Mam chusteczkę haftowaną

Cykl: Śmiertelne wyliczanki (tom 1)
Wydawnictwo: Replika
kryminał, bielsko-biała
Bielsko

Aspirant Konstanty Nakański prowadzi sprawę zabójstwa. Śledztwo przebiega opornie, gdyż policjant nie może znaleźć żadnego powodu, dla którego ktoś miałby pozbawić życia pewnego młodego mężczyznę. Jedyny ślad stanowi znaleziona na miejscu zbrodni chusteczka z ozdobnym haftowanym monogramem. Po śmierci rodziców Eliza Rogowska odnosi wrażenie, że całkiem straciła kontrolę nad swoim życiem....

Po śmierci rodziców Eliza Rogowska odnosi wrażenie, że całkiem straciła kontrolę nad swoim życiem. Okazuje się, że matka i ojciec ukrywali przed nią wiele tajemnic, także związanych z przeszłością dziewczyny. Eliza postanawia odkryć te tajemnice, w czym wydatnie przeszkadza jej fakt, że człowiek, z którym zamierzała związać swoją przyszłość, po śmierci jej rodziców uznaje, że nie musi już odgrywać roli czułego, opiekuńczego mężczyzny. Pewny, że ma Elizę w swojej władzy, ukazuje prawdziwe oblicze.

Przypadek sprawia, że drogi Kostka i Elizy się krzyżują, a wówczas okazuje się, że odpowiedzi, których poszukują, są częścią tej samej układanki.

Mroczna zagadka z przeszłości i rzeczywistość jak zły sen. Klasyczny kryminał z podbudową psychologiczną i mocnym wątkiem obyczajowym. Trzyma w napięciu od początku do końca!

Anna Klejzerowicz

Bywa okrutnie, czasami brutalnie, niekiedy niepokojąco, ale też zabawnie i wzruszająco. Ta książka wciąga i dostarcza przedniej rozrywki! Polecam.

Klaudia Skiedrzyńska, Nowe horyzonty

źródło opisu: https://www.swiatksiazki.pl/mam-chusteczke-haftowa...(?)

źródło okładki: https://www.facebook.com/groups/407532089581826/

ejwa1960 | 2018-12-03
Przeczytana: 02 grudnia 2018

Skończyłam wczoraj czytać pierwszą książkę z nowej serii pani Greń "Mam chusteczkę haftowaną" i muszę przyznać,jak na razie jest dobrze.
Chociaż pierwsza część o Pliszce też była dobra,a druga dużo słabsza.
Schemat książki podobny do cyklu wiślańskiego,ale widać,że pani Greń bardziej się" przyłożyła"i książka jest bardzo dobra.
Jak pani Greń będzie czytać opinie na LC,a czyta:)to jak na razie nie jest źle,opinie są dobre.
Ja w każdym razie czekam na następną część.Szczerze polecam!

Cirya | 2018-11-28
Przeczytana: 28 listopada 2018

bardzo dobry...ee kryminał!
no właśnie nie jestem pewna do końca, czy tylko kryminał, ale czytało się rewelacyjnie... trochę zawoalowanego romansu, szczypta sagi....no i budowanie zespołu, przynajmniej tak to odbieram, i czekam na więcej ciekawa co tym razem wymyśli autorka i w co ten zespół uwikła... hmm :)

Intrygujący wstęp, umiarkowanie dobre rozwinięcie, rozczarowujące zakończenie. Mam chusteczkę haftowaną rozpoczyna nowy cykl kryminalny Śmiertelne wyliczanki, w którym, jak mniemam, punktem wyjściowym, na kanwie którego uknuta zostanie kryminalna intryga będzie atrybut z dziecięcej wyliczanki. No i mamy znalezioną na miejscu zbrodni pięknie haftowaną, białą chusteczkę, ze starannie wygrawerowanymi nań inicjałami AB. Młody, około 30-letni mężczyzna został dotkliwie pobity i brutalnie zamordowany. Na miejsce zdarzenia przybywa aspirant Konstanty Nakański. Policjant podejmuje się rozwiązania zagadki, która co i rusz grzęźnie w bagnie niewiadomych.

Eliza Rogowska reorganizuje swoje dotychczas poukładane i spokojne życie. Po śmierci rodziców przyszedł czas na podjecie najważniejszych decyzji, wnikliwe przeanalizowanie swoich dotychczasowych poczynań. Czy związek z Zygmuntem to rzeczywiście kwintesencja miłości, zrozumienia i wsparcia? Co ukrywali przed nią rodzice? I jak ta wiedza...

Hanna Greń pisze bardzo lekko, z łatwością wciąga do wykreowanego przez siebie świata. „Mam chusteczkę haftowaną” to książka, którą czyta się w ekspresowym tempie, po to, by żałować, że to już koniec. Bardzo dobry pomysł na fabułę, świetne wykonanie, bohaterowie z krwi i kości oraz humor autorki mnie oczarowały i już nie mogę się doczekać kolejnego tomu tej serii. Gorąco polecam!

Lady Margot | 2018-11-29
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, EBOOK

LADYMARGOT.PL

Od dwóch lat nie patronowałam żadnej powieści, żadnemu autorowi. Do momentu, w którym Wydawnictwo Replika zaproponowało mi przeczytanie nowej powieści Hanny Greń, pisarki, której książki czytał już chyba każdy. Z wyjątkiem mnie… Jedno z moich ulubionych wydawnictw, znana autorka, kryminał – to nie mogło się nie udać. Choć początkowo podchodziłam sceptycznie do propozycji bycia ambasadorką książki (miałam do tej pory pecha: proponowano mi głównie młodzieżówki, których nie czytam lub pozycje… słabe), nie miałam nawet przygotowanego logo na tę okazję (chyba czas to zmienić), fakt, że jest to powieść tak wysoko ocenianej autorki, a na dodatek mój ukochany gatunek, no i miałam już powieść na czytniku, postanowiłam skusić się i zaczęłam czytać „Mam chusteczkę haftowaną” w trakcie podróży do rodzinnego domu. Cudem wysiadłam na odpowiedniej stacji, ale o tym poniżej :)

***

POSTACI

Konstanty Nakański – młody aspirant, któremu przyjdzie znaleźć zabójcę zamordowanego w...

Margaretka | 2018-12-04
Na półkach: 2018, Przeczytane

Już dawno nie czytałam tak dobrego kryminału. POLECAM !!!

Ewa | 2018-12-10
Przeczytana: 10 grudnia 2018