Farba

Cykl: Wojna.pl (tom 2)
Wydawnictwo: W.A.B.
6,45 (370 ocen i 75 opinii) Zobacz oceny
10
18
9
19
8
67
7
99
6
72
5
42
4
22
3
17
2
11
1
3
Edytuj książkę
szczegółowe informacje
data wydania
ISBN
9788328053618
liczba stron
640
słowa kluczowe
political fiction, Polska, Rosja, wojna
język
polski
dodał
Pawel Kurach

Kontynuacja Inwazji, bestsellerowej powieści sensacyjnej Wojtka Miłoszewskiego. Polska przegrywa wojnę, a Rosjanie reaktywują dawną potęgę, przywracając Imperium Rosyjskie. Nowe władze rozpoczynają powszechną rusyfikację, wprowadzając swoją administrację oraz walutę, starają się również kontrolować każdy obszar życia polskich obywateli. Polacy przeciwstawiają się takim działaniom i tworzą...

Kontynuacja Inwazji, bestsellerowej powieści sensacyjnej Wojtka Miłoszewskiego. Polska przegrywa wojnę, a Rosjanie reaktywują dawną potęgę, przywracając Imperium Rosyjskie. Nowe władze rozpoczynają powszechną rusyfikację, wprowadzając swoją administrację oraz walutę, starają się również kontrolować każdy obszar życia polskich obywateli.

Polacy przeciwstawiają się takim działaniom i tworzą organizację niepodległościową, próbując walczyć z okupantem. Administracja rosyjska kontratakuje, coraz bardziej zacieśniając wszechobecne kontrole i dokręca śrubę terroru, aresztując nocami rzesze polskich mieszkańców.

 

źródło opisu: https://bonito.pl/k-1476492-farba

źródło okładki: https://bonito.pl/k-1476492-farba

pokaż więcej

Brak materiałów.
Trwa wyszukiwanie najtańszych ofert.
Dodaj dyskusję
Dyskusje o książce
pokaż wszystkie
Sortuj opinie wg
Opinie czytelników (628)
 Pokaż tylko oceny z treścią
książek: 299
Maciek | 2018-08-08
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 08 sierpnia 2018

Jeśli najlepsze co możesz powiedzieć o książce po jej przeczytaniu jest to, że szybko się czyta, to wiedz, że coś się dzieje... (jeszcze okładka całkiem udana)
"Farba" jest bezpośrednią kontynuacją "Inwazji", debiutu Wojciecha (Wojtka) Miłoszewskiego na rynku wydawniczym, według mnie debiutu bardzo udanego, pełnego emocji, akcji, książki nie pozbawionej wad, ale koniec końców bardzo dobrej. Co więc dostajemy w "Farbie"?
Wynikiem rosyjskiej inwazji Polska znajduje się pod okupacją, Putin obwołuje się Carem, a cały zachodni świat ma nas w głębokim poważaniu (bo nie chcieliśmy przyjąć uchodźców). Naszym bohaterom szczęśliwie udaje się przetrwać wojenną zawieruchę i teraz próbują odnaleźć się w PRL - tak, autor wymyślił sobie, że nowe państwo satelickie powstałe po upadku Polski będzie się nazywało Polska Republika Ludowa... dlaczego? nie mam pojęcia ... (wątek stosunków międzynarodowych zaraz), a fabuła książki wygląda mniej więcej tak: pościg, pościg, seks, morderstwo, pościg, seks,...

książek: 3520
czytamcałyczas | 2019-01-23
Na półkach: Przeczytane

Okładka
ależ mazneli
skąd
biblioteka
moja opinia
Polska PRL,Polska Republika Ludowa.Putin został Carem,mimo.Że,niwe płynię w nim krew.Arystokratyczna,powieść.Chwilami nudnawa,chwilami wciąga.
Jednak,za mało yej akcji.
Nie potrzebna według mnie.Wciąganie w to Turków.
Ale,się znie znam.

książek: 612
Katarzyna | 2018-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2018

Jest rok 2018.
Zaledwie kilka miesięcy temu Rosjanie napadli na Polskę. Mamy wojnę.
A dokładnie okupację, bo samymi działaniami wojennymi autor uraczył nas w tomie pierwszym - ciekawej, szybkiej, zgrabnej powieści "Inwazja". Wojtek Miłoszewski pozwolił w niej sobie, zgodnie z tytułem, na opis samego najazdu, walk, cierpień żołnierzy i cywilów. Po dramatycznym wprowadzeniu w losy bohaterów, autor kontynuuje opowieść, ciąg dalszy następuje. Dostajemy opowieść o okupacyjnych losach i ludzkich charakterach, o życiu, które musiało zostać całkowicie zmienione. O upokorzeniach, klęskach i o tym, że "tyle wiemy o sobie ile nas sprawdzono".

