1 146
2 253
2 144
Whispers of the Dead
Marczewek

David Hunter, ceniony londyński antropolog sądowy, o śmierci wie wszystko. Po kolejnym śledztwie, którego omal nie przypłacił życiem, wraca do miejsca, gdzie uczył się zawodu: Ośrodka Badań Antropologicznych, nazywanego potocznie Trupią Farmą. Tam, z pomocą Toma Liebermana, mentora i przyjaciela, ma nadzieję odzyskać spokój i pewność siebie. Tam też rozpoczyna śledztwo w sprawie koszmarnego morderstwa. Sprawy nabierają tempa, gdy David ze ścigającego stanie się ściganym…

źródło opisu: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/szepty_zmarlych,p1326751998

źródło okładki: http://www.czarnaowca.pl/kryminaly/szepty_zmarlych,p1326751998

Paco | 2017-10-24
Przeczytana: 24 października 2017

Nie groziła mi beztroska nieświadomość.
Laickością w temacie się nie legitymuję.
Z Panem Łowcą do czynienia już miałem.
Za pan brat z muchami plujkami obserwując, nowe Huntera ognia próby. Swe występy za ocean przeniósł. A, że w Ameryce okazalsze jest wszyściuchno, to i w ławice trupów są wyposażeni. Nieboszczycy leżą sobie, gdzie popadnie i dojrzewają, że tak się wyrażę. Pani Fauna też pola nie ustępuje, we władaniu mając ważki jak małe helikoptery, których oczy z kilku kilometrów dostrzec można. Czego oni tam jeszcze nie mają ! Najbardziej zdegenerowanych degeneratów. Zabójczych zabójców i morderców tak morderczych, że Europa ze swoim Rozpruwaczem Kubą, tyły podaje. No i czytałem, czytałem a świat zewnętrzny ulegał deformacji. W końcu wyłączył się zupełnie. Nieoczywistość zasilanie odcięła. I apatia z miną zdziwioną za oknem została. Na kanapie skupienie się rozłożyło a czujność na fotel drugi klapnęła. Baczenie na szafce nocnej przysiadło i z wnikliwością ukłony wymieniło....

Nasz dotąd całkiem dzielny bohater, doktor Hunter, stracił w tej części trochę męstwa i w ramach urlopu postanowił odwiedzić pewien ośrodek, oczywiście jak na niego przystało w żadnym wypadku wypoczynkowy. Był to Ośrodek Badań Antropologicznych, bardziej znany jako Trupia Farma. Zajmował się tam w ramach relaksu badaniem zwłok - różni ludzie, różne potrzeby. W tym miejscu pragnę zaznaczyć, że były to też szczątki pewnego dentysty - jak widać nie jesteśmy tylko bezużytecznymi konowałami, możemy czasami być całkiem przydatni i to nawet dla nauki :)

Było to co lubię, czyli sporo ciekawych elementów antropologicznych, psychopata z misją, mylenie tropów oraz oczywiście doktor Hunter. Miły z niego facet, ale ma strasznego pecha do wpadania w niezłe tarapaty i za to go lubię.

Fanów pana Becketta ta książka nie zawiedzie, mimo że trochę różni się od poprzednich. Moje podejrzenia co do mordercy sprawdziły się, czego oczywiście żałuję, poza tym byłam bardzo zadowolona z lektury.

Bożena | 2013-07-18
Przeczytana: lipiec 2013

"Szepty zmarłych" to przerażająca i mrożąca krew w żyłach historia. Simon Beckett potrafi wprowadzić czytelnika we wręcz obrzydliwy ale jakże realistyczny klimat śmierci i rozkładających się zwłok aż coś w żołądku ściska.
Doktor David Hunter - wybitny antropolog sądowy - powraca do Ośrodka Badawczego w Tennessee zwanego "Trupią farmą" aby odzyskać formę i powrócić do normy po dramatycznych przeżyciach jakich doznał rok wcześniej, kiedy to został zaatakowany i o mało nie stracił życia. Pobyt w Stanach wśród starych przyjaciół miał być dla Davida rodzajem terapii, próbą odnowy i nabrania dystansu do siebie i otoczenia. Jednak nieoczekiwanie nauczyciel, mentor i przyjaciel Davida - Tom Lieberman - zwraca się do niego z prośbą o pomoc w toczącym się śledztwie w sprawie makabrycznej zbrodni. Hunter jeszcze nie wie, że to dopiero początek, że psychopata będzie zabijał dotąd aż znajdzie odpowiedź na swoje chore pytanie....., że w swoim makabrycznym planie doprowadzi go do miejsca jeszcze...

Aneta Wiola | 2017-01-21
Przeczytana: 20 stycznia 2017

Kilka lat temu przeczytałam pierwsze dwa tomy z cyklu powieści z David'em Hunter. Z początku szczegółowy styl pisania autora tak bardzo mi się nie spodobał, ale z czasem również i to uznałam za zaletę. Największym atutem powieści Becketta są brutalne zbrodnie dokonane przez naprawdę trudnego do wytropienia sprawcę. Długo czekałam na trzecią część i nie żałuję każdej minuty, jakiej poświęciłam na lekturę.

Anatomopatolog sądowy David Hunter po ostatnich traumatycznych wydarzeniach opuszcza Londyn, by udać się do Tennessee jako współpracownik swojego najlepszego przyjaciela Toma Lieberman'a. Wkrótce dochodzi do brutalnego zabójstwa, policja jest zmuszona prosić o pomoc lekarzy z Ośrodka Badań Antropologicznych, w których pracują Lieberman i Hunter. Daleko posunięty rozkład ciała uniemożliwia identyfikację ofiary. Znalezione poszlaki zmuszają policję do ekshumacji zwłok. Z czasem pojawia się więcej ofiar, a śledczy będą musieli poradzić sobie ze śmiertelnym zagrożeniem, które ciąży na...

