Nietykalne serce

Okładka książki Nietykalne serce Lena M. Bielska
Okładka książki Nietykalne serce
Lena M. Bielska Wydawnictwo: NieZwykłe Cykl: Bellomo (tom 3) literatura obyczajowa, romans
Bellomo (tom 3)
NieZwykłe
2021-07-21
2021-07-21
literatura polska

Jest to zdecydowanie moja ulubiona część z tych wszystkich 3 które do tej pory przeczytałam. Cała relacja bohaterów jak i jej przebieg skradła moje serce. Pomimo tego, że w tej części wydarzyło się sporo przykrych i strasznych rzeczy to historia była cudowna. Śmiałam się, płakałam, denerwowałam, ale zdarzyło mi się też zirytować. Końcówka jak zwykle mnie zaskoczyła, bo już myślałam, że nic mnie nie zaskoczy, a jednak tak się stało. Szkoda, że tak szybko się skończyło, ale niedługo biorę się za następne części.
⭐9,5/10

Fajna, momentami zaskakująca, ale potem już przewidywalna.
Ale i tak lubię tę serię. I idę do następnej.

Fajna, momentami zaskakująca, ale potem już przewidywalna.
Ale i tak lubię tę serię. I idę do następnej.

Silvio Bellomo to mężczyzna, który nie zawsze myśli trzeźwo i jest trochę narwany. Zostaje wysłany przez Vita do Kanady, gdzie ma sprawdzić potencjalnego współpracownika, sprzymierzeńca w walce z handlem kobietami. Rodzina Bellomo ze wszystkich sił próbuje ukrócić ten straszny proceder, który zmusza kobiety do pracy w burdelach.
W trakcie poznawania uroków Kanady w jednym z klubów Silvio zostaje zauroczony przez jedną z tancerek. Poznaje Iwankę, którą postanawia wykupić z tego miejsca i z tej pracy, za bagatelną kwotę, prawie pięć milionów dolarów. Mężczyzna postanawia jej pomóc, a po czasie okazuje się, że Iwanka doskonale zna Zoję...

Niestety wszystko się komplikuje gdy Silvio zostaje uprowadzony, a osoba odpowiedzialna jest z bardzo bliskiego otoczenia. Praktycznie w ostatniej chwili z odsieczą przybywają bracia lecz gdyby nie jedna drobna kobieta, prawdopodobnie by nie znaleźli Silvia, a tą osobą jest Payton, która niebawem zgłosi się do Silvia po spłatę długu.

Po ostatnich wydarzeniach mężczyzna nie jest skory do bliższych relacji z kobietami. Jednak długi trzeba spłacać postanawia pomóc Payton w odnalezieniu siostry, która trafiła w ręce handlarzy. Silvio i Payton zamieszkują razem mężczyzna na każdym kroku sprawdza dziewczynę, gdyż obiecywał sobie, że już nikomu nie zaufa ani nie zaangażuje uczuciowo- serce nie sługa ;)

Trzeci tom z serii „Bellomo” i trzeci z braci Silvio. Wyraźnie zarysowana akcja w świecie mafii. Autorka przedstawiła świetną fabułę z wieloma zwrotami akcji, romansem w tle, które zagwarantują nam wiele emocji. Mam wrażenie, że z każdym tomem autorka coraz bardziej się rozkręca tworząc świetną serię, z którą warto się zapoznać.

W trakcie poznawania uroków Kanady w jednym z...

Dobra, ciekawa historia. Przeszkadzało mi tylko niezdecydowanie głównych bohaterów.

Lena M. Bielska zafundowała nam całkiem fajną, przyjemną serię. Mafia, romans, wartka i zaskakująca akcja, jednocześnie wzruszająco i niebezpiecznie. Mężczyźni szanujący i kochający swoje kobiety. Mnóstwo tajemnic i intryg. Wszystko jest na swoim miejscu!
Znacie serię Bellomo? :)

Znacie serię Bellomo? :)

2003

Dla mnie to jak na razie najlepsza część cyklu, pełna emocji i szybkiej akcji.
Silvio wyjeżdża do Ottawy w sprawie nawiązania kontaktów z pewnym człowiekiem, który ma pomóc braciom Bellamo w walce z handlarzami ludźmi, którzy sprowadzają kobiety wbrew ich woli do burdeli. Prosta sprawa okazuje się jednak bardzo skomplikowana. Co prawda udaje mu się wykupić Iwankę, przyjaciółkę Zoi ale on sam zostaje uwięziony.
Potem następują tragiczne wydarzenia, zdrada osoby która powinna być wdzięczna za ocalenie a on sam ledwo żywy zostaje uwolniony przez braci, dzięki pomocy Payton.
Silvio nie ma szczęścia do kobiet. Każdy jego związek kończy się fiaskiem, dlatego jest nieufny i nie chce się angażować w kolejny związek.
Ma niestety dług wdzięczności w stosunku do Payton za uratowanie życia a ta chce, żeby on odnalazł jej siostrę, która też trafiła w ręce handlarzy. Zamieszkują razem i Silvio mimo że robi wszystko żeby się znowu nie zaangażować to serce ma jednak swoje prawa.
Bardzo podobał mi się ten ich romans,taki trochę na dystans, bo Payton też starała się nie narzucać a do tego początkowo nie zdawała sobie sprawę, że bracia Bellamo to jedna z rodzin mafijnych.
Ciekawa fabuła w której jest wszystko to co lubię w romansach mafijnych. Brutalny świat mafii, walka, porwania jak również i gorący romans, który nie jest na pierwszym tle.
Bardzo dobry cały cykl od którego ciężko się oderwać i świetni bohaterowie, dla których więzi rodzinne są na pierwszym miejscu tak samo jak i szacunek dla kobiet.

