Domeru 
mężczyzna, Warszawa, status: Czytelnik, dodał: 3 książki, ostatnio widziany 2 dni temu
Teraz czytam
 • Fartowny pech
  Fartowny pech
  Autor:
  Posterunkowy Nadziany ma pecha. Po serii niefortunnych zdarzeń postanawia dobrowolnie przenieść się na niewielką placówkę, gdzie nikt go nie zna i może wszystko zacząć od nowa. Na miejscu spotyka kole...
  czytelników: 1660 | opinie: 186 | ocena: 6,7 (837 głosów)
 • Poczet faraonów
  Poczet faraonów
  Autor:
  Pierwszy w Polsce kompletny poczet faraonów. Przedstawia ponad 200 postaci czyli wszystkich władców starożytnego Egiptu. Przygotowana w sposób naukowy na podstawie źródeł starożytnych i najnowszych źr...
  czytelników: 145 | opinie: 3 | ocena: 7,68 (34 głosy)

Pokaż biblioteczkę
Aktywności (z ostatnich 3 miesięcy)
2019-01-13 10:31:38
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam
Autor:

Styl jak zwykle niepowtarzalny i niesamowicie lekki. Nastrój tym razem bardziej smutno-refleksyjny, chociaż humoru też nie brakuje. Czasami czarnego.

 
2019-01-11 01:34:49
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam
Cykl: Małe kobietki (tom 1)

Cukierkowata i moralizatorska, a jednak nie sprawiała wrażenia sztucznie przesłodzonej. W jakiś sposób mieści się to wszystko w przyjętej konwencji i tworzy ciepłą, sympatyczną całość.

 
2019-01-10 09:00:57
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam
Cykl: Edward Popielski (tom 4)

Zdecydowanie gorzej mi się to czytało, niż poprzednie tomy. Monotonne, wtórne, ograne. Mam wrażenie, że pomysł umieszczenia części akcji po wojnie miał zastąpić całą treść książki. Nie zastąpił. Zobaczymy co będzie dalej, po cichu liczę, że to tylko wypadek przy pracy. Jak zwykle plus za styl.

 
2019-01-09 00:55:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam

Kilka lat temu "Zrób mi jakąś krzywdę" dostało ode mnie ocenę 2/10. To była jedna z gorszych książek jakie czytałem, jednak ze względu na pewien osobisty sentyment, obiecałem autorowi drugą szansę. Teraz ją właśnie dostał i nawet w pewnym stopniu wykorzystał; w każdym razie było dużo lepiej niż za pierwszym podejściem. Nie wiem czy kiedyś będzie trzecie, bo jednak ten styl pisania mi trochę... Kilka lat temu "Zrób mi jakąś krzywdę" dostało ode mnie ocenę 2/10. To była jedna z gorszych książek jakie czytałem, jednak ze względu na pewien osobisty sentyment, obiecałem autorowi drugą szansę. Teraz ją właśnie dostał i nawet w pewnym stopniu wykorzystał; w każdym razie było dużo lepiej niż za pierwszym podejściem. Nie wiem czy kiedyś będzie trzecie, bo jednak ten styl pisania mi trochę nie leży, na dłuższą metę jest dość nużący - mam wrażenie, że jeśli w fabule jest przewidziane kilka akapitów bez dialogów, autor zaczyna niepotrzebnie (i niezbyt udanie) eksperymentować z formą i przemyśleniami. No i jednak przez jakiś czas miałem wrażenie, że książka jest dużo bardziej o czymś, więc pod koniec trochę (albo trochę więcej) zawiodła. No dobra, bardzo - jakby przez ostatnie sto stron uchodziło powietrze ze zbyt mocno nadmuchanego balonika. Ale jeśli kiedyś nie będę miał co czytać, a jakaś inna książka Żulczyka akurat mi wpadnie w ręce, to może specjalnie wybrzydzał nie będę (przed przeczytaniem, potem oczywiście możliwe, że wybrzydzę).

pokaż więcej

 
2019-01-08 11:00:23
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam
Autor:

Ałtorka twierdzi i utrzymuje, że nie umie pisać opowiadań. No i po przeczytaniu tego zbioru ja się w dużej mierze z Ałtorką zgadzam. Jest tu kilka perełek, które ciągną całość w górę (głównie początek "Dożywocia", od którego cała reszta odstaje bardzo lub jeszcze bardziej w dół), są nawiązania i odniesienia, które uwielbiam, trafia się specyficzny język i charakterystyczny humor, które bardzo... Ałtorka twierdzi i utrzymuje, że nie umie pisać opowiadań. No i po przeczytaniu tego zbioru ja się w dużej mierze z Ałtorką zgadzam. Jest tu kilka perełek, które ciągną całość w górę (głównie początek "Dożywocia", od którego cała reszta odstaje bardzo lub jeszcze bardziej w dół), są nawiązania i odniesienia, które uwielbiam, trafia się specyficzny język i charakterystyczny humor, które bardzo do mnie mówią, niestety z większością opowiadań jest coś nie tak; a to nie ma klimatu, a to nie ma treści, a to opowiadanie się kończy w najmniej odpowiednim momencie, lub przeciwnie - ciągnie nie wiadomo po co... Ogólnie bardziej to przypomina zbieraninę niż zbiór, a z całej książki najbardziej mi się chyba podoba okładka.

pokaż więcej

 
2019-01-07 20:44:07
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Will Trent (tom 3)
 
2019-01-07 20:44:04
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać
Cykl: Will Trent (tom 2) | Seria: Thriller
 
