Hannibal. Wróg Rzymu

Wydawnictwo: Znak Horyzont
Hannibal. The Enemy of Rome
historyczna
Elevander

Autor bestsellerowej trylogii Kroniki Zapomnianego Legionu wraca z nową, błyskotliwą serią. Osadzona w czasach drugiej wojny punickiej opowieść o przyjaźni, braterstwie, gniewie i zemście. Wróg Rzymu Hannibal, wielki wódz kartagiński, nigdy nie zapomniał porażki swego rodu. Gorycz doznanego upokorzenia i nienawiść do Rzymu kiełkowały w nim od dawna. Teraz planuje zemstę i unicestwienie...

Wróg Rzymu

Hannibal, wielki wódz kartagiński, nigdy nie zapomniał porażki swego rodu. Gorycz doznanego upokorzenia i nienawiść do Rzymu kiełkowały w nim od dawna. Teraz planuje zemstę i unicestwienie starego wroga.

Żołnierz kartagiński

Hannibal szykuje się do wojny. Tymczasem syn jednego z jego najbardziej zaufanych dowódców wybiera się na wycieczkę z przyjacielem – i znika.

Niewola

Chłopcy zostają porwani przez piratów i wystawieni na sprzedaż na targu niewolników. Jeden z nich trafia do szkoły gladiatorów, drugi do pracy w polu. Są przekonani, że już nigdy nie zobaczą domu i rodziny.

Świat w ogniu

Los młodzieńców, nierozerwalnie złączony z fatum ich rzymskich panów, nie jest jednak przesądzony. Wyniszczająca wojna, którą Hannibal wypowiedział Rzymowi, będzie trwała jeszcze niemal dwadzieścia lat. Zmieni ona ich życie – i historię – na zawsze.

źródło opisu: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,110313,Hannibal-Wrog-Rzymu

źródło okładki: https://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,110313,Hannibal-Wrog-Rzymu

Anna | 2018-05-16
Przeczytana: 16 maja 2018

''Hannibal. Wróg Rzymu'' książka autorstwa Bena Kena to wspaniała podróż, która zapowiada wspaniałą opowieść o bohaterach dokonujących zmian w swoim życiu. To próba połączenia wzajemnych sił.
Dla Czytelników lubiących mocne wrażenia to idealny świat fantastyki przedstawiony okiem pisarza fachowca, który wie, co to znaczy poczuć grunt obsesji na punkcie historii.
Dialogi opracowane są w sposób dynamiczny, pomysłowo oraz humorystycznie. Jako ciekawostkę dodam, że główny bohater nudził się w czasie zebrań, nie lubił tych spotkań. Dopiero jako dorosły poczuł się szczęśliwy, gdyż mógł głosować i decydować o losie swojego miejsca zamieszkania.
Elementem dodatkowym są tutaj znajdujący się na końcu komentarz od autora oraz słowniczek.

Polecam przeczytać tę książkę.

melody | 2018-05-16

Moja trwająca niemal pół roku przerwa w czytaniu powieści historycznych dobiegła końca. Powrót ma tytuł „Hannibal Wróg Rzymu”. Autor książki Ben Kane pasjonuje się historią i jego książki są świetnym odzwierciedleniem tej pasji. Zostajemy bezbłędnie przeniesieni w realia drugiej wojny punickiej (218-201 p.n.e.), którą toczyli między sobą Rzymianie i Kartagińczycy.
Czytając książkę, możemy obserwować codzienne życie ludzi żyjących w starożytności oraz zobaczyć jak wyglądała służba żołnierzy w armii punickiej. Książka bogata jest w ciekawostki historyczne, które są fajnym dodatkiem dla poszerzenia naszej wiedzy w tej dziedzinie. Oczywiście, oprócz sporej dawki historii, dostajemy także świetnych skonstruowanych bohaterów, których perypetie śledzimy z zapartym tchem.
Ben Kane moim zdaniem jest „świetną marką samą w sobie”. Każda kolejna książka tego autora jest wysoko oceniania, podobnie jest z „Hannibalem”. Cieszę się, że to dopiero początek i jeszcze przede mną,...

