Pod wodą

Tłumaczenie: Jacek Żuławnik
Wydawnictwo: Burda Książki
Something in the Water
Ag2S

Jedna decyzja może zmienić twoje życie na zawsze… Erin już to wie. Właśnie kogoś zabiła i teraz musi pozbyć się ciała. A jeszcze niedawno planowała podróż poślubną, stała u progu kariery i wiodła doskonałe życie w pięknym domu w Londynie. Erin kochała Marka, a Mark kochał Erin. To była miłość z gatunku fanatycznych i nieokiełznanych, w której liczyli się wyłącznie oni. Co więc się wydarzyło?...

Erin kochała Marka, a Mark kochał Erin. To była miłość z gatunku fanatycznych i nieokiełznanych, w której liczyli się wyłącznie oni. Co więc się wydarzyło? Co poszło nie tak? Jak niby-idealna historia miłosna zmieniła się w mrożący krew w żyłach thriller?

Książka, od której nie sposób się oderwać. W jej przypadku zasada „tylko jeden rozdział przed snem” absolutnie się nie sprawdza!

W tym wspaniałym thrillerze autorstwa błyskotliwej debiutantki doskonała para popełnia zbrodnię doskonałą.

Pod wodą zdobywa czytelnika od pierwszego zdania, zniewala go klimatem, który przywodzi na myśl pierwsze książki Gillian Flynn i Alex Marwood. To mroczna, chwilami zabawna oraz zaskakująca historia rozgrywająca się w Londynie, na francuskiej Polinezji i w Szwajcarii, w sam raz dla tych, którym przypadły do gustu Czasem warto zabić, Przed katastrofą i Dziewczyna z kabiny nr 10.

Reese Witherspoon wybrała tę książkę do swojego prestiżowego klubu książki!

źródło opisu: materiały wydawnictwa

źródło okładki: materiały wydawnictwa

Matylda Saresta | 2018-08-23

Bardzo nierówna jest ta powieść.

Generalnie mogę ją podsumować jednym zdaniem: Opowieść o idiotce.
Początek rewelacyjny - uśmiałam się parę razy /po prostu sposób narracji i sposób bycia bohaterki do mnie trafił/. Potem były mdłe nuuudy, pełne miłości, raju na ziemi, everlastingowych deklaracji "i żyli długo i szczęśliwie".
Następnie powstała lekka rysa na szkle - zaczynało się robić ciekawiej. Potem zaś najlepsza część książki - podróż poślubna, nasycona klimatem i pokusami nie do odrzucenia.

W sumie nawet nieźle się to czytało. Gdyby nie te momenty nużących wyznań i opisów, byłoby całkiem na poziomie. Idealny scenariusz sensacyjnego filmu w gwiazdorskiej obsadzie.

Ocena w szczególności za środek powieści - MOCNE 6-7/10

Aniaczyanka | 2018-09-11
Przeczytana: 11 września 2018

Ta książka to taki thriller relaksacyjny. Odrobina strachu, trochę humoru, mnóstwo zbiegów okoliczności. Nieprawdopodobna i dość przewidywalna, ale też dzięki temu dość lekka. Przyjemnie się ją czytało. Ja lubię takie historie od czasu do czasu.

zupa_czyta | 2018-09-06
Na półkach: Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 06 września 2018

Interesujący thriller, na który warto zwrócić uwagę! Już na pierwszych stronach zostajemy wciągnięci w wir wydarzeń, gdy okazuje się, że Erin - główna bohaterka "Pod wodą" - kopie grób. Na pytania: dla kogo, dlaczego i z jakim skutkiem, odpowiedzą Wam kolejne rozdziały tej zręcznie napisanej powieści.  Naprawdę ciekawie zaczyna robić się, gdy Mark i Erin wypoczywają podczas podróży poślubnej na rajskiej wyspie Bora-Bora. Nurkujący w wodach Oceanu Spokojnego nowożeńcy odkrywają przerażające, a zarazem bardzo dla nich kuszące znalezisko. Zamiast zachować się racjonalnie - na tyle, na ile jest to możliwe w takiej sytuacji - popełniają (cóż, głównie Erin popełnia) szereg błędów i wszystko zaczyna się walić. Po powrocie do Anglii muszą się nieźle nakombinować, żeby w ich życiu zapanował względny spokój.

Z pewnym bólem, ale zasadniczo toleruję odrobinę skretynienia, więc odpuszczam Erin jej potknięcia ;) Mogłabym przyczepić się też do zbyt wielu zbiegów okoliczności, ale to akurat...

Kasia | 2018-08-30
Przeczytana: 26 sierpnia 2018

To miała być wymarzona podróż, Erin do tej pory wiodła doskonałe życie: piękny dom, kariera zawodowa... podróż poślubna miała być tylko dopełnieniem tego wszystkiego, zamierzała stworzyć szczęśliwą rodzinę u boku Marka.Tych dwoje łączyło niezwykłe uczucie, nowożeńcy byli pewni, że nic nie może ich rozdzielić.Czasem,bywa jednak tak, że niektóre sprawy nie układają się po naszej myśli.Wymarzona podróż w jednej chwili zamienia się w istny koszmar...

