Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię

Okładka książki Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię Marta Łabęcka
Okładka książki Flaw(less). Opowiedz mi naszą historię
Marta Łabęcka Wydawnictwo: Editio Cykl: Flaw(less) (tom 1) literatura młodzieżowa
literatura młodzieżowa
Flaw(less) (tom 1)
Editio
2021-11-20
2021-08-12
literatura polska

Książka beznajdziejna. Jospehind jest debilką nie umie się postawić mamie. Jest bezduszna, bardzo nudna i jestem szczęśliwa że umrze pod koniec serii. Autorka nie umie pisać książek i ta książka jest najlepiej do śmietnika. Jeśli chcecie mieć zastój to kupcie to gówno. Najlepiej jeśli by nigdy nie powstała.

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

No ok, ale nie wiem no. Nic mi do życie nie wniosła. Trochę nie rozumiem głównej bohaterki.

RECENZJA

🤍 Flaw(less) opowiedz mi naszą historię
🤍 @martalabecka_autorka
🤍 @wydawnictwo.beya
🤍 ocena 3/5

Flawless to przyjemna historia, którą szybko się czyta. Ja miałam przyjemność przeczytać ją na plaży, przy której był klif więc dodatkowo miałam cudowną atmosferę. Płynęłam czytając kartkę po kartce, ale ta książka nie zawładnęła tak bardzo moim sercem. Słodki romans, surowi rodzice, paczka znajomych czyli wszystko to co pojawia się w młodzieżówkach. Moim zdaniem żeby książka mająca takie motywy się wybiła, potrzebne jest coś czym by się wyróżniała. A mi w tej książce tego troszkę zabrakło. Choć bardzo lubię twórczość Marty Łabęckiej to Flawless mi nie przypadło do gustu.

Najbardziej w książce urzekła mnie latarnia i plaża. Myślę że każdemu się to podobało, ale ma to swoje powody. Specjalne, jedyne miejsce, o którym pojęcie mają prawie tylko Chase i Josie. Dodatkowo ta cała atmosfera podczas pobytów w latarni. To było słodkie.

Najgorzej chyba zniosłam koniec. To pożegnanie zmiotło mnie z planszy. Mimo że czytałam tą książkę w większości bez żadnych emocji, to na koniec wylałam naprawdę morze łez. Na dodatek końcówkę przeczytałam w hotelu i w moim pokoju nie było chusteczek więc przez korytarz musiłam przejść do pokoju rodziców, więc co z tym idzie byłam widziana przez ludzi w okropnym stanie. Ale no nie poradzę że te cztery słowa tak strasznie działają na człowieka. Nienawidzę takich zakończeń książki. To jest tak bardzo bolesne, że przez jakiś czas po przeczytaniu nie mogę się pozbierać.

A wam jak podpadło do gustu Flawless?
Czytaliście już coś z twórczości Łabęckiej?
Na ile oceniacie tą książkę?

#książka #flawless #martalabecka #beya #kochamczytać

RECENZJA

🤍 Flaw(less) opowiedz mi naszą historię
🤍 @martalabecka_autorka
🤍 @wydawnictwo.beya
🤍 ocena 3/5

Świetna książka i genialni bohaterowie. Miasto ma fantastyczny klimat. Zakończenie było dla mnie wyciskaczem łez i nie mogłam się doczekać aż sięgnę po drugą część. Polecam z całego serca.

To jest jedna z najlepszych książek które czytałam. Uwielbiam książki romantyczne a ta jest idealna. Chase i Jose to nie są bohaterowie których nie da się nie polubić.

Słyszałam bardzo dużo dobrych opinii na temat tej trylogii. Trochę odkładałam w czasie jej przeczytanie, jednak choroba mnie rozłożyła i doszłam do wniosku, że to ten czas. Nie pamiętam kiedy ostatnio tak bardzo polubiłabym głównych bohaterów. W sumie to polubiłam całą paczkę przyjaciół. To jak lekko jest napisana, wciąga niesamowicie. Kilka razy udało mi się uronić łezkę. Jednak da się napisać wciągająca książkę, która nie jest przepełniona scenami erotycznymi i przekleństwami. Nie mówię, że ich tam wgl nie ma ale jest tak fajnie wyważona, że odrazu sięgnęłam po 2 tom. Mega polecam i zazdroszczę jak jeszcze ktoś tego nie czytał. Napewno zrobię reread bo ta seria jest tego warta ❤️☺️ bardzo kibicowałam Josie i Chase’owi 🥹 nie raz serce pękło 💔

🌊Recenzja:
‼️RECENZJA ZAWIERA SPOJLERY‼️

Czy w każdej popularnej młodzieżówce zawsze któryś z bohaterów musi mieć coś wspólnego z używkami i musi być ten jeden typek którego kręcą dziewczyny i nic poza tym ?
Chyba tak 🫣.

A tak szczerze to nie wiem czemu niemal cały bookstagram i booktok się jarają tym 💩.
Dla mnie plus stanowi tu tylko okładka 😅.
Bez urazy dla osób, które lubią tą serię, ale to jakaś porażka. Spodziewałam się, że ta książka nie będzie jakimś dziełem wysokich lotów, słyszałam na jej temat dużo negatywnych opinii 🗣️ jednak to, co tu się działo przerosło moje oczekiwania.

