Złe towarzystwo

Tłumaczenie: Magdalena Rychlik
Seria: Kobiety to czytają!
Wydawnictwo: Prószyński i S-ka
The Party
Ag2S

Na pozór sielankowe życie zamożnej rodziny z San Francisco zostaje wywrócone do góry nogami. Kiedy w pięknym domu dochodzi do tragedii, mroczne sekrety wychodzą na jaw, a przyjaciele stają się wrogami. Jedno zaproszenie, którego będą żałować do końca życia. Szesnaste urodziny obchodzi się raz w życiu. To radosny rytuał przejścia, wkroczenia w dorosłość, ważny etap rozwoju i symboliczny...

Jedno zaproszenie, którego będą żałować do końca życia.

Szesnaste urodziny obchodzi się raz w życiu. To radosny rytuał przejścia, wkroczenia w dorosłość, ważny etap rozwoju i symboliczny koniec niewinności. Jeff i Kim Sandersowie planują z tej okazji wydać przyjęcie dla swojej córki. Hannah nigdy nie sprawiała problemów, dobrze się uczy i przyjaźni tylko z miłymi dziewczętami. Uroczystość ma być skromna: cztery najbliższe przyjaciółki, pizza, tort i seans filmowy. Co mogłoby pójść nie tak?
Okazuje się, że wszystko. Po strasznym wypadku, który ma miejsce pod ich dachem, idealne życie Kim i Jeffa na bogatych przedmieściach wielkiej metropolii nagle zaczyna się rozpadać na kawałki. Fasada doskonałości pęka, wychodzą na jaw prawdziwe oblicze Hannah oraz ciemne tajemnice jej rodziców.

Oszałamiający, prowokujący do myślenia dramat rodzinny, który przypadnie do gustu wielbicielom książki autorstwa Liane Moriarty i serialu produkcji HBO pod tytułem "Wielkie kłamstewka". Robyn Harding w swej porywającej powieści udowadnia, że nawet najlepsza rodzina może nie przetrwać pod ciężarem kłamstw i zdrady. Wszyscy mamy jakieś tajemnice. Doskonała lektura wakacyjna, idealna na plażę i do poduszki.

"Zręcznie skonstruowana i doskonale poprowadzona fabuła. Złe towarzystwo to mocna opowieść o dezintegracji rodziny, od której nie sposób się oderwać".
Bill Clegg, "Czy miałaś kiedyś rodzinę?"

"Opowiedziana po mistrzowsku historia na pozór idealnej rodziny, która walczy o przetrwanie w obliczu tragicznych konsekwencji nastoletniego wybryku. Trzymająca w napięciu i brutalna w opisie ciemnej strony ludzkiej natury. Wredne dziewczyny w nowej, szokującej odsłonie".
A.J.Banner, "Mroczna toń"

"Książka trzymająca w napięciu i zmuszająca do myślenia jeszcze długo po jej odłożeniu. Zaproszenie, którego nie należy odrzucać".
Barbara Taylor Sissel, "Crooked Little Lies"

"Piekielnie wartko poprowadzona opowieść o współczesnych, ambitnych matkach, które toczą batalie ze swoimi wrednymi nastolatkami wzbraniającymi się przed dorosłością. Dlaczego miałyby dojrzeć, skoro ich rodzice nigdy tego nie zrobili?
Robyn Harding drąży temat wewnętrznego konfliktu pomiędzy prymitywnymi impulsami a „tym, co właściwe” na kartach powieści, od której trudno się oderwać. Złe towarzystwo to przejażdżka na diabelskim młynie o piekielnych konsekwencjach. Lojalnie ostrzegam".
Erica Ferencik, "The River at Night"

"Trzymająca w napięciu, porywająca historia o tym, jak jedna noc może zburzyć cale życie niszcząc rodzinę i relacje między przyjaciółmi. Sekrety, pragnienia, wybory i ich konsekwencje. Robyn Harding obnaża w swej powieści fakt, że rodzina - i każdy z jej członków - nie zawsze jest tym, czym się wydaje. Przeczytałam od deski do deski z zapartym tchem".
Megan Miranda, "Miasteczko kłamców"

