Szukam właśnie ciebie

literatura obyczajowa, romans
Filia
2018-06-20
2018-06-20
literatura polska marzenie odmiana losu powieść obyczajowa relacje damsko-męskie spotkanie szczęście uczucie

Fajna można przeczytać

Fajna można przeczytać

Trochę zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałam się dość infantylnej pozycji, jednak książka okazała się całkiem przyziemną pozycją, poruszającą trudne i ważne tematy.

Początkowo wydawało się, że będzie to latwa, lekka i przyjemna lektura...natomiast nic bardziej mylnego...nowe życie...traumy, zbrodnia, chore uczucia...ale mozna tez w niej znalezc ogrom milosci oraz nadzieji. Polecam

Ciekawa, koniec zaskakujący.

Ciekawa, koniec zaskakujący.

Książka to jedno wielkie rozczarowanie. Recenzja pięknie napisana lecz praktycznie więcej w niej wątków pobocznych niż to co w recenzji. Początek niby rozkręca się lecz potem Olga główna bohaterka schodzi na boczny tor i nie wraca. Wchodzi nowy bohater a potem zaczyna się wątek pedofilski i homoseksualny aż myślałem już przerwać. Nie wiem co pisarka chciała tym osiągnąć ale wątek seksu dorosłej Olgi dosłownie wspomniała w kilku słowach za to wątek miłości i seksu dorosłego faceta z dzieckiem rozwinięte do szczegółów i ciągnięty aż się rzygać chce. Zakończenie też takie nijakie. To moja pierwsza i ostatnia książka tej autorki. Szkoda sobie umysłu zaśmiecaj jej stylem i treściami.

Niesamowita powieść, która z każdą stroną zaskakiwała mnie coraz bardziej.
Sądząc po okładce spodziewałam się lekkiego romansu, a otrzymałam poruszającą i do bólu prawdziwą historię.
Powieść ta jest podzielona na kilka części, dzięki czemu możemy poznać historię z perspektywy każdego z bohaterów.
Do samego końca autorka trzyma czytelnika w napięciu. Do końca też odkrywamy kolejne elementy układanki. które tworzą spójną całość.

Niesamowita powieść, która z każdą stroną zaskakiwała mnie coraz bardziej.
Do samego końca autorka trzyma czytelnika w napięciu. Do końca też...

Zaskakująca.

Zaskakująca.

Olga nie miała łatwego życia, wraz z bratem Kubą po śmierci matki i ucieczce ojca wychowywali się w domu dziecka. Mimo młodego wieku dziewczyna robiła co mogła by bratu niczego nie zabrakło jednak trudny wiek w jaki wchodził nie pomagał. Zakochana w dziennikarzu Pawle myślała, że są w stanie stworzyć szczęśliwy związek jednak mężczyzna nie potrafił się określić względem żony i młodej kochanki. Pewnego dnia Kuba znika bez śladu a jakiś czas później Paweł ginie w nieszczęśliwym wypadku nie zdążywszy wyjawić Oldze czego dowiedział się w sprawie zaginięcia jej brata. Kim jest więc Oskar, który od niedawna jest nowym pracownikiem stacji paliw i nie pamięta kompletnie nic ze swojego dotychczasowego życia za to jakaś nie widzialna siła przyciąga go do Olgi. Przepełniony nie zrozumianymi wyrzutami sumienia i poczuciem winy boi się określić swoje uczucia względem kobiety. Jest to historia w której do końca nie wiadomo komu można w pełni zaufać a od kogo lepiej trzymać się z daleka. Jedno z moich kolejnych czytelniczych odkryć jeśli chodzi o autora. Zapowiadajaca się typowo obyczajowa historia jest niesamowicie wciągająca i bardzo zaskakująca, szczerze nie spodziewałam się takiego obrotu spraw.

Mam mieszane uczucia, po przeczytaniu tej książki.
Nie zachęciła mnie już sama okładka, która sugerowała jakieś infantylne wypociny anonimowego autora. Gdyby nie nazwisko pani Olejnik na okładce, pewnie bym się na tę książkę nie zdecydowała.
Sam tytuł również brzmi banalnie. Na taki tytuł może wpaść każdy.
Podczas czytania, niestety musiałam ominąć kilka stron z powodu zbyt szczegółowych opisów scen. Mam bardzo bujną wyobraźnię i niektórych rzeczy nie chcę oglądać. Ci, którzy przeczytali książkę będą wiedzieli o których scenach mowa, inni dopiero się dowiedzą.
Kolejną słabą stroną jest postać Olgi. Płytka, niezapadająca w pamięć, zbyt naiwna (szczególnie po ciężkich przeżyciach z dzieciństwa) a przez to nienaturalna.

Plusem są ciężkie tematy, jakich nie bała się podjąć autorka.

Ogólnie czytało się szybko, zachęcam do przeczytania.

Mam mieszane uczucia, po przeczytaniu tej książki.
Sam tytuł również brzmi banalnie. Na taki tytuł może wpaść każdy.
Podczas czytania, niestety musiałam ominąć kilka stron z powodu...

Jest coś takiego w powieściach Agnieszki Olejnik, że głęboko mnie poruszają… Długo nie mogę przestać myśleć o postaciach, które zostają przez nią wykreowane. Chyba dlatego, że są niezwykle prawdziwe.
Tym razem jest podobnie – trudno zapomnieć o skomplikowanych losach Olgi, Kuby i Oskara.
Dziewczyna po opuszczeniu domu dziecka pracuje w centrum ogrodniczym i opiekuje się nastoletnim bratem. Jej samotność, zmęczenie, rozpaczliwe pragnienie stabilizacji są wręcz namacalne, a poczucie nieszczęścia potęguje dziwny nieskonsumowany romans, w który się wdaje. A los jej nie oszczędza – ukochany ginie w wypadku, a brat znika w niewyjaśnionych okolicznościach…
Wtedy w okolicy osiedla się nieznajomy szatyn, który w niezrozumiały, przedziwny sposób czuje przywiązanie do Olgi - dziewczyny o jagodowych oczach… Obserwujemy narodziny więzi, fascynacji, ale czy uda im się stworzyć związek, zaznać ciepła i miłości – doczytajcie sami!
Jest to powieść dla tych, którzy wierzą w przeczucia, duszę i serce – przechowujące emocje i wspomnienia. A także dla tych, którzy nie wierzą – bo być może zmienią zdanie…

Dodaj cytat z książki Szukam właśnie ciebie