Miasteczko Twin Falls

2022-11-23
2022-11-23
Ewa Ratajczyk
thriller psychologiczny

Muszę przyznać, że całkiem ciekawa z interesującym zakończeniem.

Muszę przyznać, że całkiem ciekawa z interesującym zakończeniem.

Dobra książka, jak pozostałe działa autorki. To raczej kryminał, gdzie pomalutku dochodzimy do rozwiązania zagadki. Nieźle się czyta, chociaż dobra pamięć czytelnika bardzo wskazana (dużo postaci i szczegółów).

Trafiłam na książkę idąc tropem autorki. Przeczytałam "Sekret pacjenki", który podobał mi się ja mało który thriller ostatnio i postanowiłam przeczytać inne książki.
"Miasteczko Twin Falls" ma wszystko to, co w książkach lubię - ograniczony krąg podejrzanych, tajemnice, niedopowiedzenia i kłamstwa, umiejętnie zbudowane napięcie i rozwiązanie, które do końca jest zagadką.

Ciężko jest coś mi napisać o tej książce, tak żeby nie zdradzić niczego. Zawierała w sobie dużo emocji, napięcia, tajemnicy, a w szczególności tego ostatniego. Razem z bohaterami zagłębiałam się w niewielkie miasteczko Twin Falls, które aż dusiło się od tajemnic i zagadkowego morderstwa młodej dziewczyny. Autorka świetnie sobie poradziła z dawkowaniem informacji, mimo, że miałam różne myśli w głowie, które okazały się dobrym tropem to i tak udało się zaskoczyć. Autorka ma też świetny styl pisania, przez co tekst płynnie przechodzi pomimo niekiedy brutalnych opisów. Na pewno sięgnę jeszcze po kolejną książkę.

Sięgnęłam po tę książkę po przeczytaniu sekretu pacjentki i uważam, że ta książka jest dobra, ale sekret pacjentki jednak lepszy. Mam wrażenie, porównując te dwie książki, że pojawia się duzo podobnych motywów

Interesujący kryminał, nie był najlepszym kryminałem, jaki w życiu przeczytałam, ale była to ciekawa pozycja.
Czytało się to sprawnie, ciąg wydarzeń był jasny i logiczny, autorka ma dobry warsztat, książka nie jest męcząca, zakończenia nie przewidziałam.

„ Tajemnice bywają zbyt wielkie i zbyt ciężkie, żeby je nosić do końca (…) Ciało pragnie się od nich uwolnić. I znajduje na to sposób, nawet wbrew umysłowi.”

Twin Falls. Małe miasteczko, gdzie wszyscy się znają. Gdzie każdy ma swoje problemy, marzenia i lęki. Pewnego dnia tą mała społecznością wstrząsa tragedia jaka wydarzyła się pod mostem diabła. Zabójstwo Leny Rai wstrząsa mieszkańcami miasteczka. Po latach sprawą zainteresowała się znana producentka podcastów crime Trinity Scott. To ona odkrywa, że mieszkańcy cały czas pamiętają o okrutnej zbrodni. A może nawet wiedzą jak było naprawdę ? Bo rzekomy morderca po latach mówi, że to nie on. Czy Trinity pozna prawdę a może zostanie wciągnięta w grę jaką zaczął prowadzić z nią zabójca Leeny Rai….

Miasteczko Twin Faalls to historia wielowątkowa, pogmatwana i pokręcona jak drut kolczasty. Podobało mi się jak autorka namalowała obraz małego miasteczka, które jest w stanie dla świetego spokoju przemilczeć smierć nastolatki. Ten obraz momentami mrozi krew w żyłach….
Ta powieść jest zdecydowane bezkompromisowa a momentami wręcz okrutna. Autorka dawkuje nam informacje, a intrygi są zgrabnie utkane i wplecione w fabułę, która trzyma w napięciu.
Ale ta powieść jest również o problemach z jakimi mierzy się nastoletni chłopak i dziewczyna. O błędach, które popełniają dorośli, także w stosunku do nastolatków. Czytając tę powieść zadasz sobie pytanie czy istnieje odpowiedzialność zbiorowa za zło i krzywdy ???

wszystko spoko, ale ten motyw z hipnozą dla mnie grubo naciągany...

wszystko spoko, ale ten motyw z hipnozą dla mnie grubo naciągany...

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Rewelacyjna książka!

Rewelacyjna książka!

„Miasteczko Twin Falls” – kolejne fascynujące dzieło tej autorki, której twórczość zafascynowała mnie już od jej pierwszej powieści. Ta opowieść o morderstwie pozostawiła trwałe wrażenie, poruszając nie tylko wyobraźnię, ale i serce czytelnika.

Brutalność, misternie skonstruowana zagadka i głęboka tajemnica składają się na narrację, która dosłownie zapiera dech w piersiach, sprawiając, że trudno oderwać się od lektury. Autorka udowodniła swoje mistrzostwo w gatunku powieści kryminalnych, stając się godną uwagi konkurencją dla innych znanych autorów.

Brawa należą się za nie tylko wciągającą fabułę, ale także za wyjątkowy talent budowania napięcia i emocji. „Miasteczko Twin Falls” to nie tylko historia kryminalna, ale także podróż przez ludzkie emocje i relacje.

Gorąco polecam tę książkę z całego serca wszystkim miłośnikom gatunku. To kolejny dowód na to, że autorka zasługuje na swoje miejsce w czołówce literatury kryminalnej. Brawo!