Szukam właśnie ciebie

Wydawnictwo: Filia
Asiek

Kim on jest? Skąd przyjechał? I dlaczego patrzy na mnie tak, jak patrzył dotąd tylko jeden mężczyzna? Kim ona jest? Dlaczego mam wrażenie, że ją znam? I skąd to nieznośne przeświadczenie, że nie mam prawa do jej miłości? Ona i on. Dwoje samotnych ludzi, których nie oszczędzał los. Czy mogą jeszcze znaleźć szczęście? Czy będą umieli ocalić kruchą bliskość, która narodzi się między nimi? „Szukam...

„Szukam właśnie Ciebie” to powieść o miłości, która nie spada jak grom z jasnego nieba, lecz rodzi się powoli. To historia uczucia, które przezwycięża nawet śmierć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/278

źródło okładki: Wydawnictwo

Wioleta Sadowska | 2018-09-03
Przeczytana: 03 września 2018

"Ludzie mają te same motywacje, niezależnie od tego, w jaki kostium ich ubrano".

Nie należę do sceptyków, którzy tylko "mędrca szkiełkiem i okiem" patrzą na świat. Wierzę i czuję, że istnieje wokół nas wiele niewyjaśnionych zjawisk, które prędzej czy później zostaną odkryte. Nie spodziewałam się jednak, że w książce z okładką, na której zobaczyć można zamyśloną dziewczynę, sugerującą mi raczej dość sztampową powieść obyczajową, odnajdę wątek, który niegdyś dość mocno mnie zainteresował. Słyszeliście kiedykolwiek o pamięci tkankowej?

Agnieszka Olejnik to polonistka i anglistka, posiadająca na stanie trzech synów oraz cztery psy. Jest zapaloną podróżniczką, w przeszłości szybowniczka i wielbicielka jaskiń. Zwiedziła między innymi Czarnogórę, Bośnię, Rumunię, Estonię, czy też Sycylię. Autorka książek dla dzieci i młodzieży, a także kobiecego kryminału pt. "Dante na tropie".

Olga nie ma w życiu łatwo. Dzieciństwo spędziła wraz z bratem w domu dziecka, a teraz na jej barkach...

Lady_Ivonna | 2018-11-27

Nie było źle, ale - no cóż, Autorka potrafi opowiadać znacznie ciekawiej, lepiej. Mamy tu powieść bardziej obyczajową niż romantyczną ( okładka - można dać się oszukać ). Nie czyta się źle, ale brakuje tej iskierki.

kAMyk | 2018-08-16
Przeczytana: sierpień 2018

Gdyby nie nazwisko autorki, to książki nie wzięłabym do ręki. Zdjęcie na okładce kojarzy się raczej z tanim romansem niż dobrą literaturą obyczajową, jest zupełnie nieadekwatne do treści, a może ja już marudzę? Powiedzmy, że tak. Jeśli chodzi o okładkę to jestem na NIE, ale jeśli chodzi o wnętrzności, no to już zupełnie inna inszość. Powieść podoba mi się bardzo, co prawda początek łatwy nie był, tak jakoś trudno mi się czytało. Problematyka nietypowa, klimaty trudne, bohaterka do szczęściar nie należy, ciężkie dzieciństwo, porzucenie przez ojca, samobójstwo matki, dom dziecka, młodszy brat, dla którego musi być ostoją, no i marzenia, że jej się uda, że życie jeszcze się do niej uśmiechnie.
Sporo tego wszystkiego, powieść niesie wiele społecznych szarości, problem bezrobocia, odrzucenia, molestowania, rozkładu rodziny, moralnego upadku, a do tego szczypta czegoś, co nadaje powieści napędu i jest błyskiem nie tylko w głowie jednego z bohaterów, ale całej, świetnie skrojonej...

| 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Książka mnie rozczarowała, to było ostatnie spotkanie z Panią Olejnik. Jej styl pisarki ( przynajmniej w tej książce) nie przypadł mi do gustu. Choć książka porusza dość mocne tematy przy lekkim piórze stały się mało istotne i trochę mało realne. Najbardziej rozczarowała mnie osoba Oskara wydało mi się mało realistyczna. Wątek Kuby był bardziej mroczniejszy i wg mnie bardziej dopracowany.

asia_33 | 2018-10-01
Przeczytana: 01 października 2018

Sądząc po okładce byłam przekonana że biorę do czytania romans,pozory i okładki jednak mylą,bo owszem dostałam powieść obyczajową ze sporą dawką sensacji.
Olga główna bohaterka pracuje w sklepie ogrodniczym,sama wychowuje młodszego brata Kubę,który nagle znika.W życiu dziewczyny pojawia się tajemniczy Oskar,czy chłopak ma jakiś związek ze zniknięciem jej brata??
Wciągająca powieść,w której wiele rzeczy ma drugie dno.Polecam!!

