Szukam właśnie ciebie

Wydawnictwo: Filia
Asiek

Kim on jest? Skąd przyjechał? I dlaczego patrzy na mnie tak, jak patrzył dotąd tylko jeden mężczyzna? Kim ona jest? Dlaczego mam wrażenie, że ją znam? I skąd to nieznośne przeświadczenie, że nie mam prawa do jej miłości? Ona i on. Dwoje samotnych ludzi, których nie oszczędzał los. Czy mogą jeszcze znaleźć szczęście? Czy będą umieli ocalić kruchą bliskość, która narodzi się między nimi? „Szukam...

„Szukam właśnie Ciebie” to powieść o miłości, która nie spada jak grom z jasnego nieba, lecz rodzi się powoli. To historia uczucia, które przezwycięża nawet śmierć.

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/278

źródło okładki: Wydawnictwo

MagdaMaj | 2018-07-14
Przeczytana: 14 lipca 2018

Książka mnie rozczarowała, to było ostatnie spotkanie z Panią Olejnik. Jej styl pisarki ( przynajmniej w tej książce) nie przypadł mi do gustu. Choć książka porusza dość mocne tematy przy lekkim piórze stały się mało istotne i trochę mało realne. Najbardziej rozczarowała mnie osoba Oskara wydało mi się mało realistyczna. Wątek Kuby był bardziej mroczniejszy i wg mnie bardziej dopracowany.

Wioleta Witt | 2018-06-24
Na półkach: Ebook, Przeczytane
Przeczytana: 23 czerwca 2018

Bardzo ciekawa pozycja napisana z perspektywy trzech bohaterów, dzięki czemu możemy dokładnie zapoznać się z ich historią oraz połączyć puzzle w jedną całość. Uwielbiam takie zaskakujące historie. Czytałam z zaciekawieniem i zapartym tchem.

palalela | 2018-08-11
Na półkach: 2018, Przeczytane, E-book
Przeczytana: 11 sierpnia 2018

Gdy jakaś książka wyjątkowo przypadnie mi do gustu, sięgam po następną osoby, która ja napisała. Z tego właśnie powodu chwyciłam po "Szukam właśnie ciebie" i... nie mogłam uwierzyć, że ten bełkot o biednej, pracowitej sierotce wyszedł spod pióra Tej, co napisała "Cuda i cudeńka". Ale potem pojawił się Oskar ze swoimi tajemnicami i... cieszę się, że przebrnęłam przez początek, bo od 2. rozdziału (ha, nawet w końcówce 1.) to bardzo dobra lektura jest. Są tu elementy romantyczne i metafizyczne, obrzydliwe i przerażające. Można pogłówkować, wzruszyć się, wkurzyć i w stronę nieboskłonu pomstować. Zapowiadało się nudno i rozwlekle, wyszło intrygująco i dojąca do myślenia. Polecam!

Katja | 2018-06-30
Przeczytana: 30 czerwca 2018

Dzisiejszą recenzję rozpocznę od wyjaśnienia znaczenia pewnego słowa, które pojawia się w książce Pani Agnieszki.

Pamięć tkankowa, to umiejętność zapamiętywania na poziomie tkanki wszelkich naszych doznań tych pozytywnych i negatywnych, czyli bólu, radości, wrażeń, przeżyć itp. Te odczucia w szerokim znaczeniu tego słowa mają wpływ na jakość naszego życia. A jaki wpływ ma pamięć komórkowa na osoby, które w wyniku transplantacji otrzymały organy od osób zupełnie obcych?

Książka jest napisana z punktu widzenia trzech bohaterów – Oli, Oskara i Kuby. Pozwala to na dokładne zapoznanie się z historią wszystkich postaci z różnej perspektywy. Ich relacje się wzajemnie uzupełniają tworząc w efekcie spójną całość.

W posłowiu czytamy, że do napisania książki autorkę zainspirowały pogawędki z mamą kiedy to w pewnym momencie padło określenie „pamięć tkankowa”. Umiejętnie temat wykorzystała przy tworzeniu postaci Oskara. W powieści autorka poruszyła bardzo bolesny temat pedofilii,...

Beata | 2018-06-30
Na półkach: 2018, Przeczytane
Przeczytana: czerwiec 2018

No cóż mogę napisać. Chyba tylko tyle, że czytałam lepsze pozycje książkowe Pani Agnieszki Olejnik. Ta książka aż tak bardzo mnie nie zachwyciła. Chociaż nie powiem, że była kiepska, ale … No właśnie, ale nie rewelacyjna.

Agnieszka | 2018-07-26
Przeczytana: 25 lipca 2018

Książka godna polecenia. Zaskakuje, nie spodziewałam się takiej fabuły.

Ofieczka | 2018-08-14

Mam bardzo mieszane odczucia po przeczytaniu tej książki. Bardzo mnie ciekawiła i wciągnęła ale jakby w pewnym momencie się rozczarowałam, że nie tego oczekiwałam... zwłaszcza wątek Andrzeja z Kubą... Oczywiście zakończona pięknym happy endem :)

ena | 2018-08-07
Przeczytana: 07 sierpnia 2018

Miałam mieszane uczucia co do tej książki po przeczytaniu kilku opinii,trzy razy ja odkładałam ale wkoncu udało mu się ją przeczytać. I powiem szczerze mi się ta książka strasznie podobała, jest zagadka​,uczucie. Super a więc polecam!

agatson | 2018-07-11

Nie zrobiła na mnie dużego wrażenia nie było wielkiego wow. Nie jest zła ale ten temat poruszany w książce mi nie podszedł. Polecam

Aleksandra | 2018-08-13
Na półkach: 52/2018, Przeczytane, Posiadam