W dżungli samotności

978-83-600-0039-7
samotność, kobieta, związki
poradniki
Zuzia

"Co zrobić, żeby przestać czuć się wśród ludzi jak ufoludek w brudnych kaloszach, a zamiast tego być osobą pewną siebie, wartościową i przyjaźnie nastawioną do świata? I właściwie dlaczego człowiek gubi swoją prawdziwą tożsamość i oddala się od swojego prawdziwego „ja” zamiast się do niego przybliżać? Bo przecież szczęście nie bierze się z koloru piór, jakie na sobie nosisz. Możesz być niebieskim ptakiem albo żółtą jaszczurką, i niczego to nie zmieni. Nieważne kim jesteś, co masz i jak wyglądasz. Ważne jest to, że żyjesz w zgodzie ze sobą, nikogo nie udajesz i nie masz potrzeby uciekania ani przed sobą, ani przed czymkolwiek. Kiedy jesteś świadomie SOBĄ i kochasz ten stan, to jesteś szczęśliwy. Takie pytania zadałam sobie pewnego dnia lecąc samolotem na Wyspę Wielkanocną. I tak rozpoczęło się detektywistyczne śledztwo prowadzone w powietrzu na trasie między Warszawą, Wyspą Wielkanocną i Bombajem. "

I znów wybrałam się na wyprawę po dżungli:) Kolejne trafne spostrzeżenia autorki na temat tego, jak nauczyć się żyć ze sobą w zgodzie, kochać się i nie bać się innych ludzi, nie wstydzić się. Fajne rady, które ja wykorzystałam w swoim życiu.
Polecam.

Cathhhy | 2011-01-05
Na półkach: 2011, Przeczytane, Własne
Przeczytana: 05 stycznia 2011

Niby nic odkrywczego w tej książce nie ma. Niby wszystkie te porady są proste i oczywiste. Niby nikt jeszcze życia się z poradnika nie nauczył. A ja i tak będę wracać do "Dżungli samotności", będę ją czytać wciąż i wciąż, polecać innym, bo zawiera w sobie dużo ciepła i pozytywnej energii. Lektura na pocieszenie, która przemawia do nas jak dobry przyjaciel :)

natalia | 2012-08-28
Przeczytana: 27 sierpnia 2012

Najlepsza.
Czytałam ją dopiero raz. A już została poznaczona ogromną ilością żółtych karteczek w miejscach, które szczególnie zwróciły moją uwagę i z którymi się identyfikuję.
Chyba nie jestem w stanie jej opisać tak, jakbym tego pragnęła. By zachęcić do jej lektury.
Każdy, kto zmaga się z brakiem poczucia własnej wartości i niską samooceną, z pewnością skorzysta z tego poradnika. Może nie za pierwszym razem. Może potrzeba przeczytać ją kilkakrotnie, by doświadczyć i "dotknąć" wszystkiego samemu.
Stałam się ogromną fanką Beaty Pawlikowskiej i tego, co sobą reprezentuje. Gdyby na świecie było więcej tak wspaniałych i pozytywnych ludzi, zawód psychologa poszedłby w odstawkę!
Może jestem płytka. Może nie wymagam zbyt wiele. Ale dla mnie "W dżungli samotności" ma olbrzymią wartość. I z pewnością sięgnę po nią w swym życiu wielokrotnie! Już dziś zajmie zaszczytne miejsce na mojej półce :)

Paula | 2014-04-02
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 kwietnia 2014

Dla niektórych osób książka może wydać się banalna, pozbawiona sensu i nic nie wnosząca. Wiele opinii zresztą potwierdza tą tezę. Jeśli natomiast jest się osobą o zaniżonym poczuciu własnej wartości zupełnie inaczej czyta się słowa Pani Beaty. Nie jest to poradnik, choć może być tak postrzegany. Autorka nie daje bezpośrednich wskazówek jak postępować, co robić. Dobija natomiast swoim realizmem. Może nie zmieniła mojego sposobu postrzegania siebie, bo to byłoby zbyt proste, ale dała chwilę odetchnąć, uspokoić się, wyciszyć, bo w końcu odniosłam wrażenie, że ktoś mnie rozumie w tych poplątanych myślach. Dziękuję.
Polecam, zwłaszcza dla 'cierpiących po cichu'

Margot82 | 2015-06-06
Przeczytana: 01 czerwca 2015

Z przykrością muszę przyznać, że nie dałam rady przebrnąć przez tę książkę. Kręcenie się w kółko wokół jednej teorii, banalne i nudne stwierdzenia, nie wnoszące tak naprawdę niczego nowego. Bardzo lubię Panią Pawlikowską, ale ta książka jest zdecydowanie daleko od ideału.

Lukrecja91 | 2015-06-06
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Z Beatą Pawlikowską mam związek trochę toksyczny. Czytanie jej książek strasznie mnie męczy, ale ciągle to robię, więc mam chyba coś z masochisty. Zawsze się na te książki napalam i jestem zadowolona, zasiadając do lektury, a potem przychodzi rozczarowanie, rozczarowanie, rozczarowanie...