"Napięcie, wartka akcja i zburzenie mitu o idealnej rodzinie".
Rebecca Drake, "Only Ever You"

"Nikt nie jest bez wad w tej współczesnej opowieści o matkach i córkach. Każdy ma coś na sumieniu. Rewelacyjna lektura".
Lucy Ferriss, "Utracona córka"

"Wredne nastolatki i zdrowa dawka suspensu. Połączenie stylów Megan Abbott i Jodi Picoult przyprawione dużą dawką Jamesa Pattersona".
"Booklist"

źródło opisu: http://www.proszynski.pl

źródło okładki: http://www.proszynski.pl

katala | 2018-11-03
Przeczytana: 01 listopada 2018

Złe towarzystwo. Źli ludzie. Złe okoliczności. Złe nawyki. Złe zachowanie. Złe uczucia i emocje.
Nie lubię takich książek, nie lubię czytać o takich ludziach, nie lubię myśleć, że mogą być gdzieś tutaj na wyciągnięcie ręki. Czuję się wtedy po prostu ŹLE.
A jak było z książką?
Wbrew wszystkiemu wcale nie tak źle, jak mogłyby wskazywać moje lubię/nie lubię. Złe towarzystwo to całkiem dobrze napisana historia kilkunastu ludzi, pokazująca ich z tej nienajlepszej strony. Zarówno ich samych, jak ich rodziny czy towarzystwo. A co ważne ich motywacje i działania. Z dużym naciskiem na samotność wszystkich osób żyjących w rodzinach. To przykre, ale wydaje mi się bardzo prawdziwe. Niestety, bo każdy lubi myśleć i swojej rodzinie w kategoriach dobrych. Złe towarzystwo pokazuje, że nie do końca tak to wygląda.
Przygnębiający dla mnie okazał się koniec historii, kiedy okazało się, że jedyną metoda walki ze „złem” jest wejście na taką samą lub podobną ścieżkę.
Podczas lektury miałam kilka...

Anna | 2018-10-17
Przeczytana: 16 października 2018

NAJLEPSZA Z OSTATNIO PRZECZYTANYCH KSIĄŻEK!

„Złe towarzystwo” Robyn Harding to dramat na pozór idealnej rodziny. Małżeństwo z dwojgiem nastoletnich dzieci żyje na dość wysokim poziomie. Incydent sprzed roku co prawda oddalił małżonków od siebie. Mimo tego dobro dzieci, ich edukacja i wychowanie nie może na tym ucierpieć. W tym domu to matka jest osobą stanowczą, wyznaczającą granice postępowania zarówno dla córki jak i syna. Ojciec jest bardziej tolerancyjny. Dość dobrze pamięta jak to jest być młodym i durnym. Możliwe , że chce się przypodobać dzieciom.
Odbywają się szesnaste urodziny Hannah, córki Sandersów. Kim zdecydowanie informuje dziewczynę oraz jej koleżanki czego nie wolno w ich domu. Jeff jako ten bardziej wyrozumiały w tajemnicy przed żoną kupuje córce butelkę różowego szampana. Podczas urodzinowej imprezy dochodzi do tragicznych wydarzeń. Dla nastolatków zakazy są po to, żeby je łamać. Najważniejsze, żeby impreza nie była drętwa. Wprost przeciwnie. Ma być...

MagdaMaj | 2018-09-13
Przeczytana: 13 września 2018

Złe towarzystwo wg mnie jest to książka która powiela temat o którym pisały już inne autorki... jak dla mnie nie ma w niej nic odkrywczego i "świeżego"
Hanna obchodzi szesnaste urodziny i zaprosiła na noc koleżanki ze szkoły... Na imprezie dochodzi do wypadku jedna z koleżanek Ronni upada na szklany stolik...
W książce znajdziemy "prawo dżungli" które panuje w szkołach, elita która niszczy, wyśmiewa słabszych. Na jaw wychodzą błędy rodzicielskie, jedni rodzice zbyt wyluzowani, inni olewają swoje nastoletnie dzieci, a znowu następni są zbyt zasadniczy.
Książka na pewno czyta się szybko i nie jest to zła literatura ale... jak dla mnie nie ma nic w sobie co by mnie zaskoczyło, wcisnęło w fotel... dlatego też taka a nie inna ocena.

