Look at me Princess

Okładka książki Look at me Princess Aleksandra Nil
Okładka książki Look at me Princess
Aleksandra Nil Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Look (tom 1) literatura obyczajowa, romans
Look (tom 1)
NieZwykłe
2023-03-29
2023-03-29
9788383205090
Przemoc Nienawiść Wspólne dzieciństwo

Osobiście uważam, iż chwilami bohaterowie zachowują się zaskakująco płytko i nierozsądnie. Oczywiście w niektórych momentach było to konieczne, lecz w innych bohaterka sama z siebie działała mi na nerwy. Naprawdę szczerze mogę ją polecić każdemu, kto lubi wątek przyjaciół z dzieciństwa, nieco zakazanych relacji!!

polecam

polecam

"Look at Me, Princess" to powieść, która z gracją snuje opowieść o miłości, przyjaźni i rodzinnych intrygach. Rihan i jego przyjaciółka z dzieciństwa, Leila są postaciami, których losy są tak splecione, jak ich rodziny są podzielone. W tle ich rosnącej napięciem relacji leży wieloletnia wrogość między rodzinami Taylorów i Harrisonów, która stanowi oś konfliktu w tej opowieści.

Powieść ta jest głęboko osadzona w motywach zakazanej miłości i rozbitych przyjaźni. Wyjątkowość tej historii polega na tym, jak przedstawia ona rozwój relacji między głównymi postaciami, szczególnie ewolucję uczuć Rihana od przyjaźni, poprzez miłość, aż po wrogość i ponowne odkrywanie uczuć.

Książka "Look at Me, Princess" bawi, wzrusza i angażuje czytelnika w rozwijający się dramat. Choć historia jest przewidywalna w swoich zakrętach, sposób, w jaki autorka prowadzi nas przez te zwroty akcji, jest godny uwagi. Jednakże, niektóre wątki mogłyby być bardziej rozbudowane, zwłaszcza tło rodzinnej wrogości, co dodałoby historii większej głębi. Momentami relacja między Rihanem a Leilą wydaje się być trochę za szybko rozwiązana, biorąc pod uwagę ich głębokie i skomplikowane historie.

Powieść ta również skutecznie porusza tematy wybaczenia i dojrzewania. Przerwa w relacji między Rihanem a Leilą, a także ich ewolucja jako indywidualności, pokazują, że prawdziwa miłość wymaga zrozumienia, akceptacji i czasem nawet odstąpienia, aby dać miejsce na wzrost.

Podsumowując, "Look at Me, Princess" jest emocjonalną jazdą bez trzymanki, która z satysfakcją skupia się na złożoności ludzkich relacji. Jest to przede wszystkim opowieść o miłości i stracie, a jej siła tkwi w sposobie, w jaki te uniwersalne tematy są przedstawione. Książka ta jest zdecydowanie warta polecenia dla tych, którzy cenią sobie historie o przekraczaniu barier, wybaczeniu i ostatecznej akceptacji miłości, nawet gdy wydaje się ona niemożliwa.

Mocna historia opowiadająca trudną rzeczywistość najpierw dwójki dzieci, a następnie nastolatków. Temat prześladowań przez rówieśników, który sprawia, że człowiek wewnętrznie się gotuje. Następnie przyjaźń zmieniająca się w nienawiść, ale też smutek z powodu straty najlepszego przyjaciela. Książka porusza ważny i trudny temat w przystępny na czytelnika sposób.

"Przyjaźń, która zmieniła się w nienawiść. Nienawiść, która zmieniła się w miłość."

