Lato utkane z marzeń

Okładka książki Lato utkane z marzeń Gabriela Gargaś
Okładka książki Lato utkane z marzeń
Gabriela Gargaś Wydawnictwo: Czwarta Strona Cykl: Wieczór taki jak ten (tom 2) literatura obyczajowa, romans
Wieczór taki jak ten (tom 2)
Czwarta Strona
2023-06-14
2018-07-18
literatura polska

Świetna i bardzo wciągająca książka. Zakończenie zdecydowanie inne niż można się spodziewać. Polecam!

Dawno nie czytałam czegoś tak złego. Nie byłam nawet w stanie dotrwać do końca.

Dawno nie czytałam czegoś tak złego. Nie byłam nawet w stanie dotrwać do końca.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Czwarta Strona ✨

"WIESZ, BO JA MYŚLAŁAM, że między Tobą i mną: wszystko. Bo musiało przecież być to coś. Nie wierzę, że nie było nic. Nie mogłam sobie tego uroić, wyobrazić. Widziałam to w Twoich oczach, w uśmiechu. Cały wszechświat był w Twoim spojrzeniu".

🌄 Miśka nie może doczekać się wakacji, bo nareszcie będzie mogła spędzić z ukochanym trochę więcej czasu. Jednak wspólny urlop nie wygląda jednak tak, jak dziewczyna sobie zamarzyła. Pojawiło się wiele łez, bólu i tęsknoty. Do pensjonatu przyjeżdża Przemek - jej kolega ze szkolnych lat. Może to on okaże się lekiem na całe zło? Do Złotkowa przyjeżdża też Amelia z córkami, a swoje wakacje spędza u matki, z którą od lat nie utrzymywała kontaktu. Jakie sekrety skrywa każda z kobiet?

🌄 Kolejny raz Gabriela Gargaś zabiera nas do niewielkiej miejscowości ukrytej pośród natury, gdzie czas płynie inaczej, a ludzie znajdują chwilę, by się zatrzymać i wziąć głęboki wdech. W tej powieści czytelnik bierze udział w podróży pełnej miłości, tajemnic i przygód. Język, w jakim napisana jest książka, jest lekki i łatwy do zrozumienia. Powieść jest pełna emocji i cudownych cytatów, które zaraz wylądujá w moim notesie 🤩.
"Lato utkane z marzeń" to idealna lektura na letnie wieczory, kiedy chcemy oderwać się od rzeczywistości i przenieść w magiczny świat romansu. Wciągająca fabuła i piękne opisy sprawiają, że trudno oderwać się od tej powieści ☺️.

Współpraca reklamowa z Wydawnictwem Czwarta Strona ✨

🌄 Miśka nie może doczekać się wakacji, bo nareszcie będzie mogła spędzić z...

"- Nie słyszałaś, że miłość można wyrazić na mnóstwo sposobów?
Pewnie, że o tym słyszała. "Włóż szalik", "zamknij pasy", "przytul się". "Pójdę tam z Tobą", "potrzymam cie za rękę", "gdyby nie ty", "tylko ty", "zróbmy to razem", " upiekłam twoje ulubione ciasto", "jestem". "Po prostu jestem dla ciebie."

Miśka prowadzi pensjonat w Złotkowie. Opiekuje się również młodszym bratem, a kiedy tylko znajdzie czas pomaga babci w kawiarni. Cieszy się z nadchodzącego lata, w końcu będzie mogła spędzić czas z ukochanym. Niestety nie wszystko toczy się po jej myśli, a wakacje zamiast zbliżyć do siebie zakochanych wręcz ich od siebie oddalają. Lato okaże się pełne bólu, łez i tęsknoty. Czy coś się zmieni, gdy w pensjonacie pojawi się Przemek, kolega ze szkolnych lat?

Do Złotkowa przyjeżdża też Amelia ze swoimi córkami. Spędzi te wakacji u matki, z którą długi czas nie miała kontaktu. Czy nadrobią stracony czas ? Czy będą w stanie sobie wybaczyć? Jakie tajemnice wyjdą na jaw?

