Miłość ma twoje imię

Wydawnictwo: Muza
literatura polska
Gosia

Nowa powieść bestsellerowej autorki! Potrzeba bycia kochanym określa nasze życia. Błądzimy, szukamy, wciąż mamy nadzieję, że obok nas pojawi się ten ktoś najważniejszy. Ale „serce nie sługa”, nie zawsze postępuje zgodnie z rozumem i potrafi pokochać człowieka, który niszczy siebie, bliskich i swoje życie. Anna Janowska, kobieta z przeszłością, samotnie mierzy się z wyzwaniami, wciąż nie może...

Nowa powieść bestsellerowej autorki!

Anna Janowska, kobieta z przeszłością, samotnie mierzy się z wyzwaniami, wciąż nie może znaleźć szczęścia. Prowadzi intensywne życie, by zapomnieć o tragicznym wypadku sprzed lat, który odebrał jej rodzinę i sprawił, że młoda dziewczyna musiała szybko dorosnąć.

Michał Gebert, mężczyzna po przejściach, dawno wyczerpał limit życiowych błędów i upadków, z których nie może się podnieść. Stracił zaufanie do siebie samego, co jeszcze bardziej pcha go w stronę ryzykownych zachowań i życia i bez zasad. Mimo pomocy ze strony rodziny i przyjaciół zdaje się zbliżać do granicy życiowego dna.

Czy dwoje tak zupełnie różnych ludzi może stworzyć udany związek? Czy przeszłość nie upomni się o nich w najmniej oczekiwanym momencie? Czy miłość obroni się w starciu z siłą uzależnienia? Czy można uratować kogoś przed życiowym upadkiem?

Utkana z emocji, wzruszająca i niezwykle prawdziwa powieść o różnych odcieniach miłości, która jest sensem życia. Autorka udowadnia, że nigdy nie należy się poddawać, nawet jeśli odchodzą najbliższe osoby, życie nas nie rozpieszcza, a miłość omija szerokim łukiem. Czasem wystarczy jedno niespodziewane spotkanie, by wszystko zmieniło się nie do poznania.

źródło opisu: www.empik.com

źródło okładki: www.empik.com

Wioleta Sadowska | 2018-10-04
Przeczytana: 04 października 2018

"Przyjaźń polega na tym, że nie pytając o przyczynę tragedii, smutku i złych chwil, potrafimy zamienić je w radość. Dopiero jak nauczysz się przyjaźni, możesz pomyśleć o miłości".

Czasami los bywa bardzo przewrotny i niespodziewanie wskazuje nam pewne furtki, przez które możemy przejść. Tylko od nas wówczas zależy, jaką drogę wybierzemy i czy podejmiemy właściwe decyzje. A ponieważ w miłości nic nie jest pewne, trzeba się zdać na głos własnego serca i przeczucie, które nigdy nas nie myli.

Ilona Gołębiewska prowadzi zajęcia terapeutyczne dla dzieci i młodzieży, pracuje ze studentami oraz szkoli dorosłych i seniorów. Już w wieku pięciu lat postanowiła, że będzie pisać książki. Poetka, autorka prozy dla dzieci i młodzieży. Mieszka obecnie w Warszawie, marzy o założeniu fundacji. Zadebiutowała w 2017 r. powieścią pt. "Powrót do starego domu".

Anna to dwudziestopięcioletnia kobieta, która po śmierci matki, a co za tym idzie – rozpadzie całej rodziny, musiała szybko dorosnąć....