Nie można mówić o "Farbie" w oderwaniu od wspomnianego pierwszego tomu i nawet nie czynię takich prób. Widać wyraźnie, że autor pisał od początku z zamysłem stworzenia krótszej czy dłuższej serii. Byliśmy tego świadomi czytając zakończenie "Inwazji", ostatnie rozdziały "Farby" też świadczą dobitnie o tym, że to jeszcze nie pożegnanie. Gdzieś pod...

książek: 1238
Miras | 2018-08-15
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 15 sierpnia 2018

Bardzo dobra kontynuacja "Inwazji". Tak sobie myślę, że wizja autora jak mogłaby wyglądać okupacja Polski przez "naszego sąsiada ze wschodu" jest realna, ale i przerażająca. Jak to ktoś powiedział "gdy rozum śpi - budzą się demony". Naprawdę warto to sobie uzmysłowić.

książek: 175
boookster | 2018-11-07
Na półkach: Przeczytane

Dzisiaj skończyłem powieść Miłoszewskiego. Zastanawiałem się, czy w ogóle pisać jakąkolwiek recenzję. Może wystarczy udać, że się czegoś takiego nie czytało? Po pierwszej części wydawało mi się, że autor nie zejdzie już poniżej pewnego poziomu. Jednak talent Mioszewskiego mnie zachwycił, a zarazem zaskoczył i autorowi udało się coś prawie niemożliwego. Poziom jest jeszcze niższy. Z powodu skali ocen dam aż 1.
Powieść „Farba” opisujące dalsze losy bohaterów powieści „Inwazja”. Mamy tutaj super wyszkolony oddział pod dowództwem Gurskiego, chwilowo przebywający w obozie jenieckim. Chwilowo, bo super żołnierzom udaje się uciec i tutaj mamy kilka kwiatków. Wychudzeni, głodni uciekinierzy na swojej drodze napotykają niedźwiedzia. Dochodzi do walki i jeden chudy jeniec za pomocą noża zabija drapieżnika. Chciałbym zobaczyć tę jatkę. Może będzie okazja, bo z tyłu okładki wyczytałem wpis Dorocińskiego, aby przeczytać to dzieło zanim zrobią z tego film. To będzie dzieło na miarę filmów z...

książek: 2129
emindflow | 2018-07-16
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 15 lipca 2018

Po całkiem niezłej „Inwazji” naiwnie liczyłem na co najmniej równie dobrą kontynuację. Tymczasem okazało się, że autor całą amunicję już wystrzelał, a sam pomysł bez odpowiedniej formy fabularnej to o wiele za mało na udaną książkę, zwłaszcza w tym gatunku.
Temat rosyjskiej okupacji, jako konsekwencji udanej zbrojnej inwazji na Polskę, wydawał mi się strzałem w dziesiątkę, bo nigdy z czymś takim w literaturze jeszcze się nie spotkałem. A jednak Miłoszewski sknocił to wręcz koncertowo.
Powieść jest niemiłosiernie nudna. Większość postaci snuje się bez jakiegokolwiek sensu i widać, że autor nie ma pojęcia, co z nimi zrobić. A kiedy już zaczyna się coś dziać, to dostajemy opisy, których realizm lokuje się między Bondem a grami komputerowymi. Niektóre sceny naprawdę wprawiają w zażenowanie swoim infantylizmem.
Gatunek literacki, jakim jest political fiction daje możliwość wykreowania dowolnej alternatywnej rzeczywistości, ale nie sądziłem, że autorowi starczy wyobraźni tylko do tego,...

książek: 1750
Krzysztof Baliński | 2018-09-19
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 19 września 2018

Polska zgodnie z oczekiwaniami przegrała wojnę z Rosją na kartach książki zatytułowanej „Inwazja”. Zgodnie z literackim konceptem Wojtka Miłoszewskiego była to pierwsza część cyklu „Wojna.pl”. Niewątpliwie ten cykl jest ambitnym planem wykreowanej rzeczywistości literackiej w stylu political fiction, który poraża i przeraża swoim realizmem politycznym, bo niewątpliwie stary/ nowy car Rosji Władimir Putin jest politycznie nieprzewidywalny i niebezpieczny, gorszą widomością mogłoby być tylko to, że zapewne dałoby się znaleźć jeszcze bardziej ambitnych jastrzębi na Kremlu, których szef państwa póki co trzyma w ryzach. Tutaj mamy rzeczywistość postwojenną. Polska jest zrujnowana w szczególności Katowice i Warszawa, więcej szczęścia miały Łódź i Kraków, które de facto spełniają funkcje metropolitarne. Naród jest wyraźnie udręczony po tym jak mieliśmy tutaj drugą Czeczenię, to przy okazji a propos budowania drugich Irlandii czy Japonii, baczmy my wszyscy tylko, żeby mniej fajne...