WielkiBuk | 2018-08-30
Przeczytana: sierpień 2018

Każdy ma swoje tajemnice, każdy ma coś do ukrycia, żadna rodzina nie jest idealna, czyli w „Złym towarzystwie” Robyn Harding jak u Lwa Tołstoja wszystkie szczęśliwe rodziny są do siebie podobne, każda nieszczęśliwa rodzina jest nieszczęśliwa na swój sposób. To rodzinny dramat, który obnaża po kolei wszystkie słabości bohaterów, ich niespełnione pragnienia, ukryte marzenia, perwersje i sny. Atmosfera jest gęsta od nieufności, lepka od kłamstw, śmierdząca strachem… Pod ciężarem własnego sumienia upadną ostatnie bastiony normalności.

Kto lubi intrygi i rodzinne dramaty, ten w „Złym towarzystwie” odnajdzie godnego kompana.

rudarecenzuje | 2018-08-16
Przeczytana: 16 sierpnia 2018

Harding napisała powieść przewrotną i zastanawiającą, podkreślająca prawdę kryjącą się w powiedzeniu, że „Znamy siebie na tyle, na ile nas sprawdzono”. Wydawało się, że Sandersowie mają wszystko. Pieniądze, wymarzony dom, szacunek społeczeństwa, grzeczne dzieci. Tymczasem jeden wieczór, chwila nierozwagi, chęć zaimponowania innym, potrzeba udowodnienia dojrzałości i samodzielności, zmieniają ten sielankowy obraz na zawsze. Autorka w zaskakująco realistyczny sposób pokazuje dramat rodzinny, który rozgrywa się na naszych oczach. Stajemy się uczestnikami, próbujemy zrozumieć decyzje poszczególnych bohaterów, pospiesznie czytamy, by przekonać się, czym zostaniemy jeszcze zaskoczeni.

Bo ciężko oprzeć się przekonaniu, że Harding zachowała co nieco dla siebie. Kolejne rozdziały to nowe szczegóły, zwroty akcji, atmosfera niepewności. Autorska tworzyła niepokojący klimat, czerpiąc z dramatyzmu wydarzeń, rodzinnych tajemnic i gęstych niedopowiedzeń. I mimo że lektura wspaniale wpisuje się w...

Book_and_caffeine | 2018-08-25
Na półkach: Dramat, Posiadam, Przeczytane

Kim Sanders jest czterdziestoparoletnia Panią domu z kijem w tyłku, prowadzącą idealne życie w idealnym domu. Jej misją jest wychowanie idealnych dzieci.

Jeff jej mąż jest oddającym się w wir pracy i sportu mężczyzną, który rok temu "nieźle" narozrabiał i od tego czasu ma szlaban na piwo z kolegami oraz z każdego miejsca i o każdym czasie musi meldować się swojej żonie. Niestety ich małżeństwo na pozór idealne wcale takie nie jest.

Pewnego dnia ci idealni rodzice postanawiają wyprawić swojej córce 16 urodziny. Domówka w gronie najlepszych koleżanek. Kim ostro zaznacza przed imprezą czego w tym domu się nie toleruje, jednak wiadomo jak to młodzież - "nie wolno" działa na nich jak czerwona płachta na byka.
Dochodzi do tragicznych wydarzeń, które już do końca życia będą prześladować zarówno rodzinę Sandersów jak i najbliższą przyjaciółkę ich córki. Nagle życie tych rodzin zaczyna rozsypywać się jak domek z kart.

Mimo że nie ma tu akcji wstrzymującej oddech oraz krwawych scen (poza...

MoniS | 2018-08-29
Na półkach: Rok 2018, Przeczytane
Przeczytana: 28 sierpnia 2018

Czyta się super. Chociaż oczekiwania miałam większe niż to co dostałam to jestem zadowolona z lektury i polecam.

