Miała dzikie serce

Wydawnictwo: Otwarte
poezja, miłość, emocje
poezja
Suechan

O miłości mówi tak, że natychmiast pragniesz się zakochać. Gdy pisze o smutku i samotności, dostajesz gęsiej skórki – bo wydaje ci się, że czytasz o sobie. Bezczelnie i szczerze wyraża, co czuje, a ty wiesz, jak wyglądają wtedy jego oczy. A może to oczy kogoś innego, o kim teraz myślisz? Atticus jak nikt inny ubiera emocje w słowa, a słowa w emocje. Jego utwory poruszają tak bardzo, że...

O miłości mówi tak, że natychmiast pragniesz się zakochać.

A może to oczy kogoś innego, o kim teraz myślisz?

tak bardzo, że stały się najczęściej tatuowaną poezją na świecie.

Sprawdź, który wiersz najlepiej wyraża ciebie.

Pozwoliłem jej odejść,

ponieważ wiedziałem, że stać ją na kogoś lepszego,

a teraz, kiedy jej nie ma,

zastanawiam się,

czy nie trzeba było

samemu stać się kimś lepszym.

źródło opisu: http://otwarte.eu/book/miala-dzikie-serce

źródło okładki: http://otwarte.eu/book/miala-dzikie-serce

Medellin | 2018-06-08
Przeczytana: 08 czerwca 2018

Czytelnik o nicku Skadi nie jest już jedynym, który poznał się na tym osobliwym dziele. Właśnie dołączyłem do klubu :)

A cóż to za dzieło? Tomik sentencji z pocztówek, które można kupić w każdej kwiaciarni, a nie poezja! Popełnił je autor, który nie ujawnia swojego nazwiska a na zdjęciach zasłania twarz, co jest według mnie wymowne. Banał goni banał. Teksty są jakąś hybrydą pseudomądrości Paula Coelho i Rhondy Byrne (tej od gniota nad gnioty pod tytułem "Sekret"). Żeby wlać kroplę miodu do tej mojej beczki dziegciu powiem, że jedynym plusem tej książki, którą przeczytałem w zaprzyjaźnionej księgarni w kilkanaście minut (pomimo jej ponad 230 stron), są fotografie.

CuriousSoul | 2018-08-08
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

W minimalistycznej formie tkwi ogromny ładunek emocji.

Autor zagląda w Twoje oczy i wnika do duszy,
a ty czujesz się bezbronna w tak bezpośredniej konfrontacji.
Ulegasz mu i miękniesz po wpływem jego słów.
Nie wiesz już, czy to bije jego serce, czy już twoje.

W prostych słowach zaklęte niezwykłe uczucie.

"Miała dzikie serce" to bardzo szczery tomik poezji, który przemówił do mnie w 100%. W piękny i prosty sposób mówi o najważniejszej kwestii ludzkiego życia jaką jest miłość. Jest bardzo autentyczny i ponadczasowy, gdyż zawiera prawdę, która nigdy nie straci swojej wartości. Wydanie jest doskonałe, bardzo minimalistyczne.

"Nawet Ci, których najmocniej kochamy,
mogą być trucizną dla naszych dusz."

"Nie boimy się tego,
że kogoś stracimy,
tylko tego, że daliśmy mu
tak wiele cząstek siebie,
że obawiamy się stracić
swoje "ja",
kiedy go zabraknie."

KobieceRecenzje365 | 2018-05-26

Jeszcze nigdy nie pisałam recenzji tomiku wierszy, ale przecież zawsze jest czas na ten pierwszy raz. Przyznam też szczerze, że dawno nie czytałam wierszy, które zrobiłyby na mnie tak piorunujące wrażenie, jak te, które znalazłam w tym tomiku. Atticus trafił nimi wprost do mojego serca i choć przeczytałam je już kilka dni temu, to często wracam do nich myślami. Kilkanaście z nich zapisałam sobie na kartce i na pewno je gdzieś wykorzystam. Mogłabym nawet napisać, że autor obdarł mnie z emocji oraz odsłonił moją duszę i serce, bo naprawdę te wiersze są tak piękne, tak prawdziwe, że niejednokrotnie czułam się tak, jakby autor znał mnie na wlot i pisał właśnie o mnie. To przedziwne, ale i zaraz cudowne uczucie i jestem przekonana, że i Wy podczas czytania tych krótkich, ale jakże pięknych wierszy, poczujecie to samo co ja. Tomik zawiera wiersze białe, czyli takie, które zawsze najbardziej do mnie przemawiały i choć ostatnio nie mam czasu, by czytywać poezję, to dla Atticusa zrobiłabym...

natunaturally | 2018-05-18
Na półkach: Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 18 maja 2018

Życie bez literatury jest uciążliwym stąpaniem po ziemi. Życie bez poezji to rezygnacja z latania. Poezja Atticusa pomaga pofrunąć, podaje skrzydła, pozwala wzbić się ku marzeniom, poczuć piękno. W sobie, w codzienności, w miłości. Przypomina, że warto patrzeć w gwiazdy i właśnie tam szukać odpowiedzi na najważniejsze pytania. Lub spojrzeć ku ziemi i dostrzec szczęście tuż pod stopami. - Poezja Atticusa to taki rodzaj poezji, który trafia prosto w serce i tam zostaje na długo. Przepiękne zdjęcia, przepiękny klimat. Ta książeczka to podręczny umilacz codzienności, chwila zachwytu przy kawie, w samotności, we dwoje. Bardzo polecam!

