Zemsta jest najważniejsza

Dreadful (tom 3)
Must Read
2024-02-28
2024-02-28

Jest to przedostatnia część tej serii, serii która całkowicie mnie porwała i oczarowała swoją fabułą. Dwa poprzednie tomy bardzo mi się spodobały i byłam nimi zachwycona, więc miałam duże oczekiwania co do tej części i nie mogłam się jej doczekać.

Oczywiście nie zawiodłam się, tutaj również otrzymaliśmy wszystko co w poprzednich tomach i nawet jeszcze więcej! Mnóstwo emocji i akcji, zawsze jestem pełna podziwu i wrażenia jak autorka wymyśla tak genialną i porywającą historię.

Cała seria jest tak świetna, porywa, wciąga i nie można się od niej oderwać. Każdy tom jest lepszy od poprzedniego, a dzieje się tyle, że dosłownie spadniecie z krzesła. Nie brakuje plot twistów, a cała seria składa się na jedną wspaniałą historię, która została idealnie zaplanowana i stworzona.

Teraz nie mogę się doczekać, żeby poznać kontynuację i jednocześnie zakończenie tej serii. Na pewno kiedyś do niej wrócę, chciałabym przeczytać ją po raz drugi już ze znajomością każdego tomu.

Pióro autorki oczywiście dalej uważam za genialne i książkę czyta się bardzo szybko, może rownież dlatego, że tak wciąga!

Bardzo się zżyłam z całą paczką i cieszę się, że to jeszcze nie koniec, ale jednocześnie chcę poznać już zakończenie ich przygód. W tej części możemy zauważyć zmiany, jakie zaszły w bohaterach, a szczególnie w Effie. Autorka świetnie przestawiła bohaterów i to, jak wpłynęły na nich wszystkie wydarzenia i jakimi ludźmi się stali.

Ta seria zachwyca i porywa, jeśli macie ochotę na młodzieżówkę z ogromem emocji, akcją i mnóstwem plot twistów, to bardzo polecam! Zdecydowanie nie jest to zwykła młodzieżówka.

𝟗,𝟓/𝟏𝟎✯

Na półkach: , , , , , ,

Naprawdę fajna książka. Trochę za dużo bohaterów, przez co momentami się gubiłam, ale ogólnie jestem bardzo pozytywnie zaskoczona. Nie jest to taka typowa wattpadówka. Wątku romantycznego prawie w ogóle nie ma, natomiast jest bardzo dużo akcji i naprawdę nie sposób oderwać się od tej książki.

💜„Dreadful. Zemsta jest najważniejsza” to książka, która mimo spokojnego początku, nie raz zaskoczy. Zbudowany klimat jest niesamowity, akcja książki trzyma w napięciu, a moja ciekawość rosła z każdym jednym rozdziałem. Śledzenie bohaterów, jak walczą o przetrwanie tylko to wszystko podsyca.

💜Ekipa z Gold Coast kolejny raz musi zmierzyć się z przeszłością, która cały czas ich goni. Ich drogi co prawda się rozeszły, ale będą musieli połączyć siły, aby stawić czoła wyzwaniom. Do tego nadal pozostaje wiele pytań, na które bohaterowie, a tym bardziej my nie znamy odpowiedzi.

💜Effie nie jest już tą samą dziewczyną, którą znamy. Zmieniła się, a może zmieniły ją wszystkie wydarzenia, które miały miejsce? Jedno jest pewne, stała się odważniejsza, nie jest już tą osobą, którą wiecznie trzeba chronić i zaskakuje na każdym kroku. W tej części otrzymujemy więcej duetu Tony x Effie i zdecydowanie jestem w nim zakochana. Tej parze naprawdę z całego serca kibicuje, oni są totalnie różni, nadal potrafią sobie dogryzać, jednak idzie wyczuć w tym przyjacielską relacje.

💜Oprócz tego pojawiają się perspektywy innych bohaterów niż dotychczas. Pojawienie się narracji, dzięki której istnieje możliwość poznania Curtisa, jednego z członków Trójki, było miłym zaskoczeniem. Poznanie jakiejś części jego historii sprawia, że tak naprawdę można zobaczyć, jak funkcjonuje świat w którym się znajduje. Wiem, kim jest Curtis co robi, ale czytając rozdziały poświęcone temu bohaterowi sprawiało, że było mi w jakimś stopniu przykro i mam nadzieję, że jego postać jeszcze nie raz się pojawi.

