Czarne serce

Opracowanie zbiorowe
fantasy sen porwanie pisarka

24/2018

24/2018

Viola Wyndham wiedzie spokojne, niczym nie wyróżniające się życie, do czasu gdy jedna z wychowujących ją ciotek - Cornelia, sławna pisarka, znika w tajemniczych okolicznościach, zostawiając jedynie niedokończony maszynopis czwartego tomu opowiadającego przygody niesamowitego Narcissusa Sparka. Okoliczności jej zaginięcia są podejrzane. Nie ma żadnego listu, żadnej wskazówki, żadnej oznaki nadziei, że autorka wybrała się po prostu na wycieczkę w poszukiwaniu inspiracji, jak tłumaczą pozostałe ciotki Violi. Ta jednak jest nieugięta. Czuje, że Cornelia nie zostawiłaby jej, ot tak - dla przyjemności, bez słowa. Jeśli zaś to nie zbieg okoliczności, to co właściwie się stało? Czternastolatka rozpoczyna indywidualne śledztwo, które jednak z upływem czasu przyjmuje nieoczekiwane i szalone formy...
Z ogromnym zaskoczeniem, w życiu nieśmiałej, skrytej i spokojnej Violi pojawia się jej idol - cyniczny, pewny siebie, sarkastyczny, niespotykanie przystojny, siedemnastoletni Narcissus Spark - bohater książek Cornelii Wyndham. Viola nie potrafi pojąć jakim cudem postać z powieści przeniosła się do rzeczywistego świata. Jej świata. Podążając tropem zaginionej ciotki, Viola i Narcissus odkrywają na cmentarzu Highgate, tajemniczego, mrocznego, marmurowego anioła, a na nim napis: "Czarne serce". Co to oznacz? Czy ma jakiekolwiek znaczenie w zaginięciu Cornelii? Tego dowiecie się sięgając po tę pozycję!

Pewnie nie zbyt ambitna i głęboka i raczej definicja młodzieżowa się sprawdza ale: ciekawy pomysł, czyta się szybko lekko i przyjemnie, wielki atut nie oczywista do 200 strony nic nie zdradza ;)

Zaskakująco przyjemna, szczególnie dla nastolatek

Zaskakująco przyjemna, szczególnie dla nastolatek

Lekka i przyjemna.
Viola oraz jej książkowy idol rozwiązują zagadkę zniknięcia cioci głównej bohaterki.
Jak Narcissus przedostał się do naszego świata?
Jakie niebezpieczeństwo im tu zagraża?
Nieprawdopodobne zwroty akcji wyjaśnią te i więcej pytań.

Lekka i przyjemna.
Jak Narcissus przedostał się do naszego świata?
Jakie niebezpieczeństwo im tu zagraża?
Nieprawdopodobne zwroty akcji wyjaśnią te i więcej pytań.

Fajny pomysł na książkę.
Poznajemy ciekawą główną bohaterkę.
Ciekawe i wciągające zagadki.

Fajny pomysł na książkę.
Poznajemy ciekawą główną bohaterkę.
Ciekawe i wciągające zagadki.

Gdy czytałam ją w gimnazjum bardzo mi się podobała, jedynie główna bohaterka była dla mnie dość dziecinna i niedojrzała (nic dziwnego, miała 14 lat). Pomysł na fabułę za to fajny, ale ostatecznie za drugi tom się nie zabrałam.

Fabuła bardzo ciekawa i rozbudowana. Dużo się dzieje i akcja nie jest powolna.
Z chęcią przeczytam kolejną część.

Fabuła bardzo ciekawa i rozbudowana. Dużo się dzieje i akcja nie jest powolna.
Z chęcią przeczytam kolejną część.

Przyjemna, ciekawy pomysł. Jednak wszystko jest podane jak na tacy i główna bohaterka to irytujące dziecko. Może być super książką dla dziewczynek 11-13 lat.

Na półkach: , , , , , ,

Naprawdę świetna młodzieżówka. Szybko i przyjemnie się ją czytało.

Naprawdę świetna młodzieżówka. Szybko i przyjemnie się ją czytało.

• Do kupienia

Elisa Puricelli Guerra Czarne serce Zobacz więcej