Szepty zmarłych

Simon Beckett Wydawnictwo: Czarna Owca Cykl: Dr David Hunter (tom 3) kryminał, sensacja, thriller
Whispers of the Dead
kryminał, sensacja, thriller
2016-11-09
Sławomir Kędzierski
Sławomir Kędzierski dr Hunter antropologia sądowa śledztwo morderstwo

Dr. Hunter jak zawsze w swoim angielskim stylu przenosi nas tym razem do tak bardzo rozsławionej Trupiej Farmy. Kolejne morderstwa, kolejne dochodzenie po nitce do kłębka. Beckett wie w jaki sposób poprowadzić czytelnika. Zakończenie jak zawsze zupełnie nieoczekiwane.

Kolejna znakomita część przygód Davida Huntera. Pełna zagadek, małych wskazówek, zwrotów akcji. Mieszanie historii Davida i zabójcy bardzo ciekawe, nie raz musiał wracać parę linii wyżej bo nie ogarnąłem, że to już inna perspektywa. A szczegółowy opis rozkładu ciał niesamowity. Sam nie chciał bym tego na własne oczy widzieć, ale wyobraźnia to co innego. Przypadła mi do...

Ciekawy kryminał! "Wciągał" i trzymał w napięciu, a na koniec zaskoczył. Jednego tylko było odrobinę za dużo - dokładnych opisów gnijących ciał i tego wszystkiego, z czym się spotykają fachowcy w prosektorium, ale jak to u Simona Becketa...:)) Oczywiście to buduje atmosferę, ale można byłoby trochę to ograniczyć i bez takiej drobiazgowej dokładności ;)
Polecam miłośnikom...

Na półkach: , , , ,

Minęło trochę czasu, odkąd czytałam poprzednie części, jednak wydaje mi się, że wcześniejsze wywarły na mnie większy efekt. Styl pisania, bohaterowie, intryga - temu nie mam nic do zarzucenia, lecz czegoś brakowało.
...a może to po prostu nieoddzielanie scen w żaden sposób pozostawiło po sobie tak wielki niesmak. Nie wiem, czy tak było w oryginale, czy to błąd przy...

Niestety w porównaniu do pierwszej i drugiej czesci ta wypada najgorzej. Nie jest zla, ale Simon Beckett przyzwyczaił nas do czegoś o wiele lepszego. Zabieram sie za czwarta cześć, oby lepsza.

"W ciele ludzkim jest dwieście sześć kości. Są różnych rozmiarów - od dużych jak gruba kość udowa, po maleńkie kosteczki słuchowe w uchu wewnętrznym, z których najmniejsza ma rozmiar ziarnka ryżu.'

Po ataku na jego życie i rozstaniu z Jenny, doktor David Hunter wyjeżdża do Ośrodka Badań Antropologicznych w Tennessee, zwanego popularnie Trupią Farmą. To jeden z niewielu, a...

Kolejne udane spotkanie z Davidem Hunterem. Książka dość szybko nabiera rozpędu, nie nudzi i zdecydowanie wzbudza ciekawość. Zakończenia poniekąd można się domyślić ale myślę, że element zaskoczenia też się znajduje.
Z czystym sumieniem polecam tą serie.

Polecam każda część! Jeśli ktoś lubi dobre kryminały, to zapewne się nie zawiedzie

Uwielbiam tą serię. Jednak w tej części zdziwiła mnie mieszana narracja: głównego bohatera, a pod koniec rozdziałów sprawcy. Dziwnie się czytało na początku - potem już się przyzwyczaiłam. Fabuła ciekawa, wciągająca - koniec jak zwykle zaskakuje.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Z całego cyklu książek o dr Hunterze, ta podobała mi się najmniej. Ciekawa fabuła ale momentami okropnie mi się dłużyła.

Dyskusje

11 369