eduko7 | 2019-03-29
Przeczytana: 15 marca 2019

Śmierć matki. Rozpad rodziny. To doświadczenia Anny, które zaważyły na jej dalszym życiu. Nie układają się jej relacje damsko-męskie. Spełnienie znajduje w pracy, niesieniu pomocy innym i muzyce. Pracuje w poradni jako terapeuta, działa w fundacji, śpiewa w zespole rockowym. Poza Anną bohaterkami tej powieści są miłość i rodzina. Autorka przedstawia historię rodziny Anny oraz rodziny, z którą związała się w „nowym etapie swojego życia”. Trudno orzec, co bardziej mnie ujęło. Chęć wzajemnej pomocy, dzielenie doświadczeń, czy wiara w człowieka. Bohaterowie doświadczają poczucia straty, osamotnienia, winy, rozżalenia. Z wzajemną pomocą otwierają się na drugiego człowieka, jego chęć pomocy, przyjaźń i miłość. Klimat powieści tworzą nie tylko pięknie skonstruowane postaci i ich doświadczenia, ale też wyraziste, mądre przesłania zawarte w słowach:
„Mama zawsze powtarzała, że z małżeństwem jest jak z wiarą w Boga. Nie masz pewności, czy istnieje naprawdę, ale w Niego wierzysz i tak...

Pokrecona | 2018-08-10
Przeczytana: 11 lipca 2018

Tematem przewodnim tej powieści jest miłość.
Uczucie, które ma wpływ na wszystkich bez względu na to, czy jej chcemy, czy nie. Miłość przychodzi sama, nie pyta nas o zdanie. Dobrze to czy źle?
Pod jej wpływem możemy zmienić się w najpotulniejszą istotę lub wręcz przeciwnie. Może dać nam wiele szczęścia i niezapomnianych chwil albo zamienić nasze życie w istny koszmar. Jest to skomplikowane uczucie, które nie zawsze składa się tylko z samych przyjemności. By być szczęśliwym i doświadczać miłości, trzeba mieć w sobie cierpliwość, zaufanie oraz wierność. Ponoć w miłości jest tyle samo szczęścia, co bólu. Myślicie, że to prawda?
Ilona Gołębiewska po raz kolejny mnie nie zawiodła. Przekazała w nasze ręce opowieść o poszukiwaniu szczęścia, miłości, przebaczenia, jest to również historia o smutku i cierpieniu. Pokazuje nam w wyjątkowy sposób, poprzez życie bohaterów, że problemy są nieodzownym atrybutem naszego życia. To tylko od nas zależy, jak przeżyjemy nasze życie. To my sami...

To już czwarta powieść pani Ilony Gołębiewskiej, którą miałam ogromną przyjemność przeczytać. Pamiętam jak po lekturze Sagi o Starym Domu na długo jeszcze zagościły w mojej duszy tamte wydarzenia i przesympatyczni bohaterowie. Z tym większą niecierpliwością wyczekiwałam następnej historii i doczekałam się.

"Miłość ma twoje imię" porusza temat rodziny, a dokładnie dwóch rodzin, które na skutek bądź to traumatycznych zdarzeń, bądź błędnych decyzji, zmierzają ku rozpadowi. Jest tu samotność, żal po stracie, urazy i piętrzące się wyrzuty sumienia, brak akceptacji i życie na krawędzi zdążające do samozniszczenia. Jest też próba radzenia sobie z przeciwnościami, poszukiwanie ciepła, miłości i bezpieczeństwa, wiara w drugiego człowieka oraz szeroko pojete zaufanie, bez którego nie ma mowy o szczęśliwym życiu. Jest również fundacja, która niesie pomoc chorym dzieciom oraz wiara i nadzieja na lepsze jutro.

Ania, która z jednej strony stara się brać życie za rogi, uparta i stanowcza w...

Kris | 2019-03-25
Przeczytana: 14 lutego 2019

Wspaniała książka ! Losy bohaterów napisane jak sytuacje w naszym codziennym życiu. Bardzo wciąga, można się zakochać w tej książce. Bohaterzy są tak prawdziwi, historię są tak realne, że nie da się przejść obojętnie obok tej książki. Warto i z całego serca zacząłem od jej przeczytania i zagłębienia się w historię dwóch młodych ludzi, których połączy coś wspaniałego :)

Agnieszka Rzońca | 2019-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2019

