„Obserwuję cię”. Światowy bestseller nareszcie w Polsce

LubimyCzytać
18.09.2018

Obserwuję cię”, debiutancki thriller psychologiczny dziennikarki BBC, Teresy Driscoll, trafił na pierwsze miejsce sprzedaży w Wielkiej Brytanii w ciągu zaledwie doby od premiery. Do tej pory nie schodzi z list bestsellerów także w Australii i Stanach Zjednoczonych. Sprzedano aż pół miliona egzemplarzy, a czytelników wciąż przybywa. Książka ukaże się w polskim przekładzie 19 września.

Na czym polega fenomen tej niezwykłej opowieści? Teresa Driscoll perfekcyjnie połączyła wątki obyczajowe i psychologiczne, kobiecą wrażliwość i mocny akcent kryminalny. To miała być zwyczajna wycieczka do Londynu. Zagadkowe zniknięcie i brutalne morderstwo warstwa po warstwie odsłaniają mroczne tajemnice małego miasteczka w spokojnej Kornwalii. Gęstniejąca atmosfera, piętrzące się emocje, suspens i zaskakujące zwroty akcji – to wyśmienita literacka mieszanka i przepis na wciągającą historię. Właśnie dlatego książka bije rekordy popularności.

Thriller Obserwuję cię zaczyna się od przypadkowo usłyszanej rozmowy w pociągu. Ta sytuacja uruchamia lawinę zdarzeń, których florystka, Ella Longfield, nie mogła się spodziewać. Jedna z pasażerek, obok której siedziała, następnego dnia zaginęła w niewyjaśnionych okolicznościach. Trwa wieloletnie śledztwo, które nie przynosi rezultatów, a sekretów wciąż przybywa. Główna bohaterka zaczyna dostawać anonimowe pogróżki. Kobieta czuje, że jest w niebezpieczeństwie. Tropy prowadzą do matki zaginionej Anny. Jej przyjaciółka i inne osoby z otoczenia też mają coś do ukrycia. W tej powieści nie liczy się tylko odpowiedź na pytanie: „kto”, ale przede wszystkim „dlaczego”. Dodatkowo Ellę dręczą wyrzuty sumienia, bo podczas tej pamiętnej podróży nie zareagowała, gdy usłyszała niepokojącą rozmowę.

Zapytaliśmy kilku polskich czytelników, czy zdarza im się przysłuchiwać rozmowom podczas podróży pociągiem, w komunikacji miejskiej lub taksówce. Odpowiedzi były zaskakujące! Zapraszamy do obejrzenia nietypowej sondy promującej książkę „Obserwuję cię”.

To, co usłyszała Ella Longfield, bohaterka książki „Obserwuję cię” Teresy Driscoll, zostawiło bolesny ślad w jej życiu. Okazuje się, że nawet przypadkowo usłyszane słowo może być początkiem opowieści mrożącej krew w żyłach.

Więcej o książce: www.obserwujecie.pl

W planach jest także jej filmowa adaptacja „Obserwuję cię”. Książka została nominowana do nagrody aż w dwóch kategoriach przez prestiżowy brytyjski portal Dead Good Readers Award.

artykuł sponsorowany

Reklama

komentarze [5]

Sortuj:
3722
305
20.09.2018 21:22

@slifka, moim zdaniem to uprzedzenie do książek, które znalazły się na czele różnych list, to przesada. Rozumiem że przeczytałaś kilka tytułów które "stały" wysoko w rankingach i się zawiodłaś, jednak nie można mierzyć wszystkich wysoko notowanych książek jedną miarą.
Osobiście wśród wszelkich bestsellerów znalazłam zarówno powieści które mnie porwały, jak i te, które...

więcej

1499
851
20.09.2018 19:53

Od książki nie można się oderwać. Jak trochę ochłonę, to napiszę dłuższą opinię. Powiem Wam, że warto po nią sięgnąć.


83
78
19.09.2018 00:40

Zapewne tak wybitny jak Dziewczyna z pociągu albo kilka innych sztucznie nadmuchanych arcydzieł. Akcja promocyjna na tak wysokim poziomie pozwala mieć obawy. Chyba jednak lepiej nie wspierać podsłuchiwania gdziekolwiek i kogokolwiek.


77
18
18.09.2018 21:54

super thriller, mocno trzyma w napieciu


2668
4
17.09.2018 16:07

Zapraszamy do dyskusji.


zgłoś błąd