Morze Potworów

Tłumaczenie: Agnieszka Fulińska
Cykl: Percy Jackson i bogowie olimpijscy (tom 2)
Wydawnictwo: Galeria Książki
1 190
1 009
1 422
1 404
The Sea of Monsters
mitologia, fantasy
Agnessa

W porywającym, dowcipnym i cieszącym się ogromną popularnością dalszym ciągu opowieści rozpoczętej w Złodzieju pioruna Percy wraz z przyjaciółmi musi udać się w rejs po Morzu Potworów, aby ocalić obóz. Najpierw jednak odkryje szokującą rodzinną tajemnicę, która każe mu się zastanowić, czy to, że Posejdon uznał go za syna, jest zaszczytem czy okrutnym żartem. Siódma klasa była dla Percy’ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy niewinna gra w zbijanego z kolegami z klasy zmienia się w śmiertelną rozgrywkę z brutalną bandą olbrzymów-ludożerców… sprawy przyjmują paskudny obrót. Niespodziewana wizyta Annabeth, przyjaciółki Percy’ego, oznacza kolejne złe wieści: magiczna granica broniąca Obozu Herosów została zniszczona przez truciznę podrzuconą przez tajemniczego wroga. Jeśli lekarstwo nie znajdzie się na czas, jedyna bezpieczna przystań dla herosów przestanie istnieć.

źródło opisu: Wydawnictwo Galeria Książki, 2009

źródło okładki: http://www.galeriaksiazki.pl/morze-potworow-tom-ii...»

ChicaDeAyer | 2016-01-06
Przeczytana: 06 stycznia 2016

Druga część sagi o zmaganiach młodego herosa już za mną - i po raz kolejny proces czytania przebiegł mi błyskawicznie (czy Chronos nie maczał w tym swych boskich palców?), a i takiej radosnej, młodzieńczej uciechy było przy tym bez liku.

Autor jest niezwykle sprawnym rzemieślnikiem - tak zręcznie wplata do fabuły mityczne wydarzenia oraz splata losy postaci, o których zaczytywałam się lata temu, że aż jestem w stanie uwierzyć mu, że Empire State Building rzeczywiście nie jest do końca tym, czym się wydaje być. Tym razem sama historia została poszerzona o kolejne wątki, Riordan wprowadził też nowych bohaterów - a wszystko ku radości czytelnika. Zadbał też o większą dynamikę snutej opowieści, nie żałując zwrotów akcji i coraz to nowych przełomów. Jednocześnie sam styl nie odwraca uwagi od fabuły, ułatwiając przyswojenie treści - tym lepiej, iż autor nie szczędził dowcipnych naleciałości, przez co odbiór jest jeszcze przyjemniejszy.

Riordan odkrył już część kart sygnalizując,...

Powieść jest napisana lekkim piórem, plastycznie, ale zabarwiona ponurym, fatalistycznym klimatem.
Akcja toczy się odpowiednio szybko, nie pędzi na złamanie karku, ale też nie zwalnia bez potrzeby, a liczne suspensy jeszcze bardziej wciągają.

Autor znakomicie zna mitologię grecką, bardzo często i umiejętnie wplata wątki mitologiczne w treść książki.
Herosi nie mają łatwego życia, tym bardziej Percy Jackson. Syn Posejdona i kobiety.
Jak dowiedziałem się z książki, większość herosów ginie w młodym wieku.
Jak będzie z Percym zobaczę, na szczęście przede mną jeszcze trzy tomy cyklu.

"Morze potworów" jest świetną powieścią przeznaczoną nie tylko dla młodzieży.
Mi, osobie już prawie w średnim wieku, bardzo się podobała.

mclena | 2016-04-28
Przeczytana: 27 kwietnia 2016

"...widziałem już w życiu wielu żenujących rodziców, ale złowrogi Kronos, król tytanów, który planował zniszczenie zachodniej cywilizacji? Nie wyobrażam sobie takiego tatusia w szkole na wywiadówce."

Drugi tom losów Percy'ego Jacksona, a ja nadal przednio się bawię :) Do tego stopnia, że powoli nie wyobrażam sobie co to będzie, kiedy przyjdzie mi zakończyć serię i wrócić do rzeczywistości. Staram sobie troszeczke urozmaicać czytanie w międzyczasie decydując się na coś z innego gatunku, żeby przeciągać jego historie jak najdłużej, ale coraz ciężej mi rezygnować z jego zabawnego podejścia do życia, świetnych przyjaciół - i nowego brata, który stanowi obecnie nie lada rozrywkę. Tym razem jednak obóz Herosów jest zagrożony i bohaterowie muszą ponownie wyruszyć w podróż aby ocalić jedyne dla nich bezpieczne miejsce na ziemi. Ponad to Grover jest w tarapatach i ekipa bez zastanowienia postanawia uratować kozłonoga - nie obejdzie się oczywście bez pomocy bogów i jednej znielubianej...

