Rodzanice

Okładka książki Rodzanice Katarzyna Puzyńska
Nominacja w plebiscycie 2019
Okładka książki Rodzanice
Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka Cykl: Lipowo (tom 10) kryminał, sensacja, thriller
kryminał, sensacja, thriller
Inne

Patronaty LC

Mogą Ciebie zainteresować

Oficjalne recenzje i

Wilkołak to człowiek w wilczej skórze

1198 322 53

Kolejna część przygód i ciekawa zagadka kilku morderstw... Znani bohaterowie i ich dalsze perypetie, u niektórych coraz bardziej zagmatwane... Polecam!

Bardzo lubię książki Pani Puzynskiej. Tym razem oboki Lipowa, w Rodzanicach, policjanci znajdują młodą zamorodowaną dziewczynę. Kim jest morderca? Czy w Lipowie nigdy nie nastanie spokój? Tym razem znowu Daniel Podgórski z wysoką determinacją zabiera się do śledztwa. Ponadto zmaga się z problemami w codziennym życiu. Czy Daniel poukłada sobie wkoncu wszystko w głowie i wyjdzie na prostą?

Na półkach: , , , , , , ,

Pani Kasiu, może da pani tym ludziom jakieś normalne imiona. Takie bliżej przeciętności. Bo coraz ciężej się to wszystko czyta. Tu już nie ma nikogo kogo da się lubić.

To już 10 część i jak pierwszy raz zobaczyłam opis tej książki to stwierdziłam, że ta część nie będzie ciekawa. Za dużo fantazji. I dobrze myślałam. To 2 książka z tej sagi gdzie daję 5. No niestety. Nie chciało mi się tego czytać po prostu. Strasznie zamulało. Do tego nie było Kopp, a już raz wykorzystała autorka to, że szukają takiej osoby. Dużo wątków z tej części już było w poprzednich częściach. Do tego za dużo niewiadomych pod koniec. W poprzednich częściach też tak było, ale jednak to było tak umiarkowanie. Tutaj zdecydowanie za dużo tych niewiadomych. Dopiero pod koniec książki akcja się rozkręciła, ale i tak jest 5/10.

Uwielbiam sagę o Lipowie. Kolejna porywająca część, nie ma tak dużej mnogości postaci, co jest na plus. Mam ochotę natychmiast zabrać się do czytania kolejnej części. Polecam

Wciąż się dziwię, ale to przyjemne zdziwienie, że znowu fabuła mnie wciągnęła, a historia i bohaterowie zaskoczyli. W tym świecie, gdzie stoją tylko trzy domy, a wszyscy się znają, choć nie do końca cokolwiek o sobie wiedzą, wszystko jest możliwe, nawet pojawienie się wilkołaka. Wciągająca, intrygująca i trzymająca w napięciu fabuła, od której trudno się oderwać, choć czasem strach podążać za losami bohaterów.

Z niesłabnącym zainteresowaniem czytam kolejne części cyklu o policjantach z Lipowa. Polecam

Niech ta seria o Lipowie się nie kończy. Kolejny świetny tom kryminalno-psychologiczno-obyczajowej sagi. Świetnie się czyta.

Kolejna książka z serii Lipowa, która bardzo mi się podobała. Tematyka Rozdanice jest dość interesująca i inna niż pozostałe możliwe, że przez to bardzo przypadła mi do gustu. Dodatkowo jest o wiele mniej bohaterów niż w poprzednich częściach przez to książka nie jest aż tak zagmatwana. Historia pokręciła się w momencie mrocznych tajemnic i niedopowiedzeń, ale to jest na plus. Dodatkowo bardzo mi się spodobała kwestia tego, że w książce działy się dwie historie w krótkim odstępie czasu. Lubię również czytać o miłosnym trójkącie z Lipowa pomiędzy bohaterami. Początkowo byłam trochę zmieszana, bo myślałam że przeskoczyłam jakąś książkę. Zaraz na początku był wspominany ślub, którego kompletnie nie pamiętam. Na szczęście to również było wyjaśnione w przeskokach czasowych. Tak jak już pisałam któregoś razu bardzo kibicuje związkowi Daniela z Weroniką a sytuacje z Emilią są irytujące i zabawne jednocześnie, serio można aż tak pokręcić sytuację? Podsumowując polecam tę książkę oraz całą serię. A sama już się nie mogę doczekać kiedy będę mogła sięgnąć po kolejną książkę.

Historia dosyć mroczna i z pomysłem. Moim zdaniem niektóre wątki zbyt "paskudne" by nadawały się do wykorzystania w książce rozrywkowej. Niestety to ostatnio częsty trend w polskim kryminale. Kuleje narracja (zwłaszcza przeskakiwanie między różnymi płaszczyznami czasowymi), jak i sposób poprowadzenia niektórych bohaterów (Weronika!), przez co ocena nie może być zbyt wysoka.