💜Książka jest napisana przyjemnie, do tego język jest prosty, a czytanie idzie bardzo szybko. Poszlaki, które zbierają bohaterowie i łączą w kropki sprawia, że czytelnik również szuka powiązań, innych wskazówek i razem z nimi rozwiązuje, o co w tym wszystkim chodzi. Zemsta. To o nią najbardziej się rozchodzi, jedna i druga strona pragną zemsty, a nasza ekipa z Gold Coast stoi po tak zwanym środku. Całe to napięcie, przeżywanie wszystkiego z bohaterami, sprawiło, że nim się zorientowałam był już koniec i co to był za polsat. Autorka wiedziała doskonale, w którym momencie przerwać, aby jeszcze bardziej podsycić ciekawość.

Żaden człowiek nigdy nie otrzymał i nie otrzyma ode mnie tyle miłości, co Dreadful. Mój Boże trzeci tom to przesada. Pod każdym względem i w dobrym tego stwierdzenia znaczeniu.

Wierzę w to, że są momenty gdy potrzebujemy konkretnej książki, która wywoła w nas konkretne emocje. I gdy na nią trafimy to właśnie ona stanie się nasza ulubioną. Z całą pewnością znajdzie się ktoś, kto się ze mną nie zgodzi. Nie obchodzi mnie to. "Dreadful. Zemsta jest najważniejsza" to było dokładnie to czego potrzebowałam. Nigdy wcześniej nie trafiłam na tak idealnie dopasowaną książkę do etapu w moim życiu.

Cofnijmy się do początku, od miesięcy mam problemy z czytaniem, nie mogę trafić na coś, co realnie, by mnie zainteresowało. Teraz nie będzie inaczej, będę bała się, że nie znajdę czegoś równie dobrego. Mimo to mam wrażenie, że dzięki trzeciemu tomowi Dreadful powoli wrócę do czytania. Czytania z radością, z przymusu czytałam już za długo.

Ten tom po prostu was wciąga, sposób w jaki wszystkie wydarzenia zostały opisane, perspektywy różnych bohaterów... Momentami czułam się, tak jakbym tam była. Może to już moje własne urojenia, nie wiem.

W każdej recenzji wspominam o stylu pisania autorki, pisząc recenzje pierwszego tomu uznałam, że w tym przypadku jest on dość prosty. Nie jest zbyt skomplikowany, racja, ale kompletnie nie uważam tego za minus. Z mojej perspektywy Dominika zrobiła progres i jak już wspominałam czyta się bardzo dobrze.

Czymś, czemu, również za każdym razem poświęcam choćby krótki fragment opinii są główni bohaterowie. Kocham Effie całym sercem, to jaką przemianę przeszła od pierwszego tomu... O ile można podziwiać tusz na kartce, to ją podziwiam. Nie chcę tracić czasu na Luke'a, nie lubiłam go w poprzednich częściach, teraz nie jest inaczej. Naprawdę choćbym chciała zrozumieć jego tok myślenia – nie jestem w stanie. Sens jego działania sprawia, że mój mózg się zamyka i nie zamierzam go otwierać, by zrozumieć, naprawdę. Fakt, że jego obecność nie przepełniała książki jest jednym z wielu plusów.

Anthony, chryste, tak jak w przypadku Effie – jeżeli można podziwiać tusz na kartce, to właśnie to robię. Chłopak z skłonnościami psychopatycznymi, który każdy problem chciałby rozwiązywać zabijaniem stał się jedną z moich ulubionych postaci. Od kilku dni nie może wyjść mi z głowy, na miejscu mojego przyszłego męża byłabym zazdrosna, bo w ciągu najbliższych piętnastu lat mi nie przejdzie. Jego problem, nie mój, ja się mam świetnie.

Zwroty akcji w tej książce, wprowadzanie bohaterów, opisy ich starć z przeciwnikami oraz samymi sobą. Napisanie czegoś, tak dobrego powinno być nielegalne.

Jak wiemy pierwszy tom nie przypadł mi do gustu, drugi oceniłam bardzo pozytywnie, ale ten jest czymś więcej. Czymś czego nie można zamknąć w ramie gwiazdek.

Kiedy myślałam, że po drugim tomie już nic mnie nie zaskoczy, wtedy wszedł „Dreadful. Zemsta jest najważniejsza” i znów musiałam zbierać szczękę z podłogi.

Wracamy do Gold Coast i naszej paczki przyjaciół. Jak jednak dowiadujemy się już na samym początku, paczki, która tak właściwie już nie istnieje. W trzecim tomie Ohanka dostarcza nam wielu zmian, przemian bohaterów, a także wprowadza nowe postaci. Chłonęłam stronę za stroną, żeby jak najszybciej dowiedzieć się co jest prawdą, a co nią nie jest, co ukrywa dany bohater oraz uwaga… kogo stracimy tym razem. Bo jak już znamy Ohankę, bez tego się nie obejdzie.