Jarek86 | 2018-04-24

Ksiazke kupilem w dniu premiery i moge powiedziec jedno. Jest SWIETNA! nie pasowaly mi tylko minimalne niescislosci historyczne, bo historia starorzytnej Kartaginy to moje hobby, ale poza tym ksiazka jest RE WE LA CYJ NA!! Nie moglem sie oderwac przez ostatnie pare dni, przeczytanie jej zajelo mi doslownie 3 dni. Uwielbiam takie ksiazki w ktorych historia prawdziwa jest tlem dla wydarzen i tego co robia bohaterowie. Poza tym ksiazka jest dosyc dluga i tania jak na swoja cene, ale to juz chyba kwestia wydawnictwa, chociaz moge sie mylic.

Podsumowujac uwazam ze to najlepszy ksiazkowy zakup w ostatnim czasie. Naprawde bawilem sie przy tej ksiazce swietnie i uwazam, ze Ben Kane jako jeden z nielicznych do perfekcji opanowal styl w ktorym historia jest tlem dla wydarzen bohaterow.

Czytalski | 2018-05-07
Przeczytana: 03 maja 2018

Rok 219 p.n.e. Dwaj młodzieńcy z Kartaginy, Hanno i jego przyjaciel Suni, wyprawili się na połów ryb. Nieszczęśliwy splot okoliczności sprawił, że zostają złapani przez piratów i sprzedani w rzymską niewolę. Tymczasem na Półwyspie Iberyjskim Hannibal Barkas szykuje swoją armię na wojnę z Rzymem.

Ben Kane jest znanym autorem powieści rozgrywających się w różnych okresach historii starożytnego Rzymu. Jego najnowsza trylogia osadzona jest w czasie drugiej wojny punickiej. To właśnie wtedy miał miejsce słynny przemarsz przez Alpy wojsk pod wodzą Hannibala, który dzięki temu zaatakował Italię od północy.

Fabuła książki biegnie kilkutorowo, ale wszystkie wątki są ze sobą związane. W głównym śledzimy losy Hanno i Suniego, choć w pewnym momencie historia skupia się na tym pierwszym. Drugi wątek skupia się na ojcu i braciach Hanno, którzy dołączają do zgrupowania kartagińskiego i to z ich perspektywy śledzimy wyjątkowy manewr Hannibala i zmagania z licznymi przeszkodami na drodze. W...

MarzenaD | 2018-08-04
Przeczytana: 24 lipca 2018

„Hannibal. Wróg Rzymu” Bena Kena autora popularnej trylogii Kroniki Zapomnianego Legionu powraca z kolejnym fascynującym dziełem, które przypadnie do gustu, zarówno miłośnikom historii starożytnej, jak i fantastyki. Jak sam tytuł wskazuje powieść dotyczy losów Hannibala, wodza Kartaginy, który po poniesieniu dotkliwej porażki planuje zemstę za wyrządzoną krzywdę. I choć temat drugiej wojny punickiej jest mi dość bliski, to jednak szczerze mówiąc, wzbogaciłam swoją wiedzę po przeczytaniu tej książki. Autor tworzy fabułę, która od pierwszych chwil przyciąga uwagę czytelnika i sprawia, że po kilku przeczytanych stronach budzimy się w starożytnym świecie. Choć można zauważyć, że akcja książki dotyczy również innych wątków, to jednak one wszystkie splatają się ze sobą, tworząc niesamowitą historię starożytnego Rzymu. Zwięzłe opisy, interesujące dialogi oraz barwna opowieść, wzbogacona o ciekawe informacje historyczne sprawiają, że książkę czyta się jednym tchem. Dlatego warto ją...

