Jak wytrzymać z mężczyzną

mężczyźni, kobiety, relacje, związek
poradniki
kafka

Inne wydania

"Mężczyźni zostali stworzeni dla kobiet. Każde zwierzę da się wytresować. Mężczyzna też. Mężczyźni kochają jeść. Niekiedy kochają także kobietę. Nigdy jednakże nie kochają jej bardziej niż jeść." Książka Joanny Chmielewskiej dowcipnie ujmuje złożoność męskiej natury. Porady w niej zawarte pomogą niejednej kobiecie zrozumieć mężczyznę i mądrze z nim postępować. Panowie natomiast znajdą wiele ciekawostek na swój temat. Książka nie opuszcza list bestselerów. Dwukrotnie książka została nagrodzona tytułem As Empiku, jako najlepiej sprzedająca się polska książka w roku 1999 i roku 2000.

Wojciech Gołębiewski | 2015-01-07
Przeczytana: 07 stycznia 2015

To koszmar, że tak uwiebianej przeze mnie Chmielewskiej muszę postawić drugą PAŁĘ!! Czy ona zatraciła zdolność samokrytyki, czy też chętne zarobku wydawnictwa nakłaniały ją do druku byle czego, grunt by firmowała to swoim nazwiskiem. /Przypomnę, ze Martin Eden popełnił samobójstwo w podobnej sytuacji/. To jest gorsze nawet od Skody piszącej donosy!! /p. poprzednia recenzja/

PABLOPAN | 2012-10-15

Chmielewskiej zdecydowanie lepiej wychodzi pisanie kryminałów niż poradników. Jednak jako fan autorki sięgnąłem i po to. Da się przeczytać, ale nie wniosła ta książka nic nowego do mojego życia.

Zaczytana | 2016-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2016

Chmielewska, z właściwym sobie humorem, podejmuje trudne zadanie zrozumienia mężczyzn, a właściwie powodów, dla których związki damsko-męskie rozpadają się. Książka ta to taki poradnik pół-żartem, pół-serio, choć jednak bardziej żartem ;)Jeśli w Twoim związku dzieje się nie najlepiej - przeczytaj! Nie pomoże w rozwiązaniu problemu, ale ubawi do łez ;) Jest tak niewielka objetościowo, że pochłania się w kilka godzin :)

Agnieszka | 2011-03-17
Na półkach: 2011, Przeczytane
Przeczytana: 15 marca 2011

Humorystyczny, napisany z przymrużeniem oka poradnik dotyczący spraw damsko - męskich. Przeczytałam w jeden wieczór, kilkakrotnie głośno wybuchając śmiechem (kątem oka widziałam jak mąż z lekkim zdziwieniem spoglądał na mnie, zastanawiając się, co też tam znowu zabawnego wyczytałam).

romantyyyczka | 2012-08-09
Przeczytana: 07 sierpnia 2012

Humorzasta instrukcja obsługi mężczyzny. Bezczelnie swobodny opis charakterologiczny każdego typa przybliżający postać męską napisany prostym, pełnym ironii językiem. Tak, czyta się lekko, bywa też, że uśmiecha od ucha do ucha. Pozycja do polecenia każdej, dosłownie każdej, kobiecie - jeśli nic nowego nie odkryje, żadnego problemu dotyczącego mężczyzn nie rozkmini, to chociaż się pośmieje (z niego i z siebie) i nabierze dystansu. Dystansu, by nie brać faceta aż tak serio, przypłacając przy tym zdrowiem, urodą i czym tam jeszcze.

Przeczytałam obie książki: "Jak wytrzymać z mężczyzną" i odpowiednik o Kobietach i ocenię te książki razem.

Otóż po lepszych i gorszych kryminałach wzięłam się za poradniki dotyczące wspólnego pożycia płci przeciwnych nastawiona na wiele mądrości okraszone znanym Chmielewskiej poczuciem humoru. Zawiodłam się okrutnie. Dowcip zdawał się wciśnięty na siłę. Było tego za dużo do tego stereotypy wylewają się marginesami. A rady? Otóż według Pani Joanny praca zawodowa Kobiet to najgorsze co mogłyśmy wymyślić. Aby związek był szczęśliwy Kobieta musi być idiotką-kucharką w szpilkach a Facet wracać na czas i ukrywać romanse.

Może wcale Autorka tak nie myśli i miała zamiar napisać coś co gdzie pośmiejemy się ze stereotypów, ale to do mnie nie przemawia.

I nie, nie boję się myszy. Lubię nawet szczury domowe. I nie wyobrażam sobie udawać idiotki, która zakasa kieckę na widok gryzonia, który sam umiera ze strachu.

ewusia81 | 2011-09-13
Przeczytana: 14 marca 2011

Mówi się, że "Z nimi źle, a bez nich jeszcze gorzej". Ot, taka myśl przewodnia mi się nasuwa gdy się zastanowię nad pytaniem "Jak wytrzymać z mężczyzną" :)
Niewątpliwie jedna z moich ulubionych książek, zwłaszcza na poprawę humoru. Gorąco polecam :)

atimere | 2015-08-13

Lekka, łatwa i przyjemna, a przy tym zabawna. Książka w sam raz na plażę. Można się przy niej pośmiać, a przy tym nie brak tam celnych uwag, które nigdy chyba nie stracą na aktualności.

Degamisz | 2014-04-12

Poradniki Chmielewskiej warto przeczytać dla samego poczucia humoru autorki ale jednak zdecydowanie wolę jej kryminały

„Poradnik” pokazuje nam trochę inną odsłonę Joanny Chmielewskiej, a mianowicie w wersji humorystycznej, jako świetnego obserwatora natury ludzkiej i przenikliwie rozprawiającą się ze stereotypami. Co prawda wolę kryminały autorki, ale tym napisanym z przymrużeniem oka przewodnikom charakterologicznym też nie można odmówić pewnego uroku.