Ilona Gołębiewska stworzyła opowieść o sile miłości. Historię urzekającą i przepełnioną emocjami w każdym odcieniu. Tytułowa miłość łączy wiele ludzi i niesie ze sobą nie tylko wspaniałe i beztroskie chwile. Niejednokrotnie wiąże się z cierpieniem, wymaga poświęceń i dużego wysiłku włożonego w to, by ta miłość ostatecznie zaowocowała szczęściem.
Bohaterowie nie raz i nie dwa przeżywają w swoim życiu ciężkie chwile, los stawia na ich drodze wiele przeszkód. Najważniejsze jest, że w tej drodze nie są osamotnieni i w każdej chwili mogą liczyć na bliskich. Autorka poprzez ukazanie historii Ani, Michała, Daniela i pozostałych postaci zwraca uwagę na to, że to człowiek sam w sobie jest odpowiedzialny ostatecznie za to, jak potoczy się jego życie. To my sami mamy wpływ na naszą codzienność, czasami potrzeba tylko odrobinę chęci i samozaparcia a czasami otwarcia się na pomoc innych, którzy posłużą silnym ramieniem w chwili naszej słabości. Życie bowiem ma to do siebie, że nie zawsze...

| 2018-07-16
Przeczytana: 16 lipca 2018

Miłość ma twoje imię jest ciekawą książką ze względu na mądrości zawarte w historii.
Anna Janowska w wypadku utraciła matkę, została porzucona przez ojca i brata którzy wyjechali zagranicę za pracą ( ale też uciekli od bólu). Ania teoretycznie ma rodzinę ale w praktyce musi sama borykać się z życie przy boku ciotki Mani.
Michał Gebert który posiada kochającą się rodzinę ale jej nie docenia, ciągle rani najbliższe osoby. Posiada dużo pieniędzy które przysparzają mu wiele problemów jak i złych ludzi którzy tylko liczą aby go wykorzystać.
Sam tytuł sugeruje nam już rozwiązanie historii ale tak naprawdę w tej książce nie chodzi kogo imię będzie miała miłość ale jak ciężką drogę będzie trzeba przejść aby dojść do miłości. Uzależnienie od narkotyków i alkoholu, złe towarzystwo, pracoholizmy ( rzucanie się w wir pracy aby zapomnieć o niedokończonych sprawach z przeszłości), samotność choć posiada się rodzinę.

"Przyjaźń polega na tym, że nie pytając o przyczynę tragedii, smutku i złych...

SłonecznaStronaŻycia | 2018-06-07
Przeczytana: 06 czerwca 2018

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Minusem dla mnie jest fakt, że jest trochę zbyt patetyczna, naiwna i schematyczna.

Hanna | 2018-06-23

Niniejsza książka opowiada historię Anny Janowskiej, dwudziestopięcioletniej kobiety poszukującej, która bardzo szybko musiała dorosnąć. Anna już od dziecka jak magnes przyciągała do siebie ludzi. Każdy chciał się jej zwierzać, opowiadać o swoim problemach, dlatego też swoją przyszłość wiązała ze studiami psychologicznymi.

Dziewczyna wychowywała się w małej miejscowości wraz ze starszym o pięć lat bratem - Sewerynem. Jej mama była nauczycielką, a tata agentem ubezpieczeniowym. Choć żyło się im skromnie, to jednak byli szczęśliwi. Z czasem jednak Seweryn zaczął sprawiać trudności wychowawcze. Bezradni rodzice nie wiedzieli co robić. Kiedy chłopak skończył technikum, wyjechał za granicę i postanowił raz na zawsze odciąć się od swojej rodziny. A potem nastąpiła tragedia, która na zawsze odmieniła życie Anny...

Z czasem dziewczyna zamieszkała u swojej cioci, która bardzo się nią opiekowała. Jednak jakiś czas później ciocia Mania była zmuszona wyjechać do Stanów, aby zająć się...

Anna | 2018-10-21
Przeczytana: październik 2018

Miłość ma twoje imię Ilony Gołębiowskiej to powieść o Ani, która w młodym wieku straciła bardzo wiele. Utrata matki zaburzyła jej życie rodzinne. Nie poddała się ale też nie znalazła szczęścia ponieważ się na nie zamknęła. Michał, drugi bohater książki jest zagubiony w życiu popełniał błędy za błędami miał wszystko a wpadł w nałogi które niszczą mu życie. Najbliższa rodzina i przyjaciele nie są wstanie mu pomóc. Czy tych dwoje ludzi nauczy się ufać, kochać, wybaczyć, zwyciężyć przeciwności losu.