Władza absolutna

Cykl: W kręgach władzy (tom 3)
Wydawnictwo: Filia
Ag2S

Po zamachu pod sejmem Polska znalazła się na skraju anarchii. Konstytucja nie przewiduje, kto powinien przejąć władzę, a do walki o nią gotowe są stanąć wszystkie siły polityczne. W sytuacji poważnego kryzysu rozpoczyna się najbardziej bezkompromisowa kampania wyborcza w historii. Tymczasem zaczynają pojawiać się dowody na to, że zamach był jedynie elementem większego spisku. Ten, kto odkryje...

Tymczasem zaczynają pojawiać się dowody na to, że zamach był jedynie elementem większego spisku. Ten, kto odkryje prawdę, zdobędzie władzę absolutną…

źródło opisu: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/318

źródło okładki: http://www.wydawnictwofilia.pl/Ksiazka/318

Olaa_czyta | 2018-11-05
Przeczytana: 04 listopada 2018

Trzecia część zmagań na polskiej scenie politycznej. Seria ta na pewno ukazała prawdę "politykowania", potęgę mediów społecznościowych, bezwzględność w drodze do władzy i oczywiście fakt, że polityk kłamie nawet jak mówi "dzień dobry".

Po zamach, w którym zginęła Pani Prezydent oraz Marszałkowie w polskiej polityce nastaje chaos związany z brakiem głowy państwa i niewiedzą kto teraz ma zająć owe stanowisko. Zaczyna się wojna o stanowisko, a kandydaci są w stanie zrobić wszystko aby objąć wymarzone urzędy. Jak zawsze pierwsze skrzypce w polityce uprawianej przez posła Hauera gra jego bezwzględna żona Milena.

I tak przez całą książkę tak na prawdę nie dzieje się nic innego, jak tylko rozmowy między politykami i wzajemne rzucanie sobie kłód pod nogi. Akcja dość monotonna, mało wciągająca. Postać Iwana łatwa do rozszyfrowania już od pierwszego momentu. Nic w powieści nie zaskakuje, akcja płynie swoim stałym nurtem i tak na prawdę na dobrą sprawę to nie się tam nie dzieje. Po...

Krzysiek Wilusz | 2018-11-04
Na półkach: Posiadam, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2018

Trzecia część mojego ulubionego cyklu Remigiusza Mroza nie zawiodła. Brakowało mi bardzo mocno Darii Seydy. Od początku cyklu nie lubię Patryka Hauera i nawet po zakończeniu trzeciego tomu nie polubiłem go. Zakończenie daje wiele możliwości na kontynuację i mam nadzieję, że autor ostatecznie się na nią zdecyduje.

Dorota | 2018-11-10
Na półkach: 2018, Przeczytane, Fajne, E-book
Przeczytana: 10 listopada 2018

Ostatnia część wbija w fotel. Chociaż nie ukrywam, że typowałam właściwą osobę na autora tego scenariusza. Ciekawe czy to rzeczywiście ostateczne pożegnanie z Patrykiem i Mileną? Bo ja widziałabym jeszcze jedną część - całkowite odwrócenie sytuacji...

Mrsruda | 2018-11-03
Przeczytana: 02 listopada 2018

III Tom serii - W kręgach władzy
" 𝕎ł𝕒𝕕𝕫𝕒 𝕒𝕓𝕤𝕠𝕝𝕦𝕥𝕟𝕒 "

Jak to w polityce bywa, trwa walka o  "stołek". Po zamachu pod Sejmem każdy chce ugrać jak najwięcej dla siebie. Chaos i zamęt w państwie osiąga najwyższy stopień. Po burzliwych naradach zostaje wprowadzony stan wyjątkowy. Zbieranie kompromitujących dowodów na przeciwników partyjnych nie ma końca. Tajemnicze notatki, nagrania no i bardzo dociekliwi dziennikarze.
Do czego to wszystko doprowadzi?
Kto i dlaczego zlecił zamach na najważniejsze osoby w Państwie?
Kto zostanie przy władzy?
Czy politycy będą potrafili współpracować dla dobra ogółu?

Książka wysokich lotów. Niewątpliwie wciągająca.
Bardzo lubię twórczość Mroza. Na koncie mam już kilkanaście jego książek. Każda jest inna i pozytywnie zaskakująca. Choć muszę przyznać że z polityką mi nie podrodze, intyga uknuta w tej historii podobała mi się.

