Bezgłos

Katarzyna Puzyńska Wydawnictwo: Prószyński i S-ka kryminał, sensacja, thriller
Prószyński i S-ka
2023-11-07
2023-11-07

Chciałabym dać inną ocenę, zaczynając książkę liczyłam na to, że będzie to przyjemna lektura z dreszczykiem. Zero dreszczyku, niewiele przyjemności. Książka w moim odczuciu trochę na siłę? Cóż. Lubię Puzyńską, ale nie w tym wydaniu. Akcja kojarzyła mi się trochę z Hex. Ale dużo słabsza i kompletnie nie porywająca. Szkoda.

Dobrze napisana (jak wszystkie książki autorki ),ale nie jest to ani straszne, ani porywające , ani zabawne, ani wciągające. Książka jak książka. Przeczytać można i nawet czerpać jakąś przyjemność. Mimo wszystko i tak jedna z lepszych pozycji, jakie ostatnio wpadły mi w ręce.

Ciekawy kryminał podszyty horrorem...albo horror podszyty kryminałem

Ciekawy kryminał podszyty horrorem...albo horror podszyty kryminałem

Puzyńska, jak zawsze, pomimo czasami irytującego stylu pisania, potrafi wciągnąć w opowiadaną przez siebie historię. Końcówkę połknąłem jednym tchem, gdy już przebrnąłem przez początek (ślamazarny) i jako taką środkową część powieści. Literacko Bezgłos wypada gorzej niż ostatnie tomy Lipowa, niestety…

Lubię czytać książki p. Kasi Puzyńskiej. Lubię jej styl, pomysł i wykonanie. Seria o policjantach z Lipowa oraz mini seria o świecie słowiańskich wierzeń są moimi faworytami. Dlatego też skusiłam się na jednotomówkę. I muszę stwierdzić, że nie polubiliśmy się. Historia ciekawa, nie powiem, ale przedobrzona ? tak, to chyba dobre słowo. Chciało by się ją polubić, ale coś tu nie pasuje. Czasami nawet miałam wrażenie, że autorka pisze o swoich przeżyciach prywatnych, ale to może tylko wrażenia. Daję mocną piątkę i czekam na kolejne książki z serii słowiańskiej.

Nie rozumiem tych niskich ocen. To nie jest typowy kryminał, do którego przyzwyczaiła nas K. Puzyńska tylko horror połączony z fantasy. Jak na ten gatunek, bardzo ciekawie poprowadzona fabuła, ciekawy pomysł i zakończenie. Polecam np. dla fanów Kinga

Kierując się bibliografią autorki jak i miejscem akcji początkowo źle odbierałem gatunek książki. Niestety z czasem uświadomiłem sobie że to horror i to nie napawa optymizmem fanów gatunku. Książkę czyta się szybko, czuć klimat ale jest to wejście do wody płytkiej jak kałuża. Daje 6 na zachętę dla autorki bo jej podejście do horroru ma potencjał.

Trochę zbyt chaotycznie napisana, a fantazja autorki sięga za daleko. Fajnie, że wplecona jest mitologia słowiańska, szkoda że w taki sposób.

Nie rozumiem tych niskich ocen. Może dlatego że to nie pierwsza książka tej Pani i nie znam na tyle jej twórczości, ale jak dla mnie była mega przyjemna. Wciągnęła mnie, a końcówka trochę rozwaliła mnie

Pierwsza polowa powieści klimatyczna i wciagajaca, ale z czasem historia stała się dla mnie coraz mniej przekonującą. Pomysł na unicestwienie "złego " wtórny i w mojej ocenie niezbyt mądry.

• Audiobooki
  • Horror