Farba

Wojtek Miłoszewski Wydawnictwo: W.A.B. Cykl: Wojna.pl (tom 2) fantastyka, fantasy, science fiction
W.A.B.
political fiction Polska Rosja wojna
Wojna.pl (tom 2)
fantastyka, fantasy, science fiction
political fiction Polska Rosja wojna

Tak jak pisałam przy pierwszej części, nie jest to literatura przez duże L.
Ale to nie szkodzi. Druga część cyklu i nadal bawię się świetnie. Szczególnie zapamiętana zostanie przez mnie scena z wystąpienia polskiego samorządowca przed przedstawicielami ONZ. Mam niemiłe wrażenie, że właśnie tak by to wyglądało.
Z przyjemnością sięgam po następny tom.

Weszła lepiej niż pierwsza część tryptyku. Sprawnie napisana wielowątkowa książka przygodowa.

Drugi tom trylogii ma w zasadzie te same wady co poprzedni (odsyłam do mojej opinii Inwazji, generalnie byłem mocno rozczarowany). Na lekki plus względem poprzedniej części to fabuła, jest chyba bardziej interesująca i wciągająca.

Ciąg dalszy Inwazji, którą przeczytałem z zapartym tchem. Niestety ten tom już nie jest tak porywający, czasami chaotyczny i mocno skaczący pomiędzy zbyt licznymi wątkami. Kończy się jak serial w Netflixie - trzeba czytać 3 tom ;-)

Kontynuacja Inwazji, która bardzo mi się podobała. Tym razem jest czas okupacji i jak walczyć aby się odrodzić, rodzina wywieziona w głąb Rosji rozłąka, dochodzi jeszcze zemsta czyta się bardzo szybko bo pochłania bez reszty. Najgorsze jest to że mimo iż to fikcja to może tak się naprawdę stać.

Troszkę słabsza pozycja niż pierwszy tom, ale warto !!!

Zdecydowanie lepsza niż poprzedni tom. O ile poprzedni był pisany topornie i na siłę, to tutaj widać autor odrobił lekcję i warsztatowo znacznie się poprawiło.

krótko? - wciąga... :)
ciąg dlaszy losów kilku osób w okupowanej Polsce i nie tylko.
czekałem z ciekawością gdzie tym razem rzuci ich los, czyje drogi skrzyżuje, co ich spotka... ;)
nie zawiodłem się. Jest zaskakująco, ciekawie, w bardzo fajnej formie "podane"...
może, ale tylko troszeczkę... czasami mają za dużo szczęścia ;)
ale tylko troszeczkę...
naprawdę wciąga....

Ponoć miało być lepiej - a jest tak samo jak w tomie 1 - po tom 3 już nie sięgnę.

..."sprawnie i poprawnie" w konwencji, a i dobrze się czyta - ok

Dyskusje

• 2018