Rodzanice

Cykl: Lipowo (tom 10)
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
literatura polska, Lipowo
nextdooralice

Zbliża się krwawy superksiężyc. Mieszkańcy maleńkich Rodzanic boją się, że ta niezwykła pełnia uwolni z dawna uśpionego demona. Tymczasem na zamarzniętym, smaganym zimowym wichrem jeziorze znaleziono ciało zamordowanej dziewczyny. Jest przykryta kocem. Gdyby nie to, że jakieś zwierzę poszarpało jej rękę, wyglądałaby, jakby spokojnie spała. Tego samego dnia umiera pewna dziennikarka. W ostatnich słowach przestrzega byłą komisarz Klementynę Kopp przed wilkołakiem. Wkrótce emerytowana policjantka znika bez śladu… Pojawiają się sugestie, że to Kopp dokonała zbrodni. Tylko aspirant Daniel Podgórski wierzy, że dawna koleżanka jest niewinna. Jaki sekret skrywa sam Podgórski? Dlaczego odpowiedzi warto szukać w szklanej kuli? Ile prawdy jest w anonimie zapowiadającym śmierć wszystkich mieszkańców Lipowa? I kto tak naprawdę czai się w ciemności?
"Rodzanice" to dziesiąty tom sagi kryminalnej o policjantach z Lipowa. Opowieści o Lipowie łączą w sobie elementy klasycznego kryminału i powieści obyczajowej z rozbudowanym wątkiem psychologicznym. Porównywane są do książek Agathy Christie i powieści szwedzkiej królowej gatunku, Camilli Läckberg. Prawa do publikacji serii sprzedane zostały do ponad dwudziestu krajów.

źródło opisu: https://www.proszynski.pl/Rodzanice-p-35785-1-30-.html

Joanna | 2018-12-14
Pna_Dsz | 2018-12-14
Kari K | 2018-12-14
Ania_ | 2018-12-14

„Prolog” – cotygodniowy program o książkach w sieci

„W moich książkach w ogóle przyroda i to, co się dzieje na zewnątrz, to też jest bohater”. „Pisarz z natury rzeczy jest człowiekiem, który w siebie mocno wątpi”. „Jestem grafikiem, trochę na wagarach, ale grafikiem”. A to tylko wybrane wypowiedzi, które mogliśmy usłyszeć w programie „Prolog”. Za nami już 25 odcinków i nie możemy się doczekać kolejnych. W najnowszym odcinku gościem była Katarzyna Puzyńska.