Tym razem nie było aż tak boleśnie, bo "W dżungli samotności" to najlepszy poradnik pani Pawlikowskiej, który przeczytałam. Oczywiście, były fragmenty, które mnie strasznie irytowały, np. cała koncepcja z Sherlockiem Holmesem. Albo to dziwne dzielenie ludzi na krewetki i coś tam innego (nie pamiętam, a oddałam książkę). Ogólnie mam wrażenie, że książka napisana jest trochę do dzieci, i to w złym znaczeniu tego słowa. Pawlikowska zawsze przyjmuje taki protekcjonalny ton, czym cholernie mnie drażni.

Mimo wszystko autorka ma lekkie pióro, przez co książkę czyta się dobrze i szybko. Ciekawym wzbogaceniem lektury są przykłady z życia autorki i jej znajomych, którymi obrazuje sytuacje, o których...

MajaTal | 2015-05-29

I znowu zajrzałam do dżungli. Miałam ochotę na kolejną wyprawę z Beatą Pawlikowską. I po raz kolejny nie zawiodłam się. To była fantastyczna przygoda. Leciałyśmy na Wyspę Wielkanocną i to właśnie ta podróż była najważniejsza. Autorka razem ze swoim wewnętrznym Sherlockiem Holmesem wracając do przeszłości Beaty Pawlikowskiej, odkrywają przyczyny braku pewności siebie, niskiej samooceny i strachu przed kontaktem z ludźmi oraz pokazują drogę, jaką trzeba przejść, by pozbyć się lęków i przestać ukrywać się pod ciemnym, rozciągniętym swetrem, za dużym od kilka rozmiarów, by wtopić się w tłum.

Jeśli myślisz, że z tego beznadziejnego stanu nie można wyjść, to popatrz na Beatę Pawlikowską. Szczęśliwa, kochające siebie, będąca dla siebie najlepszym przyjacielem, spełniająca własne marzenia. Czyli jednak można? :) Wystarczy wygonić z siebie leniwca, któremu nic się nie chce. Bo samo przecież nic nie przyjdzie :)

Zapraszam na mojego bloga :)
DOLINA ZAKLĘTYCH...

| 2011-03-23
Przeczytana: 22 marca 2011

to książka dla ludzi o niskim poczuciu własnej wartości.książka która uporządkuje to co wiemy i podpowie jak sobie radzić.zawsze jest coś co nas przeraża, blokuje, powoduje stresy.warto przeczytać porady kogoś kto przeszedł przez piekło niskiej samooceny i poradził sobie.aczkolwiek mając doświadczenie jakie mam, muszę powiedzieć, że pani Beacie było o tyle łatwiej, że miała tę podróżniczą pasję, która powodowała, że życie stawiało przed nią wyzwania.każda pokonana trudność podnosi w naszych oczach naszą wartość.dla tych wszystkich którym los nie pomoże, pozostaje psychoterapia.acha! w książce jest świetny test.warto go rozwiązać.wiedzy o samym sobie wszak nigdy dość.

claudiasara | 2012-06-29
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2012
Przeczytana: 29 czerwca 2012

Bardzo dobra książka, zawiera wiele rad dla osób, które odczuwają brak poczucia własnej wartości.Pani Pawlikowska mówi nam,że szczęścia nie należy szukać w ludziach, rzeczach czy pieniądzach tylko w sobie.Ta książka zmieniła moje spojrzenie na siebie i innych ludzi. Polecam, naprawdę warta przeczytania :)

PrzyAromacieKawy | 2011-10-04
Na półkach: Ulubione, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 30 września 2011

Nie da się opisać słowami, jak mocno i pozytywnie wpłynęła na mnie ta książka. Już poprzednia książką Pani Pawlikowskiej z serii "W dżungli...." zrewolucjonizowała moje podejście do wielu rzeczy i osób. Właściwie można powiedzieć, że W dżungli życia wytłumaczyła mi wiele spraw, wiele zachowań ludzkich, wiele postaw i przyczyn tych postaw. Zrozumiałam dlaczego pewne rzeczy się po prostu dzieją i jaki my mamy wpływ na to działanie. "W dżungli samotności" niekiedy wywołała u mnie łzy, samotność, niepewność, ból i smutek. Było to jednak bardzo ważne, bo to był proces pewnego oczyszczenia a jak wiadomo oczyszczenie jest niezwykle ważne przed realizacją nowych przedsięwzięć.
O czym jest książka? O tym, co się dzieje, kiedy człowiek gubi swoją tożsamość, swoje poczucie własnej wartości. To nie poradnik, który mówi "odpręż się, spójrz na kolorowe strony swojego życia i takie tam bla bla bla. Pawlikowska zmusza do przemyślenia (bardzo mocnego) pewnych spraw i podjęcia decyzji - chcę...