Malownicza miejscowość, nadchodzące lato, słoneczne dni.. Różni bohaterowie, inny bagaż doświadczeń, całkiem inne przeżycia i pragnienia. Czy bohaterów czeka happy end?

Jestem pod wrażeniem tego, jak autorka połączyła losy bohaterów w jedną całość, gdzie wspólnym mianownikiem jest Złotkowo. Przedstawiła nam rzeczywistość, w której codziennie próbujemy się odnaleźć. Ukazała ludzkie problemy, rodzinne relacje, a także konsekwencje swoich decyzji. Ta książka pokazuje, że życie pisze różne scenariusze, czasem lepsze, czasem gorsze. Nie wszysyko toczy się zawsze po naszej myśli. A czas jest ulotny i szybko przemija. Jest to bardzo życiowa książka. Wiele razy zastanawiałam się, jak ja zachowałabym się na miejscu bohaterów.

W tej książce znajdziecie naprawdę wiele emocji, przez to, że losy bohaterów są różne. Miśka była bardzo ciepłą, sympatyczną i pomocną osobą, z sercem na dłoni. Miała swoje miejsce na ziemi i plan na przyszłość. Zaimponowała mi, kiedy postawiła siebie ponad miłość. Zasługiwała na szczęście.

Amelia jest postacią, której najbardziej współczułam. Jej los potoczył się zupełnie inaczej, niż by tego chciała. Osoby, które powinny być przy niej, wspierać ją i kochać zawiodły ją najbardziej. Nie miała łatwego startu w dorosłe życie. A pod koniec książki jej życie skomplikowało się jeszcze bardziej... było jeszcze więcej bólu, łez i cierpienia.

Czy Miśka odnalazła miłość na jaką zasługiwała? Czy Amelia wybaczyła innym? Czy czeka je happy end? Sprawdźcie!

"- Nie słyszałaś, że miłość można wyrazić na mnóstwo sposobów?

Miśka prowadzi pensjonat w Złotkowie. Opiekuje się również młodszym...

@book.moodpl

„Lato utkane z marzeń” to książka, która jest magiczna, a od fabuły ciężko będzie oderwać się. Jest to drugi tom serii „Wieczór taki jak ten” i przyznam szczerze, że bardzo polubiłam tę serię oraz głównych bohaterów.
Akcja w książce rozgrywa się w malowniczym, magicznym Złotkowie w Bieszczadach, gdzie już po samej scenerii można zakochać się w tej historii. W Złotkowie znajduje się Różany Pensjonat prowadzony przez Miśkę oraz cudowna, urokliwa kawiarnia prowadzona przez babcię dziewczyny, „Cynamonowe Serca”. Książka dostarcza dużo skrajanych emocji. Mamy momenty wzruszenia, miłości, gdzie kibicujemy bohaterom historii, ale też niektóre sytuacje i czyny, nie są dla nas zrozumiałe. Momentami można zdenerwować się na bohaterów. Ale oni są tylko ludźmi, którzy też popełniają błędy ucząc się życia na ich przykładzie. Książka przez głównych bohaterów wręcz jest magiczna. Uwielbiam tę serię, a to wydanie jest przepiękne, które jest wznowieniem. Jestem bardzo ciekawa jak zostanie wydany trzeci tom z serii.
Bardzo lubię twórczość Gabrysi Gargaś, która w swoich powieściach tworzy magiczne historie, które nie są przesłodzone, czy podkoloryzowane, a wręcz gorzkie, momentami bolesne, tak jakby napisało je samo życie. Polecam !

@book.moodpl

W poprzednie święta trafiłam na świetną książkę od @gabriela_gargas "Wieczór taki jak ten" i się zakochałam w Złotkowie i w bohaterach książki. A teraz miałam przyjemność przeczytać "Lato utkane z marzeń", które jest kontynuacją tej niesamowitej opowieści.