Najbardziej w „Zemsta jest najważniejsza”, zaskoczyła mnie przemiana Effie. Nie mamy już tutaj słabej dziewczynki, która broni chłopak. W tym tomie to Effie broni siebie oraz swoich przyjaciół sama. A Luke… cóż to pozostawiam do doczytania.

Po pierwszy tom trylogii sięgałam z nastawieniem, że będzie to luźna młodzieżówka - nie mogłam się bardziej pomylić. To jak ta seria rozwinęła się w kolejnych częściach, jest dla mnie czymś niesamowitym. To jakich Ohanka dostarcza nam przeżyć i jak gra na uczuciach czytelników, dostarczając nam wielu emocjonalnych rollercoasterów, to coś wspaniałego. Widać też jak sama historia również dojrzała. Poruszone wątki kryminalne i sensacyjne, tajemnice nie przestają szokować.

Jestem niezmiernie ciekawa jak zakończy się historia Effie i jej przyjaciół, jednocześnie po przejściach z drugim i trzecim tomem, nie wiem czy jestem na to gotowa. To, że boję się sięgnąć po tom finałowy to mało powiedziane.

A jego premiera już jutro 10.04. Kto nie nadrobił jeszcze poprzednich tomów, nie pozostaje mi nic innego, jak szczerze polecić Wam zabranie się do ich lektury!

Książka rewelacyjna i równie powodująca napięcie tak jak w poprzednich tomach, jednak moim zdaniem wywoływała mniejsze emocje, może dlatego, że zakończenie, tak jak autorka wspomniała w podziękowaniach, poznamy dopiero w 4 tomie. Moim zdaniem 1 i 2 tom były lepsze, ale ten również jest świetny, z pewnością sięgnę po 4 tom

Kolejny tom serii Dreadful, w którym nie zabraknie mocnych wrażeń, silnych emocji i wrażeń. Po przeczytaniu pierwszych dwóch tomów wiedziałam, że autorka i tym razem mnie nie zawiedzie. Główna bohaterkę Effie po raz kolejny nie może czuć się spokojna. Pomimo, że wyjechała do Nowego Jorku, aby zacząć nowy start, przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Po raz kolejny ścieżki bohaterki splatają się z dawną ekipą z Gold Coast. Jakie niebezpieczeństwa staną na drodze młodych bohaterów trzymającej w napięciu serii Dreadful? Przeczytajcie koniecznie.🔥
——
W trzecim tomie relacje bohaterów układają się całkiem różnie. Jedne ulegają zmianie na lepsze, inne zaś całkowicie się pogarszają. Autorka poraź kolejny nie pozwala nam się nudzić. Bohaterowie zmagają się z różnymi problemami i zagrożeniami ze strony wrogów. Książkę czyta się bardzo lekko i przyjemnie. Dreadful jest to świetna seria książek młodzieżowych, które trzymają w napięciu niemal przez cały czas. Już lada moment ukaże się finalna część tej serii. Nie możecie jej ominąć.
Polecam.

Cała seria "Dreadful" jest bardzo dynamiczna i zaskakująca. Tu nie ma czasu na nudę. Autorce udaje się cały czas utrzymać podobny poziom napięcia, nadal nas zaskakuje i wyciąga kolejne asy z rękawa.
Jest to seria młodzieżowa, ale nie cukierkowa. Sporo tu przemocy, więc polecam dla czytelników 16+ Bardziej to książka akcji niż romans, choć nie brakuje tu uczuć i złamanych serc.
Znajomość poprzednich tomów jest konieczna.

Effie próbuje zapomnieć o tym co się wydarzyło podczas zawodów Czarnej Gwiazdy. Opłakuje przyjaciół którzy zmarli i okropnie tęskni za ekipą z Gold Coast. Przyjaciela są dla niej wszystkim.
Nabiera sił, uczy się sztuk walki i wraca na stare śmieci. Stara paczka nie istnieje, ale może powrót Effie sprawi, że znów do siebie wrócą?
Jakby nie patrzeć wspólny wróg łączy...

Co mnie dziwiło w poprzednich częściach i nadal dziwi w trzecim tomie? Czemu nikt z nich nie zwrócił się o pomoc do policji? Dla mnie, osoby dorosłej to niepojęte.

Autorka pozostawia nas z dużą ilością niewiadomych, tu wszystko może się jeszcze zdarzyć...