Sylwia Jędrzejewska | 2018-11-12

no polityka to bagno,chodzi owszystko tylko nie o dobro ogółu. Mróz jak zawsze przechodzi samego siebie, jak zwykle nie mogła się oderwać od książki bo aż ciekawość zżerała co dalej i co dalej..;)Póki co tylko książki Mroza tka na mnie działają, ze zatapiam się i nie ma mnie aż skończę.

Momka | 2018-11-06
Przeczytana: 06 listopada 2018

Moja ukochana seria! Książka rewelacyjna, mam nadzieję, że pojawi się kolejna część! Widać inspiracje autora serialem House of Cards ale jestem skłonna mu to wybaczyć. Polecam!

Czytalski | 2018-11-13
Przeczytana: 03 listopada 2018

Po tragicznym wydarzeniu pod sejmem okazało się, że stało się coś czego twórcy konstytucji nie przewidzieli. Jeszcze nie opadł kurz, a już pojawili się pretendenci do objęcia władzy. Nadchodząca w tej sytuacji kampania wyborcza zapowiada się na niezwykle zaciętą. Tym bardziej, że sprawa ataku wydaje się nie być zwykłym aktem terroryzmu.

Political fiction to gatunek, którego elementy przewijają się w wielu książkach, ale raczej są tam dodatkiem mającym ograniczony wpływ na fabułę. Cykl "W kręgach władzy" (reklamowany jako polskie "House of Cards") Remigiusza Mroza może być jednak stawiany jako wzorzec tej odmiany literatury i trzeci tom potwierdza to z całą stanowczością. Tu polityka i to, co jest z nią związane wręcz wylewa się z każdej strony. Kolejne rozdziały przynoszą zwroty akcji i nie można być pewnym czy to już koniec tajemnic czy też nagle z szafy nie wypadnie kolejny trup (i to dosłownie). Autor jasno pokazuje, że w walce o władzę wszystkie chwyty są dozwolone, a każdy...

Marta1255 | 2018-11-09

Zacznę moją opinię może od tego, że osobiście trzymam się z dala od polityki i tego typu rzeczy. Sam fakt, że sięgnęłam po ten cykl i dotrwałam do końca już coś znaczy. Otóż, nie nudziłam się.. wsiąknęłam w świat wykreowany przez Remigiusza.

Co do konkretnie 3 części to muszę jednak napisać, że była dla mnie najsłabsza.. Dlaczego? Z kilku powodów. Jednym z nich był fakt, że zakończenie zaskakująco przewidywalne. Pomimo tego, że po drodze jest jakiś trup, jest jakaś intryga, do końca nie wiadomo o co chodzi, to w książce niewiele się dzieje. Dużo rozmów z których nic nie wynika. Nie będzie już spoilerem fakt, że został nawet wprowadzony główny bohater z Behawiorysty. Na początku ucieszyłam się bardzo, bo stęskniłam się za tą oryginalną postacią, jednak koniec końców niewiele dla mnie wniósł do powieści. Mam wrażenie, że autor wprowadził go jedynie z sympatii dla czytelników. Spodziewałam się tego, że bardziej będzie wyjaśniona sprawa zamachu z poprzedniej części.. Bohaterowie...

SkazanaNa Książki | 2018-11-08
Przeczytana: 10 listopada 2018

Książka ogromnie mi się podobała. Zakończenie zaskakuje, ale do tego już jesteśmy przyzwyczajeni. Jedna z moich ulubionych serii tego Autora. O ile przy "Hashtagu" miałam wątpliwości, o tyle tu z całą pewnością już Wam mówię, że jest to NAJLEPSZY tegoroczny Mróz. "Pozamiatał", zapewne nie po raz ostatni. Łapcie śmiało i nie zrażajcie się po pierwszym tomie!

Emilia | 2018-11-05
Na półkach: Wyzwanie 2018, Przeczytane
Przeczytana: 04 listopada 2018

Czy tylko mnie rozczarowało zakończenie? Całą książkę czytałam z zapartym tchem. Dzieje się tyle, że nie można odmówić sobie kolejnych rozdziałów. A potem przychodzi zakończenie. Z jednej strony jest efekt wow, bo część przewidziałam, a z drugiej rozczarowanie, bo moim zdaniem autor za bardzo odleciał.