Kiwi_Agnik | 2015-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2015

Ciężki i mroczny kryminał utrzymany na bardzo wysokim poziomie.

Wybitnie przemyślana fabuła, wartka akcja nie zwalniająca tempa, bardzo szczegółowe opisy wydarzeń i zachowań.

Książka zaskakująca i wciągająca.
Trzyma w napięciu i jest bardzo klimatyczna.

Polecam

Marago | 2016-07-29
Przeczytana: 28 lipca 2016

W "Szeptach zmarłych" Simona Becketta po raz trzeci spotykamy się z Davidem Hunterem - lekarzem i antropologiem sądowym.

Hunter liże rany fizyczne i psychiczne po tragicznych przejściach, jakie miały miejsce w jego życiu. W celu przywrócenia swojej sprawności, również zawodowej, wyrusza do Stanów Zjednoczonych, aby móc pracować ze swoim dawnym i obecnym mentorem - również antropologiem sądowym, w Ośrodku Antropologii Sądowej Uniwersytetu Tennessee, zwanym pospolicie Trupią Farmą ( Ośrodek ten został założony przez antropologa o szerokim wykształceniu - Billa Bassa i jest pierwszym oraz najważniejszym na świecie miejscem badań antropologii sądowej).

Dzieje się w "Szeptach zmarłych" bardzo dużo, a nawet jeszcze więcej... Akcja goni akcję, makabra makabrę, napięcie psychiczne towarzyszy przerażeniu. A oderwać się od książki nie można.

Rzecz jest świetnie napisana, świetnym językiem. Tłumacz - Sławomir Kędzierski, również się spisał na medal. Nic, tylko czytać....

Beata | 2018-02-15
Przeczytana: 15 lutego 2018

Genialny thiller z równie fantastycznym dr Hunterem. Trupia Farma sama w sobie jest interesująca, do tego brutalne morderstwa, psychopata i doskonale poprowadzona intryga. Lektura godna polecenia, szczególnie dla tych, którym nie przeszkadza nieco makabry.

Gdy na człowieka jeszcze nie spadnie taki prawdziwy ciężar życia, a ze szczytu, na którym wydaje mu się, że jest, nie spadnie wielka i druzgocąca lawina sytuacjii, które sprawią, że ugną się pod nim kolana jest on pełen nawiności i optymizmu, który z upływem czasu ulegnie pewnie sporej metamorfozie.
Jak wiele człowiek może wytrzymać ciosów, jak wielki ciężar na swych barkach może utrzymać? Kiedy pęknie tama jego słabości, które przygniatając go, odbiorą mu jakąkolwiek chęć do życia?
Co może zrobić? Kim może się stać, jeśli straci wszystko, na czym mu zależało? Co wtedy, gdy życie dla niego straci sens? Czy jest w stanie się z tego wykaraskać? Jeśli tak, to w jaki sposób może mu się to udać? Co powinien zrobić?
Czy w wyniku dramtycznych, tragicznych w swym znaczeniu wydarzeń człowiek może w pewnym momencie pogrzebać swoją wielkość, utracić swój wielki dar, talent?

W trzeciej części wielkość Davida Huntera nie co przygasa. Składają się na to wszystko różne wydarzenia z jego...

DonSzabla | 2014-01-28
Przeczytana: 28 stycznia 2014

"Chemia śmierci" zapoczątkowała moje wielkie zamiłowanie do powieści Simona Becketta. Wprost nie mogę się oderwać od kolejnych książek i zawsze po ukończeniu nowej części sięgam po kolejną. Widać, że z tomu na tom autor nabrał wprawy. Moje trzecie spotkanie z doktorem Davidem Hunterem zaliczam do bardzo udanych.

"Szepty zmarłych" to powieść, która zaskoczy każdego czytelnika. Wątek fabularny jest świetnie wymyślony. Widać, że autor od samego początku wiedział co robi i miał pomysł na spektakularne zakończenie. Moim zdaniem trzecia część serii jest numerem jeden pod względem fabuły i zaskakujących rozwiązań akcji. Na ogromne brawa zasługuje także kreacja tajemniczego mordercy. Simon Beckett pokusił się nawet o kilka stron w których możemy wejść w ciało mordercy. Pomysł bardzo mi się spodobał. Dzięki temu lepiej poznajemy motywy działań psychopaty.

"Szepty zmarłych" to świetny kryminał. Polecam każdemu.

ChicaDeAyer | 2013-09-11
Przeczytana: 11 września 2013

W końcu doczekałam się niecierpliwie oczekiwanego spełnienia. Dwie poprzednie części cyklu były wciągającym kawałkiem dobrego thrillera, ale p. Beckett nie potrafił do końca wywieść mnie w pole. Tu nastąpiło przełamanie.

Po raz kolejny świetnie się czyta - autorowi nie można nic zarzucić pod względem warsztatowym. Intryga niezła, akcja gna, coraz więcej zagadek i zwrotów akcji się pojawia w miarę zagłębiania się w fabułę. Brytyjczyk potrafi uśpić czujność czytelnika, by za chwilę dostarczyć mu solidnej porcji wrażeń.

Jednym słowem - "Szepty zmarłych" to pozycja, na którą warto zwrócić czytelniczą uwagę. Posiada wszelkie znamiona, by wyróżnić ją w swoim gatunku.