Wioleta Witt | 2018-06-24
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Bardzo ciekawa pozycja napisana z perspektywy trzech bohaterów, dzięki czemu możemy dokładnie zapoznać się z ich historią oraz połączyć puzzle w jedną całość. Uwielbiam takie zaskakujące historie. Czytałam z zaciekawieniem i zapartym tchem.

1991monika | 2018-08-23

Olga Borecka ma dwadzieścia trzy lata i jest prawnym opiekunem swojego piętnastoletniego brata Jakuba. Niestety przed laty ojciec ich zostawił, a matka popełniła samobójstwo, więc przez pewien czas mieszkali w domu dziecka. Dziewczyna utrzymuje ich oboje, jednak Kuba sprawia coraz więcej problemów wychowawczych. Jakby tego było mało Olga ma również pecha w miłości do czasu aż do Rakowa przybywa pewien tajemniczy mężczyzna, którego nikt nie zna. Czy los w końcu się uśmiechnie do kobiety?

Agnieszka Olejnik jest autorką kilkunastu książek, a oprócz tego prowadzi bloga „Barwy i smaki mojego życia”, na którym publikuje informacje o książkach, fotografowaniu przyrody, zdrowej kuchni oraz nalewkach. Ja twórczość tej autorki poznałam za sprawą serii „Mansarda pod aniołami”, która wywarła na mnie niezwykle pozytywne wrażenie, więc od jakiegoś już czasu planowałam sięgnąć po inną jej książkę z poza tej serii.

Cała historia została podzielona na 3 części. W pierwszej oraz drugiej...

Katja | 2018-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Dzisiejszą recenzję rozpocznę od wyjaśnienia znaczenia pewnego słowa, które pojawia się w książce Pani Agnieszki.

Pamięć tkankowa, to umiejętność zapamiętywania na poziomie tkanki wszelkich naszych doznań tych pozytywnych i negatywnych, czyli bólu, radości, wrażeń, przeżyć itp. Te odczucia w szerokim znaczeniu tego słowa mają wpływ na jakość naszego życia. A jaki wpływ ma pamięć komórkowa na osoby, które w wyniku transplantacji otrzymały organy od osób zupełnie obcych?

Książka jest napisana z punktu widzenia trzech bohaterów – Oli, Oskara i Kuby. Pozwala to na dokładne zapoznanie się z historią wszystkich postaci z różnej perspektywy. Ich relacje się wzajemnie uzupełniają tworząc w efekcie spójną całość.

W posłowiu czytamy, że do napisania książki autorkę zainspirowały pogawędki z mamą kiedy to w pewnym momencie padło określenie „pamięć tkankowa”. Umiejętnie temat wykorzystała przy tworzeniu postaci Oskara. W powieści autorka poruszyła bardzo bolesny temat pedofilii,...

palalela | 2018-08-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Gdy jakaś książka wyjątkowo przypadnie mi do gustu, sięgam po następną osoby, która ja napisała. Z tego właśnie powodu chwyciłam po "Szukam właśnie ciebie" i... nie mogłam uwierzyć, że ten bełkot o biednej, pracowitej sierotce wyszedł spod pióra Tej, co napisała "Cuda i cudeńka". Ale potem pojawił się Oskar ze swoimi tajemnicami i... cieszę się, że przebrnęłam przez początek, bo od 2. rozdziału (ha, nawet w końcówce 1.) to bardzo dobra lektura jest. Są tu elementy romantyczne i metafizyczne, obrzydliwe i przerażające. Można pogłówkować, wzruszyć się, wkurzyć i w stronę nieboskłonu pomstować. Zapowiadało się nudno i rozwlekle, wyszło intrygująco i dojąca do myślenia. Polecam!

Beata | 2018-06-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2018

No cóż mogę napisać. Chyba tylko tyle, że czytałam lepsze pozycje książkowe Pani Agnieszki Olejnik. Ta książka aż tak bardzo mnie nie zachwyciła. Chociaż nie powiem, że była kiepska, ale … No właśnie, ale nie rewelacyjna.