Okładka książki Nigdy się nie dowiesz S.R. Masters
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Nigdy się nie dowiesz
S.R. Masters Wydawnictwo: Burda Publishing Polska kryminał, sensacja, thriller
The Killer You Know
Burda Publishing Polska
2018-06-20
2018-06-20
Monika Wiśniewska
Monika Wiśniewska S. R. Masters Kryminał thriller zabójstwo

Okładka książki Nowa Fantastyka 425 (02/2018) Joe Haldeman, Jakub Juszyński, S.R. Masters, Naomi Novik, Michał Ochnik, Redakcja miesięcznika Fantastyka
Nowa Fantastyk... Joe Haldeman, Jakub...

Strasznie nudna, żaden thriller, zero akcji. Nie polecam

Strasznie nudna, żaden thriller, zero akcji. Nie polecam

Postacie bardzo proste i irytujące bo z jednej strony autor chciał wykreować ich na dojrzałych ale z drugiej strony ich decyzje były wciąż dziecinne, zakończenie na tak niskim poziomie jak w książce i ono po prostu irytuje. Sama książka uważam ma jakieś wątki rozpoczęte i niezbyt dopracowane na dalszych etapach albo co gorsza nie są dokończone

Nigdy się nie dowiesz to debiut literacki autora S.R. Masters. Niestety ciężko mi określić to jako dobry czy wybitny debiut. Dla mnie raczej mierny i jest mi z tego powodu dość przykro. Liczyłam na dobry thriller, a większość czasu bardzo się męczyłam by przebrnąć dalej. Momentami wręcz zmuszałam się by czytać z nadzieją, że może jednak w końcu coś mnie urzeknie, coś powali na kolana. Nic takiego nie miało niestety miejsca aż do samego końca. Przykro mi, bo czuję, że w miejsce tej pozycji mogłam czytać jakiś naprawdę wciągający thriller, ale z drugiej strony nie wszystkie książki po które sięgamy będą nam się zawsze podobać, prawda? Jedne zachwycają, inne rozczarowują. Ostatnio miałam do czynienia tylko z naprawdę dobrymi pozycjami, także dla zachowania równowagi w końcu musiała się trafić jakaś gorsza.

Jedyne co według mnie broni tej książki to sam pomysł na fabułę. Bardzo ciekawy, ale niestety wydaje mi się, że nie został „wyciśnięty jak cytryna” przez autora. Zabrakło… czegoś. Akcja moim zdaniem wlokła się niemiłosiernie. Zabrakło dynamiki. Brakowało mi też czegoś w kreacji bohaterów. Momentami wydawali mi się paskudnie nudni, bezbarwni. A zakończenie? Kiepskie. Przewidywalne. Przewróciłam ostatnią stronę i zastanawiałam się „A gdzie reszta?”. Zdecydowanie można to było zakończyć inaczej. Brakowało mi tego zaskoczenia, które zwykle towarzyszy mi gdy czytam thrillery.

Nigdy się nie dowiesz to opowieść o paczce przyjaciół, którzy spędzali razem wakacje w wieku nastoletnim w niewielkiej mieścinie w Wielkiej Brytanii. Po latach czwórka z piątki spotyka się ponownie w okresie świąt Bożego Narodzenia i wspominają swoje ostatnie spotkanie jako dzieciaki. Rozmawiali wtedy o tym kim będą w przyszłości. Każde z nich miało jakieś marzenia. Tylko Will, który jest nieobecny na spotkaniu, zażartował, że zostanie seryjnym mordercą i opisał dość szczegółowo swój plan. Jen, której nie udało się zostać aktorką, Rupesh, lekarz po rozwodzie, Adeline, która prowadzi dość popularny podcast i Steve, który nie zdradza zbyt wiele z swojego dorosłego życia wspominają tamto ognisko i przywołują słowa Willa. Zaczynają zastanawiać się czemu nie ma go z nimi. Natrafiają na serię dziwnych zbiegów okoliczności, które zaczynają sprawiać iż zastanawiają się czy Will nie wprowadził w życie swojego planu. Bawią się w detektywów na miarę paczki Scooby Doo. Czy wyniknie z tego coś dobrego dla kogokolwiek? Czy odnajdą Willa i dowiedzą się prawdy? Czy warto odgrzebywać przeszłość? Czy przyjaźń z dzieciństwa może przetrwać w dorosłym życiu?

nie dobrnęłam do końca, jestem gdzieś w połowie książki i tam zostanę. Opis i tytuł zachęcający, tylko tyle mogę powiedzieć, bo akcja strasznie nudna. bywały przebłyski jakiejś akcji, ale tylko na chwilę. No słabo...

Była ich piątka.
Jeden z nich powiedział, że zostanie seryjnym mordercą.
Czy tylko blefował?
Gdy spotykają się po latach nic nie jest takie jak dawniej. Wszystko jest inne, a jednak dawne urazy i uczucia odżywają. Gdzie tkwi prawda?
Każde z nich może kłamać…

Była ich piątka.
Jeden z nich powiedział, że zostanie seryjnym mordercą.
Czy tylko blefował?
Każde z nich może kłamać…

"nigdy się nie dowiesz" ,tytuł książki który może się odnosić do autora co miał na myśli pisząc to dzieło.....urwane wątki ,brak akcji i znaczący tytuł na zakończenie....

Trudno się czyta, a sama opowieść nie jest ani zaskakująca, ani wciągająca.

Trudno się czyta, a sama opowieść nie jest ani zaskakująca, ani wciągająca.

Odpadłam na setnej stronie. Nudna, nieprzekonująca, nijaka.

Odpadłam na setnej stronie. Nudna, nieprzekonująca, nijaka.

No i nie wiem o co chodzi....dla mnie cała ta paczka znajomych zachowuje się jak dzieci we mgle. Słabe to i tyle.

Całkiem dobra opowieść, która do samego końca jest ciekawa. Mamy tutaj kilku bohaterów, każdy ma inny punkt widzenia przez co dużo się dzieje. Wiele wątków, i zagmatwana historia. Nie mogę powiedzieć, że była nudna, aczkolwiek książka jest długa i momentami miałam dość niepotrzebnych opisów czy tresci.

• Thriller/sensacja/kryminał