Miłość ma twoje imię

Okładka książki Miłość ma twoje imię Ilona Gołębiewska
Okładka książki Miłość ma twoje imię
Ilona Gołębiewska Wydawnictwo: Muza literatura obyczajowa, romans
Muza
2018-06-06
2018-06-06
literatura polska

Ania Janowska młoda kobieta z traumą po śmierci mamy zostaje opuszczona przez ojca i starszego brata. Doskonale radzi sobie w trzech pracach. Niestety zostaje zmuszona do opuszczenia pokoju, który wynajmuje u koleżanki. Na pomoc przychodzą przyjaciele. Daniel, który traktuje Anię jak siostrę oraz Zosia koleżanka z fundacji, gdzie kobiety są wolontariuszkami. Czy Ania przyjmie którąś z propozycji? O tym przeczytajcie sami.
Jakie zmiany szykuje los dla bohaterów, kogo postawi na ich drodze? Kto zostanie zdradzony? Komu posypie się zdrowie? A kto spełni swoje marzenia? Czy miłość istnieje?
Czytając tę pozycję stawiałam się w roli matki Michała. Jak trudne decyzje podejmujemy w rodzicielstwie i co w zamian dostajemy. Helena to mądra kobieta i to jej słowa najbardziej wyryły się w pamięci.

Wspaniała i pełna ciepła powieść o miłości. Bardzo podobała mi się ta książka. Jest w niej pełno wzruszeń i dobrych emocji.
Jestem zachwycony.

Jestem zachwycony.

Książka idealna na odprężenie. Jest napisana lekkim, zwiewnym stylem, z dużą wrażliwością. Podoba mi się jej delikatność.
Bohaterka opowiada swoje losy trochę w formie pamiętnika. Plus za to, że każdy rozdział jest rozpoczęty trafnym cytatem.
Coś miłego dla duszy.
Minus za okładkę, gdyż postać na huśtawce powinna mieć jasne włosy, a nie ciemne. Taki mały szczegół, a psuje wyobrażenie.

Coś miłego dla duszy.

Książkę przeczytałam z zainteresowaniem. Główna bohaterka Ania wzbudziła we we mnie wiele sympatii i cały czas jej kibicowałam. Wrażliwa, pogubiona w uczuciach po śmierci Mamy i rozpadzie rodziny oraz nieudanych związkach mogła pozostać w depresji na długie lata, a jednak odnalazła swoją drogę ,potrafiła zaufać mężczyźnie na nowo mimo jego negatywnej przeszłości i pokochać go całym sercem. Do ostatnich rozdziałów mocno przeżywałam jej historię i modliłam się w duchu aby wszystko dobrze się skończyło i nie zawiodłam się.

Super ,,,ludzie którzy nie wierzą w to że mogą wyjść z dołu tzn stoczyli się to nie tylko problem biedy ale i tych co mają za dobrze ....również iż warto wierzyć w takiego człowieka :) polecam wszystkim lektura wzruszająca i ekscytująca :)

Jeśli chodzi o fabułę, powieść bardzo podobna do książki "Właśnie tak!" Anny Szafrańskiej. Opisując jej treść mogę zacząć tak samo, jak w przypadku tamtej: Historia młodej dziewczyny, która po śmierci matki wyjeżdża do Warszawy, gdzie trafia pod opiekę - w pierwszym przypadku przyjaciółki matki, w drugim pod opiekę ciotki.
Ania jest terapeutką, działa charytatywnie. Z uwagi na splot różnych okoliczności zamieszuje w domu bardzo bogatych pracodawców i przyjaciół swojej znajomej Zosi. Tam poznaje Michała, który zakochuje się w Ani i dla niej rezygnuje z hulaszczego trybu życia. Zanim wyznają sobie miłość trzeba przeczytać całą książkę.
Generalnie polecam przeczytanie tej powieści, choć w moim przypadku nie była to książka, którą połknęłam w dwa dni.

Ania jest terapeutką, działa charytatywnie. Z...

Wspaniała i pełna ciepła powieść o miłości oraz o życiu. Bardzo podobała mi się ta książka. Jest w niej pełno wzruszeń i dobrych emocji. Ogólnie mówiąc jest to książka o miłości , przyjaźni zarówno tej prawdziwej jak i tej fałszywej.
Polecam

Polecam

Dobry człowiek towarzyszy całe życie tym, których kocha, pomaga tym, których szanuje, i wspiera tych, którzy wprawdzie są mu obcy, ale widząc ich krzywdę, nie zostawi ich samych.
Nawet w obcych ludziach można odkryć bliskich i przyjaciół.
Nie można mieć tajemnic, które póżniej prowadzą do nieporozumień.
Nie masz pewności, czy małżeństwo będzie udane, ale robisz wszystko, by było trwałe i żeby na koniec życia móc podziękować drugiej osobie, że z tobą była i że razem przeżyliście tyle pięknych chwil.
Marzenia są po to by je spełniać.
Szczęście to chwytanie tego, co przynosi życie, i umiejętność przekształcania tych podarunków w coś, z czego można się cieszyć. Nie zawsze szczęście wiąże się z dobrymi chwilami. Można je odkryć nawet w gorszych czasach.