2019-01-07 01:16:04
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019
Cykl: Will Trent (tom 1) | Seria: Thriller

Pierwsze spotkanie z autorką, czyli test. Uprzedzając fakty powiem, że zaliczony. Książka zaczyna się jak zwykłe kryminalne czytadło jakich wiele, ale po jakimś czasie, dzięki początkowym niedopowiedzeniom i późniejszym zwrotom akcji rozkręca się w bardzo ciekawym kierunku. Barwne (chociaż są to barwy raczej ciemne), plastyczne, gęste i z żywymi, wiarygodnymi postaciami. Niewykluczone, że w... Pierwsze spotkanie z autorką, czyli test. Uprzedzając fakty powiem, że zaliczony. Książka zaczyna się jak zwykłe kryminalne czytadło jakich wiele, ale po jakimś czasie, dzięki początkowym niedopowiedzeniom i późniejszym zwrotom akcji rozkręca się w bardzo ciekawym kierunku. Barwne (chociaż są to barwy raczej ciemne), plastyczne, gęste i z żywymi, wiarygodnymi postaciami. Niewykluczone, że w przyszłości jeszcze coś tej pani zupełnie nie przez przypadek wpadnie mi w ręce.

pokaż więcej

 
2019-01-06 08:37:51
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam
Autor:

Pod względem stylu niesamowicie lekkie, pod względem treści jednocześnie komiczne i poważne. Uwielbiam absurdalno-ironiczne pomysły autora, zarówno te, na których opiera się fabuła danej historii, jak i te wtrącane gdzieniegdzie, pozornie nieistotne i niczego nie wnoszące.

 
2019-01-05 08:29:46
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam
Cykl: Odrodzone królestwo (tom 3)

Za dużo tego i za bardzo rozwleczone. Szkoda, bo temat ciekawy, poszczególne wątki wciągające, warsztatowo nie odstaje zbytnio na minus od dwóch poprzednich części. Książka dużo by zyskała na skróceniu o połowę i usunięciu części postaci. No i nadal trochę irytują te poprzylepiane bez ładu i składu elementy magiczne.

 
2019-01-04 18:24:18
Dodał książkę na półkę: Teraz czytam
 
2019-01-03 15:38:21
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Do kupienia
 
2019-01-03 03:19:09
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam

Do Wegnera przymierzałem się od trzech lat, coraz bardziej, w miarę jak kolejni znajomi o zbliżonych do mojego gustach się nim zachwycali (albo po prostu polecali). W końcu uznałem, że najwyższy czas się zabrać. Zaczyna się całkiem przyzwoicie, a potem jest coraz lepiej, chociaż z kilkoma potknięciami, głównie jeśli chodzi o wiarygodność niektórych elementów fabuły. Spójny, dobrze przemyślany... Do Wegnera przymierzałem się od trzech lat, coraz bardziej, w miarę jak kolejni znajomi o zbliżonych do mojego gustach się nim zachwycali (albo po prostu polecali). W końcu uznałem, że najwyższy czas się zabrać. Zaczyna się całkiem przyzwoicie, a potem jest coraz lepiej, chociaż z kilkoma potknięciami, głównie jeśli chodzi o wiarygodność niektórych elementów fabuły. Spójny, dobrze przemyślany świat, oszczędna narracja bez przeładowywania niepotrzebnymi ozdobnikami. Ogólnie - kawałek (właściwie kilka kawałków) solidnej fantastyki, może nawet zbyt solidnej. Za poważne to to miejscami - przydałby się od czasu do czasu jakiś żart, dwuznaczność, nawiązanie. Trochę tego było, ale tak lekko licząc ze trzy razy za mało. Następne tomy czekają w kolejce i pewnie nie będą czekały zbyt długo, bo ostatnie kilkadziesiąt stron bardzo mocno zachęciło do kontynuowania czytania.

pokaż więcej

 
2019-01-01 00:34:54
Dodał książkę na półkę: Chcę przeczytać, Kolejka Pierwszej Dziesiątki
 
2019-01-01 00:13:14
Dodał książkę na półkę: Przeczytane, 2019, Posiadam

Zbiór bardzo mocno takich sobie opowiadań z Japonią w tle. Widać, że były pisane pod wpływem fascynacji egzotyką - niestety dość płytkiej i powierzchownej fascynacji. Fabularnie banalne, stylistycznie przesycone wymuszoną egzaltacją i tandetną wyniosłością. Pierwsza książka tego autora i prawdopodobnie ostatnia - absolutnie nie czuję się zachęcony do kontynuowania znajomości. Być może dla... Zbiór bardzo mocno takich sobie opowiadań z Japonią w tle. Widać, że były pisane pod wpływem fascynacji egzotyką - niestety dość płytkiej i powierzchownej fascynacji. Fabularnie banalne, stylistycznie przesycone wymuszoną egzaltacją i tandetną wyniosłością. Pierwsza książka tego autora i prawdopodobnie ostatnia - absolutnie nie czuję się zachęcony do kontynuowania znajomości. Być może dla biografów i historyków będzie bardziej wartościowa niż dla mnie.

pokaż więcej

 
Moja biblioteczka
1376 350 1861
Porównaj książki w Waszych biblioteczkach.
Sprawdź oceny wspólnych książek.
Tyle książek ma ten użytkownik w swojej biblioteczce.
Tyle opinii dodał ten użytkownik.
Tyle plusów otrzymał ten użytkownik za swoje wypowiedzi.
Znajomi (35)

Ulubieni autorzy (1)
Lista ulubionych autorów
Ulubione cytaty (4)
lista cytatów
zgłoś błąd zgłoś błąd