Podczas jednej z wycieczek kobieta wraz z mężem zauważają coś dziwnego, rozrzucone na wodzie dokumenty, wraz z innymi rzeczami lecz nie są świadomi jakie grozi im niebezpieczeństwo...Erin jest pewna jednego, że kocha Marka najbardziej na świecie, ale czy napewno go zna,a może Mark jest zupełnie inną osobą .. ?

"Pod wodą" autorstwa Catherine Steadman spodobała z kilku powodów. Sama okładka robi duże wrażenie,co do samej fabuły - muszę przyznać, że to było coś ! Główną bohaterkę Erin poznajemy,dwa miesiące wcześniej, kiedy kopie dół, a...

onlypretender | 2018-08-26

Pewna podróż poślubna przerodziła się w koszmar...
• Pierwszy rozdział "Pod wodą" jest świetny. Robi na czytelniku tak wielkie wrażenie, że spokojniejsza akcja właściwego początku powoduje odczucie, że wstęp jest przydługi. Ponieważ potrzebujemy takich emocji jak na samym początku!
• Tym samym zastanawiamy się, jak ta spokojna, dająca się lubić Erin dwa miesiące później kopie grób. Kobieta jest narratorką powieści, więc mamy okazję dobrze ją poznać. Jest wiarygodnie wykreowana, chociaż jej działania czasem irytują, przywodząc na myśl to, że sama pakuje się w kłopoty. Niestety jej mąż nie został juz pokazany tak dobrze, stanowiąc największe rozczarowanie w przypadku lektury "Pod wodą".
• Zagęszczenie akcji pojawia się gdzieś około 150 strony, utrzymując się aż do samego końca. Samo zakończenie jest proste i nie jest zaskoczeniem, udało mi się odkryć prawdziwe powiązania jakąś stronę wcześniej, niż Erin.
• Tło jest bardzo ciekawe. Ukazane przy okazji pracy kobiety postawy trzech...

Martolina | 2018-09-15

Mam bardzo mieszane uczucia po przeczytaniu tej pozycji. Z jednej strony historia wciąga, niektóre wątki świetnie rozbudowane i poprowadzona narracja. Z drugiej strony pozostaje niedosyt. Wiele pytań pozostaje bez odpowiedzi, wiele niewyjaśnionych spraw, które jednak powinny być jakoś wytłumaczone.

maobmaze | 2018-09-17
Na półkach: 2018, Recenzenckie, Przeczytane
Przeczytana: 17 września 2018

Mark i Erin tworzą bardzo udany związek. Ich podróż poślubna na zawsze zmieni ich życie i nie da o sobie zapomnieć. Decyzje, które wtedy podjęli odcisną piętno na ich dalszym życiu. Co się wydarzyło na Bora-Bora i jak skończy się historia głównych bohaterów?

Być może zastanawiacie się dlaczego opis książki jest taki krótki. Odpowiedź jest prosta- wydaje mi się, że tyle powinno Wam wystarczyć. Z ogromną przyjemnością opowiedziałabym Wam jak ta powieść się zaczęła, zwłaszcza, że początek jest bardzo mocny i intrygujący. Jednak moim zdaniem pierwszy rozdział tej książki jest najciekawszy i mimo, że jest to pierwsze osiem stron, w moim odczuciu już byłby to spoiler. Ja byłam mega zaciekawiona co wydarzy się dalej, więc uwierzcie mi na słowo, jeśli po mojej opinii zdecydujecie się sięgnąć po tę pozycję to podziękujecie mi, że nie zdradziłam nic więcej i z pewnością podzielicie moje zdanie co do pierwszego rozdziału. Bez wapienia historia...

american_books | 2018-09-13
Przeczytana: 05 września 2018

Główną bohaterką książki jest Erin. Na pierwszy rzut oka wydaje się, że wiedzie na pozór idealne życie. Ma pracę, którą lubi (zajmuje się filmami dokumentalnymi), ma narzeczonego, z którym już wkrótce bierze ślub, ma piękny dom i marzenia, które chce realizować w najbliższej przyszłości. Jednak wszystko wygląda idealnie, kiedy patrzy się na to z boku. Erin i jej narzeczony Mark na chwilę przed ślubem zaczynają mierzyć się z utratą przez Marka pracy. Kryzys gospodarczy powoduje, że bankowcy, którzy do niedawna byli bardzo pożądani na rynku pracy, stracili na swojej wartości. Jednak pomimo niedogodności związanych z chwilowym brakiem zatrudnienia, odbywa się ślub tych dwojga, a oni wyjeżdżają na rajskie wakacje na Bora-Bora.

Piękna plaża, luksusowy hotel Four Seasons, nurkowanie wśród ławic ryb i rekinów, które przyprawiają Erin o gęsią skórkę, spacery i błogi relaks to tylko niektóre z atrakcji, które młodzi fundują sobie w trakcie miodowego miesiąca. W trakcie powrotu z...

trusia | 2018-08-30

Książkę dobrze się czyta, bardzo obiecujący debiut.

slowo_daje | 2018-08-30

Dobra, ale bez efektu wow.