Zacznijmy jednak od przedstawienia powodów, dla których uważam tą książkę za beznadziejną:

1.Nudna jak cholera
Jeszcze nigdy nie czytałam tak nudnej książki, gdzie niemal nic się nie działo. Końcówkę skończyłam cudem i nie była ani trochę wzruszająca.
Od połowy okropnie się ciągnęła.

2.Cała książka opiera się na wymyślonym problemie, jakim jest wyjazd Josie.
Josie nie nawiązuje nowych znajomości, bo się boi, że to będzie boleć. Przez internet także nie chce ich zawierać, bo to nie to samo.
Halo! Samoloty nie latają tylko w jedną stronę. Josie te problemy wyolbrzymia do potęgi.

3.Bohaterowie są płascy.
Co jest pasją Archera, jednego z przyjaciół ?
Wyrywanie dziewczyn 🙈.
Co wiemy natomiast o Chasie ?
Chase lubi muzykę, a jego matka ma problemy z alkoholem i narkotykami.
Valerie jest słodka i naiwna oraz co tydzień zmienia chłopaka.
Josie pije za dużo kawy, musi się ciągle uczyć i… No właśnie.

4.Akcja jest głupia.
Podam tutaj przykład, kiedy Josie z Chasem się pokłócili, a on poszedł do klubu i pocałował jakąś inną typiarę i wyjaśni to słowami „chciałem sprawdzić, czy przy niej poczuje to samo, co przy tobie”. No to jest po prostu śmieszne.

5.Używanie określeń „brunet”, „szatyn”, „blondynka” albo nazwisk żeby nie powtarzać imion.
Przez to ciężko się było połapać co się dzieje i kto, co zrobił. Więcej razy jest powtórzone są te określenia niż imiona 😅.

6.Filozofie, które tylko wydłużają książkę.
Nawet nie chciało mi się ich czytać, były długie na pół strony i brzmiały jakby ktoś poszedł na siku i coś mu wpadło do głowy, po czym stwierdził, że musi to zapisać 😆.

7.3/4 książki jest o totalnie NICZYM.
Fabuła tej książki w jednym zdaniu:
Josie poznaje Chasa, który się w niej zakochuje i jej o tym mówi, ale Josie go nie kocha i nie chce związku, jednak widzi jak Chase się całuje z inną i jednak okazuje się, że go kocha a potem wyjeżdża. Koniec, kropka.
Mamy piękną historię miłosną.

No nie, to było słabe. Odradzam czytania tej książki, ale jeśli już koniecznie chcecie ją sobie kupić to najpierw polecam obejrzeć film prostacji, a dopiero potem na serio zastanowić się czy chcecie (robię reklamę prostacji XD).

Ocena: ⭐️/5

🌊Recenzja:
‼️RECENZJA ZAWIERA SPOJLERY‼️

Chyba tak 🫣.

Dla mnie plus stanowi tu tylko okładka 😅.
Bez urazy dla osób, które...

Są to książki ważne dla mnie, do których mam sentyment i do których zawsze będę wracała. Kocham je całym sercem. Moje najbardziej komfortowa trylogia i marzę żeby móc przeczytać ją jeszcze raz od początku nie wiedząc co się wydarzy. Znam prolog i zakończenie na pamięć. Ta trylogią wywołuje we mnie dużo emocji. Razem z Monetami rozpoczęła u mnie powrót do przygody z czytaniem i początek używania adnotacji. Pierwszy dwie części przeczytałam zanim miałam bookstagrama, a recenzje trzeciej już macie na profilu. Mimo wszystko nie potrafię opisać tego co czuje do tej historii, ale są to same pozytywne uczucia, wielką miłość i przeogromny smutek po zakonczeniu. Kocham dzieciaków spod klubu Moreton

📚 To pierwszy tom trylogii opowiadającej historię miłości Josephine i Chase’a, dwójki licealistów mieszkających w pobliżu Londynu.
Josephine to wzorowa uczennica z dobrego domu, która robi wszystko, by spełnić oczekiwania rodziny i w najbliższym czasie dostać się na studia do Bostonu. Chase z kolei walczy, by uniknąć losu swojej matki, która tkwiła w nałogach.

Muszę przyznać, że początkowo spodziewałam się banalnej opowieści dla nastolatków, jednak ta książka szybko mnie zaskoczyła! 📖 Chociaż początek był trochę oporny, a niektóre zachowania głównej bohaterki mnie irytowały, to muszę przyznać, że warto było kontynuować.
Po tę powieść sięgnęłam z myślą o czymś lekkim i przyjemnym. Nie wiem nawet w którym momencie.. przepadłam! 🌟 W miarę czytania, ta historia ciekawiła mnie coraz bardziej. Wraz z bohaterami przeżywałam wszystkie pozytywne i negatywne emocje. Po zakończeniu, od razu sięgnęłam po kolejną część.

Choć Flaw(less) nie jest powieścią wysokich lotów, ma swój niepowtarzalny urok, którym sama się zachwyciłam. Pokazuje, że miłość to nie tylko słodycz, ale również nuta goryczy. 🖤
Jeśli lubisz historie miłosne, to ta książka zdecydowanie jest dla Ciebie!

Muszę...

Tak, tą są te Flawsy które pokochałam rok temu. Ten Reread pokazał mi ponownie dlaczego tak bardzo kocham tą książkę

• Romans