudownej przyjaźni...a końcówka roztrzaska serducho.

Jeśli chodzi o fabułę to dzieje się bardzo dużo i nie sposób się nudzić.
Styl pisania autorki jest lekki i przyjemny co sprawia, że przez książkę się płynie. Wplecione są rozdziały z przeszłości bohaterów, dzięki czemu możemy jeszcze lepiej ich poznać i zrozumieć.
Odkrywane krok po kroku tajemnice i wątek kryminalny tworzą świetny klimat całej historii i wciągają.
...i choć były momenty, które nie do końca mi się podobały to całość wypadła bardzo dobrze...
Dobrze, że kolejny tom już na mnie czeka...

******************************
RECENZJA

Po wyjściu ze szpitala, Effie stara się odnaleźć w nowej rzeczywistości. Jej...

Cieszę się, że miałam ten tom przy sobie, gdy skończyłam pierwszy, ale teraz znów nie cieszę się, że nie mam następnego, bo po zakończeniu „Otchłań ciszy i spokoju" muszę dostać na już trzeci tom.

Ta część była zdecydowanie bardziej emocjonalna i więcej się tutaj działo. Effie wychodzi ze szpitala i wszystko jest spokojne, ale do czasu. Zbliżają się zawody Czarnej Gwiazdy, na które nikt nie jest gotowy, a stawka jest najwyższa z możliwych - życie.
Paczkę znajomych czeka gra o przetrwanie.

Tutaj dzieje się dosłownie wszystko i w żadnym wypadku nie jest to coś złego. Bardzo się cieszę, że jest tyle akcji, bo uwielbiam tę serię, jej mrok oraz tajemniczość i mogłabym czytać tę historię bez końca. Tak bardzo się wciągnęłam w całą akcję, autorka tak jak poprzednio świetnie ją prowadziła i po prostu wow! Naprawdę jestem w szoku jaka ta książka jest dobra i jak bardzo trzyma w napięciu, bo dosłownie całą książkę mnie w nim trzymała i z ogromnym zaciekawieniem oraz stresem czytałam każdą stronę.

Siedziało we mnie multum emocji, ale zdecydowanie przeważały tutaj smutek i ciekawość. I niech okładka was nie zmyli, bo nie jest to zwykły romans. Autorka nie żałuje sobie brutalności, ale uwierzcie mi, że to wszystko jest tak dopracowane i tak świetne, że pokochacie oba tomy i razem ze mną będziecie wyczekiwać kolejnego.

Styl autorki się nie zmienił, ale warto o nim wspomnieć i tutaj, ponieważ tak jak już wyżej napisałam, świetnie prowadzi akcję, a książkę czyta się z zaciekawieniem i emocjami aż po sam czubek głowy. Występuje dużo szokujących plot twistów jak i momentów, które doprowadzają do łez. Wszystko dzieje się szybko, zostawiając nas w szoku po poprzednim wydarzeniu, dostajemy znów zaatakowani kolejnym i nie ma czasu na odpoczynek. Nie wtedy, gdy stawką jest życie.

No ja jestem oczarowana tą serią i z niecierpliwością czekam na kolejną część! Ogromnie polecam fanom romansów połączonych z wątkiem kryminalnym!

Po wyjeździe ukochanego i wyjścia ze szpitalu Effie próbuje odnaleźć się w nowej rzeczywistości jednak nie jest to łatwe przez tęsknotę, wspomnienia jak i niewyobrażalny spokój w jej życiu. Przez ostatnie wydarzenia spokojne życie wydawało się dziewczynie takie odległe i niemożliwe. Każdego dnia starała się by wyjść na prostą jednak towarzyszący jej ból skutecznie to utrudniał. W następnych dniach Effie coraz bardziej usychała i popadała w skrajność. Jak więc poczuła się kiedy Max, który od tego czasu był z nią przez cały czas nie odstępując jej wyjeżdża w odwiedziny do rodziny. W końcu ona ma tylko jego tak naprawdę, Mike leży w śpiączce, Sky siedzi z nim i uczy się całymi dniami, a Luke i Tony wyjechali zostawiając ich na pastwę losu. Kiedy dochodzi do rozstania brunetka postanawia wybrać się po pewną jej rzecz do domu chłopaków, w którym ostatnio była częściej niż by się tego spodziewała, jednak jej zdziwienie rośnie kiedy okazuje się, że nie jest tam sama. Strach powodował gulę w jej gardle jednak to minęło kiedy okazało się, że był to tylko Anthony, albo raczej aż. Niestety ku jej rozczarowaniu wrócił sam co oznacza, że szybko nie spotka się z blondwłosym chłopakiem. Jednak w tym wszystkim najbardziej dziwiącą ją rzeczą było to, że ona i Tony zbliżyli się do siebie zostając czymś na wzór przyjaciół. Wszystko zaczęło się układać Mike się obudził, Luke z Calumem byli już na miejscu. Jednak to była tylko cisza przed burzą. Pojawienie się pewnej dziewczyny przewróciło ich życie do góry nogami, a co za tym idzie rozwalając je na miliony kawałków. Musieli wziąć udział w śmiertelnych zawodach i z tego nie było już wyjścia. Co się więc stanie z nimi? Jak potoczą się ich dalsze losy? Czy podczas zawodów dadzą sobie radę?