Shimik | 2015-06-14

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Druga część przygód nieletnich herosów nie zawiodła moich oczekiwać:) Były w niej nawiązania do mitologii, odysei:) a wszystko to w trakcie przygód trzynastoletniego Percego Jacksona i jego przyjaciółki Anabeth:) W tej części podejmują się zadania uratowania drzewa Thalii które zostało zatrute oraz Grovera przed śmiercią w paszczy cyklopa:) To jak się historia kończy pozostawię do odkrycia Wam drodzy czytelnicy:)

Łędina | 2017-07-17

Oto porywająca, dowcipna i ciesząca się ogromną popularnością kontynuacja opowieści rozpoczętej w "Percym Jacksonie i bogach olimpijskich: Złodzieju pioruna" - Ricka Riordana. Niedawno na wielkim ekranie pojawiła się filmowa adaptacja tomu. Jednakże ta posiada tak wiele różnic, że przez znaczącą część fanów autora została nazwana żartem.

Rick Riordan - amerykański pisarz książek przeznaczonych dla nastolatków, jak i doroślejszych odbiorców. Studiował na Uniwersytecie stanu Teksas, specjalizując się w historii i anglistyce. Przez lata pracował jako nauczyciel. Sławę przyniosła mu seria powieści "Percy Jackson i bogowie olimpijscy", którą chętnie kontynuuje w "Olimpijskich Herosach". Obecnie mieszka w Teksasie wraz z żoną i dwoma synami.

Siódma klasa była dla Percy'ego Jacksona wyjątkowo spokojna. Żaden potwór nie przedostał się na teren jego nowojorskiej szkoły. Ale kiedy niewinna gra w zbijanego z kolegami z klasy zmienia się w śmiertelną rozgrywkę z brutalną bandą...

MarCyśka | 2012-06-09
Przeczytana: 2010 rok

"Prawdziwy świat jest tam gdzie sa potwory. Dopiero tam przekonujesz się ile jesteś wart."

"Och, nie wiem, czy istnieje ktokolwiek, kto jest naprawdę z siebie zadowolony."

"Wiedza nie zawsze jest pożyteczna."

Canis | 2016-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2015

"Morze potworów" wydaje mi się lepsze w stosunku do poprzedniego tomu, może dlatego, że ostatnim razem zepsułam sobie czytanie oglądając wcześniej film. Drugi tom Percy'ego Jacksona trzyma w napięciu, bombarduje nas zaskakującymi zwrotami akcji, no i ciekawymi nowymi bohaterami. Fabuła bardzo ciekawa, nie mogłam się oderwać od książki... :) No i jak zwykle - odniesienia mitologiczne, zaskakujące i niezwykle przemyślane (czyli to, co kocham w tej serii najbardziej). Najbardziej wstrząsnęło mną zakończenie - aż tak, że od razu zabrałam się za kolejny tom, a nowa bohaterka stała się z pewnością moją ulubioną. Więcej nie mogę zdradzać. Obowiązkowa lektura dla miłośników mitologii, fantasy, bez względu na wiek. Polecam!

Agata | 2016-02-25
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 20 lutego 2016

Minęło dość dużo czasu odkąd przeczytałam pierwszy tom. Prawie dwa lata. Jak ten czas szybko minął. Niemniej jednak nie zapomniałam o Percym Jacksonie i wzięłam się za czytanie kolejnej książki o jego przygodach. Kontynuacja jest równie dobra jak poprzedni tom. Dużo się dzieje i książkę czyta się jednym tchem. Ta część również została przeniesiona na ekran, jednak nie dorównuje ona książce. Polecam książkę młodzieży, wszystkim fanom ciekawych przygód oraz przede wszystkim mitologii greckiej.

Anna | 2017-08-30
Przeczytana: 04 sierpnia 2017

Druga część nie jest już tak dobra jak pierwsza. Nic jednak w tym dziwnego, bo nie da się tego samego schematu powtarzać na tym samym poziomie.
Wciąz jednak uważam, że ksiązka jest świetna i jeśli tylko młody człowiek po nią sięgnie, to przy niej zostanie.
Zazdroszczę dzieciakom, ze maja takie lektury (chociaż my przecież też mieliśmy fajne) :)

Ireth | 2014-07-29
Przeczytana: 29 lipca 2014

Długo nie mogłam się przemóc, by sięgnąć po serię Ricka Riordana, ale gdy już sięgnęłam pożarłam od razu dwa tomy. Autor zanurza nas w niesamowity świat greckich bogów i herosów, co stanowi ucztę dla wyobraźni pasjonata mitologii. Jedynym, co wyraźnie mnie raziło (zarówno w pierwszej części, jak i drugiej), to arcy-absurdalne sytuacje, co odrobinę podważa potencjał książki. Niemniej jednak seria mnie oczarowała i wyciągnę rękę po pozostałe tomy.