Czarne serce

Wydawnictwo: Akapit Press
Corazón Negro
fantasy, sen, porwanie, pisarka
Róża_Bzowa

Czy myślałeś kiedyś, że spotkasz bohatera ze swoich snów? Sławna pisarka dla młodzieży, Kornelia Wyndham, zniknęła. Zostawiła nieukończony ostatni tom serii, której bohaterem jest idol tysiący nastolatek, Narcyz Spark, posępny piosenkarz rockowy. Jej siostrzenica Viola zaczyna śledztwo, gdy nagle i niespodziewanie przed drzwiami domu pojawia się… piękny siedemnastolatek, który właśnie wyszedł ze stron książki ciotki…

Z pomocą ekscentrycznej bibliotekarki i nadętego francuskiego detektywa dwoje nastolatków zaczyna swoją pełną przygód podróż ulicami Londynu; śledzeni na każdym kroku przez bezlitosnego nieprzyjaciela, którego celem jest odnalezienie Kornelii przed nimi. Wszystkie poszlaki prowadzą na cmentarz Highgate, gdzie docierają do kamiennego anioła. Na jego przedramieniu wyryty jest napis „Czarne Serce”. Gdy Viola odkryje znaczenie tych słów, będzie mogła połączyć niezrozumiałe dla niej początkowo wątki historii i, być może, podbije serce niedostępnego Narcyza?

źródło opisu: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-299-Czarne_serce

źródło okładki: http://www.akapit-press.com.pl/sklep/p-299-Czarne_serce

Bardzo fajna i przyjemna książka. Czyta się szybko i lekko. Polubiłam główne postacie: Violę (dziewczyna podobnie jak ja uwielbia czytać) i oczywiście przystojnego idola nastolatek Narcissusa Sparksa. Książka idealna dla osób w przedziale wiekowym do 14 do 18 lat. Polecam !!!

książek: 1959
Harii | 2016-05-21
Przeczytana: 21 maja 2016

Widać, że autorka nie przyłożyła się do tematu. Wyszło jej po prostu kiepsko, a ja dawno nie wynudziłam się tak na książce.

Właśnie skończyłam ,,Czarne serce" i emocje, jakie mną targają są tak silne jak huragan! Najpierw radość, teraz szok i pytania, co będzie dalej. Końcówka totalnie mnie rozwaliła. Powinnam się domyślić, ale autorka tak mnie zaskoczyła, że wielki + dla niej! Fabuła świetna, te nagłe zwroty akcji, niepewność czytelnika podczas czytania. Jednym słowem, po prostu świetna! Jestem zadowolona ! Aż się palę do przeczytania następnego tomu, który leży na stolę. I chyba zacznę go zaraz, bo koniecznie chcę wiedzieć, co zdarzy się dalej! <3

Mia | 2015-11-11

Sławna pisarka książek dla młodzieży, Cornelia Wyndham, znika w tajemniczych okolicznościach. Rozpoczynają się poszukiwania policji. Jej bratanica, Viola, szuka jej na własną rękę. Pewnego dnia Narcissus Spark, bohater książek Cornelii, bardzo popularny idol nastolatek, staje przed Violą. Jakim cudem Narcissus "wyskoczył" z książki i pojawił się w rzeczywistym świecie? Czy Cornelia się odnajdzie? Jakie inne tajemnice pozna Viola?
Muszę powiedzieć, że jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tą książką. Najpierw była spokojna, później akcja powoli się rozkręcała, a potem książka trzymała czytelnika w napięciu non stop, do ostatniej kropki. Polubiłam jej bohaterów. Byłam ciekawa, co wydarzy się dalej, chwilami nie mogłam się oderwać od "Czarnego serca". Tu nic nie było takie, jakim wydawało się być. Zakończenie było tak zaskakujące, że aż wydawało się niemożliwe.
Serdecznie polecam!

Shila | 2015-11-30

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bardzo podoba mi się zakończenie, kiedy to zostaje odkryta tożsamość Lorda Ravena i mają miejsce te decydujące zdarzenia, które wpływają na całokształt mojej opinii o książce. Bo jeśli książka kończy się strasznie to wiadomo, że pisarz lub pisarka szybko nudzi się swoimi historiami albo ma ich za dużo a powszechnie wiadomo, że co za dużo to nie zdrowo... Tutaj na szczęście proporcje zostały zachowane:)
Bardzo zaintrygowała mnie postać Narcissusa i Violi. Nie pamiętam dokładnie ale on miał około 17 a ona ledwo 14... nie chcę psuć wizji autorki ale w naszym świecie to trochę niemożliwe, prawda?
Dobrym pomysłem było wplątanie w książkę fantasy elementów kryminału i odwoływanie się do innych dzieł literatury takich jak książki Agathy Christie czy Tajemniczego ogrodu. Polecam i niecierpliwie czekam aż druga część znajdzie się w zasięgu moich rąk:)

książek: 1931
Sherry | 2013-11-19

Pewnie niejeden z was, czytelników, marzył kiedyś by przenieść się do świata ulubionej powieści. By spotkać się z uwielbianymi postaciami, by móc przeżyć przygodę. A co gdyby to przygoda przyszła do was?