Już po opisie widać raczej jak bardzo kocham tą trylogię i nie widzę życia poza nią, poważnie. Jestem tak bardzo z nią związana, że momentami to aż przerażające. Każda kolejna część jest coraz lepsza, akcja tutaj nie staje w miejscu, a wręcz przyśpiesza. Ich życie jest zagrożone i nie mogą tak po prostu wyjechać i nie brać udziału w zawodach. Emocje trzymały cały czas podczas czytania tej książki mimo że robiłam to po raz setny przeżywałam ją na nowo. Dodatkowe momenty i sytuacje sprawiają, że buzia aż się cieszy bo dostajemy coś więcej co pomaga nam rozbudować książkę i swoje zdanie o niej. Moja ocena to oczywiście nieskończoność. Daria zrobiła niesamowitą robotę i nie mogę się doczekać nowego roku, w którym wyjdzie ostatnia część trylogii i zrazem moja ulubiona. Kocham to jak wszystko się tutaj zmienia i jak fabuła jest dopasowana bez niedociągnięć. W tej części dowiadujemy się naprawdę wiele jednak to tylko przedsmak trójki, w której eksplodujecie ze zwrotów akcji jakie się tam znajdują. Polecam te książkę każdemu bez wyjątku. Kocham, kocham i jeszcze raz kocham!

Znacie serie Dreadful autorstwa @ohank.a ? 💬

Jeśli nie znacie, a lubicie new adult’owe książki to ta seria będzie dla Was idealna!🩶
Autorka moje serducho skradła już, gdy przeczytałam pierwszy tom. Omg, historia wciągnęła mnie niemiłosiernie i nie chciałam jej kończyć. Po przeczytaniu drugiego tomu wiem, że Ohanka została moim pewniakiem, jeśli chodzi o gwarantowaną dobrą zabawę podczas lektur. Uwielbiam jej styl, jej fabuły i to, że w sposób idealny potrafi stworzyć klimat, który pochłonie czytelnika ogromnie.

Cała akcja rozgrywa się w magicznej Australii i wiecie co? Czytając, czułam jakbym tam była. Oczami wyobraźni widziałam, te wszystkie cudowne miejsca opisane przez autorkę i kroczyłam wraz z całą paczką przyjaciół Effie uliczkami Gold Coast.

Być może, „starsze” grono czytelników rozpoczynając przygodę z „Dreadful” będzie łapać się za głowę przez niektóre wydarzenia (głównie w drugiej części) aczkolwiek to już kwestia gustu i oczekiwań związanych z daną książką. Ja sama do młodszej grupy wiekowej czytelników już niestety nie należę, ale nic nie poradzę na to, że ja kocham takie historie! I chyba nigdy ich kochać nie przestanę! Bo tak szczerze muszę Wam przyznać, że choć zaraz wybije mi trójka z przodu, to w głębi duszy nadal ze mnie taka osiemnastka!😜

Uwielbiam! Uwielbiam! Uwielbiam! Kochana Ohanko, czekam na trzeci (niestety) kończący tom serii z niecierpliwością i mam nadzieję, że wkrótce przyjdziesz do nas z nową historią!🫶🏼

Znacie serie Dreadful autorstwa @ohank.a ? 💬

Mam problem z jednoznaczną oceną tej książki. Jako osoba dorosła i matka nastolatki widzę tu mnóstwo absurdów i rzeczy, które mi się nie podobały. Relacje między bohaterami były bardzo płytkie, ja nie czułam tego w ogóle. Plusem jest natomiast fabuła. Moja wewnętrzna nastolatka chwilami mówiła wow, ale tu się dzieje, ale zabrakło jej romantyzmu, uczuć i emocji.
To drugi tom serii i znajomość pierwszej części jest konieczna. W wielkim skrócie to historia grupy przyjaciół, która ma ogromne kłopoty.
Muszą wziąć udział w zawodach Czarnej Gwiazdy, okrutnej rozgrywce na śmierć i życie...
Porwania, zabójstwa, ciągły strach o siebie i przyjaciół, adrenalina na najwyższym poziomie. Dla mnie to raczej książka akcji niż romans i gdyby bohaterowie mieli o te kilka lat więcej odebrałabym ją znacznie lepiej. Z drugiej strony wiem, że może się bardzo podobać nastolatkom.

Choć widzę tu sporo niedociągnięć (brak odpowiednich emocji bohaterów) to czytałam to z przyjemnością i na pewno sięgnę po kolejny tom. Historia jest bardzo wciągająca i dynamiczna. Z chęcią obejrzałabym serial na podstawie tej trylogii.

To drugi tom...

• Młodzieżowe