Nawet w obcych ludziach można odkryć bliskich i przyjaciół.
Nie można mieć tajemnic, które póżniej prowadzą do nieporozumień.
Nie masz pewności, czy małżeństwo będzie udane, ale robisz wszystko, by...

Ona Anna Janowska pomaga jak tylko może. Ze względu na pracę i z dobrego serducha 😊
On Michał dorosły facet. Zagubiony, wpadający w tarapaty.
Obydwoje powoli zaczynają odkrywać coś pięknego ❤️
Mam koleżankę Anię Janowską z lat szkolnych 😁
Zaraz jak zaczęłam czytać wróciły fajne wspomnienia 😊

On Michał dorosły facet. Zagubiony, wpadający w tarapaty.
Obydwoje powoli zaczynają odkrywać coś pięknego ❤️
Mam koleżankę Anię Janowską z lat szkolnych 😁
Zaraz jak zaczęłam czytać wróciły fajne wspomnienia 😊

Anna w przeszłości przeżyła rodzinną tragedię. Dramat, którego doświadczyła będąc jeszcze nastolatką bardzo mocno wpłynął na jej relację z najbliższymi. Żeby o tym wszystkim szybko zapomnieć postanowiła żyć najintensywniej jak tylko się da. Ukończyła studia psychologiczne, jest wolontariuszką i śpiewa w zespole rockowym.
Michał też czerpie z życia garściami. Tylko w jego przypadku jest w tym więcej negatywów niż pozytywów. Imprezy, alkohol, narkotyki i nieodpowiednie towarzystwo. Mężczyzna jest co raz bliższy sięgnięcia przysłowiowego dna. Rodzice Michała zrobili wszystko żeby pomóc swojemu jedynemu dziecku i stracili już nadzieję, że ktoś jednak zdoła go z tego wyciągnąć.