Dla mnie to jak na razie najlepsza część cyklu, pełna emocji i szybkiej akcji.

Rzadko kiedy daję 8/10 książkom mafijnym, ale uważam, że ta na to zasłużyła. Była inna, lepsza. Nie wiem, możliwe że to za sprawą tego, że więcej znajdziemy w niej rozdziałów pisanych przez Silvio. A może chodzi o te elementy zaskoczenia? A może jednak o to, że bardzo polubiłam braci Bellomo? Sami o sobie mówią, że nie są typową stereotypową rodziną mafijną i chyba właśnie to podoba mi się w tych książkach najbardziej. Ci mężczyźni mają serce na dłoni, a w książkach dzieje się dużo. Już nie mogę się doczekać 4 części, od dawna interesowała mnie historia Gi i Roberto :)

Jak zostaniesz zdradzony ciężko jest zaufać i otworzyć serce. Mimo to warto to zrobic.
Bardzo fajna seria polecam z całego serca.

Bardzo fajna seria polecam z całego serca.

Przychodzę do Was dziś z trzecim tomem rodziny Bellomo
Tym razem historia dotyczy Silvio, który wyjeżdża do Kanady, żeby dopilnować interesów. Nieoczekiwanie wpada mu w oko pewna dziewczyna, pracującą w jednym z domów publicznych. Silvio bez wahania postanawia jej pomóc. Jednak komuś jego wizyta nie jest na rękę, bo Silvio zostaje porwany. Do akcji wkraczają bracia i Payton. Dziewczyna wzbudza zainteresowanie Bellomo, ale on nie potrafi otworzyć się na związek i obdarzyć kogoś zaufaniem. Do tego wszystko wśród rodziny jest zdrajca. Czy Silvio będzie w stanie dla dobra rodziny ponownie zaufać ?

Akcja pędzi jak burza, mówiąc szczerze byłam zaskoczona, kiedy dowiedziałam się kto zdradził i co z tego wynikło. Autorka serwuje nam ogrom emocji. Strach czytać, tyle się tu dzieje, ale to akurat wielki plus. Silvio to taki dużo chłopiec, lubi kobiety i ani myśli, żeby się ustatkować. Kiedy poznaje Payton, wszystko się zmienia, choć nie potrafi jej do końca zaufać. A wiadomo że zaufanie jest najważniejsze. Wrogowie nie odpuszczają. Zakończenie rewelacyjne, zaskakujące, wzruszające jestem bardzo ciekawa kolejnego tomu i czy rodzina w końcu upora się z wrogami. Więc ja zabieram się za tom czwarty, a Was zachęcam do tej serii. Polecam. ❤️❤️❤️

Przychodzę do Was dziś z trzecim tomem rodziny Bellomo

To już 3 część z tej serii. O ile mnie pamięć nie myli na Wattpadzie było ich 5. W tej części główny bohater, mino że zawsze był przeciwko związkom i lubił się bawić to gdzieś w głębi pragną stałego związku jak jego bracia, jednak jak zawsze to bywa u niego znowu się zawiódł, ale tym razem to nie było porzucenie przez kobietę, a wielka zdrada, która miała tragiczne skutki. Gdy poznał piękną Payton, która pomogła braciom go odnaleźć to nie potrafił jej zaufać. Chociaż dziewczyna nie wykazywała zachowań kreta, jednak Silvio nie okazywał jej żadnych ludzkich odruchów. Pokazywał jej się w większości jako potwór bez serca. Nie chciał znowu dopuścić do tragedii. Payton potrafiła wyszukiwać w jego masce pozytywne uczucia. On ją onieśmielał, a ona przebijała sie przez mur. Mamy już Vito, Salvatore no i Silvio, teraz zostało nam czekać na ich cudownie upartą siostrę Giovanne.
Czytam tę serię ponownie i wciąż przeżywam każdą historię tak jak dawniej. Ta seria jest perfekcyjna, nic się nie zmieniła z Wattpadu, a to tylko oznacza jak świetne piórko ma autorka.

(Nadrobiona recenzja z własnego instagrama.)

• Mafia

Dodaj cytat z książki Nietykalne serce