Znowu pragnę ciemnej miłości

Okładka książki Pisanie jest tylko dodatkiem. Korespondencja 1946–2011 Krystyna Czerni, Mieczysław Porębski, Tadeusz Różewicz
Pisanie jest t... Krystyna Czerni, Mi...
Okładka książki Braterstwo poezji. Korespondencja, wiersze i inne dialogi 1947–2013 Czesław Miłosz, Tadeusz Różewicz
Braterstwo poe... Czesław Miłosz, Tad...

Niektóre wiersze mnie urzekły i wzruszyły

Niektóre wiersze mnie urzekły i wzruszyły

Duuuużo dziwnych wierszy, ciężkich do zrozumienia przez swój absurd, czy po prostu przez to, że tylko autor je zrozumie xD
jest też pare klasyków, to podnosi wartosc pozycji

jest też pare klasyków, to podnosi wartosc pozycji

Nie powala niestety. Nie trafiły do mnie te wiersze

Nie powala niestety. Nie trafiły do mnie te wiersze

obyłoby się bez Poświatowskiej i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

obyłoby się bez Poświatowskiej i Pawlikowskiej-Jasnorzewskiej

Gdybym miała ująć w jednym zdaniu opinię na temat tej książki to brzmiałoby one: Gówno opakowane w złoty papierek. Sama oprawa książki jest prześliczna. Świetna okładka, a w środku ładne ilustracje i gruby papier kredowy. Szkoda tylko, że sama zawartość książki nie jest już taka dobra.

W teorii miał to być zbiór poezji miłosnej, a w praktyce wyszło sama nie wiem co właściwie. Może ja sama o miłości za wiele nie wiem to się nie znam? Chociaż lubię poezję to nie czytam jej zbyt wiele. Jestem jednak zdania ze większość wierszy w tym zbioru jest bardzo niskich lotów.

Utworów jest tak na oko koło pięćdziesięciu. Podobało mi się pięć od Tadeusza Różewicza. One faktycznie mówiły o miłości i jakby się nad nimi głębiej zastanowić to można by z nich coś wyciągnąć. Po za nimi fajne jeszcze były:
- Maria Pawlikowska-Jasnorzewska: (Gdy pochylisz nade mną twe usta),
- Halina Poświatowska: (znowu pragnę ciemnej miłości),
- Tomasz Różycki: Drugi Hipotyk.

Ze względu na te osiem wierszy daję ocenę 2/10. Reszta jest niewarta uwagi i przeczytania.

Doceniam pracę autorki, do tego wydanie jest naprawdę ładne i delikatne ilustracje wpadają w oko, jednak sama antologia jest zbiorem nieco specyficznych utworów, które ani trochę nie wpłynęły na moje emocje. Jak już, to śmiałam się z ich absurdu, czy po prostu z tego, jak niepoważnie brzmią. Oczywiście znalazło się parę dobrych pozycji, ale niestety przeważały te, które stylem przypominają każdy inny pseudowiersz z instagrama.

Strasznie słaba. Kompletnie mi się nie podobała. Jedyne co jest super to okładka

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Zbiór wierszy o pięknym tytule i naprawdę wartościowym wnętrzu, bo inaczej patrzy się na te utwory po czasie i w połączeniu z mieszanką innych podmiotów lirycznych, innych spojrzeń na świat i samą tytułową miłość. Dobrze, że wciąż żyją i wydawane są takie pozycje. Dobre do nadrobienia klasyków na jesienne wieczory.

To jest klasyka, poeci z różnych czasów, w różnym momencie życia. Trzeba chłonąć, czytać i mieć pod poduszką.

Bardzo mizerny zbiór. Na miłość patrzy silnie wąskotorowo i to może jeszcze jakoś by się broniło (może...),ale wiersze są w większości słabe.

• Poezja

Tadeusz Różewicz Znowu pragnę ciemnej miłości Zobacz więcej