Czytam książki gdy tylko pozwala mi na to czas, i gdy mam na to ochotę. Nigdy jakoś specjalnie nie zwracałam uwagi na to, ile czasu zajmuje mi lektura danej historii. Przeważnie trwa to kilka dni. Inni recenzenci chwalą się, że przeczytali książkę w ciągu jednego dnia. Zastanawiałam się wtedy czy coś takiego jest możliwe. Okazuje się, że tak. Przekonałam się o tym na własnej skórze kończąc "Miłość ma twoje imię". Kilka stron zostało mi na drugi dzień, ale i tak jest to mój mały czytelniczy rekord. Oczywiście ogromna w tym zasługa tej jakże wciągającej historii. Chociaż okładkowy blurb może co niektórych zniechęcić. W końcu tego typu opowieści ukazuje się bardzo dużo i raczej niczym nowym nas nie zaskoczą Mnie pochłonęła już od pierwszej strony, dlatego nie sugerujcie się opisem fabuły tylko od razu zabierajcie się za czytanie bo naprawdę warto.
Już sam początek zrobił na mnie ogromne wrażenie i chwycił mocno za serce. Im dalej, robiło się jeszcze bardziej urzekająco i co najważniejsze emocjonująco. Miłość, to ona gra tutaj pierwsze skrzypce. Autorka ukazuje nam jak wielką posiada siłę. Pokazuje również jej wielobarwność. Gdy czujemy motyle w brzuchu możemy przenosić góry i widzimy wszystko w kolorowych barwach. Z powodu miłości również cierpimy i czujemy ogromny ból, przeszywający całe nasze ciało. Świat wokół nas staje się szary albo czarny. Toczymy wewnętrzną walkę z samym sobą żeby móc posmakować szczęścia, którego tak bardzo pragniemy. Oczywiście to od nas zależy czy ta walka będzie wygrana.
W życiu książkowych bohaterów nie brakowało trudnych momentów. Anna była szczęśliwa, do dnia w którym los postanowił rozbić jej serce na milion kawałków. Nie mogła w żaden sposób pogodzić się z tym co się stało. Całą winę zrzuciła na ojca i brata. Jeśli chodzi o sprawy uczuciowe nie ma o czym mówić. Po dwóch nieudanych związkach czuje maksymalną niechęć do zakochiwania się. Chociaż sama siebie nazywa panią poszukującą. Anna zasługuje na szczęście i wszystko co najlepsze. Jest kobietą, która wysłucha, doradzi i pomoże gdy tylko będzie w stanie to uczynić. Jest chodzącą dobrocią ubraną w pelerynę z wrażliwości, empatii i serdeczności. Ogromna w tym zasługa cioć, które zaopiekowały się nastoletnią Anną i wpoiły jej, się co tak naprawdę ważne jest w dorosłym już życiu. Takiej osoby nie sposób jest nie lubić i dlatego tak bardzo inni garną się do Anny. Spełnia się zawodowo, wolontariat uczy ją pokory, a śpiew sprawia ogromną przyjemność. Ma wokół siebie oddanych przyjaciół na których zawsze może liczyć. I to właśnie oni wyciągają do niej pomocną dłoń gdy niespodziewanie traci dach nad głową.
Anna na pewien czas wprowadza się do willi należącej do zamożnego małżeństwa. Pracuje tam jako gosposia jedna z jej przyjaciółek i to ona wyszła do niej z taką propozycją. Mieszka tam również Michał. Mężczyzna nigdy nie narzekał na brak pieniędzy. Studiował architekturę i miał pracować w firmie ojca, ale wybrał bardziej hulaszczy tryb życia. Anna widzi jak wraca pijany do domu. Jak to wszystko przeżywają jego rodzice. Nie ma zamiaru stać, przyglądać się i czekać aż dojdzie do tragedii. Prosto w twarz wygarnia Michałowi to, co o nim myśli. Był w szoku po tym, co usłyszał od obcej dziewczyny. Nie miała do tego prawa, a jednak odważyła się coś takiego zrobić.
Niby mówi się, że alkohol jest dla wszystkich tylko trzeba pić go z umiarem. Jednak co niektórzy szybko tracą nad tym kontrolę. Dochodzą do tego jeszcze narkotyki. Michał wpadł w pułapkę, z której bardzo trudno jest mu się wydostać. Ma pieniądze, więc jest przez wszystkich wykorzystywany, a on zwyczajnie tego nie dostrzega. Sprawy rodzinne też niejednokrotnie stają się impulsem do takiego zachowania. Bardzo dobrze, że autorka poruszyła tak ważny, a zarazem trudny temat. Osobom uzależnionym trzeba pomagać. Nawet wtedy gdy nas odtrącają. Anna zaczyna wspierać Michała i być przy nim w najtrudniejszych momentach. W takich chwilach bliskość drugiej osoby jest bardzo ważna.

Fantastycznie czytało mi się tę książkę. Bije od niej niewiarygodne ciepło, które odczuwałam od początku do samego końca. Jest w niej coś magicznego, otulającego i przyciągającego. Mimo trudnych tematów i wątków pojawia się nadzieja, która skryła się między stronami. W końcu po każdej burzy wychodzi słońce. Pisarce należą się ogromne brawa za to, w jaki sposób wykreowała bohaterów, a jest ich dość sporo. Rodzice Michała od razu podbili moje serce. Tworzą razem udane i szaleńczo kochające się małżeństwo. Otworzyli swój dom dla Anny i zaczęli traktować jak własną córkę. Kolejną postacią o której warto wspomnieć był Daniel, wieloletni przyjaciel Anny. Jeśli ktoś jeszcze ma wątpliwości czy przyjaźń damsko-męska ma rację bytu, to ta książka powinna rozwiać wszystkie wątpliwości. Na temat Anny i Marcina mogę napisać jedno. Trzymałam za nich mocno kciuki i wierzyłam, w to, że uda im się pokonać wszystkie kłody rzucone przez los.
Co do stylu, jest on lekki i przyjemny w odbiorze. Język również zasługuje na pozytywną ocenę. Gdybym chciała się przyczepić, to nie mam do czego. Jedynie mogę żałować, że dopiero teraz sięgnęłam po książki spod pióra Ilony Gołębiewskiej. Obiecuję poprawę i postaram się jak najszybciej nadrobić swoje czytelnicze braki. "Miłość ma twoje imię" mnie zachwyciła i jednocześnie zachęciła do dalszego poznawania twórczości tej pisarki.
Jeśli jesteście ciekawi czy Michałowi udało się wyjść na prostą, a relacja Anny z najbliższymi uległa poprawie, kto pierwszy wyciągnął rękę na zgodę musicie sięgnąć po tę książkę. Z pewnością czekacie na informację jak ma na imię szczęśliwiec, który zdobył serce naszej Aneczki? Wybór tego jedynego nie był łatwy, bo kandydatów było kilku. Zdziwieni? O to mi chodziło żeby jeszcze bardziej zachęcić was do lektury.

Michał też czerpie z życia garściami. Tylko w jego...

• Przeczytane 2018
  • Przeczytane w 2018