Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat

Tłumaczenie: Grzegorz Abgarowicz
Wydawnictwo: Marba Crown
I lykkeuge amstaendigheder
83-87370-07-X
ciąża, poród
Róża_Bzowa

Poradnik w zabawny sposób opowiadający o okresie ciąży - od momentu poczęcia po chwilę narodzin. Przyjemna lektura dla przyszłych mam jak i dla młodych osób, których rodzice chcą wprowadzić w ten świat w sposób delikatny i żartobliwy.

korcia | 2015-10-21
Przeczytana: 14 października 2015

Dzisiaj chciałabym Wam opowiedzieć o książkowej wersji "I kto to mówi", czyli książce Willy'ego Breinholsta "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat".

Dodatkiem do historyjki są proste, niekiedy zabawne ilustracje przedstawiające małego lokatora. Na końcu książeczki możemy wpisać szczegółowe dane naszego dziecka oraz zajrzeć do wykazu imienin, który może być też przydatny przy wyborze imienia dla naszej pociechy.

Ogólnie jest to przyjemna historyjka dla dzieciaków i dorosłych. Świetny prezent dla mamy, która czeka na potomstwo, ale też dla dziecka, które nie może się doczekać braciszka lub siostrzyczki. Czyta się to bardzo przyjemnie, niejednokrotnie można się uśmiać albo przynajmniej uśmiechnąć, co z pewnością każdemu, a szczególnie paniom w ciąży powinno dobrze zrobić. Zwykle czytamy poważne poradniki o ciąży, porodzie i macierzyństwie, więc może warto spojrzeć raz na ten temat zupełne inaczej – na wesoło i na luzie? Myślę, że...

Evik | 2011-01-13
Przeczytana: 13 stycznia 2011

Nikt z nas nie pamięta chwil przed narodzinami. Nie pamiętamy swoich narodzin. "Jak cało i zdrowo przyszedłem na świat" jest zabawną książką, której narratorem jest poczęte dziecko. Opisuje ono swoje życie od chwili poczęcia do narodzin. Akcja książki rozpoczyna się w chwili zapłodnienia. Dziecko opisuje swoje przeżycia przed narodzeniem. Słowo poród i położna wcale mu się nie podobają ;)
Mama czasem też sprawia mu problemy - gdy niewłaściwie się odżywia lub zachowuje. Z tych to przyczyn dziecko czasem myśli o przeprowadzce.

keys | 2012-12-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, Poradniki

Świetna, kapitalna książka zwłaszcza dla oczekujących pociechy:)

emmamollie | 2013-01-19

Zabawna i niegłupia. Szczerze polecam!

Gosia | 2015-01-15
Na półkach: 2015, Przeczytane
Przeczytana: 14 stycznia 2015

Książeczka krótka, treściwa i z humorem. Króciutkie perypetie dzieciątka od poczęcia do narodzin. Wywołuje rozczulenie i uśmiech na twarzy :)

Niewielka książeczka przeznaczona dla dociekliwych dzieci, które zastanawiają się nad odwiecznym pytaniem, skąd się wzięły. Książeczka, której narratorem jest poczęte dopiero co dzieciątko przybliża nieco różne problemy, z którymi borykać się musi ciężarna mama a przede wszystkim tłumaczy, jak różne zachowania mogą wpłynąć na rozwijające się dziecko. Książka powinna również zainteresować mamy spodziewające się swojego pierwszego dziecka, gdyż pozwala spojrzeć na ciążę z innej perspektywy.

April30 | 2015-03-24
Na półkach: 2015, Przeczytane, Kindle ;-)
Przeczytana: 23 marca 2015

Ta książka w sposób bardzo zabawny opisuje moment poczęcia aż do narodzin dziecka. 115 kartek czyta się bardzo szybko i przyjemnie, polecam każdej przyszłej mamie... i nie tylko... w niektórych momentach można naprawdę się pośmiać.

Kolejna książka "odziedziczona" z porządkowanej biblioteki cioci:)

Szkoda, że nie trafiłam nigdzie na ten tytuł, gdy byłam w ciąży.
Teraz jednak też nie było za późno na taką lekturę, bo to książka dla czytelnika w każdym wieku i każdej chwili życiowej.
Świetnie i zabawnie pokazane jest tu życie płodowe dziecka z jego perspektywy.
Naprawdę warto przeczytać!

ira | 2012-06-28
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 28 czerwca 2012

Pełna humoru książeczka, która lekko i bez nadęcia przemyca kilka podstawowych zasad.
Dla każdej przyszłej mamy i nie tylko. :-)

justi | 2011-07-24

Cudowna!