Złotkowo to mała mieścina w Bieszczadach, która każdego oczaruje swoją magią. Znajduje się tam Różny Pensjonat prowadzony przez Miśke oraz cudowna kawiarnia jej babci Cynamonowe Serca. To miejsce jest pełne życzliwych ludzi i czekającej na każdym progu miłości. Każdy z bohaterów zazna tych wszystkich emocji i uczuć, a ich życia niespodziewanie zupełnie się zmienią.
Książka jest napisana bardzo przyjemnie i czyta się ją naprawdę szybko. Sprawia to czytelnikowi ogromną przyjemność i dostarcza tak wyczekiwanej przez nas rozrywki. Jest to idealna pozycja na letni dzień, albo wieczór z dobrą herbatą czy lampką wina. Bohaterowie są wyraziści i od razu można poczuć, jakby się ich znało osobiście. Ja bardzo polubiłam Miśke i Amelie oraz niektórych sympatycznych panów, którzy pojawiają się w trakcie historii. Natomiast na innych bohaterów się obraziłam i zdenerwowałam. A to wszystko jest tylko dowodem, że czytając tą książkę zaczyna się żyć tą historią! Nie mogę się doczekać jak w kolejne święta sięgnę po trzeci tom tej serii, bo zakończenie zostawia wiele pytań o dalsze losy bohaterów.
Naprawdę mogę Wam serdecznie polecić "Lato utkane z marzeń"!

Słuchajcie! Jaka to jest ciepła książka! Przeczytałam ją na jednym tchu. Książka opowiada historie kilku ludzi, którzy mieszkają w małym miasteczku w Bieszczadach. W książce nie ma owijania w bawełnę i nudnego przeciągania. Opowiedziane historie są konkretne i łapiące za serducho. Jest Miśka, która sama opiekuje się młodszym bratem. Jadwiga, która po latach spotyka się ze swoją córką i poznaje wnuczki. Jest Amelia, która po przejściach z mężczyznami odnajduje spokój. Jest jeszcze wiele ciekawych wątków.

⛰️Gabriela Gargaś tym razem zabiera nas do Złotkowa, miejscowości osadzonej gdzieś w Bieszczadach, tkając trudną i poruszającą historię o kobietach, których życie nie rozpieszczało. Spokój, cisza, swojskość, pozwalająca się wygodnie ułożyć w fotelu, posłuchać świergotu ptaków, poczuć zapach maciejki. Mimo leniwie szemrzących strumyków i upływających zachodów słońca, życie toczy się cały czas. I to życie, które potrafi być okrutne i bezwzględne. Miśka liczy na lato pełne miłosnych uniesień w towarzystwie ukochanego, ale czy on okaże się rycerzem na białym koniu? Amelia odwiedza matkę, z którą kiedyś zerwała kontakt, porzucając Polskę i swoje korzenie. Czy ma szansę na szczęśliwy powrót na łono ojczyzny? To historia słodko- gorzka, która pozostawia żal na dnie serca, ale też daje nadzieję na lepsze jutro i optymistyczne zakończenie. Lekcja życia, pokazująca błędy jakie popełniamy i emocje, pod wpływem których tracimy panowanie nad sytuacją. Szczególnie historia Amelii chwyta za serce i budzi naszą wrażliwość na smutek i ból kobiecej duszy, samotnej, dryfującej pośród mrowia ludzi, porażającej intymnością i budzącą się nadzieją...

⛰️Gabrysia Gargaś należy do polskich autorek, po które sięgam " w ciemno", tzn wiem, że mnie nie zawiedzie. Język, prosty i plastyczny, pełen skrywanych emocji i prawdziwych przeżyć, przyziemnych spraw i autentycznych wzruszeń. Dogłębnie ukazuje prozę życia przyoblekając ja w wachlarz różnych emocji i czułych wspomnień. To część druga, cykl "Wieczór taki jak ten" .

