Zagubiony

Okładka książki Zagubiony Simon Beckett
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zagubiony
Simon Beckett Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Jonah Colley (tom 1) kryminał, sensacja, thriller
Jonah Colley (tom 1)
The Lost
Czarna Owca
2022-10-12
2022-10-12
Bartłomiej Nawrocki
kryminał literatura angielska literatura brytyjska śledztwo policja brutalność tajemnica intryga

Przeczytane 872 Opinie 429 Oficjalne recenzje 67

Wyróżniona opinia i

Książki 1099 Opinie 254

Tę książkę czytało się lepiej niż ostatnie wypociny o Hunterze, jakkolwiek mało bystry główny bohater nie zachęca do wyczekiwania kolejnego tomu.

Niestety ta książka niespecjalnie mnie porwała. Akcja raczej nudna, pomysł na fabułę nieszczególnie ciekawy, z bohaterami jakoś zbytnio się nie polubiłam. Jedyny plusik za plot twist na końcówce fabuły. Jednak ta książka całkowicie nie może się równać z poprzednimi tego autora.

Niby fabuła fajna, ale jednak coś rozczarowywuje. Sam bohater irytuje i jak na policjanta to mało bystry. Sama historia ciekawa, mogłaby się podobać, a i tak coś zabrakło. Tytuł idealnie oddaje moje odczucia po przeczytaniu, tak właśnie się czułam.

Sierżant Jonah Colley dziesięć lat temu stracił czteroletniego syna. W czasie wyjścia do parku chłopiec zniknął. Poszukiwania, w których brał udział jego przyjaciel Gavin, jednak nie przyniosły żadnych rezultatów. Jonah i Gavin przez te wszystkie lata nie mieli ze sobą kontaktu. Jednak, gdy Gavin dzwoni do Colleya i prosi, aby przyjechał na Nabrzeże Rzeźników, ten spełnia jego prośbę.

Znam dwie książki Simona Becketta, dwa pierwsze tomu o Davidzie Hunterze, również przesłuchałam w formie audiobooka. Byłam ciekawa czy nowa seria również przypadnie mi do gustu. I muszę przyznać, że “Zagubiony” również mi się spodobał, ale chyba jednak seria z Davidem jest lepsza.

Chociaż przy tej książce również dobrze spędziłam czas. Pojawia się wiele zagadek i tajemnic. Ale sama postać Jonah Colleya średnio mi się spodobała. Na własne życzenie pakował się w kłopoty i nie wyciągał wniosków, z wcześniejszych błędów. Tym bardziej, że jest policjantem i powinien wiedzieć do czego mogą doprowadzić go jego poczynania.

Sama historia spodobała mi się, byłam ciekawa czemu dawny przyjaciel po wielu latach odezwał się do Colleya. I tak, zakończenie zaskoczyło mnie.

Na pewno sięgnę po kolejny tom serii, ale jednak to David Hunter będzie moim ulubieńcem. Chyba, że zmieni się to z kolejnymi tomami.

Jak u Hitchcocka, ale tylko na starcie. Dalej napięcie zamiast rosnąć, opada. Poznajemy głównego bohatera, który niczym się nie wyróżnia i tak już do samego końca pozostanie. Chyba, że mamy na myśli ogromnego pecha i umiejętność ładowania się w fatalne sytuacje. Subiektywnie, najsłabsza pozycja od świetnego autora. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że seria będzie się rozwijała w dobrym kierunku.

Niestety nie dorównuje żadnej części sagi z Hunterem, aż dziwne że napisał to ten sam autor.

„ Zagubiony” – to pierwsza część nowej serii z londyńskim policjantem Jonahem Colleyem i jednocześnie dwunasta wydana powieść znanego autora kryminalnych bestsellerów.
Życie rodzinne Jonaha Colleya rozpadło się dziesięć lat temu, kiedy zaginął jego 4 letni syn. Policja uznała sprawę za wypadek, ale Jonah nie wierzy w tę wersję i nadal poszukuje prawdy.
Sprawa powraca wraz z tajemniczym telefonem od byłego przyjaciela proszącego o pomoc i spotkanie w mrocznych, nieczynnych magazynach na Nadbrzeżu Rzeźników, miejscu, gdzie po zmroku raczej nikt nie odważy się przebywać. Na miejscu spotkania okazuje się, że przyjaciel Gavin jest martwy, a policja zaczyna obwiniać Jonaha.
Pełna napięcia, mroczna wielowątkowa powieść nie tylko z wątkiem kryminalnym. Od połowy czytałam z zapartym tchem i ciekawością jak rozwinie się akcja. Zakończenie szokujące i nie do przewidzenia.

Sprawa powraca...

Jeden z moich ulubionych autorów powraca z nowym bohaterem! Przeczytałam z przyjemnością, wyczekuję na kolejną część.

Krwista opowieść kryminalną, wolałem co prawda Huntera, ale Colley też daje radę. Sięgnę po następne z serii...

Policjant Jonah Colley, chcący pomóc staremu znajomemu, zostaje wplątany w dziwne morderstwa, które skłaniają go do powrotu do przeszłości ... oraz z myśliwego czynią z niego zwierzynę łowną.
Ciekawe pozycja Simona Becketta, być może będzie to tak udana seria jak z dr Davidem Hunterem.

• Kryminały