książek: 352
KochamLitery | 2018-09-06
Na półkach: Przeczytane

O niebo lepsza od pierwszej części, ale dalej dzieje się tyle, co kot napłakał. Poza tym realizm wydarzeń to science fiction, jednak postacie ożywiły się i stały nieco bardziej plastyczne. To duży plus.
Przeczytane, bo prezenty zawsze czytam. Tym razem nie musze żałować zmarnowanego czasu. Było przeciętnie.

książek: 1570
Sylwka | 2018-07-18
Na półkach: Przeczytane, Papier
Przeczytana: 14 lipca 2018

Inwazja Wojtka Miłoszewskiego, autora między innymi monodramu Rozkwaś Polaka – drapieżnej satyry na współczesną Polskę, to było to czego oczekiwałam. Political fiction i powieść sensacyjna pełną gębą, która skłoniła mnie do wielu przemyśleń dotyczących sytuacji politycznej Polski w Europie, jej sojuszy oraz sojuszników. Czy druga odsłona cyklu Wojna.pl pod tytułem Farba również spełni moje oczekiwania?

Pod rosyjskim butem.
Polska ugięła się pod naporem najeźdźcy ze wschodu, nie doczekawszy się pomocy od sojuszników. Rosja święci triumfy i reaktywuje dawną potęgę. Na ziemiach byłej Rzeczpospolitej rozpoczyna się okupacja z postępującą rusyfikacją, godziną policyjną, przemianowaniem administracji i zmianą na jedyną słuszną walutę. Polacy jednak wciąż nie powiedzieli ostatniego słowa i tworzą ruch oporu, do którego przyłącza się Kapitan Roman Gurski.
Fighters Against Russian Barbarians (#FARBA).
Ponownie dałam się wciągnąć w akcję już od pierwszej strony, jednocześnie dopełniając...

książek: 211
Happy Reader | 2018-08-28
Na półkach: Przeczytane
Przeczytana: 02 sierpnia 2018

„Farba” Wojtka Miloszewskiego to udana kontynuacja „Inwazji”. Polska, po przegranej wojnie, jest okupowana przez Rosję. Nie jest jednak PRL bis – jest o wiele gorzej. Rosjanie panoszą się, rządzi wszechwładne KUBO ( współczesne NKWD ), a Putin ogłasza się carem!

Życie zwykłych ludzi staje się koszmarem – kolejki, bo wszystkiego brakuje, drożyzna, rusyfikacja, zablokowane są wolna prasa i telewizja, a także internet. Zaczynają się aresztowania, wywózki na Sybir, pacyfikacje i handel niewolnikami. Rosjanie wprowadzają swoją politykę historyczną i nadzorują szkoły. Pojawiają się Polacy, którzy idą na współpracę z okupantem. Na domiar złego sojusznicy nas opuszczają, a polski rząd ucieka zagranicę ...

W tej beznadziejnej sytuacji jedynym promykiem nadziei jest FARBA, tajna organizacja, która powstaje w podziemiu. Walczy o niepodległość i gnębi okupanta akcjami dywersyjnymi. Jedną z najważniejszych postaci w tej organizacji jest kapitan Gurski. Okazuje się jednak, że i tu nie...

zobacz kolejne z 618 
Przeczytaj także

Moja Biblioteczka
Jeżeli chcesz dodać książkę do biblioteczki, wybierz półkę, oceń lub napisz opinię.
Przeczytane
loading
Zapisując się na newsletter zgadzasz się na otrzymywanie informacji z serwisu Lubimyczytac.pl w tym informacji handlowych, oraz informacji dopasowanych do twoich zainteresowań i preferencji. Twój adres email będziemy przetwarzać w celu kierowania do Ciebie treści marketingowych w formie newslettera. Więcej informacji w Polityce Prywatności.
Cytaty z książki
lista cytatów dodaj cytat
Inne książki autora
więcej książek tego autora
Powiązane treści
To były dość ciekawe czasy – wywiad z Wojtkiem Miłoszewskim

Kraków, początek lat 90. Kina zapraszają na projekcję nowego Bonda z Timothym Daltonem, po ulicach jeżdżą polonezy, a nowe biznesy wyrastają jak grzyby po deszczu... W te czasy w swojej najnowszej książce zatytułowanej „Kastor” przenosi czytelników Wojtek Miłoszewski. Zapraszamy do lektury wywiadu.


więcej
Czytamy w weekend

Słońce! Ciepło! Gorąco! Upał! Lato w pełni! Jak sobie radzicie z taką temperaturą? Chowacie się w domu czy uciekacie nad wodę i chowacie w cieniu drzewa? I jaką książkę wtedy bierzecie - coś lekkiego, bo wasz mózg i tak nie chce pracować na wyższych obrotach czy temperatury nie mają wpływu na wasze literackie wybory?


więcej
więcej powiązanych treści
zgłoś błąd zgłoś błąd