Powerbank dla duszy

poezja
self publishing jerzy jabłoński
2024-03-20
2024-03-20

Na Jerzego Jabłońskiego trafiłam poprzez blog Moje Nieogarnianie na FB. Jego postrzeganie świata jest mi bliskie. Z radością patrzyłam jak Autor spełniał swoje Marzenie wydania książki Powerbank dla duszy i z chęcią dołożyłam swoją cegiełkę w postaci drobnej wpłaty.
Uważam, że takie spotkania nie są przypadkowe. Bardzo ucieszyło mnie, że premiera książki wypadła 7 kwietnia – w dniu moich urodzin. Książka z dedykacją stała się pięknym prezentem. Lubię siódemkę. Powerbank dla duszy ma 7 rozdziałów. Każdy z nich odnosi się do wartości, które i dla mnie są cenne: Wdzięczność, Pokora, Uważność, Minimalizm, Nadzieja, Wiara i Miłość.
Jerzy dostrzega, co w życiu najcenniejsze i pięknie się dzieli swoimi przemyśleniami. Jak sam napisał we Wprowadzeniu książka dojrzewała w nim przez bardzo wiele lat. Moim zdaniem zawiera życiową mądrość przekazaną w subtelny sposób i z dużą serdecznością. Pięknie wydana w niedużym formacie. Można ją zabierać ze sobą, zaglądać do niej i czerpać z niej duchową energię.
Dla mnie świadomość istnienia takich mądrych życiowo osób i powracanie do słów, którymi z serca się podzieliły, daje siłę w trudnych chwilach. Mam poczucie, że jesteśmy połączeni z innymi ludźmi i wzajemnie możemy przekazywać sobie to, co wartościowe. Dziękuję Jerzemu Jabłońskiemu za ten piękny powerbank dla duszy. Pisany częściowo prozą, ale zawierający także poezję a bardzo poezję lubię.
Oddam teraz głos Autorowi, cytując fragmenty, które bardzo mi się spodobały i które wspaniale pokażą, co według niego w życiu cenne. I ja się w pełni z Autorem zgadzam 😊
Celem rozwoju jest miłość, nie doskonałość. Nie: wyżej, dalej, szybciej, lepie i więcej…, lecz tylko miłośniej.
(… )
Ego pokorne
nie może się nadziwić
że szczęście jest tak blisko
w środku
tuż za progiem serca
proste jak stokrotki na łące
wiosenną porą

wystarczy zmiana perspektywy by dostrzec
artyzm życia codziennego

zbierać w szkatułce serca skarby
na pozór banalne
jak muszelki na plaży

traktować swoją drugą połówkę jak najcenniejszy skarb w życiu

Miłość nigdy nie ustanie

Dopiero potrzeba spojrzenia
z perspektywy czasu i serca

By docenić
Jaka to wielkość
być małą nicią
w pięknym gobelinie wszechświata

To książka bijącą prostotą, minimalizmem a jednocześnie wyjątkowością. Czytając ją celebrujemy chwilę, rozkoszujemy się słowem. Bije z niej niesamowita autentyczność autora. Dla mnie prawdziwy Powerbank dla duszy. Idealna na prezent dla ukochanej osoby, na rocznicę ślubu, Dzień Mamy. ...
Pięknie wydana. Wspaniała kolorystyka .
Czytanie jej to prawdziwa rozkosz dla zmysłów. To książka do której będę wracać..., która będzie mi towarzyszyć przez całe życie.

Pięknie wydana. Wspaniała kolorystyka .
Czytanie jej to prawdziwa rozkosz dla zmysłów....

Pięknie wydana książka, z którą można spędzić wiele cennych chwil. Skłania do refleksji o tym, co w życiu jest najważniejsze i niesie przesłanie, że czasem warto oderwać się od zabiegania. Serdecznie polecam!

