We’re Just Enemies

2024-05-01
2024-05-01
zemsta miłość motocykl przyjaźń 16+

2049

Książka „We’re Just Enemies” Leny M. Bielskiej zabiera nas do życia Charlie Walker i Reeda Westa. To dzieci już poznanych w innych książkach autorki bohaterów, których dzieliła spora różnica wieku.
Charlie to dziewczyna, do której wzdychał Reed. Jednak pewien incydent kradzieży kolii, którym został obarczony chłopak sprawia wiele problemów.
To książka na jeden wieczór, nie pozostanie ze mną na dłużej w pamięci. Nie mogłam się w nią wczuć. Zdecydowanie dla młodzieży, którzy lubią takie dramy.

To książka na jeden wieczór, nie...

„We’re Just Enemies” to jednotomowa historia z Uniwersum Arkansas skupiającą się na losach Reeda Westa i Charlie Walker. Jak doskonale wiecie – kocham zarówno „We’re Just Friends” oraz „Pana Westa” (w szczególności „Pana Westa”) spod pióra Leny M. Bielskiej i gdy dowiedziałam się, że powstanie historia o dzieciach tych bohaterów – byłam zachwycona. Jednocześnie miałam obawy gdy Lena wspomniała, że Will pogubił się trochę w roli ojca, bo jak to mój ukochany bohater zrobił coś takiego. Teraz widząc całokształt tej historii wiem, że tak, pogubił się ale też starał się jak mógł. Kocham „We’re Just Enemies” tak bardzo, że ta historia może konkurować z „Challenge Accepted” oraz „Panem Westem” o pierwsze miejsce w moim rankingu historii stworzonych przez Lenę. Albo po prostu postawię je na równi. Ta książka nie ma ponad dwieście stron a zawiera w sobie tak dużo emocji, że moje serce nie wytrzymywało. To książka, w której romans między bohaterami gra drugie skrzypce, bo ważniejsze jest pokazanie, jak człowiek może się pogubić. Co złe towarzystwo może na nas sprowadzić i jakie to ma dla nas konsekwencje. Lena M. Bielska stworzyła tak genialną historię, że ja nie mogę wyjść z podziwu. Pochłonęła mnie od pierwszych stron i sprawiła, że nie mogłam przestać o niej myśleć i pochłonęłam ją na raz. Reed i Charlie wywoływali u mnie takie emocje i oni sami tyle przeżywali, że ściskało mi się serce. Fabuła skupia się na kradzieży kolii, która zmienia całe życie Reed i Charlie. Niegdyś bliscy przyjaciele, teraz – Reed nienawidzi jej całym sercem bo Charlie zniszczyła mu życie. Przestępstwo, które miało miejsca przed dwoma laty, cały czas ciągnie się za Charlie. Dziewczyna nie dość, że jest szantażowana to jeszcze ma wyrzuty sumienia, że wina, która spoczywa na jej barkach została przypisana Reedowi i to on poniósł tego srogie konsekwencje gdy trafił na dwa lata do poprawczaka. Charlie to dziewczyna, która przeszła wiele złego i nadal przechodzi. Kocha jeździć na motocyklach i się ścigać. Jednak te wydarzenia zmieniły ją i sprawiły, że stała się wrakiem człowieka podporządkowującego się tyranowi. Jako, że jej mama jest prawniczką – dziewczyna nie może dopuścić, żeby ktoś obcy dowiedział się o tym wszystkim. Tak strasznie mnie bolało to, gdy płakała i nie dawała sobie z tym rady. Moje serce wówczas pękało. Reed to chłopak, tak bardzo podobny do swojego ojca, który przyjął na klatę odpowiedzialność za coś, czego nie zrobił. Zraniony, poprzysiągł sobie, że zemści się na Charlie. Oj ten chłopak sprawiał, że płakałam. Płakałam bo było mi go szkoda, że dziewczyna, którą kochał go oszukała. Że ojciec nie poświęcał mu tak dużo uwagi jak powinien i że nie było go wtedy kiedy najbardziej go potrzebował. Rozumiałam jego zachowanie i wcale mnie ono nie dziwiło. Ale bolało mnie to, strasznie. Jestem pod wrażeniem jak Lena to pięknie przemyślała i przedstawiła. Zarówno relację Charlie i Reeda jak i Reeda z rodzicami, zwłaszcza z ojcem. Brakuje mi słów żeby opisać to, jak genialnie to zostało napisane i jak wiele emocji to we mnie wywołało. Relacja Reeda i Charlie stopniowo z nienawiści przechodziła do przyjaźni i dopiero do bycia w związku. Reed i Will – to wywołało we mnie tak dużo bólu ile się spodziewałam. Rozumiałam ich obu i uważam, że Lena ukazała to najlepiej jak tylko mogła. Pokochałam tych bohaterów całym swoim sercem i cudownie było móc po raz kolejny wrócić do bohaterów, których już znam i też kocham. „We’re Just Enemies” to po prostu genialna historia, która bezpowrotnie skradła moje serce. Tyle mam do powiedzenia – po prostu musicie poznać Reeda Westa i Charlie Walker🥺💙.

Bardzo fajna historia z wątkiem hate/love
Dzieci swoich staruszków też mają za uszami :)

Bardzo fajna historia z wątkiem hate/love
Dzieci swoich staruszków też mają za uszami :)

• Do kupienia
  • Brak