Dominika Ziętara | 2018-09-16
Przeczytana: 16 września 2018

www.zaczytana-na-zaboj.pl

Książka pełna kłamstw, intryg, niedomówień i tajemnic, która idealnie ukazuje jakie tajemnice mogą kryć się za pozornie szczęśliwymi rodzinami.

FABUŁA:

Zbliżają się 16 urodziny Hannah Senders. Dziewczyna należy do grupki dziewczyn, które nie zamierzają spędzić imprezy urodzinowej przy pizzy i coli.

Sandersowie postanawiają wyprawić urodziny córki w domu wartym kilka milionów dolarów. Przekąski, muzyka i kilka koleżanek - tak mają wyglądać obchody jej święta. Niestety impreza pięciu dziewczyn wymknie się spod kontroli. Wydarzy się tragedia, która zmieni nie tylko koleżanki, ale relacje rodzinne. Idealne życie bogatej rodziny zamieni się w piekło na ziemi.. Co wydarzyło się feralnej nocy?

MOIM ZDANIEM:

Już dawno nie czytałam dobrego thrillera, kryminału. Moje poszukiwania spełzały na niczym, dopóki nie wzięłam w ręce tej książki. Książkę pochłonęłam w jeden dzień!

"Złe towarzystwo" to książka, która obnaży sekrety na pozór idealnej rodziny....

zupa_czyta | 2018-09-03
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 30 sierpnia 2018

Nie macie nic przeciwko bohaterom, którym podczas lektury życzy się śmierci w męczarniach albo co najmniej kolonoskopii bez znieczulenia? W takim razie Sandersowie zapraszają Was na herbatkę - rozgośćcie się i przygotujcie na niezłą zabawę, doprawioną praniem rodzinnych brudów.
"Złe towarzystwo" to opowieść o bezmyślnych nastolatkach, upijających się i narkotyzujących na każdym kroku, nie dbających o uczucia innych, o wrednych i przesiąkniętych złem zasmarkańcach. To też opowieść o ich rodzicach, którym wydaje się, że wiodą perfekcyjne życie, trzymają krótko swoje pociechy, mają wszystko pod kontrolą i nic nie jest w stanie wyprowadzić ich z równowagi. Jeden wypadek na urodzinowym przyjęciu sprawia jednak, że cała fasada tego idealnego świata pęka, a na jaw wychodzą długo skrywane sekrety.
Dobra książka! Spędziłam przy niej dwa udane wieczory, podczas których chętnie potaplałam się w bagienku wzajemnych oskarżeń i pretensji. Od razu lojalnie uprzedzam, że nie będziecie...

niebieska_zakładka | 2018-08-29
Przeczytana: 29 sierpnia 2018

Ciężko powiedzieć, czy zaczęło się od „Gotowych na wszystko”, czy od „Wielkich kłamstewek”, ale dziś thriller rodzinny lub – jak kto woli – thriller w wersji „soft” to gatunek, który staje się coraz bardziej popularny. Tak jak kiedyś New Adult.

Zazwyczaj akcja serialu lub książki thrillera „soft” dzieje się w niewielkim, sennym miasteczku gdzieś w Stanach Zjednoczonych. Bohaterami są rodzice chodzących do podstawówki lub liceum dzieci, koniecznie zróżnicowani społecznie. Jedni pochodzą z elit i mają mnóstwo pieniędzy na naukę gry na fortepianie dla swoich pociech, inni natomiast ledwo wiążą koniec z końcem. Oczywiście z tego tytułu dzieją się niestworzone rzeczy i przez zazdrość dochodzi w końcu do tragedii.

Nie inaczej jest w „Złym towarzystwie”, gdzie punkt kulminacyjny opisywany jest już na pierwszych stronach. Hannah, córka zamożnej pary z San Francisco, była dotąd przykładną uczennicą. Wszystko zmieniło się jednak wtedy, kiedy najprzystojniejszy w szkole chłopak spojrzał na...