Książka pozytywnie nastawienia do życia, niesie ze sobą wiele bardzo mądrych przesłań oraz przemyśleń. Bardzo przyjemna lektura dającą nadzieję i siłę. Piękna oprawa. Polecam warto przeczytać. 🙂

Nie jestem fanem poezji. Ta książka nie jest jednak samą poezją. To refleksja sięgająca w człowieku tam, gdzie stara się nie zaglądać na co dzień. To naprawdę dobry powerbank dla duszy. Bo najtrudniejsze są najprostsze rzeczy.

Powerbank dla duszy, trzecia książka Jerzego Jabłońskiego, to zbiór krótkich refleksji i dobranych pod względem przesłania wierszy. Zawiera 7 rozdziałów – każdy poświęcony jest jednej wartości, jednemu z najważniejszych obszarów, które autor – jak sam stwierdza we wstępie – próbuje odkrywać w swojej codzienności. Są to: wdzięczność, pokora, uważność, minimalizm, nadzieja, wiara i miłość.
Inspiracją do rozważań są zwyczajne sytuacje, jakie każdy z nas wielokrotnie w życiu przeżywa: pośpieszne zjedzenie posiłku, słuchanie piosenki, rozmowa o ocenach w szkole albo ratach za mieszkanie, niespodziewana zmiana pogody, która krzyżuje plany – dlatego każdy bez trudu odnajdzie w tej książce siebie, własne doświadczenia, być może refleksje i odczucia. Autor dzieli się z czytelnikiem swoimi przemyśleniami, do których te migawki codzienności go prowadzą. Ma też niezwykły talent do chwytania paradoksów rzeczywistości w krótkich utworach poetyckich, prostych, a jednocześnie głębokich.
A wszystko to z humorem i ironią, dystansem do siebie i otoczenia. Nie ma tu dydaktyzmu, autor nie poucza, ale pokazuje, z jakiej perspektywy spojrzeć na codzienność, by się nią zachwycić i odnaleźć w swoim życiu dobro.
Powerbank dla duszy to nie jest książka, którą się czyta i odstawia na półkę. Do niej się wraca, by w gorszych chwilach zaznać pocieszenia, naładować się optymizmem, odzyskać pogodę ducha i nabrać sił do mierzenia się z trudnościami. Do tego książka została pięknie wydana, w twardej oprawie ze wstążką – jest idealna na prezent dla bliskiej osoby. Osobom, które lubią zaznaczać podczas lektury wartościowe cytaty i tzw. złote myśli, radzę zrobić spory zapas znaczników :)

Potwierdzam .. prawdziwa uczta dla duszy i serca. Porywa do większego kontemplowania małych zachwytów.. unikatowe myśli, zebrane odczucia.."Świat wartości na nowo odkrywany " w tej książce poczujesz, że trzeba przytulać Nadzieję , pielęgnować Miłość, obudzić Wiarę, odszukać Pokorę, nakarmić Minimalizm, otworzyć się na Wdzięczność i zacząć być uważnym na świat i drugiego człowieka. Oto składniki dobrego życia 😉

Jurku , oby takich powerbankow coraz więcej . Zarażaj nadzieja, pięknem, tego dość trudnego świata.
Czekam na kolejne spotkanie w twardej okładce, przy filiżance kawy z kropla mleka bez laktozy 😉
Jakże kazdy z Nas ma swoje Nieogarnięte .

Taki powerbank warto mieć przy sobie 🙃☀️

Są w moim życiu chwilę gdy potrzebuję wsparcia duchowego.Autor swoją książką trafił w"tę chwile"idealnie. Podniosła mnie na duchu,wlała swieżą nadzieje,nakarmiła.Poezją jako dodatkowym balsam posmarowała otarcia.Ogólnie pisanym językiem delektowałam się.Książka bardzo porządnie wydana,okładka twarda z ładną grafiką.Gorąco polecam.

• 📚 Biblioteczka domowa
  • ✍ Autograf/dedykacja ❤️