Szukam właśnie ciebie

Agnieszka Olejnik Wydawnictwo: Filia literatura obyczajowa, romans
Filia
2018-06-20
2018-06-20
literatura polska marzenie odmiana losu powieść obyczajowa relacje damsko-męskie spotkanie szczęście uczucie

Książki mają to do siebie, że jedne wciągają od razu, inne dopiero po iluś stronach. a jeszcze inne wcale i się człowiek męczy, albo rzuca w kąt. Ta powieść należała do drugiej kategorii. Pisana z perspektywy różnych bohaterów, co bardzo lubię. Powoli odkrywała ich tajemnice.
Tym razem mamy historię Olgi, która zakochuje się w żonatym facecie. Miłość jest bez perspektyw, ponieważ facet nie zostawi żony z uwagi na finanse. Niemniej jednak mydli dziewczynie oczy.
Kolejny bohater Oskar podczas wypadku komunikacyjnego ratuje dzieciaczka, ale sam jest mocno pokiereszowany. Podczas operacji okazuje się, że jedna jego nerka w ogóle nie funkcjonuje a druga ucierpiała w wypadku i potrzebny jest przeszczep. Niestety gdy budzi się z narkozy okazuje się, że stracił pamięć, a poza tym jest zupełnie innym człowiekiem. Inaczej się wysławia, zaczyna czytać książki i lubi inne rzeczy do jedzenia. Nawiązuje też znajomość z Olgą, która budzi u niego niezrozumiałe wyrzuty sumienia.
Jest jeszcze Kuba - brat Olgi, który mając 15 lat jest uwodzony przez szefa siostry. Chłopak jest zdezorientowany. Nie wie, czy jest gejem.
Wszystkie te historie splatają się ze sobą, tworząc zakończenie, którego się nie spodziewałam. Znowu okazuje się, że ludzie mają co najmniej kilka twarzy.
Serdecznie polecam.

Fascynujące scenariusze pisze życie. O przerażające zarazem. "Szukam właśnie Ciebie" jest doskonałym przykładem zawiłych ścieżek życia. Trudne relacje, przypadkowe zdarzenia i obrzydliwe tło tworzą trudną sytuację, ktora wymyka się spod "kontroli". A gdzieś w tym wszystkim zaplątane są uczucia, pragnienia i walka o lepsze jutro.

Niesamowita opowieść. To już druga książka tej autorki, ale na pewno nie ostatnia. Książka na pozór wydaje się raczej miłosną historią, ale autorka z niesamowitą łatwością i opisami przynosi nas w bardziej głębokie przemyślenia, porusza trudne tematy. Książka jest zaskakującą i bardzo wciągająca, o czym świadczy nieprzespana noc. Zaskakujące zakończenie i bardzo trudne losy bohaterów książki nie pozwalają się oderwać aż do ostatniej strony.

Trzecia przeczytana przeze mnie książka pani Olejnik.
Ta babka to normalnie geniusz jakiś jest. Zdecydowanie moja ulubiona polska pisarka!
Jej książki to takie, które można by przeczytać w jeden dzień, gdyby miało się tyle czasu.
Może troszkę rozczarowało mnie, że przeszczepionym narządem nie było serce, ale może to i dobrze, może byłoby to też trochę zbyt przesłodzone?

Pani Olejnik po prostu super pisze, świetny język, czyta się fenomenalnie. A przedstawia przy tym tak ważne i trudne tematy.
Już się cieszę na kolejne spotkanie z jej twórczością :)

Trzecia przeczytana przeze mnie książka pani Olejnik.
Początek nie zapowiadał tak fascynującej historii, która jak przy poprzednich dwóch wbiła mnie w kanapę/fotel autobusowy/kolej podmiejską....

To moje pierwsze spotkania a autorką. Bardzo wciągnęła mnie historia Olgi. Mnie zakończenie zaskoczyło a zerwane noce świadczą że powieść naprawdę jest dobrze napisana. Polecam.

Trochę zaskoczyła mnie ta książka. Spodziewałam się dość infantylnej pozycji, jednak książka okazała się całkiem przyziemną pozycją, poruszającą trudne i ważne tematy.

Początkowo wydawało się, że będzie to latwa, lekka i przyjemna lektura...natomiast nic bardziej mylnego...nowe życie...traumy, zbrodnia, chore uczucia...ale mozna tez w niej znalezc ogrom milosci oraz nadzieji. Polecam

Ciekawa, koniec zaskakujący.

Ciekawa, koniec zaskakujący.

Książka to jedno wielkie rozczarowanie. Recenzja pięknie napisana lecz praktycznie więcej w niej wątków pobocznych niż to co w recenzji. Początek niby rozkręca się lecz potem Olga główna bohaterka schodzi na boczny tor i nie wraca. Wchodzi nowy bohater a potem zaczyna się wątek pedofilski i homoseksualny aż myślałem już przerwać. Nie wiem co pisarka chciała tym osiągnąć ale wątek seksu dorosłej Olgi dosłownie wspomniała w kilku słowach za to wątek miłości i seksu dorosłego faceta z dzieckiem rozwinięte do szczegółów i ciągnięty aż się rzygać chce. Zakończenie też takie nijakie. To moja pierwsza i ostatnia książka tej autorki. Szkoda sobie umysłu zaśmiecaj jej stylem i treściami.

Fajna można przeczytać

Fajna można przeczytać