Gorąco polecam miłośnikom książek, które są pełne akcji, nie zapominajcie jednak, że to młodzieżówka. Emocje gwarantowane!!!
Jeśli macie 16+ ale nie lubicie cukierkowych romansideł to ta książka jest zdecydowanie dla Was. Gangi, wyścigi, bójki, ale równocześnie ogromna siła przyjaźni i oddania.

𝙍𝙀𝘾𝙀𝙉𝙕𝙅𝘼/ „Dreadful. Zemsta jest najważniejsza” - Ohanka

[współpraca reklamowa]

Początek historii Effie i Luke’a poznałam już jakoś przeszło rok temu. W sumie nie miałam w najbliższych planach by kupić kontynuację, ale dzięki uprzejmości wydawnictwa, którzy zaproponowali mi recenzowanie 3 tomu mogłam również przeczytać 2 część 🤍

Przychodzę do was z recenzję ostatniego, a w sumie połowy ostatniego tomu (3.1) bo już za niedługo premierę będzie miał finał trylogii (3.2). Powiem tak, na pewno był to dla mnie najnudniejszy tom. Szczerze mówiąc średnio pamiętam pierwszą część… ale druga najbardziej mi się podobała ze wszystkich przeczytanych. Trzecia za to była moim zdaniem nudna i w pewnym sensie monotonna - dostajemy kolejne walki, nowych wrogów, ale to samo dostaliśmy już wcześniej. Moim zdaniem niepotrzebnie ciągnąć tą historię, bo można tak w nieskończoność znajdywać nowych przeciwników dla ekipy z Gold Coast.

Z plusów no to na pewno rozwój Effie, jej postać bardzo się poprawiła. Nadal czasami wydawała mi się naiwna, ale zdecydowanie stała się silniejsza fizycznie i psychicznie. Za to zawiodłam się na postaci Luke’a, nie wiem co nim kieruje, nie wiem o co mu chodzi, ale cały czas mnie denerwował i Anthony przeskoczył go w moim rankingu sympatii.

Co do relacji Effie i Tonego aaaa uwielbiam! Czekam na rozwój ich uczuć 🥹 Wywalone w Luke’a.

W tej części dostałam również plot twist, którego się nie spodziewałam i byłam pozytywnie zaskoczona wytłumaczeniem całej tej sytuacji. Styl pisania autorki jest na maxa przyjemny bo mimo tego, że trylogia nie należy do najkrótszych to czytało mi się to szybko przyjemnie. Na pewno sięgnę po finałowy tom<3

★★★/5

𝙍𝙀𝘾𝙀𝙉𝙕𝙅𝘼/ „Dreadful. Zemsta jest najważniejsza” - Ohanka

[współpraca reklamowa]

Przychodzę do was z recenzję ostatniego,...

„Dreadful. Zemsta jest najważniejsza” to już trzecia, czyli przedostatnia część serii. Bardzo wciągnęła mnie ta historia. Jest to oczywiście typowa książka dla młodzieży. Akcja ma w miarę szybkie tempo, znajdziemy tutaj ciąg dalszy takich trochę gangsterskich porachunków, motywy przyjaźni i miłości. Nie jest to książka wybitna, lecz dzięki niej można trochę oderwać się od rzeczywistości. W zasadzie czytając ją, miałam wrażenie, że oglądam jakiś film akcji. Cała seria swoją fabułą i Zawodami Czarnej Gwiazdy bardzo mnie zaintrygowała, więc po tę część sięgnęłam z ciekawości o dalsze losy bohaterów.

Wszystko w tym tomie jest inne niż poprzednio. Nagle pojawia się nowy bohater, pomiędzy Lukiem a Effie następuje ogromne ochłodzenie, Anthony staje się trochę bardziej ludzki… Dużo się tutaj zadziało i bardzo mi się to podobało. Nie zmieniło się niestety to, że bohaterzy są bardziej lekkomyślni niż małe dzieci, zwłaszcza że cały czas zagraża im ogromne niebezpieczeństwo. Jednak myślę, że to się już nie zmieni, więc przyjmuję ich decyzję z lekkością, żeby się nie denerwować i czekam na rozwój wypadków.

Ta historia dostarcza porządnej dawki emocji (może właśnie dlatego, że bohaterzy są tak lekkomyślni) oraz nadaje się na taką „odmóżdżającą” (w pozytywnym znaczeniu tego słowa) książkę na wieczór, zwłaszcza po ciężkim dniu. Jeżeli szukacie czegoś lekkiego, niewymagającego, lecz dostarczającego emocje to śmiało sięgajcie po tę serię.

• Współpraca
  • Do kupienia
  • Młodzieżowe
  • 123

Dodaj cytat z książki Zemsta jest najważniejsza