Zapłacisz mi za to

Okładka książki Zapłacisz mi za to Teresa Driscoll
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Zapłacisz mi za to
Teresa Driscoll Wydawnictwo: Sine Qua Non kryminał, sensacja, thriller
Monika Nowak

Wyróżniona opinia i

Zapłacisz mi za to

przeczytanych książek 2477 napisanych opinii 489

Czyta się szybko, akcja dość wartka, jednak od początku wiedziałam kto jest stalkerem. Niemniej dobrze się przy niej bawiłam.

Nie do końca mnie usatysfakcjonowała, ale kurde, to było wciągające, dziwne, czasami pokręcone i nierealne, ale całość złożyła się na naprawę spoko książkę, która nie jest idealna, ale dostarczyła mi kilku godzin porządnej rozrywki. Środek był trochę męczący, ale na końcówce wyszczerzyłam zęby, kiedy poznaliśmy ostateczne rozwiązanie zagadki.

Będąc z Carrefour znalazłam przez przypadek tę książkę. Jak dla mnie wielki hit. Prócz mega ciekawej fabuły, lekkiego sposobu pisania, pasowało mi totalnie wszystko. Grubości stron, wielkość liter, przydatne informacje. Niby nic a dla oka to była sama przyjemność w czytaniu. Zakończenie jednak zastosowałbym inne ale to też zrobiło wrażenie. Przeczytam kolejne książki tej autorki. Miłość od pierwszej strony. 😃

Dobry thriller powinien trzymać w napięciu, niestety ten taki nie był. Wynudziłam się czytając tę powieść i nie mogłam się doczekać kiedy ją skończę.

Dobra, naprawdę bardzo dobra książka.
Aż do sceny kulminacyjnej nie miałam pojęcia, że to właśnie ta osoba jest stalkerem Alice. Tyle myślnych podejrzeń, co akurat w kryminałach jest ardzo na plus.
Polecam

Dobra, naprawdę bardzo dobra książka.
Polecam

Recenzja „Zapłacisz mi za to”
„Okazuje się, że większość stalkerów nie jest zabójcami. Ale wiele zabójców zaczyna od stalkingu.”
„Zapłacisz mi za to” to powieść wydana w 2021r. a jej autorką jest Teresa Driscoll. Pisarka pochodzi z South West England, mieszka jednak w South Hams, gdzie dzieli życie z mężem i dwójka dzieci. Przez lata pracowała jako dziennikarka i prezenterka wiadomości, można było ją oglądać np. w Thomas TV czy jako prezenterkę programu Spotlight w stacji BBC. Obecnie zajmuje się tylko pisaniem takich książek jak „Zapłacisz mi za to”.
Alice Henderson jest młodą kobieta spełniającą się w roli dziennikarki. Jej życie biegnie w poukładanym tępię, praca, związek i rodzina. Wszystko wydaje się być na miejscu, aż do pewnej środy. Gdy Alice pracuje, do redakcji dzwoni telefon. W słuchawce kobieta słyszy dziwny, nieludzki głos który mówi jej okropne rzeczy. Na początku kobieta traktuje to zdarzenie jako głupi żart. Wszak jest wielu wariatów, a wielu z nich chce uderzyć właśnie w ich gazetę. Niestety już tydzień później stalker wykonuje kolejny krok i teraz już nikt nie ma wątpliwości, że ataki są wymierzone właśnie w Alice. Kobieta chce dowiedzieć się kto ją dręczy, nie jest jednak pewna czy dręczycielem jest ktoś kogo uraziła w którymś z artykułów czy to może jej przeszłość nie daje o sobie zapomnieć. Kiedy policyjne śledztwo nic nie wykazuje, w sprawę zostaje zaangażowany prywatny detektyw Matthew Hill. Kto stoi za tymi groźbami? Co zrobi Alice kiedy stalker nie będzie groził tylko jej, ale również zacznie zagrażać jej rodzinie?
Co mogę powiedzieć o tej książce? To akurat proste, historia ta jest niesamowicie wciągająca i trzymająca w napięciu. Do samego końca czytelnik nie jest pewny kto stoi za groźbami, co sprawia, że od książki nie da się oderwać. Jedyna rzecz jakiej mogła bym się przyczepić to lekko irytująca bohaterka, czasami mam wrażeniem, że jest ona strasznie bezmyślna, a wiedząc, że jest ona dziennikarką spodziewała bym się bardziej otwartej głowy i więcej rozumu.

Recenzja „Zapłacisz mi za to”

Pomysł na całą tą " intrygę '' to chyba jakiś żart. Po prostu nie wierzę że z takiej głupoty wywiązała się taka drama. Książka ta przez większość czasu jest strasznie nudna, a rozwiązanie akcji i moment, w którym główna bohaterka dowiaduje się kto jest stalkerem rozpisane jest dosłownie na trzech stronach na krzyż. Tożsamość stalkera jest w pewnym stopniu zaskakująca, jednak nie dlatego, że autorka tak genialnie to rozplanowała, tylko dlatego, że jest to tak żenujący i abstrakcyjny pomysł, że aż ciężko w niego uwierzyć, no bo po co całą ta intryga, skoro mógł on osiągnąć to co chce bez całej tej otoczki i zastraszania. Cała fabuła jest po prostu grubymi nićmi szyta, a książka bardzo słaba.

Świetna !! Polecam

Świetna !! Polecam

Gdy w pewną środę Alice otrzymuje telefon z groźbą nagle wszystko się zmienia. Świat staje się groźnym nieznanym miejscem, a każdy zakamarek jawi się jak pułapka.
Gdzie jest prawda? Kto prześladuje Alice? Jaki związek ma jej prześladowca z wydarzeniami z jej przeszłości?

Fajna ksiązka!

Fajna ksiązka!

"Dobra wiadomość jest taka, że większość stalkerów to nie zabójcy. Zła - że wielu zabójców para się najpierw stalkingiem".

Alice Henderson jest dziennikarką zajmującą się problemami lokalnej społeczności. Wiedzie uporządkowane życie u boku prawnika, Toma. Wszystko zmienia się w środę, gdy w redakcji gazety odbiera telefon. Ktoś zniekształconym głosem oznajmia : " Załatwię cię żyłką do sera". Gdy w kolejną środę ma miejsce równie niepokojące zdarzenie, życie dziewczyny zmienia się. Zgłasza sprawę policji i wynajmuje prywatnego detektywa, Matthew Hilla. Niestety sprawca jest bardzo sprytny i nie popełnia błędów. Działania służb są więc mocno ograniczone dopóki przestępca nie wykaże się brakiem przebiegłości.
Następuje eskalacja przemocy, Alice jest przerażona, zaczyna ulegać panice. Stalker grozi nie tylko jej, ale również jej matce. Dziewczyna zaczyna dostrzegać zagrożenie w każdej napotkanej osobie, nie potrafi już normalnie funkcjonować. Jej życiem zaczyna rządzić strach. Z niepokojem wyczekuje każdej środy.

W dobie cyfryzacji i korzystania z mediów społecznościowych niemal każdy z nas może stać się ofiarą stalkingu.

Książkę czyta się bardzo szybko. Krótkie rozdziały nadają opowiadanej historii dynamiki. Nie brakowało również adrenaliny i klimatu pełnego niedomówień.