Kto z nas nie lubi przenieść się choć na chwilę do miejsc mniej znanych. Takich, które są lekko oderwane od rzeczywistości. Mała społeczność, wspierająca się wzajemnie. Do tego piękne widoki na Bieszczadzkie szczyty. Aż chce się zaczerpnąć oddechu i przymknąć na chwilę oczy. Właśnie do takiego magicznego miejsca zabrała nas Gabriela Gargaś w książce "Lato utkane z marzeń", które jest kontynuacją losów Miśki ze Złotkowa. Niemniej można również czytać śmiało bez znajomości pierwszego tomu, ponieważ fabularnie nie wywiera on większego wpływu.
Dwie kobiety Miśka i Amelia. Dzieli je tak wiele, a połączyła piękna przyjaźń. Każda z nich ma swoje bolączki. Obie zostały zranione i ciężko im ponownie zaufać, a złamane serce leczy się długo i nie zawsze skutecznie. Czy uda im się odnaleźć siebie i obdarzyć uczuciem drugą osobę?
Gabriela Gargaś stworzyła niezwykle piękną i przyziemną historię. To może być opowieść o Tobie, o mnie czy o kimkolwiek innym. Jest na wskroś autentyczna, a sceny które się w książce pojawiają, wywierają na czytelniku wrażenie naturalności. Piękno, jakie potrafi przekazać autorka w postaci liter, jest czymś nadzwyczajnym, niesamowitym, godnym podziwu.
Bohaterowie tej powieści są normalni. Mają swoje wady i zalety. Ich ego nie jest wybujałe, mają ambicje i chęci do działania. Bardzo podobało mi się to zestawienie rożnych charakterów. Każdy z nich odebrał w tej książce ważne role, co tylko dostarczało uczucie spełnienia.
Ta książka pomimo sielankowej aury, pięknego otoczenia, bieszczadzkiej oazy, do końca lekką nie jest. Autorka subtelnie porusza tematy bardziej złożone, trudniejsze i niejednokrotnie bolesne. Niemniej robi to tak, by nie przytłoczyć ich nadmiarem, a tylko ubarwić bardzo dobrze skrojoną fabułę. Mnie ta książka całkowicie kupiła i zdecydowanie ją polecam.

Lato utkane z marzeń, a właściwie uplecione z aromatów, dźwięków i uczuć. Z upajającego zapachu jaśminu i maciejki, ożywczego powietrza po burzy czy świeżo wyciągniętego z pieca ciasta z truskawkami, a u schyłku lata ze śliwkami. To jedyna w swoim rodzaju opowieść napisana ludzkimi emocjami, tak jak to tylko Gabriela Gargaś potrafi. Choć nie czytałam poprzedniego tomu tej serii, od razu zostałam wciągnięta do Złotkowa - małej miejscowości gdzieś w Bieszczadach, gdzie panuje cisza i spokój ze strony pędzącego współczesnego świata, ale zdecydowanie nie pod względem życiowych rozterek, które dotykają bohaterów.

Wszyscy oni pragną miłości, bliskości drugiego człowieka, przypominają sobie, że w życiu czasami można się pogubić i wiele razy zmieniać raz obraną drogę, ponieważ zawsze jest przestrzeń na przemyślenie pewnych spraw i wartości. Zawsze warto wybaczać, a jeśli jest to zbyt trudne to może tylko wysłuchać drugiego człowieka i zapewnić mu spokój duszy. Autorka ma dar do pisania książek, gdzie bardzo łatwo utożsamiać się z bohaterami i współodczuwać ich emocje, czasem zupełnie niewygodne i bolesne. Tak wydarzyło się i tym razem, a dzięki wartkiej akcji i sporej ilości dialogów okraszonych ciętym, a czasem pikantnym humorem przeczytałam ją w ciągu jednego dnia i nosiłam ze sobą wszędzie, ponieważ ciężko było mi się od niej oderwać. Teraz muszę nadrobić poprzedni tom i choć wiele wydarzeń nie będzie już dla mnie nowością, to przeczuwam, że i tak lektura okaże się strzałem w dziesiątkę.

Na zakończenie kilka zdań o samej fabule. Rzecz dzieje się w małej, bieszczadzkiej wsi, gdzie kobiety biorą się z życiem za bary. Jedna prowadzi własny pensjonat i zamierza właśnie spędzić cudowny urlop z ukochanym. Jej babcia prowadzi cukiernię. Czy w tak małej miejscowości ma to sens? Natomiast Amelia przyjeżdża do matki, z którą nie widziała się od lat. Nie wie czy uda się im odbudować relacje. Jak to w małej miejscowości ich losy ciągle się przenikają i zazębiają tworząc naprawdę piękną i wzruszającą opowieść o zwyczajnym i czułym życiu w sercu Bieszczad.

• Przeczytane w 2018