Zapach śmierci

Patronat LC
Simon Beckett Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dr David Hunter (tom 6) kryminał, sensacja, thriller
The Scent of Death
Data 1. wydania:
2019-04-18
Agata Ostrowska
Czarna Owca
literatura angielska niebezpieczeństwo seryjny zabójca szpital śledztwo thriller zagadka kryminalna
The Scent of Death
Dr David Hunter (tom 6)
kryminał, sensacja, thriller
Agata Ostrowska

Recenzje oficjalnych recenzentów i

Mroczne tajemnice dawnego szpitala

14 Link do recenzji

Genialna !!! Top 1 Zapisane w kościach 2 Chemia śmierci i ta na miejscu 3 w końcu widać Simon Beckett powrócił do formy !!! Czekam na kolejną z niecierpliwością !!!

Być może miałam zbyt wygórowane oczekiwania wobec książki, ponieważ w moim odczuciu wypadła dość słabo. Jak dla mnie za dużo wątków osobistych (Choć nie ukrywam, że zaczęłam serię od tej części, nie zapoznawszy się z poprzednimi). Również naukowa terminologia psuła ogólne wrażenie - główny bohater może i był antropologiem sądowym, jednak dłuższe opisy na temat stanu kości...

Pierwsza książka Becketta, jaką czytałam, więc nie wiedziałam czego się spodziewać. Antropolog kryminalistyczny zajmuje się zmumifikowanymi zwłokami ciężarnej kobiety, odnalezionymi w ruinach miejscowego szpitala. Trwa śledztwo. Sprawa się komplikuje, pojawiają się kolejne wątki, a na dodatek na naszego bohatera czyha psychopatyczna dawna znajoma (i nie tylko ona). Fajnie...

Drugi raz sięgnąłem po książkę Simona Becketta. I drugi raz mam takie same odczucia. Do 3/4 książki, świetny mroczny klimat, ciekawa fabuła, by na koniec zrobić rozpierduchę w stylu amerykańskim i pomieszać wątki niby w celu zaskoczenia czytelnika. Podsumowując: można przeczytać..

Miałam nadzieję, że Beckett powróci w lepszej formie. Pamiętam jak niesamowite wrażenie zrobiła na mnie "Chemia śmierci", a tu moim zdaniem jest średnio. Praktycznie przez 3/4 powieści nic się nie dzieje, trochę wieje nudą. Opowiadanie Davida Huntera o tym co aktualnie robi z kośćmi już nie robi na mnie wrażenia. Może jestem zbyt surowa, albo te powieści mi się zwyczajnie...

Dzisiaj przychodzę do was z recenzją Zapachu Śmierci, czyli kolejnej powieści z serii o Davidzie Hunterze, którą miałam okazję czytać!⁣

Tak jak w przypadku Niespokojnych Zmarłych jestem dosłownie zachwycona! Zapach Śmierci już od pierwszych stron osacza nas mrocznym klimatem opuszczonego szpitala, który był świadkiem niejednej tragedii...⁣
Znalezienie ciała ciężarnej...

To moja pierwsza książka tego autora. Jest całkiem w porządku, ale nic poza tym. Zaczęła się świetnie, ale od +/- 100 strony mocno zwolniła i tak już się ciągnęła do końca.
Czy nazwałabym to dobrym kryminałem? Thrillerem? Niezbyt trzymała w jakimkolwiek napięciu.
Może kiedyś jeszcze spróbuję, ale aktualnie nie zachęciła mnie, żeby przeczytać inną książkę Pana Becketta.

Simon Beckett i jego kolejna część cyklu "Chemia śmierci". Tym razem poznajemy historię starego szpitala Świętego Judy, w którym zostają odnalezione zwłoki ciężarnej kobiety. Ponadto z tokiem śledztwa odkrywane są kolejne ciała, lecz zamurowane w jednej z sal szpitala. Jaką historię może skrywać stary szpital?
Przyznać muszę, że moim zdaniem jest to najmniej zaskakująca i...

Na półkach: , , , ,

To jest chyba moja pierwsza książka tego autora. Mam z nią pewien problem, właściwie umieściłabym ją na pograniczu kryminału i powieści obyczajowej. Oczywiście jest zagadka kryminalna. W zrujnowanym starym szpitalu na strychu odkryte zostają zmumifikowane zwłoki kobiety. Przez przypadek zostają odkryte następne zwłoki, tym razem w zamurowanej sali. Kto w ten dziwny sposób...

David Hunter, moja pierwsza literacka miłość.. Nasza przygoda rozpoczęła się dawno temu, a dziś zakończyliśmy 6 część 🤘
Książka wypas, czyta się szybko i przyjemnie (mimo lekkiej makabry), książka trzyma w napięciu do ostatniej strony.. Akcja, akcja 👍 polecam serdecznie,. Nie będę opisywać, bo boję się, że wyjdzie z tego spojler.. Niemniej dla mnie mistrzostwo 🤘

Dyskusje

1 720