Viola Wyndham wiedzie spokojne, niczym nie wyróżniające się życie, do czasu gdy jedna z wychowujących ją ciotek - Cornelia, sławna pisarka znika w tajemniczych okolicznościach, zostawiając jedynie niedokończony maszynopis czwartego tomu, opowiadającego o przygodach bożyszcze nastolatek - Narcissus'ie Sparku. Okoliczności jej zaginięcia są podejrzane. Nie ma żadnego listu, żadnej wskazówki, żadnej oznaki nadziei, że autorka wybrała się po prostu na wycieczkę, w poszukiwaniu inspiracji, jak insynuują pozostałe dwie ciotki Violi. Ta jednak jest nieugięta. Czuje, w głębi duszy, że Cornelia nie zostawiłaby jej, ot tak - dla przyjemności. Jeśli zaś to nie zbieg okoliczności, to co właściwie się stało? Czternastolatka rozpoczyna indywidualne śledztwo, które jednak z upływem czasu...

estarie | 2015-02-04
Przeczytana: 03 lutego 2015

Książka z pewnością zalicza się do fantastyki dziecięcej, ale bardzo mi się podobało. Akcja jest wyważona - nie dłuży się i i nie biegnie zarazem na gwałt. Główny bohater jak najbardziej przypadł mi do gustu, chociaż usunęłabym z jego życiorysu członkostwo w zespole rockowym. W ogóle to do niego nie pasuję, moim skromnym zdaniem. Bohaterowie w tle także są wyraziści i różnorodni. Najmniej chyba jednak spodobała mi się Viola i bycie przez nią motłochem szkolnym. To najbardziej standardowy bohater żeński dla młodzieży. Wiadomo, że z kimś kto nie jest zbyt lubiany ani ładny bardzo łatwo się czytelnikowi zidentyfikować, ale jednak zaczęłam zauważać, że w tego typu książkach bohaterka zawsze jest nielubiana i nierozumiana przez społeczeństwo. To nudzi. Niemniej, co do reszty nie mam zarzutu. Końcówka zaskakująca. Z pewnością sięgnę po drugi tom, bo jestem ciekawa dalszej akcji, a to rzadkość w przypadku fantastyki dziecięcej.

oliw0208 | 2014-07-22
Przeczytana: 19 lipca 2014

Jedna z NAJLEPSZYCH które dotychczas czytałam. Naprawdę przypadła mi do gustu. Fantastyka, przerywana nutkami miłości... Świetna, chciałabym żeby mi też przydarzyła się taka sytuacja.. Nie spodziewałam się takiego obrotu spraw... Jest to mało znana książka, a taka fantastyczna!

Clary | 2014-11-02
Na półkach: Przeczytane, Dla dziewczyn
Przeczytana: 30 października 2014

Jeśli miałabym opisać tę książkę jednym zdaniem, to zdecydowanie byłoby to: "książka o czternastolatce dla czternastolatek".

Sięgnęłam po nią ponieważ pomysł wydawał mi się dość ciekawy i niecodzienny (przynajmniej ja nie czytałam jeszcze książek tego typu), jednak po przeczytaniu tej, okazało się, że pomysł przydałoby się jeszcze dopracować, a warsztat pisarski autorki był rozczarowująco słaby (w całej książce czuje się, że pomysł był dobry, ale zwyczajnie został zmarnowany).

Fabuła książki nie jest zbytnio skomplikowana, brak jakiegokolwiek bogactwa językowego, a niektóre sceny brzmiały naprawdę niedorzecznie. Patrząc jednak z perspektywy, iż książka prawdopodobnie skierowana była do młodszych czytelniczek, myślę że spełniła ona swoje zadanie i pewnie większość dziewczyn w tym wieku są nią zachwycone.

Jeśli chodzi o wygląd okładka jest przeciętna, za to wewnątrz podobała mi się oprawa graficzna (czcionka do zapisywania numerów rozdziałów i delikatny wzór kwiatowy na każdej...

Ejemka | 2016-10-03
Przeczytana: 2014 rok

Pomysł na fabułę genialny, efekt końcowy znacznie mniej.
Od pewnego momentu pomijałam pierwsze akapity rozdziałów: po co czytać opisy miejsc, skąd główni bohaterowie właśnie odchodzą?
Jeżeli chodzi o główną bohaterkę: musiałam sobie kilka razy przypominać, że ona ma 14 lat, a nie co najmniej 20. Sposobem myślenia przypominała mi raczej dziesięcio - jedenastolatkę, a swoimi "problemami" młodą dorosłą. Jak dla mnie mało logiczna postać.
Po końcówce spodziewałam się trochę więcej, ale i tak muszę przyznać, że zbudziła we mnie pozytywne emocje i nawet bez przymusu sięgnęłam po następną część (chociaż nie warto było).