Dylogia"Look" to historia Leili i Rihana - którzy przyjaźnią się od dziecka. Wszystko się zmienia, gdy chłopak zaczyna traktować ją jak kogoś innego niż tylko przyjaciółkę. Rihan wyjeżdża, a kiedy wraca po dwóch latach jest pełen nienawiści do Leili. Nie ma jednak pojęcia, że uczucia dziewczyny się zmieniły i teraz to ona będzie zabiegać o jego uwagę.
Jeśli chodzi o recenzję tej książki, to szczerze mówiąc, nie wiem, od czego zacząć. Już właściwie w prologu poznajemy zakończenie. A przynajmniej po jego przeczytaniu nie trudno się domyślić, jakie ono będzie. To mnie trochę zniechęciło, nie mniej jednak przebrnęłam przez dalsze strony tej powieści.
Leila i Rihan to przykład książkowej pary nastolatków, która ma swoje wzloty i upadki. Ich dziecięca przyjaźń szybko zmienia się w friends to enemies, potem jeszcze szybciej przechodzimy do wątku enemies to lovers. Pomimo że przeżywają również dobre chwile, to w większości są zaplątani w jakieś nielegalne sprawy, które być może w prawdziwym życiu byłyby trochę nierealne w ich wieku. (Choć nie mówię, że nie mogłyby się wydarzyć.)
Autorka ma bardzo "wattpadowy" styl pisania. Czyta się szybko, jednak czasem odczuwałam lekki dyskomfort. Plus za krótkie rozdziały. Zabrakło mi również głębszej kreacji bohaterów. Miałam wrażenie, że zostali pokazani tylko powierzchownie bez żadnej refleksji.
Czy książka mi się podobała? Hm, ciężko powiedzieć. Mam co do niej dość mieszkane uczucia. Jak dla mnie książka do przeczytania na jeden raz.

Mówiąc szczerze myslalam ze bardziej mi się spodoba ponieważ bardzo lubię twórczość Oli lecz tak czy siak bardzo fajna

Look at me Princess 1 - 4/5 ✨
Look at me Princess 2 - 3,5/5 ✨

Rihan i Leila kiedyś byli wręcz nierozłączni, mimo ogromnej wrogości jaka była między ich rodzicami. Jednak wszystko się zniszczyło gdy chłopak zacząć czuć do głównej bohaterki coś więcej a ona go odtrąciła.

Mija sporo czasu i chłopak wraca. Jednak nie jest tą samą osobą. Jest wyższy, przystojniejszy i co najważniejsze pewny siebie. Leila też się zmieniła. Mimo łączącej ich przeszłości są wobec siebie jak całkowicie obcy ludzie i naprawdę mi się to podobało.

Pierwszy tom to taki taniec między nimi. Mijają siebie nawzajem, są wrodzy i niechętni ale nie dało się ukryć jak bardzo ich do siebie przyciąga. Serio pierwszy tom to jest po prostu bomba emocjonalna naładowana też masą chemii.

Co do drugiego tomu jestem lekko rozczarowana bo pomimo genialnego zakończenia, nie podobało mi się jak bardzo zmienili się bohaterowie. Stali się słodcy i wręcz jak dla mnie odpychający bo dosłownie wszędzie musieli być razem, co trochę mi się gryzło z ich charakterami z pierwszego tomu.

Uważam, że jest to naprawdę dobra dylogia mimo tych kilku wad bo i tak jako całość to genialna rozrywka, a fakt że jeden z bohaterów pojawi się w innych książkach tej aktorki tylko bardziej mnie nakręca do ich przeczytania.

Look at me Princess 1 - 4/5 ✨
Look at me Princess 2 - 3,5/5 ✨

Cała dylogia bardzo mnie pochłonęła. Ciągle coś się dzieje i są poruszane trudne tematy. Polecam

Zakończenie stylu "Elude" "Emipire" Rachel Von Dyken no po prostu 😭
Chyba taki mam dzień

Zakończenie stylu "Elude" "Emipire" Rachel Von Dyken no po prostu 😭
Chyba taki mam dzień

Zwykle nie wystawiam recenzji, może dlatego, że uważniej dobieram lekturę.
Ale tutaj, nie mogłam się powstrzymać.
Bardzo słaba książka. Bohaterowie bez wyrazu, język okropny. Jakby napisała ją nastolatka, która uważa, że „chlanie” wódki, przeklinanie, i postawa mam wszystko gdzieś jest cool. Zero korekty, masę błędów. Czytanie tego to była udręka, ale ciągle się łudziłam, że może mnie jednak zaskoczy.
Myliłam się.
Ostatnio czytałam sporo młodzieżówek, zwłaszcza polskich autorów. Ta książka nie dorasta im do pięt. Nie polecam, strata czasu.

Zwykle nie wystawiam recenzji, może dlatego, że uważniej dobieram lekturę.
Ale tutaj, nie mogłam się powstrzymać.

• Do kupienia
  • Romans