Angelika_S | 2018-05-05

Mnóstwo pracy i znakomity efekt! Niesamowita opowieść przenosi w czasie do starożytnego Rzymu i Kartaginy i wciąga w losy dwóch głównych bohaterów: Hanno i Kwintusa. Seria przypadkowych zdarzeń stawia na swojej drodze w niecodziennych okolicznościach tych dwóch młodych ludzi: jeden jest Kartagińczykiem, drugi Rzymianinem. Ich losy splatają się, zaczynają ich łączyć wzajemne zobowiązania, jednakże prawda jest taka, że są wrogami i przeciwnikami w walce. Tłem dla historii tej dwójki stają się wydarzenia historyczne – walka Hannibala, wodza kartagińskiego, z Rzymem. Książka mocno wciąga, Ben Kane naprawdę jest mistrzem historical fiction (doskonale wie, jak sprawić, by poprzez czytanie powieści czytelnik przypomniał sobie zakurzoną wiedzę z historii, ale jednocześnie nie poczuł się przytłoczony) i posiada niesamowitą zdolność do budowania opowieści o losach wojowników w realiach zupełnie innej epoki. Bardzo dobrze napisana, z dbałością o szczegóły, a jednocześnie bardzo przystępna. To...

Marcin | 2018-08-20
Przeczytana: 20 sierpnia 2018

Jak zwykle autor świetnie wciąga nas w wir wony pomiędzy Rzymem i Kartaginą. Obserwować ją będziemy nie z punktu widzenia głównych dowódców lecz dwóch młodzieńców (Rzymianina i Kartagińczyka pochodzących z kast rządzących w ich krajach) którzy strasznie pokręconym zrządzeniem losu spotykają się (Kartagińczyk jako niewolnik, jak nim został nie powiem), zaprzyjaźniają a potem muszą stawać po przeciwnych stronach konfliktu.
Akcja jest naprawdę dynamiczna i dobrze przemyślana.
Wciąga nas w wir akcji i zanim się człowiek obejrzy już kończy czytać.
Czekam na następny tom.

Mihammad Klari | 2018-04-22
Przeczytana: 21 kwietnia 2018

Ben'em Kane'em zaraziłem się przez Kroniki Zapomnianego Legionu, wielce oczekiwałem polskiej premiery tej książki o Hannibalu, gdyż uważam iż jest to naprawdę interesujący okres w historii i Ben "coś niezłego" może z tego zrobić ;-) Nie zawiodłem się, ale też uważam, że w KZL było coś bardziej porywającego, co skłaniało mnie do jak najszybszego przeczytania tej historii :P
Oczywiście jednak gorąco polecam tą lekturę wszystkim dla których SPQR znaczy więcej niż tylko 4 litery, a także polecam zajrzeć do serii książek Scarrow'a czy Fabbri'ego :P

martusia89 Ta | 2018-04-24

jestem jeszcze w trakcie czytania, ale muszę przyznac ze jestem pozytywnie zaskoczona! czytałam Kane'a dawno, Kroniki były dla mnie średnie, troszkę się zawiodłam. więc niechętnie sięgnełam po Hannibala - ale moje wątpliwości zostały rozwiane! nie tylko o niebo lepszy fabularnie, mam wrażenie że ,,zmiana klimatu" na Kartaginę po prostu bardziej pasuje Kaneowi ;) najwiekszy atut to zdecydownie bohaterowie: wprost uwielbiam hanno i sunitona oraz Quintusa. 7.5/10, ale jeszcze tutaj wróce! ;)

Kuba Puchajda | 2018-10-02
Przeczytana: 02 października 2018

Nie można się oderwać! Dobra propozycja dla tych, którzy chcą pogłębić wiadomości o Wojnach Punickich w sposób łatwo strawny i nie wymagający wysiłku. Autor stara się trzymać faktów historycznych, używa nazw i terminów stosowanych w starożytnym Rzymie i Kartaginie. Bardzo dobra!