Ewa | 2018-08-20
Na półkach: Poezja, 2018, Posiadam, Przeczytane
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Krótkie myśli o miłości i chwili, która inspirowała autora. Nie wszystkie do mnie dotarły, na niektóre chyba już jestem za stara :D Poniżej kilka z tych myśli.
"Myślę, że to piękne, jak promieniejesz, kiedy mówisz o tym co kochasz."

"Zbyt wiele ryzykujemy, kochając" rzekł młody chłopak. "Nieprawa", odparł starzec. "Zbyt wiele ryzykujemy wyrzekając się miłości".

"Nie martw się... zrozum, że dla niektórych jesteś magią."

"Wielka wspaniałą dusza płonęła za jej nieśmiałością"

"Nie miało znaczenia, że się rozpadła, chodziło o to, jak się pozbierała."

"Miała dzikie serce, ale nie chciałem go złapać, chciałem biegać wraz z nim, by uwolnić własne."

"Nie ma nic piękniejszego na świecie niż dziewczyna zakochana w każdym swoim oddechu"

"Udomowiła dzikie oceany mojej duszy"

"Pewnego dnia namaluję doskonały zachód słońca - jeśli tylko znajdę słowa."

"Poezja to niekończąca się wojna przeciwko niewypowiadalnemu pięknu."

"Składamy się ze wszystkich ludzi, którzy nas budowali i...

kogellmogell | 2018-05-03
Przeczytana: 28 kwietnia 2018

Lubicie sięgać po tomiki poezji współczesnej? Przypadły Wam do gustu na przykład wiersze Rupi Kaur? Jeśli odpowiedzieliście twierdząco na te dwa pytania, to tomik poezji "Miała dzikie serce" jest czymś, co z pewnością Wam się spodoba! 😊

"Bała się wysokości
ale
znacznie bardziej obawiała się
nigdy nie wzlecieć w górę."

Ta niewielka gabarytowo książeczka skrywa w sobie niezwykłą głębię. Atticus w prosty, ale niesamowicie trafny sposób mówi o miłości i radości, smutku, oraz samotności. Ubiera emocje w słowa, a słowa w emocje.
Walory estetyczne, czyli biało-czarna kolorystyka, w jakiej została utrzymana okładka, oraz wszystkie przepiękne fotografie znajdujące się w środku, dodatkowo zasługują na uznanie! ❤

"Czy słońce obiecuje, że będzie świeciło?
Nie, ale zaświeci -
nawet za najciemniejszymi chmurami
i żadna obietnica
nie sprawi, że będzie świeciło dłużej lub jaśniej,
ponieważ to jego los,
by płonąć, dopóki płonąć może.
Miłość do ciebie to nie obietnica,
ale mój los -
płonąć...

pattzy_reads | 2018-05-25

Nie byłam pewna recenzji tomiku z poezją, dlatego, że to coś, co każdy odbiera inaczej i gusta są naprawdę różne. Bałam się też tej pozycji ze względu na to, że współczesne wiersze to często, dla mnie, przypadkowe słowa poprzedzielane masą niepotrzebnych enterów. Poetą w tych czasach może nazwać się każdy, poezja stała się czymś niesamowicie popularnym i łatwym. Martwiłam się, że Atticus to kolejny twórca tego pokroju. Nie mogę nazwać tomiku Miała dzikie serce swoim ulubionym, bo to dalej nie jest Mickiewicz, Białoszewski czy Baczyński — bo to są wiersze, które kocham, ale ta pięknie wydana książka to na pewno zbiór ładnych cytatów, które sprawiły, że uśmiechnęłam się kilka razy, gdy je czytałam.

Ciężko ocenić mi ten tomik jako całość. Nie jestem wielbicielką dłuższych wierszy Atticusa, ale te krótkie zestawienia słów, które autor zaserwował, bardzo mi się podobały i miały w sobie to coś. Generalnie kontent owych wierszy to miłość każdego rodzaju, przedstawiona z różnych...

Michalina | 2018-05-18
Przeczytana: 18 maja 2018

Od tych wierszy nie sposób się oderwać. Tomik wierszy Atticusa każdemu przypadnie do gustu. Każdy z nas ma inną wrażliwość więc zwróci uwagę na inne wiersze. Niesamowicie piękny design. Przepiękne czarno białe fotografie współgrające z wierszami. Jak tylko zobaczyłam okładkę od razu ten tomik mnie urzekł. Najlepsze jest to, że każdego dnia przy innym humorze możemy odkrywać zupełnie wiersze. Zdecydowanie polecam sięgnąć po tą pozycję. :)
"Nie boimy się tego,
kiedy go zabraknie."

adrianna | 2018-05-24
Na półkach: 2018, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 24 maja 2018

Jedyne co zapamiętam z tej książki to jej niesamowity zapach i przepiękne fotografie. A wiersze? Cóż, moim zdaniem są niestety bardzo przereklamowane. Przerost formy nad treścią i tyle. Spodziewałam się czegoś lepszego.